• Ciekawa groszówka:) Autor: ~From [194.110.116.*]
  Tym razem spekulacyjnie- JDB S.A.
  Bardzo często słyszymy że spółki groszowe są złe, niebezpieczne itp. Niemniej jednak ludzie na nich grają i cieszą się swoją popularnością. Tym razem chcemy przedstawić podejście spekulacyjne na spółce groszowej. Każdy z nas czasem lubi zagrać na Spółce o większym ryzyku, niema w tym nic złego gdyż większe ryzyko to potencjalnie większa stopa zwrotu (nie mówimy o spółkach upadających lub w poważnych problemach), należy jednak pamiętać aby to nie był cały nasz portfel.

  Ostatnimi czasy wiele dzieje się w Spółce JDB S.A., i dziś kilka słów o niej. Obecna kapitalizacja to zaledwie 1400000 zł, na dzisiejszej sesji 1 akcję możemy nabyć za 3 grosze, czyli gra na dosyć dużej dzwigni. Dlaczego zainteresowaliśmy się tą Spółką?

  Przede wszystkim niska wycena oraz wejście nowego inwestora strategicznego które ma nastąpić w tym miesiącu.  Z raportu: W roku 2013 kontynuowano przeprowadzanie audytów prawno-finansowych pojedynczych kancelarii brokerskich działających na zasadzie jednoosobowych działalności gospodarczych. Zarząd Spółki dokonywał inwestycji kapitałowych w obligacje korporacyjne oraz akcje spółek publicznych i niepublicznych. W związku z powyższym Zarząd Spółki wskazuje, że na wynik finansowy generowany przez spółkę bardzo duży wpływ mają aktualizacja wartości inwestycji posiadanego portfela aktywów finansowych. Zarząd Spółki w 2013 roku zakończył proces due dilligance w dwóch kancelariach brokerskich. Nie zdecydowano się na zakup bezpośredni analizowanych kancelarii, ze względu na brak satysfakcjonującego poziomu zwrotu z ewentualnej inwestycji. Pozyskani brokerzy współpracują natomiast z JDB na podstawie umów cywilno-prawnych. Zarząd JDB zakłada stworzenie oddziałów lub filii w miejscowościach, w których pracują poszczególni brokerzy – wyznaczając roczny horyzont decyzyjny. Spółka w 2013 r. rozpoczęła rozmowy i negocjacje dotyczące pozyskania nowego inwestora zewnętrznego związanego z wprowadzeniem nowej usługi w JDB.

  Słowa byłego Prezesa: Szanowni Akcjonariusze, W imieniu Zarządu Spółki Jurajski Dom Brokerski S.A. przedstawiam Państwu raport roczny spółki za rok 2013 . Szanowni Państwo, minęły 3 pełne lata od powołania Spółki Jurajski Dom Brokerski S.A.. W tym czasie spółka dorobiła się stabilnego portfela klientów i rozpoznawalności na lokalnym rynku. Rok 2013 był rokiem trudnym dla spółki. Po pierwsze spółka ujawniła konkurencyjne działania byłego pracownika, po drugie rozpoczęcie działalności na Czechach związane było z większym zaangażowaniem i poznawaniem tamtejszego rynku usług ubezpieczeniowych, po trzecie aktualizacje inwestycji kapitałowych dokonanych w latach 2011-2012 spowodowały, na wniosek biegłego rewidenta, bardzo wysokie obciążenie bieżącego wyniku finansowego. Pragnę podziękować przede wszystkim pracownikom Jurajskiego Domu Brokerskiego S.A. - za ich ciężką pracę i zaangażowanie, Klientom - za obdarzone zaufanie. Pragnę w tym miejscu podziękować Akcjonariuszom Jurajskiego Domu Brokerskiego , którzy pomimo bardzo niskiej jednostkowej wyceny akcji spółki JDB nadal są ich posiadaczami. Głęboko wierzę, iż w najbliższym czasie cierpliwość Akcjonariuszy zostanie nagrodzona wzrostem kursu akcji wraz z pojawieniem się zapowiadanego nowego inwestora w Spółce.

  Zachęcamy do obserwacji...
 • bezwartościowy SHIT jak wszystko czego dotknął oskarżony sebastian B. Autor: ~amen [83.22.68.*]
  ksiegowa ta sama co w taurusie ? pewnie TAK :-)
 • Re:bezwartościowy SHIT jak wszystko czego dotknął oskarżony sebastian B. Autor: ~Brawo [46.186.46.*]
  Pracowity i bezinteresowny. Brawo
[x]
FINTECH 3,85% 1,35 2022-01-28 09:06:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.