• co teraz będzie? Autor: ~rubicon [178.183.239.*]
    Jestem od niedawna na giełdzie i wiele jeszcze nie rozumiem.
    Może ktoś mi powiedzieć dlaczego dziś zniknęły mi akcje spółki i nagle o 90% pomniejszyła się ich wartość?
    Jeszcze wczoraj miałem x akcji, a dziś mam 1/10 tego.
    Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie ma na moim koncie maklerskim reszty akcji ?

Bez szydery proszę!
  • Re: co teraz będzie? Autor: ~xyz [77.46.103.*]
    ilosc twoich akcji sie zmniejszyla ale ich wartosc nie, nastapilo scalenie kacji 10;1 ze 100 akcji jakie posiadales masz 10, ich wartosc przed scaleniem to 0,37 zł, po scaleniu 3,7zł, cala filozofia
  • Re: co teraz będzie? Autor: ~rubicon [178.183.239.*]
    Rozumiem kwestie scalenia i nie byłoby pytania gdyby się tak stało.
    Problem polega na tym, że wartość mi spadła dla przykładu z 10 zł do 1 zł i tak samo ilość akcji.
    Obecne w biurze maklerskim mam akcje wycenione po 0.37 i mam ich 10 razy mniej niż miałem.
    Z kolei gdy otwieram zakładke rentowność inwestycji pokazuje mi tam właściwą ilość akcji i ich wartość.
    Jednak przy wycenie mojego kapitały zamiast np. 10 zł jest 1 zł.

Czy scalenie już nastąpiło? Czy możliwe jest że biuro maklerskie zweryfikowało ilość akcji, ale nie zweryfikowało wartości właściwej? Czyli zamiast 3,70 nadal jest 0.37?

W takim układzie wszystko by się zgadzało
  • Re: co teraz będzie? Autor: ~xyz [77.46.103.*]
    zaczekaj do momentu wznowienia notowań, myślę że to kwestia czasu i będzie jak trzeba, w razie czego masz historie transakcji i tam widać ile akcji zakupiłeś przed scaleniem, także nie masz się czym martwić, po prostu dom maklerski się ociąga ;-)
  • Re: co teraz będzie? Autor: ~rubicon [178.183.239.*]
    rozumiem-dzięki za iinformacje
  • Re: co teraz będzie? Autor: ~Forman [89.66.194.*]
    jak możesz mieć kurs 3,7zł jak to był kurs odniesienia tzn umowny będzie 1 dzien notowane po resplicie to twój portfel będzie adekwatny do zamknięcia tego dnia i tam koże to być 5zł a może być 2zł
[x]
RUBICON 23,65% 3,66 2020-05-27 14:28:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.