• rozliczenie straty w PIT-38 Autor: ~sortek [194.150.167.*]
    Cześć, orientuje się ktoś z Was czy posiadając odcinek zbiorowy akcji, mogłem sporządzić z datą grudniową umowę kupna/sprzedaży posiadanych akcji przez osobę trzecią? po to aby móc sobie rozliczyć stratę w PIT-38? oczywiście mam już też umowę odkupu tych akcji w styczniu. Nurtuje mnie tylko pytanie, czy w razie kontroli US nie zakwestionuje takiego rozliczenia straty za zeszły rok - a jak na razie tylko na taką "korzyść" liczę, bo zarobiłem trochę na innych spółkach i nie chce płacić podatku od zarobionych pieniędzy, bo przecież stratę na Hydrobudowie też poniosłem jeżeli sprzedałem akcje... Będę wdzięczny za wypowiedź kogoś zorientowanego w temacie. Pozdr:)
  • Re: rozliczenie straty w PIT-38 Autor: ~G2 [178.159.173.*]
    miejcie oko na DORADCÓW24. Tam powoli szarpanie, jak gruchnie to od razu na 10 groszy. Spora kasa do wyjęcia! Rollercoaster powoli się rozkręca :)
  • Re: rozliczenie straty w PIT-38 Autor: ~Gman [217.153.73.*]
    Dnia 2014-01-03 o godz. 08:35 ~sortek napisał(a):
    > Cześć, orientuje się ktoś z Was czy posiadając odcinek
    > zbiorowy akcji, mogłem sporządzić z datą grudniową umowę
    > kupna/sprzedaży posiadanych akcji przez osobę trzecią? po
    > to aby móc sobie rozliczyć stratę w PIT-38? oczywiście mam
    > już też umowę odkupu tych akcji w styczniu. Nurtuje mnie
    > tylko pytanie, czy w razie kontroli US nie zakwestionuje
    > takiego rozliczenia straty za zeszły rok - a jak na razie
    > tylko na taką "korzyść" liczę, bo
    > zarobiłem trochę na innych spółkach i nie chce płacić
    > podatku od zarobionych pieniędzy, bo przecież stratę na
    > Hydrobudowie też poniosłem jeżeli sprzedałem akcje... Będę
    > wdzięczny za wypowiedź kogoś zorientowanego w temacie.
    > Pozdr:)

Witam, czy możesz zdradzić komu sprzedałeś akcje HB Polska ?
  • Re: rozliczenie straty w PIT-38 Autor: ~sortek [188.191.218.*]
    >Dnia 2014-01-03 o godz. 15:26 ~Gman napisał(a):
    > Witam, czy możesz zdradzić komu sprzedałeś akcje HB Polska
    > ?

Przepraszam, pomyliłem wątki:( a co do pytania, to jest to znajmy, który w styczniu stwierdził że jednak nie będzie czekał na rozstrzygnięcia...;) i tym sposobem wg mojego mniemania mogę sobie teraz rozliczyć stratę, czy tak?
  • Re: rozliczenie straty w PIT-38 Autor: ~sort [5.39.91.*]
    dla wszystkich zainteresowanych: MOŻNA ROZLICZYĆ TĄ STRATĘ JEŻELI DOKONA SIĘ SPRZEDAŻY AKCJI POZA RYNKIEM REGULOWANYM

poniżej interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach:

http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/16-przepisy-ogolne/46-przedmiot-opodatkowania/124808-akcja-gielda-rozliczanie-straty-strata.html

ważne jest aby dokonać sprzedaży akcji poprzez umowę sprzedaży, bo samo posiadanie akcji po ich wycofaniu nie uprawnia do rozliczenia straty - zgodnie zresztą z interpretacją Izby Skarbowej w Katowiach (akapit zaczynający się od "Natomiast w sytuacji, gdyby wnioskodawca dokonał odpłatnego zbycia akcji spółki (np. poza obrotem giełdowym) "

Jeżeli ktoś ma duża stratę na akcjach hydrobudowy polska, polecam znaleźć kogoś znajomego/rodzinę kto zgodzi się odkupić tę akcje za jakąś symboliczną kwotę, a wtedy będzie można sobie rozliczyć stratę w PIT-38 i czekać na rozstrzygnięcia co do podziału majątku.

Mam nadzieję, że komuś z Was przydadzą się te informacje.

Pozdrawiam
[x]
HYDROBUD 3,83% 209,00 2007-08-08 16:25:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.