• wszystko spada a CEZ nie , normalka Autor: ~sall [83.9.65.*]
    wszystko rosło Cez spadał, teraz spada a on troche rosnie,
    wiec chyba juz regulowniki kursu czyli MF uznali czas stop,
    zreszta bedzie zmiana rzadu i tzreba wykazac wartość firmy co by nowy premier na wywalił,
    na koniec roku 100 bedzie no bo jak szandarowa firma peipików po 70 zł nieeeeee
  • Re: wszystko spada a CEZ nie , normalka Autor: ~Art [79.189.141.*]
    Marny obrót a wzrost jest, więc wg. mnie dopiero zaczną się wzrosty. Skoro nie potrzeba tak wielkiego obrotu, aby wyciągnąć spółkę ponad 1%, znaczy to że wzrosty powinny się dopiero zacząć.
  • Re: wszystko spada a CEZ nie , normalka Autor: ~cezinak [109.243.178.*]
    Ten wzrost jest niezgodny z kursem w Pradze, nie podniecałabym się
  • Re: wszystko spada a CEZ nie , normalka Autor: ~Art [79.189.141.*]
    Wiesz kolego nie mam wiedzy, gram raptem 5 lat na giełdzie. Już widziałem trochę i wiem ze gdy obroty ida znacznie do góry przy dużych spadkach i kurs stabilizuje się, to potem mamy ruch powrotny kolo 10% w górę. Spodziewam się ustalenia kursu CEZ na poziomie ok 79zł. Ale gram na czuja więc mogę się mylić. Podobna sytuacja miała miejsce ostatnio na Asseco, przy kursie koło 40zł. Tam też nagle obroty urosły jak oszalałe, ktoś skupował akcje. Nie wiem kto, nie wiem po co, ale jeśli zaczął skup nie może wycofać się z nich nagle, ponieważ pogrążyłby kurs.
    Tak więc jeśli ktoś skupował akcje przy kursie 71zł to nie po to aby wywalić je od razu. Poczeka aż kurs się podniesie a potem będzie wywalał stopniowo przy utajonym limicie.
    Tak naprawdę nie ma teorii spiskowej o ustalaniu kursów, po prostu niektórzy wiedzą więcej a część gra profesjonalnie i wie jak to robić.
  • Re: wszystko spada a CEZ nie , normalka Autor: ~Cheops [78.88.133.*]
    Kolego -cezinak- wczorajszy kurs Cez-u u nas i u pepików był praktycznie taki sam róznica wynosiła około 30 groszy
  • Re: wszystko spada a CEZ nie , normalka Autor: ~Cez [78.88.133.*]
    Kolego Art wysoki wolumen i spadek kursu to nic dobrego tak jak i wzrost na niskim wolumenie.Mysle że te ostatnie sesje to tylko korekta i czekają nas dalsze spadki.Czemu wczoraj nie było takiego wolumenu jak dzisiaj?? :) Górki na wykresie coraz niżej :( RSI na tygodniowym pozostaje w strefie 30-40 a to pokazuje słabość popytu i zapowiada dalsze spadki
    Ten post wyżej to JA :) :) :) Przez pomyłke wpisałem Cez zamiast Cheops :) :) :)
  • Re: wszystko spada a CEZ nie , normalka Autor: ~Art [78.8.129.*]
    Dnia 2013-08-20 o godz. 15:46 ~Cez napisał(a):
    > Kolego Art wysoki wolumen i spadek kursu to nic dobrego
    > tak jak i wzrost na niskim wolumenie.Mysle że te ostatnie
    > sesje to tylko korekta i czekają nas dalsze spadki.Czemu
    > wczoraj nie było takiego wolumenu jak dzisiaj?? :) Górki na
    > wykresie coraz niżej :( RSI na tygodniowym pozostaje w
    > strefie 30-40 a to pokazuje słabość popytu i zapowiada
    > dalsze spadki

To tylko jedna z metod patrzenia na przyszlosc papieru, ja opieram sie na Armsie a tam troche inaczej spoglada sie na wolumen i powiazany z nim ruch. Co do korekty to spodziewam sie jej na calym rynku w zwiazku z obawami o Qe3, to dobry czas na zakupy. Całość spadków zostanie odreagowana we wrześniu i nie spodziewałbym się wielkich spadków na CEZie, bo niby dlaczego? Potrzeba dużego wolumenu, aby nastąpił spadek kursu, to oznacza że ludzie skupują akcje i jest popyt. Zresztą kupuje się jak leje się krew a nie jak spółka jest po wzrostach.
    Jednak się nie myliłem pisząc o dalszych spadkach (mój wpis przez pomyłke podpisany "Cez")
[x]
CEZ -1,96% 150,00 2022-12-02 15:10:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.