• 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~starynowy [31.130.106.*]
    Dowiedzcie się u siebie w biurach maklerskich i to szybko , dokumenty z Urzędu Skarbowego , czas do 8.07.2013
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~cezianka [5.173.247.*]
    w jakim banku jestes, mBank twierdzi, że nie ma takiej potrzeby
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~cezianka [5.173.247.*]
    dodatkowo na infolinii dostałam informację, ze zapłacę podatek 19% już potrącony, nie będę musiała dopłacać różnicy pomiędzy 15% a 19%. Jak się nazywa ten dodatkowy dokument, który trzeba wypełnić, nie licząc tego od US o statucie?
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~starynowy [31.130.106.*]
    Informacja pewna na 100 % , z DM Aliora , wypełnia się deklarację po angielsku do Clearstream Operation Prague , oraz certifkat Rezydencji z US i to należy zanieść do DM danego Banku ... pozdr
    juz nie do KDPW? choć nie wiem czemu tam, nie obsługują osób fizycznych. Po raz 2 dzwonię na infolinię mBanku.
    starynowy, przeczytaj sobie pisemko KDPW ONP2/06/013, chyba więcej tych akcji nie kupię. Będę mieć 16 % mniej
    starynowy: Czy te preferencyjne warunki dotyczą osób fizycznych?
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~Cheops [78.88.133.*]
    Nie ma takiej możliwości.Nie ma podwójnego opodatkowania jeśli inwestowanie nie jest połączone z działalnością gospodarcza.
    Cheops więc ile zapłacą posiadacze akcji Cez, na KDPW przeczytałam, że nieujawnieni posiadacze zapłacą 35% podatku, o bonifikatę mogą się ubiegać np fundusze emerytalne. Co z osobami fizycznymi, niech mnie ktoś oświeci
    15% i 4%.Wszystko odbywa się przez Biuro Maklerskie.Najlepiej niech każdy sam sie dowiaduje bo potem będą pretensje itd...
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~kubus [5.173.171.*]
    Jeżeli nie zlozyszz deklaracji rezydencji oraz deklaracji po angielsku zapłacisz 35 % po to jest tą deklaracja bo się ujawniasz i wtedy jest preferencyjną 5% tak wynika z dokumentu KDPW !! Makler Aliora wszystko profesjonalnie wyjaśnił tel 15903 infolonia i przesyła niezbędne dokumenty
    Tylko informacje są 2, jak zweryfikować ? :)
    Zadzwoń do swojego biura maklerskiego-masz tam swojego "opiekuna"?
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~inwestor [78.8.7.*]
    zminili czas do 8 lipca godz 10 w biurz emaklerskim musicie zloyc!

dekalracje o byciu nierezydentem czech plus z US rezydencja podatkwoa!

podatek wowczas jest 5% u zordla nie ma zandych 15% a jak ktos nei zlozy ma 35%!!!

zmienili czas mialo byc do 15 licpa a jest do 8lipca!

pytanie czy US od reki daje zaswidcznei??

ps tutaj macie obszerne info

http://www.kdpw.pl/pl/Uczestnicy/obsluga/Strony/Dywidendy.aspx

wypelnaimy

declaration on .....

jak na zalczonym info

plus z US dekaracja o rezydencji i czym predzej do paitku do BM!!!

podatek 5%!!!

OFE CWNAIKI ZWOLNIONE!!!
    Declaration of Be
    neficial Ownership

to wypelniamy w pierwzsje linicje gdzie account jest wpisuje sie numer nadania konta w clearbank luksemburg ktory KDPW tam ma i jest to :

72457

resztq w BMwam powiedza!!

• Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~kubus [31.175.131.*]
    Zaświadczenie Us wydaje od ręki , koszt 17zł i czym prędzej do banku....
    za to sie placi????? chyba ich po....o komuchow!!!!!
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~cezianka [109.243.43.*]
    ludziska, przeslijcie dajcie link do papieru, który trzeba wypełnić
    masz na mailu i niemarudz juz :)

skad te 17zet to pierwsze slysze za ten papier!!!
    Tyle zapłaciłem , może u ciebie taniej...
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~tb [5.172.254.*]
    Ja certyfikat rezydencji już mam, ale moje BM BPH mówi, że nieaktualny bo musi być wydany po 25 czerwca. Ale to nie wszystko. Chcą ode mnie 800 zł. za ten drugi dokument, że niby to KDPW pobiera. W sumie to niewiele mi się opłaca cały ten proces... :-(
    Papier jest za darmo 5 rubryk do wypełnienia , chcą cię okraść ...
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~nowy [178.183.198.*]
    moi mili już wam mówię jak jest z cezem
    do polski wpływa dywidenda z czech pomniejszona o 15 % podatku czeskiego a że w Polsce jest 19 % to tę różnicę należało będzie zapłacić
    pozdrawiam
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~5%,15%,35%?? [78.8.7.*]
    19-15%=5% to jak wkoncu oni tolicza co ty bredzisz ze 15%!!!

strona KDPW!!
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~cez [188.33.99.*]
    chlopie gdzie ty tej matematyki sie uczyles i kto cie uczyl ?

19-15%=5% to jak.....

19-15= 4

ktos tu naprawde maci podatek jest 15% reszte doplaca sie do kwietnia 2014

przyjdzie dywidenda przzeliczy sie po kursie i wtedy obliczac a nie dzis !
    jak juz dywidende mialem za 2009 i tak rozliczylem roznice miedzy 15%a 19%

po konsulatacjach w US

nie ma podatku od dywidendy 35% ani podwojnego podatku tylko jest roznica !

robcie co chcecie ja siedze na d... i czekam az wplynie na konto

ps

to jest moje osobiste zdanie i nie biore odpowiedzialnosci jesli sie myle !!!!!!

kazdy moze zadzwonic do DM i tam wytlumacza!
    Komunikat ONPZ/06/013 KDPW Z DN 12.06.2013 CYTAT "iż w przypadku gdy intencją polskich akcjonariuszy będzie uzyskanie preferencyjnej stawki podatkowej w wysokości 5% lub stawki 0% w przypadku funduszy emerytalnych, zamiast obowiązujacej standardowej stawki podatku dla nieuprawnionych akcjonariuszy w wysokości 35%, prosimy o przesłanie do Krajowego DEpozytu w terminie itd ....Każdy robi jak uważa , powodzenia
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~tb [83.9.59.*]
    to są opłaty dla KDPW, które płaci uczestnik bezpośredni:

8.6.2. Opłata pobierana od uczestnika bezpośredniego z
    tytułu przekazania emitentowi lub podmiotowi,
    o którym mowa w § 40 ust.6, prowadzącemu dla Krajowego Depozytu odpowiednie konta ewidencyjne,
    na których te papiery wartościowe są rejestrowane, dokumentów dotyczących posiadaczy tych papierów
    wartościowych lub stanów ich posiadania w związku z realizacją praw z tych papierów wartościowych (w
    tym dokumentów określających statusy podatkowe uczestników lub ich klientów)
    ---
    200 zł
    od jednego
    dokumentu, lecz nie mniej niż 800 zł
    jednakże:
    8.6.2.1. w
    przypadku, gdy realizacja celu, w
    którym dokumenty te są przekazywane, wymaga
    sporządzenia, sprawdzenia lub poświadczenia tłumaczenia tych dokumentów na właściwy język obcy, przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia w
    tym zakresie, a podmiot, do którego
    Krajowy Depozyt przekazuje te dokumenty zapewnia dokonanie takich czynności
    ---
    800 zł od
    jednego dokumentu, lecz nie mniej niż 1 000 zł
    8.6.2.2. w przypadku, gdy przekazanie tych
    dokumentów jest warunkiem wykonania praw z
    papierów wartościowych, o których mowa w § 40 ust. 6, zaś dokumenty te nie wymagają podjęcia czynności, o których mowa w ppkt 8.6.2.1.
    ---
    20 zł od jednego dokumentu, lecz nie mniej niż 100 zł
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: fiend [91.149.209.*]
    pierd***cie aż uszy więdną, żal mi, że cez ma takich akcjonariuszy :(

Dochody z dywidendy wykazujemy w PIT-36 rubryki 197-206 kwota podatku zapłaconego w Czechach podlega odliczeniu od kwoty podatku należnej w Polsce (w skrócie 19% - 15% = 4%)

dodam, dla dekli, że ten podatek trzeba zapłacić, nawet jak się miało stratę w latach poprzednich

• Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~Kuba [82.177.11.*]
    "dywidenda może zostać opodatkowana już u źródła (tzn. u spółki) i tak najprawdopodobniej będzie z spółką CEZ lub może zostać przesłana w całości i obowiązek rozliczenia się przechodzi na akcjonariuszy.

Dodatkowo jeżeli chciałby Pan skorzystać z obniżonej stawki podatku u źródła (5% zamiast 35%) to proszę o zapoznanie się z poniższymi komunikatami kdpw i dostarczenie odpowiednich dokumentów do DM BOŚ w wyznaczonych terminach."

Odpowiedź którą dostałem z biura. Pozdro.
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~olaf [78.9.157.*]
    obowiazuje 5 lub 35% nie ma posrednich co za bzdury tu pisza ci co mowia o 15% itd jasiu grzebal w podatakch komuch i tak narobil bigosu,z tymi papierami a czesi termin skrocili info poszlo 27czerwca wiec wszytsko na osatatnia chwile!!!!

w BM mowia bzdety ci co sie nie znaja a jest ich masa etatciarze!!!!!

po drugie mozna ubieagc sie o zwrot podatku i to kwestia czasu zeby przedlozyc odpowiedne dokumanty czas 1 miesiac po wyplacie a w zasadzie do 2016 podajze pazdziernika czas
    Cały czas to pisze....
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~Kuba [82.177.11.*]
    Niestety urząd mi ładnie odpowiedział że na certyfikat czeka się tydzień więc dla mnie to koniec tematu. Będę się musiał bawić w odzyskiwanie.
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~inwestor [78.8.131.*]
    idz do naczlenika kierownika u mnie to samo komuch gadal apo opisaniu sprawy temat sie wyjasnil!!i na piatek mam dostac!
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~autor [84.205.19.*]
    a jak pisałem 35% to gdzie były kubusie?
    To teraz się bujajccie pajace.
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~ganz [178.182.201.*]
    ponizj Umowa Międzynarodowa odnośnie dywidendy ze spółek czeskich między innymi CEZ

Artykuł 10

Dywidendy

1. Dywidendy wypłacane przez spółkę mającą siedzibę w Umawiającym się Państwie osobie mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie mogą być opodatkowane w tym drugim Państwie.

2. Jednakże dywidendy takie mogą być również opodatkowane w tym Umawiającym się Państwie, w którym spółka wypłacająca dywidendy ma swoją siedzibę i zgodnie z prawem tego Państwa, ale jeżeli osoba uprawniona do dywidend ma miejsce zamieszkania lub siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie, to podatek w ten sposób ustalony nie może przekroczyć 5 procent kwoty dywidend brutto.

Postanowienia niniejszego ustępu nie dotyczą opodatkowania spółki w odniesieniu do zysków, z których dywidendy są wypłacane.

3. Określenie "dywidendy" użyte w tym artykule oznacza dochód z udziałów (akcji) lub z innych praw do udziału w zyskach, z wyjątkiem wierzytelności, jak również inny dochód, który zgodnie z prawem podatkowym Państwa, w którym spółka wypłacająca te dywidendy ma siedzibę, jest traktowany jak dochód z udziałów (akcji).

4. Postanowienia ustępów 1 i 2 nie mają zastosowania, jeżeli osoba uprawniona do dywidend, mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w Umawiającym się Państwie, wykonuje w drugim Umawiającym się Państwie, w którym spółka wypłacająca dywidendy ma siedzibę, działalność gospodarczą poprzez zakład w nim położony i gdy udział, z tytułu którego dywidendy są wypłacane, faktycznie wiąże się z działalnością takiego zakładu. W takim przypadku stosuje się postanowienia artykułu 7.

5. Jeżeli spółka, której siedziba znajduje się w Umawiającym się Państwie, osiąga zyski lub dochody w drugim Umawiającym się Państwie, wówczas to drugie Państwo nie może ani obciążać żadnym podatkiem dywidend wypłacanych przez tę spółkę, z wyjątkiem przypadku, gdy takie dywidendy są wypłacane osobie mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w tym drugim Państwie lub w przypadku, gdy udział, z tytułu którego dywidendy są wypłacane, faktycznie wiąże się z działalnością zakładu położonego w tym drugim Państwie, ani też obciążać niewydzielonych zysków spółki podatkiem od niewydzielonych zysków spółki, nawet kiedy wypłacone dywidendy lub niewydzielone zyski całkowicie lub częściowo pochodzą z zysków albo z dochodów osiągniętych w tym drugim Państwie.

PO ANALIZIE WYNIKA ,ŻE KDPW ZA SWOJE POSEUDO CZYNNOŚCI chce nas wyd...ać na 800 złotych byśmy to my na własne życzenie d"domagali sie by podatek zapłacić w Polsce w całości no nie w calości tylko 19--5 procent które zgodnie z umowa potrąci fiskus czeski.
    Super to zatutulowali czy chcesz zapłacic 5 czy 35 procent przemawia do mózgu ..nieprawdaż.
    Myślę tak, jak nie będziemy ganiać po zaświadczenia do skarbówki i pisac wniosków imiennych, że jesteśmy nierezydentami Czech i tym podobnych bzdur TO-

1 potrąca nam podatek w CZECHCH 15%, pieniądze wpłyna na nasze konta z pomniejszona ilością koron, zostana przewalutowane po kursie dnia...i finał:)

2. w zeznaniu rocznym wykażemy dywidendę pomniejszona o to co zabtali Czesi i dolożymy Rzeczpospolitej brakujące 4 procent.

Co o tym sadzicie???

Mnie osobiście "kici" czy częśc dywidendy będzie w Polsce czy w Czechach,
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~cez [178.37.125.*]
    mi to tez pasi tak tez zrobilem w 2010 roku doplacilem przy rozliczaniu pit w kwietnie te 4% a nie latalem teraz z jakims drukami
    jeszcze raz napisze nie ma takiego podatku jak 35%
    wiem o 15% w czechach i 19% u nas reszta to sciema !
    robcie jak chcecie ja siedze i czekam i wazne zeby kurs byl wysoki bo teraz jest cos kolo 0,1602 bo to kurs kupnaa
    http://www.kredytbank.pl/kursy_walut/kursy_walut.html

ni wreszcie zeby kurs zaczal isc na polnoc a nie pitolenie walcow i zbicie kursu jak to zrobili w piatek!
  • Re: 5% albo 35% podatku od dywidendy !!! za 2013 Autor: ~drex [78.8.138.*]
    http://www.parkiet.com/artykul/7,1331546-Dywidenda-CEZ-jest-inaczej-opodatkowana--Czy-rozlicza-to-nasz-makler--czy-isc-do-urzedu-skarbowego-.html

dodam tylkoz e 15% a dla tych co zloza dokumnety samemu 5%!!

NIE TRZEBA PRZEZ BM KTORE CHCE WAS ZNOWU OKRASC NA 200ZET OD DOKUMENTU!!!!
[x]
CEZ -0,20% 149,70 2022-12-05 15:57:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.