• Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [37.109.125.*]
  Ktoś najwyraźniej przygotowuje się do kontrwezwania skupując powyżej 18,80. W sumie nie ma nic do stracenia - najwyżej Penta będzie musiała ogłosić też kontrwezwanie i sprzeda jej z pewnym zyskiem, to co sam teraz kupił. W sumie to genialne rozwiązanie dla kogoś, kto chce kupić tę spółkę, a uważa cenę zaproponowaną przez Pentę za zbyt niską. Ja uważam, że ta cena powinna być na poziomie co najmniej 25 zł. Czekam na dalszy rozwój wypadków. Moim zdaniem może być bardzo ciekawie - ta tym jednym wezwaniu się nie skończy...

  Pozdrawiam,

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~elke [213.243.160.*]
  masz racje , jest jeszcze dużo czasu do końca wezwania, mogą też wezwanie odrzucić Altus razem z PZU, tak jak Pionier Pekao na Yawale..
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~RE [80.54.39.*]
  Cena w wezwaniu na EMC Instytut Medyczny jest rozsądna, choć jest miejsce do jej niewielkiego podniesienia - ocenia Piotr Osiecki, prezes Altus TFI, które posiada 7,22 proc. akcji spółki.

  Ciekawie czy cos doloza??
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~grześ [87.207.74.*]
  Tymczasem prezes Enelmedu jeszcze w tym roku ma znaleźć inwestora dla swojej firmy i zapowiedział, że satysfakcjonuje go cena ok 10zł za akcję, tymczasem wczoraj na zamknięciu papier był po 5,19.
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~goddammit [212.160.248.*]
  Kto się zgłosił po pakiecik 15 000 akcji po 19? Ja prosty chłop pytam - ktoś może to sprzedaż maksymalnie po 18 80 Pencie więc po co traci 20 gr na akcji? Czyżby miał jakieś info?
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~ecik [193.19.125.*]
  Ciekawe czy cokolwiek Penta podniesie...? Będzie ciężko żeby ktoś się skusił na kontrwezwanie, bo widać ewidentnie, że zarząd sam wybrał Pentę i jest z tej oferty zadowolony, co na pewno odstrasza potencjalnych konkurentów. Finansowy nie zapłaci wyższej premii, tak jak branżowy, bo on sam chce zarobić. A Penta jak widać na przykładzie Empiku, nie lubi przepłacać. Zastanawiające jest tylko zbieranie przez jakiegoś dużego gracza powyżej ceny z wezwania. Może fundy się postawią i zażądają wyższej ceny, bo w sumie to idzie hossa i bez sensu byłoby oddawać ciekawą spółkę w ciekawej branży za cenę dużo poniżej jej historycznych szczytów...
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~gym [217.97.178.*]
  Fundom szkoda, nawet zupełnie technicznie patrząc na tygodniowy wykres, to widać piękną odwróconą głowę z ramionami. Jej zasięg jest dużo, dużo wyższy niż cena zaproponowana przez Pentę. Minimalny zasięg wynikający z ORGR to praktycznie nowe maksy, a tu spółka za 18,8 idzie - ciekawe jak fundusze zadecydują.
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Castorelo [145.62.32.*]
  Cos chyba faktycznie jest na rzeczy, bo znow ktos zlozyl dyspozycje na ponad 30,000 akcji za 19,5. Wiec mozna sie spodziewac ze wkrotce bedzie podbicie do ok 22-23 (nie wykluczone ze to jest robota PZU, ktory swoja droga byl/jest zainteresowany EMC co podowal Reuters, badz Altusa czy Investors... bo nikt tak z kieszeni na dzien dobry 600k nie wylozy)
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~ecik [193.19.125.*]
  Bardzo prawdopodobne jest to o czym piszesz. Ktoś znowu wciągnął duży pakiet coraz wyżej i chyba nie zamierza go oddawać po 18,8. Ciekawe jak się rozwinie sytuacja. Widać, że cena 18,8 jest przez rynek oceniana na zdecydowanie za niską.
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~peke [91.199.250.*]
  Ktoś łyknął 100 000. Kto????
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~monty [82.160.50.*]
  ruch się zaczął taki... jakby jakieś info lada chwila miało sie pokazać. INaczej spokojnie mogli by to zsorbać po 18.80-19.00 w kilka dni. A przy takiej ilości taka różnica 50gr na akcji daje juz sporą sumę. Myślicie, że można się spodziewac informacji jeszcze w tym tygodniu? Czy ktoś po prostu $ nie szanuje?:D
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~elke [213.243.160.*]
  no i po wezwaniu, ktoś skupia resztę
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~monty [82.160.50.*]
  po wezwaniu czy po kontrwezwaniu?
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [77.115.136.*]
  Miałem rację :) Sprzedamy akcje na pewno drożej niż po 18,80. Skoro dziś ktoś kupił akcje za prawie 3,5 mln po cenie sporo wyższej od ceny wezwania, to nie może to być przypadek. Stawiam, że ostateczna cena w wezwaniu zbliży się do 25 zł. To jest moim zdaniem cena godziwa przy obecnym parciu na spółki medyczne.

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~gym [217.97.178.*]
  No widać już teraz ewidentnie, że jakiś inny gracz chce pokrzyżować plany Pencie i nie dopuści do taniego przejęcia. Ustawia się z konkretnym popytem na coraz wyższych półkach i czeka aż się chętni na sprzedaż znajdą. Do końca wezwania jeszcze półtora miesiąca, więc tym sposobem może jeszcze sporo akcji zabrać, a mniejszościowym przecież nie zależy żeby oddać konkretnie Pencie, tylko temu kto więcej płaci. Ciekawe do jakiego poziomu ktoś, kto skupuje zamierza zbierać akcje... Technika w tym przypadku podpowiada bardzo konkretną cenę. No i ciekawe co Penta na to...?
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Castorelo [145.62.32.*]
  Mysle ze dzis, a najpozniej na poczatku przyszlego tygodnia bedzie wiadomo kto to - bo przy takim skupie, albo ktoś przekroczy 5 albo 10% i bedzie musial poinformowac o przekroczeniu pewnego poziomu. PZU czy Altus sa bardzo blisko tego poziomu
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~monty [94.254.208.*]
  Altus wywalil
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~ubezpieczyciel [78.8.155.*]
  jakby tylko PZU zbierało miałoby już prawie 12%
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~gym [217.97.178.*]
  W Parkiecie piszą, że to może być równie dobrze jakiś zagraniczny fundusz. Skup w tym tempie przez jeden podmiot będzie musiał skutkować wezwaniem, zgodnie z wymogami ustawy. Oj robi się ciekawie, może być zacięta walka o spółkę. Najbliższe dni zapowiadają się arcyciekawie...
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~pacjent-pajac [89.229.221.*]
  to trzeba zbierac spółka przejmie niebawem szpital w Kwidzynie
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~jk [89.229.221.*]
  to trza brac po 17-cie
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [194.44.23.*]
  Leże sobie i tak się zastanawiam kto skupuje akcje EMC i jaki ma plan. Na moje wyczucie nie jest to PZU. Takie działania wymagają bardzo agresywnego podejścia, na które moim zdaniem nie stać PZU. Stawiam raczej na Bupa albo jakiś fundusz/fundusze. Walka o spółkę może wywindowac cenę znacznie powyżej wartości rynkowej. Ale to tym lepiej dla nas :)

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [46.169.234.*]
  :))))

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [46.169.234.*]
  Właśnie policzyłem, że od dnia wezwania t.j. od 28 maja 2013 roku, ktoś kupił akcje stanowiące 9,9% kapitału zakładowego spółki. Ponieważ część akcji spółki jest uprzywilejowana co do głosu, akcje kupione przez ten podmiot reprezentują nieco mniej głosów na walnym niż 9,9%. Tym niemniej lada chwila podmiot skupujący osiągnie 10% ogólnej liczby głosów w okresie krótszym niż 60 dni, co zgodnie z ustawą o ofercie publicznej powoduje obowiązek ogłoszenia wezwania, jeśli chciałby zakupić więcej akcji. Na giełdzie może zatem już kupić bardzo niewiele. Myślę, że lada dzień powinniśmy oczekiwać kontrwezwania i rozwiązania zagadki kto skupuje akcje EMC. Ciekawe jaka będzie cena w kontrwezwaniu i jaką ceną odpowie na to Penta.

  Przyjmuję zakłady na cenę ostateczną za jaką ktoś skupi akcje EMC :) Zobaczymy komu uda się wytypować trafnie. Przy obecnym rozwoju sytuacji stawiam, że ostateczna cena za jaką sprzedamy wyniesie 28 złotych. A Wy jak typujecie :) ?

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~KSIT [178.235.203.*]
  Nie ktos - z pewnoscia to nie jedna instytucja wykupila + indywidualni... nie zdziwie sie jak jakies mniejsze hedge funds podbijaja cene... Ale na pewno z 6-7% jedna musiala zgarnac

  Ale nawet ja sam dokupilem rano za 10k akcji, i juz zyskalem.. Patrzac na to jak sie to rozwija, to dalej sie zastanawiam sie na jeszcze wiekszym podbiciem. wezwanie bylo na ok 11-12% premium - jak na taka spolke megaaaaa malo. Cena zostala juz podbita od wezwania o 9%, Penta zapewne bedzie czekac aby zobaczyc jakie bedzie kontrwezwanie - patrzac na to jak to idzie, pewnie jeszcze z 2-3 dni ktos potrzebuje aby skosic powyzej 10%... wiec cena bedzie na ok 22-23 zl, i pewnie przy kontrwezwaniu podniosa o 10-15%, wiec tutaj jeszcze jestes potencjal nawet o 20-25% premium w stosunku to ceny dzisiejszej..

  Pozeyjemy zobaczymy, wiadomo to moje przypuszczenia, wiec na powaznie brac nie mozna, i choc to co juz mam w pelni mnie zadowala, to od nadmiaru gotowki glowa nie boli :)

  Ja stawiam 40% premium od wezwania, czyli ok 26.30 zl
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Erol [145.62.32.*]
  chyba jednak juz ktos wykupil te 10% - dzis byla juz znikoma aktywnosc, wiec pewnie lada dzien bedzie kontrwezwanie
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~gym [217.97.178.*]
  No i zagadka się wyjaśniła - brało PZU, a nie Bupa, czy jakiś inny zagraniczny, i z tego co piszą w PB to raczej nie kupili po to żeby odwodzić Pente od skąpstwa i zmusić ją do zapłaty sensownej premii, ale długoterminowo - http://pulsinwestora.pb.pl/3179670,25771,penta-bedzie-miala-kolege-w-emc . I tym sposobem Krzysiu chyba nie trafiłeś z ostateczną ceną w wezwaniu... niestety. Z punktu widzenia drobnego akcjonariusza najlepiej jakby spółkę przejmował inwestor z branży, a nie finansowy. Do tego czwarty kwartał był nieciekawy - obniżając wycenę, ciekawe tylko dlaczego akurat Penta, a nie np. EQT? No i ciekawe czy Penta dorzuci z kilka gorszy jak na EMF, chcąc uzyskać nieco więcej akcji. Bo wszystkiego z rynku to już raczej nie skupią.
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [46.169.196.*]
  Rzeczywiście szanse na kontrwezwanie spadły, ale jeszcze zupełnie nie znikły. Moim zdaniem w ciągu miesiąca jeszcze bardzo wiele może się wydarzyć. Podniesienie ceny przez Pentę (nawet bez kontrwezwania) jest niemal pewne, bo inaczej prawie nic nie kupią. Jeżeli PZU skupowało z chęcią po 20,50 zł, to pokazuje że cena 18,80 jest zdecydowanie zbyt niska. Normalne, że teraz Penta twierdzi, że nie podniesie ceny, bo inaczej działałaby wbrew własnym interesom. Jednak, jak przyjdzie co do czego, to podniosą - spokojna głowa.

  W każdym razie ja na pewno na wezwanie w tej cenie się nie zapiszę. Wiadomo już teraz, że spółka nie zostanie z giełdy zdjęta, więc najwyżej sprzedam nieco później na giełdzie.

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~wuj [87.207.154.*]
  zgadzam sie ale trzeba uwazac. bo jak sie dogadaja z PZU i zdejma spolke z gieldy to reszta akcjonariuszy bedzie upieczona.
  PZU nie kupilo dlatego ze uwaza ze jest za tanio tylko nikogo by nie przekonala do sprzedazy po cenie za bliskiej do ceny wezwania.
  a za jakis czas to niby kto od ciebie kupi jak bada was rozwadniac a wyniki beda po wuju.
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [77.113.143.*]
  Szanowny Kolego,

  Jeśli inwestuje się na giełdzie to trzeba znać przynajmniej w pewnym zakresie KSH i ustawę o ofercie (ja się w tych kwestiach specjalizuję), żeby podobnych nieuzasadnionych obaw nie wyrażać.

  Zanim zdejmą spółkę z giełdy, zgodnie z art. 91 ust. 6, musieliby jeszcze raz ogłosić wezwanie. Cena w nowym wezwaniu (ogłoszonym wkrótce po zakończeniu obecnego) nie mogłaby być niższa od obecnej ceny wezwania, a pewnie musiałby być wyższa, bo przy obecnej cenie na giełdzie za 1 m-c średnia ważona z ostatnich 3 miesięcy przekroczy 18,80.

  Co do rozwodnienia, to zakładając nawet emisję z wyłączeniem prawa poboru, nie chcąc się narazić na zaskarżenie uchwał, będą je musieli robić po cenie emisyjnej równej przynajmniej obecnej cenie wezwania. A to nie byłoby dla mnie wcale niekorzystne. Stąd zagrożenie znikome. Potencjalna korzyść w ciągu najbliższych tygodni jest za to istotna. Zatem niewiele ryzykując mogę bardzo dużo zyskać.

  Pozdrawiam,

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~dobry_wuj [37.128.79.*]
  tak, Penta kupuje, zeby wyniki i wartosc spadaly. Podobno uwielbiaja sluzbe zdrowia i robia to dla zdrowia naszych polskich pacjentow:-)

  PZU napewno nie zgodzi sie na delisting - w ich strategii jest, ze musza miec spolki gieldowe. Wiec o delistingu zapomnijcie.

  Rozwodnienia nie bedzie, jak na empiku. Penta weszla po 10 zl teraz jest po 20... wuuu, ale rozwodnili. Wrecz przeciwnie – na przykładzie Penty i Fortuny widać, ze Penta to uczciwy akcjonariusz.

  Wchodzi Penta, a Gerber i PZU zostaja. Mali akcjonariusze jak rzadko nie maja sie czego bac, bo dwoch duzych mniejszosciowych bedzie pilnowac.

  Ja podejrzewam w druga strone - cena jest za niska, i chca wykupic LESZCZY. Gerber nie sprzedaje, bo wszedl w SPV. Na 100% maja w umowie inwestycyjnej zapisane, ze nastepne emisje beda minimum po 25-30 PLN.

  czekamy na podwyzszenie ceny do 25 zl, jak nie to bye bye Penta.
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [77.113.57.*]
  A tutaj kolejne potwierdzenie, że biznes czuje kasę i nie warto tanio sprzedawać:

  http://biznes.onet.pl/amg-chce-zbudowac-siec-szpitali,18570,5542174,1,prasa-detal

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~Krzysio [46.169.157.*]
  Wczoraj ktoś znowu sporo dokupił. Zobaczymy jak będzie dzisiaj. Tak, czy inaczej prawdopodobieństwo kontrwezwania znowu ostatnio istotnie wzrosło. PZU do boju!

  Krzysio
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~monter [83.8.77.*]
  cosik kursik leci poniżej wezwania powoli?
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~marek [95.160.128.*]
  pojawił się ruch wreszcie
 • Re: Będzie kontrwezwanie Autor: ~monter [82.160.50.*]
  Care UP, podmiot z grupy Penta, ma zgodę UOKiK na przejęcie EMC Instytut Medyczny

  Co to za przejęcie jak PZU zjadło tyle akcji:) no rozumiem że pakiet większościowy mogą łyknąć ale z GPW już nie zdejmą? Ciekawę jak się kurs będzie zachowywał jak się skończy termin wezwania. Mi się wydaje, że mało zbiorą. Będą musieli podnieść do ok 22zł
[x]
EMCINSMED 0,00% 12,50 2021-10-25 09:12:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.