• obecna sytuacja Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  to ukłon w stronę mniej zdecydowanych .................
  kurs cofnie się gdzieś pod ......... góra 1,6 - 1,65 a potem marsz na przód
  tak więc jest okazja się załapać
  nie naganiam ale to jest ciagle DARMO powtarzam DARMO
 • Re: obecna sytuacja Autor: ~acy [93.105.97.*]
  Jest darmo. A jaki poziom wg Ciebie będzie poziomem wysokim?
 • pokonanie ostatnich szczytów Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  tj. 18,20 ale to jest długa droga .................... ale , ale , ale
  Onico pokaże marże , Duon zyski i Bac pol wprowadzi sie na GPW to 18 będzie w mig :-)
 • Re: obecna sytuacja Autor: ~mario [83.13.51.*]
  18zł to nie będzie nigdy najwyżej po 17,80 :)
  a korekta to była jedynie dziś
 • Jak widzisz Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  dzisiaj tez jest .............. ale to dla mniej zdecydowanych .... może potrwać przez tydzień
  jak pisałem wyżej :-) ............ brać nie czekać darmo , darmo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • j w Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  j w
 • Re: j w Autor: ~kriss [77.253.111.*]
  pakietówka 90 k po 1,7
 • pakietówki Autor: ~Senior [79.191.123.*]
  nie mają znaczenia ... bynajmniej tutaj .... no chyba żeby przewala z lewa na prawo i odwrotnie
  przy kursie 1,2 też szły pakietówki i 1,8 i po 0,8 jak przeliczyłem srednią wyszło 1.2 to tak dla ciekawości w woli tego jakby chodziło że ktos przepłaca na dany czas
  walor naprawdę warty uwagi w dłuższej perspektywie
 • Re: obecna sytuacja Autor: ~kriss [77.253.93.*]
  wkleiłem artykuł z forsala n/t Bać-polu ..... wreszcie zaczyna się dziać coś dużego .... może dlatego po tej ostatniej zwale dzisiaj kurs zachował się nadspodziewanie dobrze


  " Bać-Pol będzie gonić Eurocash

  Grupa kapitałowa Leszka Bacia od dawna jest w czołówce dystrybutorów. Teraz zapowiada walkę o niezależne sklepy. Firmie marzy się szybkie podwojenie stanu posiadania.
  Leszek Bać zamierza też powiększać dystrybucyjną część firmy materiały prasowe

  Leszek Bać zamierza też powiększać dystrybucyjną część firmy materiały prasowe

  Na rynku hurtowym Leszek Bać działa od 20 lat. Wiedzę o prowadzeniu biznesu wyniósł z domu, więc łatwo podjął decyzję o założeniu firmy wspólnie z bratem. Pierwsza hurtownia Bać-Pol powstała w garażu, tak jak większość firm z tego sektora w tamtym okresie. Dopiero gdy przybyło kontrahentów, a biznes rozkręcił się na dobre, powstała hurtownia w Rzeszowie, a potem kolejne oddziały.

  Leszek Bać zrozumiał, że szybciej może rozwijać biznes, przejmując konkurentów. W sumie przeprowadził kilkanaście akwizycji. Do ważniejszych należało nabycie w 2002 r. hurtowni Marspol Rzeszów, w 2003 r. Vima z Zielonej Góry, w 2008 r. Sezam Śrem, a w 2012 r. połączenie z firmami Hampol i Ango.

  Dziesięć lat temu Bać postanowił spróbować swoich sił również na rynku detalicznym i do Grupy Kapitałowej dołączyła sieć sklepów po nazwą Słoneczko. W 2010 r. przejął sieć Spar, liczącą wtedy 57 placówek.

  – Patrząc z perspektywy, chyba błędem było to, że późno zdecydowałem się konsolidować rynek detaliczny. W ramach zintegrowanych sieci funkcjonuje dzisiaj 300 sklepów, a mogłoby minimum dwa lub trzy razy tyle – podkreśla Leszek Bać i zapowiada przyspieszenie.

  – Od tego roku sieć Spar będzie rozwijana w tempie jednego sklepu tygodniowo. Wielkość drugiej z należących do Grupy sieci Słoneczko ulegnie podwojeniu. Oznacza to, że na koniec 2013 roku pod logo obu sieci będzie działało prawie 500 placówek handlowych – zapewnia.

  Docelowo ma funkcjonować minimum tysiąc sklepów pod marką Spar, a także 1500 Słoneczek. Firma chce też wejść w strategiczne alianse z innymi operatorami sieci franczyzowych, a tym samym zaoferować dla kolejnych 1500 placówek kompleksową usługę logistyczną i zakupową.

  Nie znaczy to, że Leszek Bać zrezygnował z działalności hurtowej. Nadal chce powiększać część dystrybucyjną firmy złożoną obecnie z ośmiu dużych centrów (o 2–3) i 22 mniejszych oddziałów (o kilkanaście). Realizacja strategii ma kosztować w ciągu trzech lat 30 mln zł. Bać chce zostać wiceliderem rynku, choć zdaje sobie sprawę z dystansu do głównego gracza w tym sektorze, jakim jest Grupa Eurocash. Należy do niej już ponad 140 hurtowni.

  Decyzję o przyspieszeniu rozwoju ułatwiła zeszłoroczna fuzja dwóch liderów rynku Eurocashu i Tradisu oraz duże kłopoty kilku innych istotnych graczy, takich jak Rabat Service czy Advadis. – Te dynamiczne zmiany na rynku sprawiły, że dla takich firm jak nasza pojawiły się dodatkowe możliwości – twierdzi Bać.

  Od samego początku Leszek Bać uznał też, że kluczem do sukcesu są odpowiedni, zaangażowani ludzie. Dlatego bardzo dużo pracy wkładał zarówno w budowanie organizacji, jak i zespołu. To wszystko sprawiło, że może dzisiaj uznać, iż jest gotowy, aby skutecznie walczyć o pozycję wicelidera rynku i budować zaplecze dystrybucyjne dla polskiego tradycyjnego detalu.
 • Ale się usmiałem Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  z tej części artykułu: "Nie znaczy to, że Leszek Bać zrezygnował z działalności hurtowej. Nadal chce powiększać część dystrybucyjną firmy złożoną obecnie z ośmiu dużych centrów (o 2–3) i 22 mniejszych oddziałów (o kilkanaście). Realizacja strategii ma kosztować w ciągu trzech lat 30 mln zł. Bać chce zostać wiceliderem rynku, choć zdaje sobie sprawę z dystansu do głównego gracza w tym sektorze, jakim jest Grupa Eurocash. Należy do niej już ponad 140 hurtowni" =

  po pierwsze jestem za a nawet przeciw
  ale

  po drugie: nie rzecz jest w budowaniu hurtowni (kolejnych) trzeba przejmować rynek detaliczny gdzie są większe marże i obroty i zmieniać logistykę zaopatrzeniową czyli obecnymi centrami dystrybucyjnymi zaopatrywać jak największą ilość punktów "odbiorczych"

  kilka danych

  Biedronka 25 mld obrotów w 2011 roku
  Eurocash + Tradis 15 mld obrotów w 2011 roku
  Bać - Pol 1,2 mld obrotów w 2011 roku

  pytanie to jaki progres roczny powinni mieć żeby wyjść za Eurocash
  musieliby połaczyć się z kilkoma graczami z rynku takimi jak Eleclerc lub Tesco
  - to raczej marzenia ścietej głowy

  reszta się zgadza i to jest pozytyw dla Capa
[x]
CAPITAL 10,00% 0,77 2024-02-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.