• co myślicie o wynikach? Autor: ~Pietrek33 [80.48.17.*]
    wg mnie jest to do bólu przewidywalna spółka.
  • Re: co myślicie o wynikach? Autor: pawelblu [178.235.7.*]
    Kapitalizacja 78 73
    Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów 87 363
    Zysk (strata) netto 13 407
    Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej 28 814
    Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania (na koniec półrocza bieżącego roku obrotowego i na koniec poprzedniego roku obrotowego) 50 831
    Kapitał własny (na koniec półrocza bieżącego roku obrotowego i na koniec poprzedniego roku obrotowego) 91 862
    środki pieniężne i inne aktywa pieniężne 32 752
    przeznaczenie na wypłatę dywidendy 5 668

Poprawa r/r w każdym możliwym kryterium (oprócz dywidendy która jest stała i kapitalizacji która zależy od rynku).
    Spółka w trakcie inwestycji o wartości wyższej od kapitalizacji.

Tyle myślę o wynikach.
  • Re: co myślicie o wynikach? Autor: ~Pietrek33 [164.126.144.*]
    wyniki bardzo dobre, chociaż trudne do powtórzenia, gdyż mają na nie wpływ czynniki jednorazowe.
  • Re: co myślicie o wynikach? Autor: pawelblu [178.235.7.*]
    Tzn?

Z tego co widzę jedynymi ciekawymi pozycjami poza zwykłym obrotem jest:

(z informacji dodatkowej)

Spółka dokonała sprzedaży 62 tys. uprawnień do emisji gazów tj. CO2 (EUA) zaliczanych zgodnie z polityką rachunkowości do wartości niematerialnych i prawnych na rzecz jednostki dominującej envia Miteldutsche Enrgie AG na kwotę 1 844 tys. zł.

(w raporcie, rachunek zysków i strat)
    Zysk ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych 1 845

Ale to nie jest jednorazowe.

Do tego zaczęli bilansować w zysku dotację - 2 mln, ale do 20 pozostało im jeszcze 18 więc to nie takie jednorazowe (zysk jest bilansowany mimo braku fizycznego przepływu, który może zostanie wykazany po realizacji projektu - nie wiem jak dokładnie wygląda to dofinansowanie).

Niemniej obu tych pozycji spodziewam się jeszcze w przyszłości więc dla mnie nie są jednorazowe.
  • Re: co myślicie o wynikach? Autor: ~Pietrek33 [80.48.17.*]
    właśnie te pozycje miałem na myśli. Jesli chodzi o te zielone certyfikaty to od dawna nie widziałem istotnych zysków z tego tytułu w raportach Będzina - stąd uznałem że są one jednorazowe.
    Jesli chodzi o dotację to też nie wiem jak to jest księgowane.
[x]
BEDZIN 4,33% 13,25 2020-01-29 16:16:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.