• TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~pedronMMMMM [178.73.48.*]
  ruszy w górę!
 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~Arek [46.205.17.*]
  Trakcja nic fajnego niestey, ale opteam to jest dopiero gówno - jest tak mało akcji, a nie umieją tego wykorzystać, to jest dopiero nędza.
 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~pitpit [77.254.240.*]
  niestety masz racje przy tak małej płynności spokojnie mozna zrobic 10 zł

  no ale tu jest idm wiec nie umieją nic zrobić !!

  moze po tych obecnych problemach idmu ktos odkupi od nich pakiet opteamu - oby, bo wtedy jest szansa na wzrosty. Z tym funduszem możemy tylko dołować !
 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~Arek [178.182.57.*]
  Widzisz pitpit, to jest żenada. A pismaki od razu piszą także głupoty, a to, że tyle spadło to dla nich nie ma znaczenia, tylko to że urosło przez dwa dni. To jest właśnie głupota i nie wiem czemu ale obserwuję zachowania tej spółki - chyba dlatego, że IDM tutaj działa i faktycznie niestety tak długo jak oni będą tutaj, to nieawżne, że OPTIM wygrywa przetargi itd., niebędzie na tej spółce kompletnie nic, chyba, że ciągłe dołowanie, bo w tym IDM jest dobry.
 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~Arek [178.180.213.*]
  A może się polepszy?

  OPTeam S.A., notowana na GPW spółka informatyczna, wypracowała w I półroczu 2012 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 27,7 mln zł. Zysk EBITDA wyniósł po 6 miesiącach 1,2 mln zł, natomiast na poziomie netto spółka odnotowała stratę w wysokości 458 tys. zł. - Tak jak zapowiadaliśmy przy okazji publikacji wyników za pierwszy kwartał, rentowność działalności w pierwszej połowie roku utrzymywała się na niższym poziomie, z uwagi na przesunięcie dużych projektów inwestycyjnych w energetyce i szkołach wyższych na kolejne kwartały 2012 r. – wyjaśnia Andrzej Pelczar, prezes zarządu OPTeam SA. - Od trzeciego kwartału spodziewamy się już jednak odbicia, zarówno na poziomie przychodów, jak i zysków. Zakończyliśmy m.in. budowę dwóch data center dla Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach w ramach podpisanych w czerwcu umów o wartości 9,6 mln zł, co przełoży się na wyniki najbliższego kwartału – podkreśla. - Liczymy także na podpisanie w tym roku znaczących kontraktów informatycznych w ramach Działania 4.1, Poddziałania 4.1.1 Priorytet IV PO KL „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni". Całościowy budżet tego działania wynosi ponad 100 mln zł, a dofinansowanie pokrywa 100 proc. kosztów. OPTeam od wielu lat aktywnie współpracuje z uczelniami w obszarze informatyzacji – jesteśmy zatem naturalnym partnerem szkół wyższych w realizacji tego typu projektów. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i kompetencje zaowocują pozyskaniem co najmniej kilku kontraktów – wskazuje Andrzej Pelczar. OPTeam koncentruje się również na rozwoju produktów własnych i specjalistycznych usług, skierowanych do regionalnych jednostek branży energetycznej, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka aktywnie wspiera firmy z tego sektora w pozyskiwaniu dotacji unijnych na projekty informatyczne. OPTeam prowadzi także prace nad rozszerzeniem swojej oferty udostępnianej klientom w modelu usługowym przez Internet (w „chmurze”). - Rezultaty tych działań - wzrost sprzedaży i marży operacyjnej - powinny być widoczne w najbliższych dwóch latach - podsumowuje Andrzej Pelczar.


 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~Arek [46.205.41.*]
  Pitpit obserwujesz, to jeszcze ? W ubiegłym tygodniu przemielio się trochę, jakby ktoś kupował.
 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~pitpit [212.106.18.*]
  tak obserwuję.

  Myślę, że od stycznia zaczną w końcu konsolidować Polskie ePłatności, a to powinno zwiększyć samą wartość księgową o ok 15-20 mln + zyski, a ta spółka jak wejdzie w próg rentowności to już tylko zyski.
  Pamiętaj jeszcze, że dalej u nas w rozliczeniach kart nie ma dużych światowych graczy więc PeP może być dla nich dobrym kąskiem aby wejść na polski rynek.
  Od stycznia Visa ma zmniejszyć interchange, a to zapewne przełoży się na większą ilość sklepów-akceptantów kart. Polska na razie jest na szarym końcu pod tym względem, ale ilość kart stale rośnie. Ilość transakcji bezgotówkowych też będzie stale rosła, gdyż zależy na tym bankom jak i fiskusowi. Banki mają w tym udział procentowy od transakcji a fiskus kontrolę nad szarą strefą.

  Spółka na pewno da zarobić, jak zwykle problemem jest czas.

  Około 2 m-ce temu były duże obroty - zapewne Idea tfi sprzedała swoje udziały, jeszcze tylko IDM sprzeda i spółka wreszcie urośnie. Może IDM znalazł inwestora na pakiet - oby, bo jako animator i udziałowieć jest do bani. Przy spółce która ma freeflot 5% i nie potrafić utrzymać kursu to dla mnie żenada.
 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~Arek [188.146.173.*]
  Jak narazie IDM zaczął się starać, tylko jak długo utrzyma taki kurs, to jest pytanie.
 • Re: TRAKCJA, TYLKO ONA! NAWET FUNDUSZ ING JĄ KUPIŁ! PATRZCIE! Autor: ~Bosiowiaki [77.114.206.*]
  do Mietka z Popowic!!!!!! wszystkie patrole chodzą po rynku i mietka szukają w nadajnik do ucha te słowa padają szuka cie adam agentem zwany ten co w katedrze miał rąbnąć organy szuka cie michał ten od "semafrydów" słynny pogromca izraelskich żydów szuka cie pałka ten słynny kat na baby mieciu bez ciebie świat jest mniej ciekawy
[x]
OPTEAM -0,68% 14,55 2021-11-30 10:54:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.