• Selena - perpektywy Autor: ~robog [156.17.100.*]
  Witam

  Po raporcie za I półrocze akcje poszły w dół. Moim jednak skromnym zdaniem jest to mało uzasadnione bowiem przeprowadzone restrukturyzacje spowodują w pewnym okresie czasu jednak wzrost zysków. Selena powinna być dość odporna na zawirowania światowe bowiem nie skupia się tylko na rynku krajowym czy też europejskim ale sprzedaje swoje towary również w świecie który raczej problemami strefy euro mniej się przejmuje.
  Wpadek z towarami firma nie ma. Mało tego są to towary dobrej jakości więc zbyt na nie powinien być niegasnący. Rynek Rosyjski czy Turecki (W Turcji mamy boom gospodarczy) jest tak wielki że sprzeda się tam wszystko. Dlatego straty w strefie EURO może kompensować zyskami z rynków wschodzących. Produkują sporo towarów dla innych producentów czy też sprzedawców co mimo niższych na tym marż powiększa rynek. Stabilny zarząd. Ja generalnie widzę w tej spółce duży potencjał wzrostowy, a po takiej przecenie trudno oczekiwać że firma się zwinie
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~czelsi_01 [84.40.139.*]
  Oczywiście forum jest do wygłasznia wolnych pogladów ale to co napisałeś bardziej podchodzi pod reklamę.

  Moja wiedza na temat SELENY jest zgoła inna.

  1. Rynki zagraniczne w tym Chiny to póki co niewypał = potęzne koszty. Nie wiem czy fabryka juz produkuje, ale jak sprzedadzą paletę siliconu więcej to od razu mozna powiedziec ze podwoili sprzedaż, bo tak mało tam sprzedają. Wprowadzono program promocyjny na rynkach zagranicznych ktory delikatnie mowiąc wygenerował dodatkowe straty.

  2. Hiszpański eksperyment Qilozą ... nie wiem jak dokładnie sie to pisze i nie chce mi się szukać, ale ilość reklamacji na towar produkawany przez ta spółkę przerosła centralę. Nie wiem po co sie układac z nierobami i poganiaczami bydła.

  Przykładów jest wiecej, podobno nowi prezesi wzieli się porzadnie do roboty i sumiennie rozliczają poszczególnych PM'ów i w tym upatruje wzrostu wartości tej firmy.

  Zakupiłem niewielki pakiet za 7zł bo jak cos zjechało z 22zł do 6,50 to jest duże prawdopodobieństwo że przynajmniej do 14 podjedzie.

  Spójrzcie równiez na forum. Tu nikt nie zaglada.

  Moim zdaniem firma ma potencjał ale trzeba ja podnieśc z kolan poprzez twarde zarzadzanie i konsekwentne rozliczanie z efektów.

  takie przemiany nie dzieja się z dnia na dzień ale teraz jest odpowiedni czas na odsianie plewów od ziarna. i w górę. To chyba jedyny własciwy kierunek.
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~Gaj [109.243.50.*]
  Robog (156.17.100.*) Ty chyba pracujesz w tej firmie bo ją strasznie zachwalasz. Zauważyłem że robisz to pod różnymi nickami (wcześniej byłeś rentek (156.17.100.*) ).
  Cyba też nie używasz towarów tej firmy bo byś wiedział że są kiepskie w porównaniu z konkurencją. Robią oszczędności kosztem jakości. Dziwi mnie że jeszcze ktoś to chce kupować ale to chyba zasługa ich marketingu. Innowacyjność to może była kilka lat temu bo teraz nic nowego się nie pojawia. Ja raczej widzę czarne chmury dla tej firmy. Póki co nie kupiłem ich papieru poczekam jak jeszcze spadnie a przypuszczam że będzie to po wynikach 3 kwartału.
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~robog [156.17.100.*]
  1) nie pracuję co dość wyraźnie zaznaczyłem kiedyś wcześniej pod innym nickiem
  2) pracowałem ponad 10 lat temu
  3) faktycznie użyłem raz innego nicka ale to była zwykła pomyłka z loginu do czegoś innego ot zwykły odruch.
  3) adres IP o niczym nie świadczy to piszę tak na przyszłość bo w moim przypadku akurat się potwierdziło ale równie dobrze mógł to wyjść którykolwiek z pozostałych 1743 komputerów. W firmie działa jeden "gate" poprostu i wiele firm tak ma.
  4) Nie zmienia to faktu że SELENE znam jako tako bo kontakt z ludźmi mam i wiem że ta firma się nie złoży tylko będzie generować realne zyski. Co zresztą widać na giełdzie i będzie moim zdaniem widać dalej.

  pozdrawiam
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~Gaj [31.175.245.*]
  Jak Selena zacznie generować realne zyski to cena akcji pójdzie w górę. Póki co generuje realne straty i cena leci w dół. Ja też nie zakładam że firma się złoży. Ale nie mam zamiaru przepłacać. Zobaczymy jak to będzie po wynikach za 3 kwartały czy będą te zyski czy nadal straty.
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~Łakomy inwestor [195.182.52.*]
  Stabilny zarząd ? Chyba kolego przesadziłeś - zmiany na kluczowych stanowiskach w ostatnich 3 latach to jak karuzela.
  Na efekty restrukturyzacji nalezy poczekac ale co zrobili konkretnie tego raport nie pokazuje wiec moze bedzie dobrze a moze gorzej.
  Należności przeterminowane wzrastaja troche szybciej niz kurs EUR.
  Zadłużenie wzrosło masakrycznie
  EBITDA spadła o połowę.
  Jest tak dobrze że złamali klauzule dotyczące finansowania w bankach. A te chyba juz przestały im otwierać nowe kredyty bo oglosili że juz koniec z inwstycjami.
  Pozekajmy na te efekty w Hiszpanii i Chinach i Turcji.
  Nie sprzyja maly free float. Wlascicel chyba chce zjesc jablko i miec jakblko a tak to ciezko w trudnych czasach.
  Wycena znaków towarowych w spolce zaleznej pokazuje ze dzieje sie nie najlepiej. Takie operacje nie sa akceptowalne w firmach ktore zajmoja sie swoim core biznesem Nadmuchac kapitały powietrzem mozna zawsze.
  Na razie to chyba za wcześnie wchodzić w ten papier aczkolwiek pokusa jest duza.
  Panowie managerowie wezcie sie do pracy ida chude lata - to bedzie test dla was. Na górce wszysko idzie dobrze, uciekac do przodu i rosnac przez przejecia też mozna ale to wszystko taktyki krótkoterminowe.
  Kibicuje wam serdecznie i trzymam kciukii za to żeby firma z Wroclawia zaistniala na rynku miedzynarodowym. Jestescie na razie w 5 lidze ale juz nie polskiej ale europejskiej.
  Czekam na decyzje dlugoterminowe i wyniki za 2012r.
  Łakomy inwestor
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~Zaniepokojony inwest [83.238.42.*]
  Poprzez restrukturyzacje i reorganizację w ostatnich dwóch latach odeszło ze spółek grupy Seleny sporo dobrych osób z działów badań i rozwoju. Jest to bardzo duże osłabienie tej firmy. W ich miejsce nie zatrudniono nowych gdyż albo nie są dostępni albo są za drodzy. A jeżeli już się jacyś znaleźli to na ogół bardzo słabi którzy nic nowego nie wnoszą do firmy. Selena która jeszcze kilka lat temu uchodziła za firmę innowacyjną i miała na to potwierdzenie teraz już przestała nią być. Od dłuższego czasu nic nowego nie pojawiło się na rynku wymyślone przez tą firmę.To że następuje wzrost sprzedaży jest efektem przejęć i rozpędu z lat poprzednich który już zaczyna wyhamowywać. Bez nowych i ulepszonych produktów ta firma nie ma większych szans na dalszy rozwój. A w przeszłości duży rozwój był spowodowany poprzez wypuszczanie na rynek nowych produktów. A kto ma to teraz robić jak tam nie ma ludzi zdolnych do tego. Słabo widzę tą firmę w nadchodzących trudnych czasach.
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~nobody [83.6.13.*]
  powód problemów Seleny jest bardzo jasny i widoczny dla wszystkich którzy cokolwiek interesują się tą spółką. Póki rozwijała się poprzez tworzenie spółek córek było wszystko OK. Zarząd nie podołał problemom jakie trzeba rozwiązywać w przypadku intensywnej ekspansji poprzez akwizycję. Brak struktur i komunikacji to pięta achillesowa tej spółki.
  Moim zdaniem bez poważnego trzęsienia ziemi nic się nie zmieni. Błędne inwestycje to gwóźdź do trumny każdego inwestora a tu było ich przez ostanie 3-4 lata zbyt dużo.
  Pozbywanie się dobrych pracowników na rzecz BMW to kolejny błąd zarządu.
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~Sztygar [93.176.203.*]
  Cos sie ruszylo w spolce... male zainsterosowanie kupnem przy braku chetnych do sprzedazy i wyniki widac w kursie. Rok 2011 nie powinien byc taki zły jak się wydawało, dodatkowo skup akcji własnych zapewne przegłosowany na najblizszym walnym. Ja tu widze potencjal i czas na powolne akumulowanie, ponizej 10PLN bez stresu (nie stracisz, najwyzej zostaniesz dlugoterminowym ;) )))
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~akrylek-mylek [89.229.213.*]
  ze sprzedazą silikonów, czy akryli moze byc problem - cały swiat oszczędza
 • Re: Selena - perpektywy Autor: ~Sztygar [93.176.203.*]
  Caly swiat oszczedza o ile caly swiat to madre glowy w szklanych telewizorach ;).
  W PL produkcja budowlana wzrosla okolo 10% w 2011 r/r... w USA tez lepiej niz bylo.... Kraje BRIC kupuja. Wlochy, Hiszpania, Grecja czy inni bankruci to nie 'caly swiat'.
  Zbyt prosta to dedukcja ;)

 • Re: Selena - perpektywy Autor: secio1 [85.11.66.*]
  Jesli dzisiaj przeglosowali skup akcji wlasnych za 8mln PLN do 12PLN/sztuke to jest szansa ze szybko te 12PLN bedzie twardym dnem. Nastepne tygodnie pokaza, czekamy na komunikat z Walnego i regulamin skupu... a pozniej juz tylko zbieranie z rynku za kase z firmy.
 • Re: Selena - perpektywy Autor: secio1 [85.11.66.*]
  Selena FM SA skupi nie więcej niż 2 mln akcji własnych za kwotę do 8 mln zł
  PAP - Biznes
  31 Sty 2012, 20:20


  31.01. Warszawa (PAP) - Selena FM SA nabędzie nie więcej niż 2 mln akcji własnych o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 100 tys. zł - wynika z uchwał NWZ Seleny z 31 stycznia. Maksymalna kwota, jaką spółka może przeznaczyć na ten cel to 8 mln zł.

  Łączna wartość nominalna nabywanych akcji nie przekroczy 10 proc. kapitału zakładowego, uwzględniając w tym również wartość nominalną pozostałych akcji własnych, które nie zostały przez spółkę zbyte.

  Upoważnienie do nabycia akcji własnych obowiązuje do 30 czerwca 2014 roku, jednak nie dłużej niż do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

  Maksymalna cena nabycia akcji została ustalona na 8 zł.

  Akcje własne skupione przez spółkę będą przeznaczone do zaoferowania do nabycia wybranym kluczowym pracownikom i współpracownikom spółki w ramach programu motywacyjnego. W przypadku, gdy skupione przez spółkę akcje nie zostaną nabyte przez osoby objęte programem, akcje zostaną przeznaczone do dalszej sprzedaży na rzecz podmiotów lub osób nie objętych ww. programem, do wymiany na akcje lub udziały w toku dokonywanych przez spółkę przejęć lub restrukturyzacji lub do umorzenia. (PAP)

  mto/ asa/
[x]
SELENAFM -0,40% 24,70 2021-10-21 09:44:29
2021-10-08
Uruchomienie programu skupu akcji własnych
2021-09-23
Wyniki finansowe
2021-09-17
Wyniki finansowe
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.