• INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: ~AndrzejS [78.8.39.*]
  super info
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: oilman [83.11.91.*]
  Firma inwestuje w rozwoj, ale skutki wymierne tego beda widoczne za kilka lat, a puki co to C/Z wynosi 136!!!

  Wiec nic dziwnego, ze dolujemy!!!
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: ~never X [78.8.53.*]
  Radze tego nie dotykać, bo w naszym kraju ta działalność nie ma przyszłości, z resztą ostrzegałem przy 3,7 jeszcze pół roku temu, ale wielu "mądralińskich" zrugało mnie i zwyzywało a teraz mają ze swoim KREC prawie 50% w plecy hehehe i myślą że odrobią za kilka lub kilkanaście lat.
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: oilman [83.11.102.*]
  Ciezko sie z Toba zgodzic. Firma ciagle inwestuje w rozwoj, ma powaznych udzialowcow i wczesniej czy pozniej bedziemy musieli wdrozyc normy UE, odnosnie odzysku szkla.

  Nawet jak polskie huty nie bede zainteresowane kupnem "szklanej stluczki", to napewno kupia to huty z innych krajow europejskich, wiec firma napewno bedzie zarabiac.

  No, ale niestety puki co to ten interes rozkreca sie bardzo powoli.
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: ~lukee [178.36.135.*]
  tu jest tylko kwestia szarej strefy i dpr
  zle jest to rozwiazane,
  jezeli cos z tym zrobia i cena dojdzie w okolice sredniej unii to krec ma szanse na c/.z 1.

  Never x znamy juz twoja opinie
  nie powielaj jej co watek bo nudny sie stajesz. Nie wiesz chyba ile indeksy malych i srednich spolek spadly srednio.
  i nie pisz ze ktos Cie tu zrugal bo moze mama Cie tego dnia zrugala i Ci sie pomylilo.
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: ~flugowski [83.3.53.*]
  kolejna kasa dla Krysi:
  Krynicki Recykling S.A. – lider polskiego rynku odzysku stłuczki szklanej – rozpocznie prace nad technologią automatycznego usuwania szkła z zawartością ołowiu ze szkła opakowaniowego, np. szkło kineskopowe. Projekt ten otrzymał właśnie 3,69 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 1.4 Wsparcie na prace badawcze i rozwojowe oraz wdrożenie wyników tych prac). Prace badawcze realizowane będą w nowym centrum Badawczo-Rozwojowym Spółki w Pełkiniach na Podkarpaciu.
  Badania Spółki dotyczyć będą możliwości przemysłowego oczyszczania szkła z zawartością ołowiu na materiale o granulacji powyżej 10 mm. Problem powyższych odpadów jest ogromny, gdyż przyjmuje się, że procent zawartości ołowiu w szkle opakowaniowym z roku na rok rośnie w sposób wykładniczy. Stanowi to olbrzymie zagrożenie, a zarazem wyzwanie dla branży odzysku szkła opakowaniowego.

  - W 2010 roku w Polsce społeczeństwo zebrało około 280 000 ton szkła, co oznacza, iż przy obecnej tendencji występowania w odpadach szklanych szkła zawierającego ołów, szkło, które trafi z powrotem do ręcznego oczyszczania lub na wysypiska śmieci, to około 20%. Coraz bardziej powszechnym staje się problem zanieczyszczenia szkła trafiającego do odzysku ołowiem, pochodzącym głównie z odpadów szkła kineskopowego, jak również szkła kryształowego. W wyniku tego, coraz większe ilości odpadów szklanych mogą stać się niezdatne do odzysku, jeśli nie zostaną poddane separacji, która odrzuci szkło zawierające niebezpieczny dla zdrowia ołów – mówi Adam Krynicki, Prezes Zarządu Krynicki Recykling S.A.

  - Szkło opakowaniowe zawierające ołów np. w szkle kineskopowym nie może być stosowane do produkcji opakowań dla dzieci, tzw. opakowań baby food. O-I Jarosław jest największym producentem szklanych baby foodów w Europie, zatem eliminacja ołowiu ze szkła jest ze wszech miar pożądana – mówi przedstawiciel Huty Szkła w Jarosławiu, należącej go koncernu O-I (Owens-Illinois)

  Do tej pory testy na zawartość ołowiu w szkle opakowaniowym były przeprowadzane jedynie na wybranych próbkach materiału w hutach. Nie było jednak możliwości sprawdzania czystości szkła na poziomie technologii jego odzysku. Tak więc opracowanie w ramach projektu Krynicki Recykling S.A. technologii separacji szkła z zawartością ołowiu na poziomie odzyskiwania szkła po raz pierwszy umożliwi zagwarantowanie jego najwyższej jakości, w tym gwarancji „Pb free" (pozbawiony ołowiu).
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: ~lukee [188.33.2.*]
  Ciężko obiektywnie ocenić jak to się przełoży na przyszłe wyniki ale brzmi nieźle :)
  No i mnie cieszy aktywność Prezesa.
  Nie chrzani, ze spółka jest tania, nie grozi tylko kupuje sobie, wiadomo, że kasy teraz nie mają (tzn mają ale zagospodarowaną) więc skupu akcji nie zrobią, ale mnie tam niskie loty ciesza, bo ponizej 2 złotych chciałbym jeszcze dokupić.
  Dla krysi zrobiłem wyjątek i czy hossa czy bessa to trzymam i czekam te pare latek.
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: ~flugowski [83.3.53.*]
  jesli nasz kraj bedzie sie cywilizował to predzej czy pozniej przyjdzie czas na segregacje odpadow- a Krysi tylko tego brakuje aby wyniki staly sie konkretne- surowca, surowca, surowca- i wtedy te inwestycje(niemałe) licze że 2012 bedzie rokiem zmian.
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: oilman [83.11.113.*]
  Bedzie Dobrze!

  Prezes zaczal kupowac akcje swojej spolki:)
 • Re: INFO UMOWA 1750000 Euro Autor: ~flugowski [89.68.196.*]
  boi się utraty kontroli
[x]
KREC 0,44% 23,00 2022-08-19 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.