• Dywidenda - wątpliwości... Autor: charger [78.8.141.*]
    Akcje trzeba mieć najpozniej 2 maja - ostatnie notowanie bez dywidendy. Czyli, że sprzedać można by już już 4 maja (bo 3-go nie ma sesji), natomiast 5 maja jest dniem ustalenia prawa do dywidendy. 3 dni "zapasu" są dla KDPW, który rejestruje transakcje (ale dziwne trochę bo 3 maja jest dniem wolnym i nie powinien się liczyć?)

    dla jasności źródła:

    http://www.stockwatch.pl/dywidendy/ (posortować wg stopy malejąco , zywiec drugi od góry )
    http://bossa.pl/edukacja/dywidenda/

    Z kolei Żywiec podał w komunikacie "Uprawnionymi do dywidendy będą akcjonariusze Spółki będący właścicielami akcji w dniu 5 maja 2011 roku" i nic o 2 maja . Dziwne, albo nieprecyzyjne sformułowanie. Może ktoś to wyjaśni?
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: ~Abdullach IV [188.33.41.*]
    5-4-2-dziś trzeba było nabyc akcje.... D+3
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: charger [78.8.141.*]
    no właśnie, biorąc pod uwagę święto 3 maja , to dziś. Czyli że na stockwatch-u dali ciała...
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: ~Abdullach IV [188.33.41.*]
    przecież skorygują kurs o dywidendę... szkoda czasu na tego gniota z małą ilością akcji.... mało płynna...

    DAWAJ NA PETROLA
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: charger [78.8.141.*]
    he he, jestem na petrolu z częścią kasy
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: ~diesel810 [82.160.204.*]
    a ja wlasnie zagladam na stan rachunku i widze wlasnie ze data wyceny zostala ustalona na 02.05 (dzis mamy 30.04) a roznica wyniosla 45zł!!!!! czyli faktycznie kurs zostal skorygowany o dywidende- z czego to wynika czy ktos moze to wyjasnic, jak sie to ma do ostatniego notowania spolki i czy jest to zgodne z prawem takie obnizenie kursu- toz to glupota, suma sumarum dywidenda pokryje tylko roznice kursowa!!
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: charger [78.8.133.*]
    heh... na tym ta cała zabawa z dywidendą polega, tyle że jak spółka jest dobra, to rynek sobie szybko odbije to odcięcie dywidendy
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: ~wieslawzk [91.150.223.*]
    Dnia 2011-04-29 o godz. 23:54 charger napisał(a):
    > Akcje trzeba mieć najpozniej 2 maja - ostatnie notowanie
    > bez dywidendy. Czyli, że sprzedać można by już już 4 maja
    > (bo 3-go nie ma sesji), natomiast 5 maja jest dniem

    sprzedac mozna juz dzis zachowujac prawo do dywidendy
  • Re: Dywidenda - wątpliwości... Autor: ~dar70 [85.255.245.*]
    KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
    Raport bieżący nr 16 / 2011
    Data sporządzenia: 2011-04-19
    Skrócona nazwa emitenta
    ŻYWIEC
    Temat
    Dywidenda za rok obrotowy 2011
    Podstawa prawna
    Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
    Treść raportu:
    Zgodnie z par.38 ust.2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.02.2009 r. Zarząd Grupy Żywiec S.A. informuje :Zgodnie z Uchwałą Nr 3/2011 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupy Żywiec S.A. wysokość dywidendy za rok obrotowy 2010 na jedną akcję wynosi 65,00 złotych.Uprawnionymi do dywidendy będą akcjonariusze Spółki będący właścicielami akcji w dniu 5 maja 2011 roku. Wypłata dywidendy nastąpi w dniu 19 maja 2011 roku.Mając na względzie fakt, iż na podstawie uchwały Zarządu Spółki z dnia 20 września 2010 roku Spółka wypłaciła akcjonariuszom kwotę 205 426 740 zł w ramach zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy w kwocie 20,00 zł za jedną akcję, do wypłaty akcjonariuszom pozostanie kwota 462 210 165 zł , tj. kwota 45 zł za jedną akcję.Do dywidendy uprawnionych jest 10 271 337 akcji zwykłych na okaziciela Grupy Żywiec S.A.
[x]
ZYWIEC 0,00% 483,00 2021-10-18 14:46:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.