• tyle jest warte Autor: ~SB [91.146.224.*]
  Zarząd BBI Capital NFI zamierza w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy sprzedać udziały w mniej więcej połowie spółek z 16 wchodzących w skład portfela inwestycyjnego.
  Marek Piątkowski, członek zarządu BBI Capital NFI
  autor: Szymon Łaszewski
  źródło: Fotorzepa
  Marek Piątkowski, członek zarządu BBI Capital NFI
  +zobacz więcej

  * BBI Capital NFI: Zarząd chce realizować nową strategię

  W związku z tym postanowił określić ich wartość, stosując tzw. wycenę dyrektorską, która jest przeprowadzana na podstawie wytycznych organizacji International Private Equity and Venture Capital Valuation Board.

  – Wartość naszego portfela inwestycyjnego szacujemy na 179,5 mln zł. Po dodaniu należności oraz odjęciu zadłużenia netto (zobowiązania oprocentowane minus środki pieniężne – red.), a także zobowiązań i rezerw na zobowiązania daje to wycenę funduszu na poziomie 165,1 mln zł – mówi Marek Piątkowski, członek zarządu BBI Capital NFI. Ze względu na planowane i prowadzone rozmowy dotyczące sprzedaży udziałów odmawia udzielenia odpowiedzi na pytanie, na ile wyceniane są poszczególne aktywa i które z nich mogą być zbyte w pierwszej kolejności.

  Według zarządu ta wycena oznacza, że wartość każdej akcji BBI Capital NFI wynosi 3,21 zł. To zdecydowanie więcej niż obecny kurs walorów na warszawskiej giełdzie. W środę kosztowały 1,37 zł, czyli o 57 proc. mniej, niż chciałby zarząd.

  – Liczymy na wzrost kursu akcji dzięki zyskownym wyjściom z niektórych inwestycji, wzrostowi wartości portfela poprzez nowe inwestycje typu venture capital i private equity oraz lepszej komunikacji z rynkiem – mówi „Parkietowi” Piątkowski.
  PARKIET
 • Re: tyle jest warte Autor: ~bb [87.207.51.*]
  możesz podać skąd to wziąłeś ?
 • Re: tyle jest warte Autor: ~neptun [83.30.75.*]
  Oj ludzie! czytać do końca - w załączeniu do raportu list, b. precyzyjnie określający strategię i inne kwestie, w tym zasady wyceny.
 • Re: tyle jest warte Autor: ~Bacazgor [62.87.186.*]
  Jest świetny moment na sprzedaż aktywów, zatem do dzieła, czekam cierpliwie, bo jestem nieco poniżej ceny wejścia, ale z dobrą perspektywą.
 • Re: tyle jest warte Autor: ~ble [178.73.49.*]
  w tej chwili to tylko niewiele warty smiec. ale tak to jest jak leszcze i przekręciarze biorą się za zarządzanie
[x]
IMPERIO 0,45% 2,22 2021-11-30 11:29:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.