• Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~hu [83.21.214.*]
  j.w
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~bufmm [77.255.7.*]
  przecież ten zarząd odpowiada przed głównym udziałowcem za produkowanie papierowych strat i to jest ich zadanie można by powiedzieć wręcz statutowe. Proponuję aby wpisać na następnym wza do projektów uchwał następującej: do statutu w informacjach ogólnych dopisać preambułę "zarząd odpowiedzialny jest przed głównym akcjonariuszem do trwałego zaniżania wartości firmy i dbałości o jak najniższe notowanie kursu funduszu" takie wprost przedstawione deklaracje byłyby uczciwsze wobec rynku i jego uczestników. Tylko co to znaczy dla zarządzających "uczciwe" bo dla nich takie wyrażenie jest z kategorii nierozpoznawalnych...
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~nikt [83.18.253.*]
  następne wyceny będą prawdopodobnie jeszcze niższe (można na jakąś walutę przeliczyć ,żeby znowu stracić) i łaskawie zrobią wezwanie , ale myślę ,że poniżej 1,50.....
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~michu [77.255.7.*]
  ja myślę że kolejny generatorem super strat będą te dziwne inwestycje w lublinie. Po to kupowali ten projekt by w rocznym sprawozdaniu ogłosić że kupili to za nie pamiętam np 30 mln. ale "jest trudna sytuacja i jesteśmy ostrożni więc wyceniamy ten projekt na 3 mln. I proszę gotowe 27 mln. strat. Ten zakup tylko temu służył. To zwykłe bandziory tylko pewnie ubrani w białe kołnierzyki.
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~wehrwolf [46.113.27.*]
  A oszustom tym przewodzi sam doradca premiera pan Piotruś.
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~hu [77.253.139.*]
  wieść pocztą pantoflową niesie,że zyski spore a przeszacowania na minus powalające. Pożyjem uwidzim.Tak ma być jeszcze przez dwa lata.Kto wytrwa i nie zaśpi czekając na jedyną sesję cudów ten sowicie zarobi.
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~Eddie [188.33.69.*]
  * Leszek Sadkowski OnetBiznes

  Współpracownik redakcji OnetBiznes. Absolwent WDINP UW, pracował m. in. dla TVP TAI (Wiadomości), Prawa i Gospodarki, Rzeczpospolitej, agencji Interfax, dziennika Polska the Times.

  * Najwięksi optymiści Europy. Małe firmy czekają na zmiany 20 gru, 16:23
  * Manipulacje kursem akcji, czyli jak to się robi na giełdzie? 13 gru, 12:20
  * Gospodarka: Kraj, który stracił pokolenie. O kogo chodzi? 13 gru, 10:34
  * Emerytalna bieda, czyli czym może grozić likwidacja OFE? 3 gru, 13:54
  * Upadek polskiego tytoniu. Czy branży grozi powolna śmierć? 25 lis, 10:34
  * Matka-Polka pracująca. Czy młode mamy powinny wracać do pracy? 23 lis, 15:54
  * 3 pytania o... giełdę 8 lis, 06:00
  * Sesja na GPW może rozpocząć się neutralnie 7 paź, 09:04
  * Wielki powrót giełdowych krezusów. Ile dało się z nimi zarobić? 29 wrz, 11:58
  * Tam, gdzie praca najbardziej się opłaca. Gdzie emigrować za pracą? 23 wrz, 08:58

  więcej

  Premia za dołowanie

  Bardzo podobna sytuacja ma miejsce na spółce 08 Octava. Posłuchajmy byłego akcjonariusza (wypowiedź na forum):

  - Jestem akcjonariuszem spółki 08 Octava. Wszystko wskazuje na to, że zarządowi tej spółki postawiono cel, by zbijał cenę akcji za wszelką cenę, bez względu na wyniki i potencjał firmy. Kurs akcji? Kto by sobie tym głowę zawracał. Zarządzającym nie zależy na wysokim kursie funduszu, a na jak najniższym. Dlaczego? Dlatego by średnia sześciomiesięczna była jak najniższa. Głośna jest sprawa o jawne zaniżanie wartości majątku firmy w sprawozdaniach finansowych. Np. grunty w centrum Wrocławia wyceniano poniżej 100 zł za m kw. Najpewniej wkrótce zostanie ogłoszone wezwanie na akcje spółki przez wiodącego akcjonariusza, by za czapkę śliwek skupić resztę akcji firmy, której majątek wycenia się na grubo powyżej 1 mld zł za wartość np. 40% obecnej kapitalizacji. Zarząd jest ubezwłasnowolniony przez głównego akcjonariusza. Ma w kasie ponad 250 mln zł i od 2 lat nic z tym nie robi. Czy KNF nie zna sprawy i nie widzi tej sytuacji?

  Dzwonimy do KNF. Prośba o przesłanie e-maila z opisem sprawy.

  Opisujemy zdarzenie tak jak przedstawił je były akcjonariusz, dodając, że dość podobna historia dzieją się również m. in. na akcjach spółek BBI Cap i NFI Jupiter, na których od wielu miesięcy trwa ewidentne zbijanie kursu kilkoma akcjami.

  - Czy można przyjrzeć się sprawie i zareagować? Przecież to, co się dzieje jawnie łamie wszelkie zasady, z jakimi powinni stykać się inwestorzy, w których imieniu piszę.

  Mija tydzień, 10 dni. Odpowiedzi z KNF-u brak.

  Były akcjonariusz 08 Octava:

  - Po tak dużym obrocie, jaki był dzisiaj na akcjach stawiam na przetasowania w spółkach satelickich Elliotta. Przy tej cenie transakcji (miała miejsce transakcja pakietowa – red.) z pewnością nie puścili papieru w obce ręce. Tu żadnych wzrostów nie będzie - na tej spółce od dawna dzieją się dziwne rzeczy - kurs ewidentnie jest manipulowany, według mnie po to, by uzyskać najniższą wartość sześciomiesięczną. Wyniki są manipulowane tak, by pokazać, że spółka nie osiąga dobrych wyników finansowych (np. tereny w centrum Wrocławia wyceniają na 82 zł jak pamiętam, a ich główny składnik majątku CH Magnolia, według ich koncepcji wyceny ma, jak pamiętam o 300 mln zł niższą wartość niż 2008 r.). Scenariusz będzie taki - spółeczka trochę urośnie o kilka groszy i wyrzucą większą ilość, by przestraszyć akcjonariat i sprowadzić kurs do przedziału ok. 2,40 i tak w kółko do całkowitego znudzenia tym papierem małych, bo duzi gracze wiedzą, co tu śmierdzi.

  Dodajmy, że akcjonariuszem, który ma więcej niż 5 proc. udziałów w spółce, jest amerykańska grupa kapitałowa Elliott International. Posiada ponad 73 mln papierów, które dają jej 58-proc. udział w kapitale. Elliott w ramach wezwania kupował akcje po 8,3 zł. Obecnie spadły one poniżej 2 zł.

  Sprawę opisywały nie raz media branżowe. „Parkiet” pisał, że pod koniec marca br. jeden z akcjonariuszy zagroził, że złoży w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przez zarząd przestępstwa. - Chodziło o stosowanie praktyki konserwatywnego i ostrożnego wyceniania majątku firmy, w tym zwłaszcza Centrum Handlowego Magnolia Park we Wrocławiu oraz terenów do niego przylegających. Z kolei zarząd bronił się, twierdząc, że majątek wyceniła zewnętrzna firma Savills, która podobnie jak on nie miała żadnego interesu w tym, aby go zaniżać.

  Octava wycenia swoje aktywa na ponad 1 mld zł, a jej obecna wartość rynkowa to ok. 250 mln zł. Dziwne? Bardzo.

  Autor: Leszek Sadkowski Źródło: OnetBiznes
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~simens [77.253.27.*]
  Brak mi słów.
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~hu [83.21.199.*]
  Ale wy jesteście naiwni .To kasa nie dla was
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~Naiwny [217.67.203.*]
  Elliott Associates skutecznie walczyl nie tylko o swoje pieniadze, ale i pozostalych mniejszosciowych akcjonariuszy w Agrosie.
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~Nie miał racji [178.235.12.*]
  Takie fabriken która ma 80 mln PLN zysku to chciałbyś mieć. To daje czterdzieści parę groszy na akcje.
  Rozumiem twoją zawiść.
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~hu [87.205.227.*]
  pomyliłem się .wszystkim nieba życzę.
 • Re: Kolejne straten fabriken w drodze-kierunek 0.80gr Autor: ~hu [87.205.227.*]
  A na waszego wieszcza przyszłości to bym uważał.Bo o większą dwulicowość na giełdzie trudno.
[x]
08OCTAVA 0,00% 1,03 2021-12-03 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.