• info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~mike-cdp [89.73.210.*]

Witam wszystkich!

Przejrzalem (dosc szybko) watek z pytaniami i wyglada na to (przepraszam jesli cos mi umknelo), ze merytoryczne pytania zostaly wyczerpane albo przynajmniej nie rzucaja sie w oczy wsrod tych bardziej emocjonalnych wypowiedzi;)

Czesc pytan powtarza sie i dotyczy spraw ktore juz mozliwie szczegolowo wyjasnialem (np. braku emisji z PP).

Jesli jeszcze sa jakies pytania prosze zadawac je w tym watku, ale poprosilbym o umowe, ze inwektywy i inne smieci trzymamy w tym starym i wszystkich innych watkach;) a tu skupmy sie na bardziej merytorycznych aspektach. Ku wygodzie mojej i Panstwa, w koncu o opierajac sie tez o takie informacje podejmuja Panstwo decyzje inwestycyjne.
    Z gory uprzedzam, ze dzis juz nie bede w stanie odpisywac, ale postaram sie tu zajrzec jutro lub w weekend.

Prosze tez pamietac, ze nie moge sie wypowiadac na wiele tematow, szczegolnie tych dotyczacych zdarzen przyszlych co do ktorych nie ma oficjalnych komunikatow, wiec niestety nie na kazde pytanie bede mogl odpowiedziec.

Przede wszystkim jak zwykle polecam sledzic oficjalne komunikaty z firmy, oraz informacje prasowe. Juz wkrotce potwierdzimy daty wszystkich jesiennych konferencji. Wkrotce tez odbedzie sie online'owa (na zywo) konferencja GOG.com.

Co do spraw przewijajacych sie w watku obok (m.in. produkcji gry na konsole i zarzuty o nieznajomosc rynku). Dodam tylko, ze w branzy gier dzialamy od kilkunastu lat, znamy ja b dobrze, jak rowniez panujace na niej trendy (vide nasz gog.com), prosze mi wierzyc, ze droga ktora podazamy jest bardzo dobrze przemyslana i w naszej sytuacji daje ona finalnie najwieksze szanse powodzenia. Pewne rzeczy z zewnatrz wygladaja niezrozumiale, jednak my podejmujemy decyzje uwzgledniajac wielokrotnie wiecej czynnikow. Czy robimy slusznie, to zweryfikuje rynek i bedzie widoczne z perspektywy czasu. Jak narazie pierwszy Wiedzmin ze wszystkich polskich gier odniosl najwiekszy sukces i wsrod polskich gier marka ta na zachodzie jest najlepiej rozpoznawalna. Zapewniam, ze nie bylo to wynikiem przypadku, albo szczesliwego zbiegu okolicznosci;) Wynika to z bardzo przemyslanej rynkowej i komunikacyjnej taktyki i ogromnej ilosci pracy wlozonej w propagowanie gry na globalnym rynku.

Co do mojego tupetu (padl zarzut) patrzenia w lustro itp dodam tylko, ze mam absolutnie czyste sumienie i pelne przekonanie, ze robimy co w naszej mocy aby spolke OPTIMUS wyprowadzic na prosta (prosze pamietac, ze dla nas osobiscie wiele innych wariantow mogloby byc korzystniejsze np. konwersja naszych dlugow kilka miesiecy wczesniej przyniosla by nam wiecej akcji, tak samo zreszta jak dobrze skalkulowana emisja z pp).

Dodam rowniez, ze jest mi przykro, ze niektorzy z Panstwa stracili czesc zainwestowanych pieniedzy, jednoczesnie tez ciesze sie, ze czesc z Panstwa w wyniku zmian w spolce wyszla na swoich inwestycjach na plus.

Na koniec dodam jak zwykle, ze warto sprawe spojrzec spokojniej, z szerszej perspektywy i bardziej dlugoterminowo, a nie przez pryzmat pojedynczych dni czy tygodni (choc tez rozumiem, ze emocje zwiazane z inwestowaniem pieniedzy buzuja tu i teraz). Wtedy na pewno uda sie wysnuc bardziej wywazone i trafne spostrzezenia i wnioski. Mysle, ze przyjdzie wtedy tez czas na bardziej merytoryczne i wywazone podsumowanie wydarzen i sytuacji w spolce. Wciaz mam nadzieje, ze ocena nas jako zarzadzajacych spolka z dluzszej perspektywy bedzie mniej surowa.

Pozdrawiam,

Michal Kicinski
    CD Projekt
    PS. Prosze pamietac, ze my podejmujac decyzje, musimy uwzgledniac znacznie wiecej czynnikow i zmiennych od tego co jest "od tak" widoczne na zewnatrz, stad nasze decyzje moga sie wydawac niezrozumiale, lub nie fair... hmm no wlasnie pomyslalem, ze forsujemy nawet b niepopularne rozwiazania, gdyby tylko nasz rzad mial taka determinacje z reformami;)
    PS2. Jak zwykle przestrzegam rowniez przed nieuzasadnionym hurraoptimizmem (zawsze przed tym przestrzegalem, warto doglebniej sledzic wypowiedzi przedstawiciela firmy, czyli mnie:). Mimo, iz jestem przekonany, ze udaje nam sie zmieniac sytuacje w spolce na lepsza, to wciaz przed nami sporo wyzwan.
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~biz [79.175.200.*]
    Witam Panie Michale,
    w poprzednim wątku zadałem to pytanie i tym razem je ponawiam.
    Chciałbym się dowiedzieć czy mówi coś Panu fundusz GEM i czy Optimus ma z nim coś wspólnego...
    Z góry dziękuje za odpowiedź, sądzę że wielu z obecnych tu inwestorów interesuje ta kwestia.
    Pozdrawiam,
    biz
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: mike-cdp [89.73.210.*]
    Dnia 2010-09-16 o godz. 23:20 ~biz napisał(a):
    > Witam Panie Michale,
    w poprzednim wątku zadałem to pytanie
    > i tym razem je ponawiam.
    Chciałbym się dowiedzieć czy mówi
    > coś Panu fundusz GEM i czy Optimus ma z nim coś
    > wspólnego...
    Z góry dziękuje za odpowiedź, sądzę że wielu z
    > obecnych tu inwestorów interesuje ta kwestia.
    Pozdrawiam,
    > biz

Nic mi nie mowi, ale prosze pamietac, ze nie zajmuje sie strona realizacji transakcji gieldowych w naszej spolce. Na pewno gdy bedzie znana nazwa instytucji finansowej ktora w nas zainwestowala dowiedza sie Panstwo o tym (droga oficjalna).

Pozdr
    MK
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: good_news [83.27.56.*]
    W jednej z ostatnich Pana wypowiedzi dla mediów jest przekazana informacje, że warranty ABC Daty, które mają zostać objęte w tym roku winne zostać zakupione po cenie 2,5. Czy zechce Pan przedstawić przesłanki do takiej kalkulacji?
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~rtomala [92.72.62.*]
    witam
    czy firma generuje zyski z udzielanych informacji prasie w niemczech chodzi mi o artykuly np z Games Star
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~rtomala [92.72.62.*]
    Dnia 2010-09-16 o godz. 23:29 ~rtomala napisał(a):
    > witam
    czy firma generuje zyski z udzielanych informacji
    > prasie w niemczech chodzi mi o artykuly np z Games Star
    a i dlaczego jestescie tam opisywani ciagle pod stara nazwa CDP a nie Optimus
  • Re: info od CDP - pan poszedł lulu Autor: ~kris75 [94.254.222.*]
    mam złe przeczucie co do gem u rudego na petrolu też były
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: good_news [83.27.56.*]
    Myślę, że raczej należy zapytać, czy i jeżeli tak to kiedy Optimus zmieni swoją nazwę na CD Projekt
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: mike-cdp [89.73.210.*]
    Dnia 2010-09-16 o godz. 23:42 good_news napisał(a):
    > Myślę, że raczej należy zapytać, czy i jeżeli tak to kiedy
    > Optimus zmieni swoją nazwę na CD Projekt

Na razie nie bylo dyskusji w tej sprawie, czyli tym bardziej nie bylo podjetych decyzji. Przed nami jeszcze sporo dzialan o znacznie wiekszym priorytecie.

Pozdr
    MK
    Dnia 2010-09-16 o godz. 23:29 ~rtomala napisał(a):
    > witam
    czy firma generuje zyski z udzielanych informacji
    > prasie w niemczech chodzi mi o artykuly np z Games Star

Absolutnie nie. W takich sytuacjach naszym zyskiem jest olbrzymia reklama zwiazana z tak obszernym przedstawieniem naszej gry. O takie artykuly zabiegaja wszystkie firmy produkujace gry (i nie tylko w tej branzy) i to one sa strona "proszaca".

Przy okazji padlo gdzies pytanie dlaczego w tych artykulach podawany jest CDP nie OPTIMUS SA, prosze pamietac, ze OPTIMUS to spolka holdingowa nie prowadzaca dzialalnosci, a wlasnie spolki (CDP i CDP RED) sa bezposrednio odpowiedzialne z produkty w tym przypadku CDP RED.

MK
    Dnia 2010-09-16 o godz. 23:20 good_news napisał(a):
    > W jednej z ostatnich Pana wypowiedzi dla mediów jest
    > przekazana informacje, że warranty ABC Daty, które mają
    > zostać objęte w tym roku winne zostać zakupione po cenie
    > 2,5. Czy zechce Pan przedstawić przesłanki do takiej
    > kalkulacji?

Do czasu zakonczenia analiz prawnych wolalbym sie nie wypowiadac. Opis warrantow mozna uzyskac z kilku oficjalnych zrodel. Prosze pamietac, ze ich normalna cena to wlasnie 2.5 zlotego.

Pozdrawiam,
    MK
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: good_news [83.23.100.*]

Do czasu
    > zakonczenia analiz prawnych wolalbym sie nie wypowiadac.
    > Opis warrantow mozna uzyskac z kilku oficjalnych zrodel.
    > Prosze pamietac, ze ich normalna cena to wlasnie 2.5
    > zlotego.

Pozdrawiam,
    MK

Oczywiście z opisem przydziału oraz realizacji warrantów się zapoznałem i podstawiając pod wzór odpowiednie dane dokonałem obliczenia wartości kursu wykupu - wyszło 1,8 :)
    Zapytam w ten sposób: czy jestem daleki od interpretacji, która mówiłaby, że akcje serii D oraz E nie powinny być podstawiane do wzoru?

Również pozdrawiam
    GW
    PS. Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
    GW
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~kawon [87.205.67.*]
    sorki Mike za to o tupecie ale tak mi się ciśnienie podniosło że współpracujesz z takim kłamcą jak jakubas i jeszcze jak widzę że City z którego wyszedłem przeskakując na Optyka widząc w Optyku wiekszy potencjał, a tu trach taki pseudo investor Jakubas wszystkich wykołował (choć nie ukrywam dalej jestem na plusie ale jak długo jak tu taki galop)
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~majka [82.177.100.*]
    może zrobiłam głupio ale zamknęłam jedną inwestycję i dokupiłam optimusa

ale michałku ostrzegam jeżeli bujasz znajdę Cię ; )
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Riki [217.117.129.*]
    Majka spoko. Trzymaj!!!
  • Re: info od CDP - pan poszedł lulu Autor: ~kris75 [94.254.222.*]
    ale sielanka
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~majka [82.177.100.*]
    trzymam trzymam mam juz wiecej od jakubasa :p
    na nastepną emisje ja sie załapię : p

nie no sorki mielismy nie zaśmiecać
    to juz ostatni
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Leon [89.74.235.*]
    Mam pytanie odnośnie strategii wprowadzania nowych gier na rynek przez Was.
    Czy nie warto byłoby się rozglądnąć za jakąś produkcją gry FPP lub TPP? Takie gry maja najwięcej zwolenników. Myślę że, można by było pokusić się o próbę wykorzystania postaci Wiedźmina do produkcji gry w stylu Assassin's Creed. To mógłby być większy hit nawet od Wiedźmina RPG.

Pozdrawiam
    Dnia 2010-09-16 o godz. 23:50 ~Leon napisał(a):
    > Mam pytanie odnośnie strategii wprowadzania nowych gier na
    > rynek przez Was.
    Czy nie warto byłoby się rozglądnąć za
    > jakąś produkcją gry FPP lub TPP? Takie gry maja najwięcej
    > zwolenników. Myślę że, można by było pokusić się o próbę
    > wykorzystania postaci Wiedźmina do produkcji gry w stylu
    > Assassin's Creed. To mógłby być większy hit nawet
    > od Wiedźmina RPG.

Prosze pamietac, ze im bardziej "mainstream'owy" gatunek tym mniej zaczyna liczyc sie jakosc gry (mniej swiadomi konsumenci) a bardziej wysykosci nakladow na marketing. Dodatkowo im bardziej mainstream'owy tym bardziej zatloczony. Pytanie czy walczyc o to aby byc nr jeden w w gatunku o odrobine (niewiele) mniejszym potencjale, czy w szerszym segmencie walczyc o to aby byc w top 5-10 produkcji. My znamy odpowiedz;)

Prosze tez pamietac, ze gatunek RPG jest tez dlatego mniej zatloczony, iz jest to praktycznie najtrudniejszy do produkcji gatunek gier komputerowych (gdyz jako jedyny pretenduje do odzwierciedlenia zywego, prawdziwego swiata). Duze koncerny boja sie tego gatunku wlasnie ze wzgledu na jego kompleksowosc i trudnosci produkcyjne. My sie nie boimy;) i jako mniejsza firma wykorzystujemy nasz know-how i talent czlonkow naszego zespolu jako przewage konkurencyjna - skutecznie jak na razie;)

MK
  • Re: info od CDP - dwa pytania Autor: ~Zyje_sobie [85.222.121.*]
    1. Czy konferencje CD Project sa otwarte? tzn. czy kazdy zainteresowany moze na nie przyjsc... czy potrzeba zaproszen (jak mozna zdobyc?)?

2. Dlaczego wlasciwie "przejecie" Optimusa i przejecie dlugow/zobowiazan itd. zamiast wlasna emisja? Dopiero aktualne warranty chyba daja "wolne srodki" a poprzednie - jedynie zwiekszaja zadluzenie? Czy moze nie dotarlem do jakichs istotnych informacji... Napewno szybciej... ale...
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~mj [188.146.82.*]
    Napisał Pan, że "Jak narazie pierwszy Wiedzmin ze wszystkich polskich gier odniosl najwiekszy sukces."

Czytaliśmy niedawno, że western Techlandu sprzedał się w podobnej ilości co pierwszy Wiedźmin, z kolei Sniper w 2 miesiące został sprzedany w jedynie 500 000 egzemplarzach, ale już zarobił kilkukrotnie więcej od Wiedźmina i innych polskich gier.
    Skoro jak Pan twierdził w innym wątku na giełdowej grze się pan mniej zna niż na grach, poproszę o wyjaśnienie który współczynnik zapewnia pierwszemu Wiedźminowi "największy sukces"?
    Czym dla Pana jest sukces, skoro nie jest to zysk dla spółki czy ilość sprzedanych kopii?
    Pytanie uważam z ważne w kontekście Wiedźmina 2, braku konkretnych prognoz sprzedaży i konkretnych informacji dotyczących wersji konsolowych.
    Takie "największe sukcesy" mogą okazać się za małe dla spółki wielkości Optimusa.

Zdecydowanie za miare sukcesu w branzy gier uwaza sie wielkosc sprzedanego nakladu.

W wikipedycznej liscie (zdecydowanie niepelnej) wiedzmin nie tak dawno byl w okolicach 50 miejsca najlepiej sprzedajacych sie gier wszechczasow na PC:)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_PC_video_games

Artykul nie ma zupdatewanej ilosci na 1.5 mln. Ale mysle, ze pozycja bardzo nie bedzie sie roznic.

Odnosnie zarobku na W2 - nic nie moge powiedziec, bo bylo by to prognoza. Odnosnie zas celow biznesowych zwiazanych z W1, mozna o tym posluchac np tu:

http://www.tvncnbc.pl/wiedzmin-powraca,6453343,24,klip.html#

(gdzies w okolicach 8 minuty).

MK
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [188.33.79.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Blue [89.239.74.*]
    Którego odbędzie sie ta konferencja??? nie dizs przypadkiem .. thx za odpowiedz
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~akcjonariusz [86.45.157.*]
    23 konferencja( czwartek )
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Blue [89.239.74.*]
    dziekuje
    Dnia 2010-09-17 o godz. 09:56 ~akcjonariusz napisał(a):
    > 23 konferencja( czwartek )

Uwaga, data konferencji to pewnie 22gi sroda wczesnym wieczorem. Informacja o tym wkrotce na GOG.com (prosze nie robic paniki po przeczytaniu informacji tam umieszczonych:). Prosze pamietac, ze to konferencja on-line, pierwszy raz w taki sposob organizowana:)

Praktycznie zamknelismy kalendarz konferencji i oficjalne info wyslemy o tym w pon-wt.

MK
    CDP
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Edmund Duke [89.79.148.*]
    Dnia 2010-09-17 o godz. 19:50 mike-cdp napisał(a):

> Informacja o tym wkrotce na GOG.com (prosze nie robic
    > paniki po przeczytaniu informacji tam umieszczonych:).

Szczerze? Jest to kolosalny dick move z waszej strony, gracze JUŻ są wkurzeni po tym, jak ten post do nich dotarł i nie wiadomo co zrobią. Walnęliście sobie w stopę z grubego kalibru i "nie wiem jak, ale musicie to odkręcić". "proszę nie robić paniki", dobre sobie... dosłownie poprzedniego dnia serwery APB zostały oficjalnie zamknięte, a developer poszedł z torbami już miesiąc wcześniej, więc jak ludzie mają nie robić paniki po wiadomości "O HAI, zamykamy interes, sorry, miło było, może wrócimy, może nie"?! Od razu widzi im się analogiczny scenariusz - firma odpowiedzialna zwija szmaty i zamyka interes, kto się załapał na kupno gier, ten się załapał, a cała reszta może iść i się ganiać.
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~pafnucy [178.73.49.*]
    zwłaszcza, że poszedł news na główną na slashdotcie. Macie dużo złej prasy.
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Edmund Duke [192.168.72.*]
    Żeby tylko na Slashdocie. Masa serwisów narobiła paniki i gdyby ktoś z Polski ich nie uświadomił, że Kiciak na jakimś forum, którego pies z kulawą nogą nawet nie odwiedza, umieścił dementi, i to takie na odwal się, to tyle by było istnienia GOG - zamknęli, znaczy się nie otworzą, kasujemy z ulubionych, mówi się trudno.
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~najnowszy [91.123.222.*]
    Dnia 2010-09-17 o godz. 09:44 ~Blue napisał(a):
    > Którego odbędzie sie ta konferencja??? nie dizs przypadkiem
    > .. thx za odpowiedz

Konferencja 23.09 poświęcona gog.com, następna 04.10. Dalsze jeszcze nie ustalone ale prawdopodobnie jeszcze w październiku. Potem prawdopodobnie w listopadzie - pewnie po 5-tym ;)
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~mar_on [83.27.174.*]
    Nie rozumiem jednej rzeczy. Mówi Pan że nie może wspominać o tym co ma być. Powiedzmy że rozumiem ten fakt. Moje pytanie brzmi następująco:

-Dlaczego w takim razie mówiliście że nie będzie emisji nowych akcji?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź (myślę że nie tylko ja). Czasami lepiej nazwać rzeczy po imienu i wtedy wszyscy będą mogli przełknąć goryczkę która ostatnimi czasy się tu snuje. Prawda jest bolesna lecz także potrafi leczyć rany. Nie postępujcie z nami jak Ruscy z Polakami. Proszę pana bardzo o szczerą odpowiedź.
    Dnia 2010-09-17 o godz. 09:55 ~mar_on napisał(a):
    > Nie rozumiem jednej rzeczy. Mówi Pan że nie może wspominać
    > o tym co ma być. Powiedzmy że rozumiem ten fakt. Moje
    > pytanie brzmi następująco:

-Dlaczego w takim razie
    > mówiliście że nie będzie emisji nowych akcji?

Prosze Pana, bylo wrecz przeciwnie. Oto moje wypowiedzi z marca tego roku:

(Wypowiedz z marca odnośnie naszej sytuacji: http://stooq.co.ve/n/?f=316635&search=optimus)

Proszę zwrocic uwage na moja wypowiedz, cytowana po konferencji przez większość serwisow giełdowych:

"Na razie nie planujemy żadnej publicznej emisji akcji. Rozważamy pozyskanie niewielkiego finansowania, to znaczy do 10 mln zł, pod postacią długu bankowego lub dokapitalizowania przez obecnych akcjonariuszy CDP" - powiedział Kiciński.
    Czesto dodawalem, ze na przelomie roku (tego w tym miejscu nie zacytowano).

Od marca sytuacja rozwinęła się znacząco, i po analizie wybraliśmy obecne rozwiązanie. Nie dlug bankowy (aby nie powiększać juz znacznego obecnego zadłużenia). Dofinansowujemy firme przez obecnych akcjonariuszy CDP, oraz poprzez sprzedaz przyszłych akcji do instytucji finansowej w formie o jakiej Panstwo wiedza z krytykowanej tu umowy inwestycyjnej. W kwocie troche większej niż planowaliśmy (nie do 10mln pln, tylko obecnie lacznie 15 mln pln).

Naszych planow nie ukrywalismy, co wiecej mowilismy, ze nie planujemy emisji publicznej (znalismy napiety harmonogram dzialan na ten rok).

Wielokrotnie bylem podpytywany o emisje (czasem dosc podstepnie np. na zywo, niestety nie moglem znalezc tego materialu), zawsze staralem sie odpowiadac jak powyzej, lub ze nie ma decyzji lub zmieniac temat;)

Jedynie inaczej moglem odpowiedziec gdzies pod koniec zeszlego roku, lub na samym poczatku tego, gdy rzeczywiscie nie bylo jeszcze zrobionych pelnych planow finansowych na caly rok i nie byla mi znana potrzeba pozyskania dodatkowych funduszy.

MK
    CDP

• Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~mar_on [83.27.174.*]
    Również uważam za jakąś porażkę że nie za wiele wiadomo o konsolach. Przecież tam można zarobić najwięcej!
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: witcher491 [83.25.155.*]
    Mam pytanie odnośnie Two Worlds II. Dzisiaj ma być premiera jak rozumiem? Kiedy będą podane pierwsze informacje na temat osiągniętej sprzedaży? Informacje będą dotyczyć sprzedaży z 1 dnia tygodnia, miesiąca czy dopiero przy publikowaniu wyników?

Pozdrawiam
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: mario2764 [81.210.9.*]
    Mike, a możesz tak bardziej konkretnie przybliżyć, na co potrzebne było to dofinansowanie (produkcja/promocja Wiedźmina, serwery dla gog'a, licencje na nowe gry, czy coś innego???).
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Okradziony [83.6.242.*]
    Dnia 2010-09-17 o godz. 12:23 mario2764 napisał(a):
    > Mike, a możesz tak bardziej konkretnie przybliżyć, na co
    > potrzebne było to dofinansowanie (produkcja/promocja
    > Wiedźmina, serwery dla gog'a, licencje na nowe gry,
    > czy coś innego???).

Panowie z CDP
    To zakrawa na kpine jak sami sobie zadajecie pytania.Tak jak to Rysiu napisał- jak juz robicie nagonke to róbcie to z pewnym yczuciem.
    Nie wszyscy jestesmy baranami
    Prosze o troche klasy gdyz czytam wypowiedzi i widze ,ze to zmasowana akcja majaca na celu totalna dezinformacje akcjonariuszy.
    Zdecydowaliscie się dorobic naszym kosztem i zadne mętne tłumaczenia tego nie zmienią.
    To co tu wyprawiacie to granda.
    przypomina to mi nagonke by ludzie głosowali na Wiedzmina
    Czy teraz pracownicy CDP zajmują się naganianiem na forum Bankiera zamiast pracowac nad Wiedzminem
    Została przekroczona granica miedzy kłamstwem , a prawdą i nic tego juz nie zmieni.
    Dla mnie taka zwykłą przyzwoitoscia ludzka byłoby po prostu wycofanie sie z tych warrantów.
    Albo chce sie budowac biznes na drodze etyki i przyzwoitosci albo dalej w tym stylu który uprawiacie.
    pamietajcie-kłamstwo ma krótkie nogi
    Jest mi bardzo przykro gdyz zawiodłem sie srodze a firma CDP Projekt bedzie kojarzyła mi sie juz tylko z jednym
    Oszukany akcjonariusz Optimusa
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: mario2764 [89.76.53.*]
    Nie jestem pracownikiem, ani nie działam na usługach CDP. Tylko skończony debil mógł wymyśleć taką teorię i tylko kompletny idiota może w nią wierzyć. Z zasady nie obrażam ludzi, ale może dementowanie podobnych wypowiedzi w kulturalny sposób okazuje się niewystarczające.
    Zgadzam się z tym, że nie wszyscy na forum jesteśmy baranami, ale Twoja wypowiedź, panie Okradziony świadczy o tym, że jednak zdarzają się wyjątki.

(Przepraszam, że wypowiedź zaśmieca wątek, ale nie chciałem pozostawiać tak głupiego postu bez komentarza).
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~maxzsyk [217.98.85.*]
    rozumiem że popierasz działania właścicieli Optimusa bo zalezy ci na uspojenu rynku i daleszych wzrostach tej spółki zostałeś z akcjami
    ale spadki sa nieuniknione każdy ze zdrowym umysłem inwestor nie tknie tych akcji powyżej 2zł
    Panowie z CDprojekt zabili wzrosty była szansa na 5zł można było sporo zarobić, teraz jest to niemożliwe.
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~majka [83.9.51.*]
    dokładnie jest to niemożliwe skoro sprzedałeś akcje
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~Okradziony [83.6.242.*]
    Dnia 2010-09-17 o godz. 14:25 mario2764 napisał(a):
    > Nie jestem pracownikiem, ani nie działam na usługach CDP.
    > Tylko skończony debil mógł wymyśleć taką teorię i tylko
    > kompletny idiota może w nią wierzyć. Z zasady nie obrażam
    > ludzi, ale może dementowanie podobnych wypowiedzi w
    > kulturalny sposób okazuje się niewystarczające.
    Zgadzam się
    > z tym, że nie wszyscy na forum jesteśmy baranami, ale Twoja
    > wypo

Obrazając i wyzywajac mnie jednoznacznie pan zlamal te zasade.Tym bardziej , ze ja pana ani razu nie obraziłem.
    Za kazdym razem bez wyjatku jak tylko jest jakies info pan jako pierwszy to wkleja na forum parkietu i bankiera.Ba, nawet informuje ze zaraz bedzie stanowisko zarzadu.
    Skad zwykły akcjonariusz moze miec dostep do takich informacji.
    Skad takie uprzywilejowanie?
    Analizuje wszystkie pana wypowiedzi jako mario oraz na parkiecie jako sinuhe.Robie to bardzo skrupulatnie .I jawi mi sie rczeczywisty obraz pana intencji.
    Kazdy kogo okradziono w tak jaskrawy sposób byłby zdenerwowany i domagał sie jakis wyjasnien czy usprawiedliwienia tego haniebnego zachowania .
    Z panskiej zas strony sa tylko usmieszki i kpenie z ludzi.Dla kadego moze to wydac sie niezrozumiałe i dziwne.Chyba ze ktos lubi jak sie go oszukuje i czerpie z tego dziwna przyjemnosc.
    jesli jest tak jak pan pisze ze ma pan akcje tej sponiewieranej spólki to na logike w pana interesie powinno byc ukrócenie takich praktyk.
    Jest zas akurat odwrotnie.Do tego jak sie to panstwu wytyka to jest agresja i wyzwiska.
    Forum publiczne jakim jest Bankiers słuzy wymianie pogladów.
    Ja tylko operuje na oficjalnych działaniach przedstawicieli spólki OPTIMUS i dokonuje rozliczenia ich czynów.
    Zas pan skupia sie wyłacznie na dezawuowaniu mojej osoby i obrazaniu mnie.
    Wiem ze internet jest anonimowy ale to nie upowaznia nikogo do takiego zachowania.
    tym bardziej kogos kto w tak jednoznacznie jaskrawy sposób identyfikuje sie z działaniami kierownictwa spólki Optimus.
    Jesli panu nie przeszkadza postepowania pana Kicinskiego , a nawet popiera to dla kazdego normalnie myslacego człowieka istotne staje sie pytanie dlaczego działa pan wbrew swojemu intersowi-w koncu odbywa sie to równiez pana kosztem.
    I prosze nie odpowiadac mi bajeczkami jak pan Kicinski ze liczy sie tylko długoterminowa strategia.
    jesli liczy sie tylko taka strategia to i pan Kicinski powinien działac długofalowo .W koncu o warrantach ABC DATY nie wie od dzis , a co najmniej od 2009 roku czyli połączenia z Optimusem CD Projektu
    Cała afera z wyemitowanymi warrantami odbywa sie kosztem naszym drobnych akcjonariuszy spólki OPTIMUS SA.
    I my płacimy za to cene i wszystko to jest robione naszym kosztem
    i jeszcze raz powtórze wyzwiska nie sa argumentem
    Chyba ze sie nie ma w tak oczywistej sprawie argumentów i pozostaje ten jedyny z którego pan trzy krotnie wykorzystał.

Okradziony
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: mario2764 [89.76.53.*]
    Nie miałem zamiaru pana obrażać, bo nie czuję w tym najmniejszej satysfakcji, lecz trudno mi w inny sposób zdecydowanie zaprzeczyć nieprawdziwej informacji (rozsiewanej m.in. przez pana post), jakobym wypowiadał się na forum w jakimś tajemniczym porozumieniu z władzami spółki.
    Szybkość, z jaką docieram do informacji i przekonywujący sposób, w jaki wg pana potrafię ją przekazać na forum (bądź, co bądź publicznym) świadczy jedynie o tym, że interesują się spółką, w którą włożyłem pewną część swojego majątku i potrafię czytać ze zrozumieniem.
    A mój stosunek do ostatnich poczynań zarządu wynika jedynie z faktu zaangażowania w akcje spółki na okres co najmniej roku, więc to, czy akcje będą kosztowały dzisiaj 15% więcej, żeby jutro kosztować 20% mniej niewiele mnie interesuje. W moim interesie jest, aby w 2011 roku spółka miała za sobą cały proces przeobrażania się z trupa w prężnie działające przedsiębiorstwo, więc zakładam, że moje cele są zbieżne z celami większościowych akcjonariuszy, którzy są związani ze spółką od lat i będą zaangażowani przez lata (oczywiście nie mówię tu o panu Jakubasie).
    I nie mam poczucia anonimowości forum, jest ona złudna, a ewentualne inwektywy nie są wyrazem mojego stosunku do rozmówcy, tylko do prezentowanych teorii spiskowych, wobec których każdy racjonalny argument okazuje się bezskuteczny.
    Jeżeli chce pan kontynuować przedmiotową polemikę, to proponuję założenie nowego wątku, gdyż po tytule niniejszego wnioskuję, że nie został do takiej dyskusji założony.
    Dnia 2010-09-17 o godz. 15:39 mario2764 napisał(a):

Szybkość, z jaką docieram do informacji i
    > przekonywujący sposób, w jaki wg pana potrafię ją przekazać
    > na forum (bądź, co bądź publicznym) świadczy jedynie o tym,
    > że interesują się spółką, w którą włożyłem pewną część
    > swojego majątku i potrafię czytać ze zrozumieniem.
    A mój
    > stosunek do ostatnich poczynań zarządu wynika jedynie z
    > faktu zaangażowania w akcje spółki na okres co najmniej
    > roku

Zadam zatem pytanie którego pan mimo zaangazowania swojego majatku jakos nie chce zadac
    Czy nie interesuje pana jak nazywa sie powazna instytucja finansowa ktora odebrała w pakietoce prawie 5 % akcji Optimusa.
    To chyba jest istotne pytanie nurtujace kazdego kto w spólke włozył czesc swojego majatku.
    Pan Kicinski wybiorczo odpowiada na pytania wybierajac wygodne dla siebie zadawane przez podstawione nicki panów zas pytania trudne a istotne dla akcjonariuszy pomija i zbywa
    prosze zatem zadac pytanie Kicinskiemu jak nazywa sie fundusz ktoremu sprzedano prawie 5 % akcji.
    Pan Kicinski powinien na nie odpowiedziec gdyz to pytanie dotyczy czasu przeszłego i nie moze sie wymigiwac od odpowiedzi
    Najwidoczniej nie czyta pan wpisów na forum aż tak dokładnie, bo pytanie o nazwę funduszu było pierwszym, jakie zadałem. Oto dowód:

https://www.bankier.pl/forum/temat_re-info-od-cdp-tu-postaram-sie-odpowiadac-na-pytania,8832047.html

Dalsze sugerowanie, że władze spółki pod różnymi nickami dyskutują na forum jest po prostu głupie. Nadto, jeżeli miałbym akcje spółki, której władze podejrzewałbym o takie zachowanie, to od razu bym się ich pozbył i omijał spółkę szerokim łukiem, więc dziwi mnie to, że jeszcze posiada pan akcje.
    Dnia 2010-09-17 o godz. 16:11 ~Okradziony napisał(a):

>Pan Kicinski powinien na nie odpowiedziec
    > gdyz to pytanie dotyczy czasu przeszłego i nie moze sie
    > wymigiwac od odpowiedzi

Widze, ze watek Mario, ktory rzekomo ma byc naszym pracownikiem powrocil:)

Otoz Pan Mario nie jest naszym pracownikiem, osobiscie spotkalem go pierwszy raz na ostatnim walnym. Przenikliwosc i ocena sytuacji przez Mario jest rzeczywiscie zdecydowanie powyzej przecietnej. Czego moge mu tylko pogratulowac, tym bardziej, ze z tego co wiem (rozmawialismy na walnym w trakcie wycieczki po firmie, napisze od razu aby ukrucic teorie spiskowe:) zawodowo zupelnie nie ma do czynienia z ta branza, ktora nota bene ma swoja specyfike. Naprawde tylko pogratulowac.

Swoja droga Mario byl wsrod tych bardzo nielicznych osob ktore stawily sie na walne. Osobiscie bardzo polecam takie postepowanie, daje to mozliwosc osobistego spotknia i porozmawiania i obejrzenia naszej firmy i lepszego zrozumienia prowadzonej przez nas dzialalnosci.

MK
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: rysiu_dziki_kot [91.94.56.*]
    Dnia 2010-09-17 o godz. 20:04 mike-cdp napisał(a):
    > Dnia 2010-09-17 o godz. 16:11 ~Okradziony napisał(a):
    > >Pan Kicinski powinien na nie odpowiedziec
    >
    > gdyz to pytanie dotyczy czasu przeszłego i nie moze sie
    > > wymigiwac od odpowiedzi

Widze, ze watek Mario,
    > ktory rzekomo ma byc naszym pracownikiem powrocil:)

Otoz
    > Pan Mario nie jest naszym pracownikiem, osobiscie spotkalem
    > go pierwszy raz na ostatnim walnym. Przenikliwosc i ocena
    > sytuacji przez Mario jest rzeczywiscie zdecydowanie powyzej
    > przecietnej. Czego moge mu tylko pogratulowac, tym
    > bardziej, ze z tego co wiem (rozmawialismy na walnym w
    > trakcie wycieczki po firmie, napisze od razu aby ukrucic
    > teorie spiskowe:) zawodowo zupelnie nie ma do czynienia z
    > ta branza, ktora nota bene ma swoja specyfike. Naprawde
    > tylko pogratulowac.

Swoja droga Mario byl wsrod tych
    > bardzo nielicznych osob ktore stawily sie na walne.
    > Osobiscie bardzo polecam takie postepowanie, daje to
    > mozliwosc osobistego spotknia i porozmawiania i obejrzenia
    > naszej firmy i lepszego zrozumienia prowadzonej przez nas
    > dzialalnosci.

MK
    To moze i ja powtórze te pytanko ,bo jak zwykle Pan Michał zapomniał o najwazniejszym sprytnie odpowiadając na rzecz błachą jaka jest osoba MarioNiech Pan PAnie Michale powie jak nazywa się ta POWAZNA INSTYTUCJA FINANSOWA której sprzedaliscie Panstwo prawie 5 % akcjiAha i ukrócic pisze się przez o z kreską:-)))
    Dzięki :-)
    Pozdrawiam i do zobaczenia na NZWA.
  • Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony Autor: ~jan [83.12.219.*]
    Poparcie - masz 100% racji.
    tu nie chodzi oto czy dzis jutro czy pojutrze tylko pewne zasady etyki chyba istnieja wiec my jako akcjonariusze mymy prawo wymagac profesinalnego podejscia do kazdego z nas a czy ktos stracil czy nie nie ma tu znaczenia

ja tez zaczolem inwestowac w ta spolke z zamiarem dlugoterminowym ale nasuwa sie pytanie czy nasza spolka spelni wszystkie pokladane w niej nadzieje by czasem nie bylo tak ze na koncu tego lancuszka my jako ostani zostaniemy na tak zwanym lodzie bo cos ktos nie dopowiedzial czy spolka nie przekazala szczerych intencji swoich dzialan zbyt pozno
    Dnia 2010-09-17 o godz. 12:23 mario2764 napisał(a):
    > Mike, a możesz tak bardziej konkretnie przybliżyć, na co
    > potrzebne było to dofinansowanie (produkcja/promocja
    > Wiedźmina, serwery dla gog'a, licencje na nowe gry,
    > czy coś innego???).

Glownie dzialania rozwojowe, ale nie moge zdradzic szczegolow. W przyszlym roku stopniowo bedzie widac na co przeznaczylismy te pieniadze wraz z pojawianiem sie oficjalnych informacji. Byc moze (nie wiem dokladnie jak to jest tam finalnie opisane) pewne wskazowki moga znajdowac sie w prospekcie.

MK
[x]
CDPROJEKT 0,12% 182,98 2021-12-01 12:45:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.