• UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~art.z PB [89.230.159.*]
  Infinity, czyli grosze za szkło
  Karol Jedliński
  Puls Biznesu, pb.pl,15.07.2010 00:38
  Czytaj komentarze (0)
  Tydzień Tymochowicza na giełdzie to wielki hałas, jazda w dół i domysły inwestorów podlane kojącą mocą ziołowego preparatu.
  Plac Piłsudskiego 3. Metropolitan, najdroższy budynek biurowy w Polsce. Luksusowe sklepy, bogaci menedżerowie parkujący porsche w podziemiach budynku. Tu swoje biuro ma Infinity, kierowane przez Piotra Tymochowicza. Tak przynajmniej mówi strona internetowa spółki, tak stoi w raportach giełdowych Infinity i na jej wizytówkach. Podobno na pierwszym piętrze. A dokładnie? Pani na recepcji robi wielkie oczy. Tu nie ma Infinity. To znaczy jest, formalnie. Bo Infinity jest, owszem, na piętrze, tyle że na Czerniakowie, w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty. Tam pracują informatycy i jest sprzęt, na którym powstaje serwis społecznościowy SolarisGate. By być sąsiadem Infinity, wystarczy jakieś 600 zł miesięcznie na wirtualne biuro. Tak wcześniej zrobiła notowana na NewConnect Victoria AOC, która miała zająć się m.in. obsługą TFI. To przeżywająca problemy finansowe spółka kontrolowana przez Andrzeja Peretę. Okazuje się, że zbieżność adresów to nie przypadek.
  Andrzej Pereta ma bowiem firmę Zarządzanie. Inwestycje. To w tej spółce w 2008 r. za 121,2 tys. zł udziały kupiło Infinity. Tyle, że o tym fakcie spółka nie poinformowała w dokumencie informacyjnym przygotowany przed debiutem na NewConnect. Tego dowiemy się jedynie z załączonego do dokumentu raportu audytora. A przecież ta inwestycja to 78 proc. kapitałów własnych Infinity i jedyna inwestycja długoterminowa.

  — Była taka unia personalna z Andrzejem Peretą. Był u nas prokurentem przez jakiś czas, mieliśmy wspólne interesy. To już przeszłość, liczyliśmy, że Victoria będzie hitem — przyznaje Jan Brykczyński, członek rady nadzorczej Infinity.
  Według dokumentów KRS, to była szersza unia, bo z Victorią. W obu podmiotach w początkach 2008 r. powielają się te same nazwiska kilku osób. Na dobre Andrzej Pereta ze świtą zniknął z Infinity dwa lata temu. Jednak jeszcze kilka miesięcy temu rozszerzona, nowa wersja strony internetowej Infinity wisiała pod adresem test.victoriasa.pl. Adres strony Victorii AOC to victoriasa.pl. Co ciekawe, wycena udziałów Infinity w Zarządzanie. Inwestycje nie była aktualizowana od czasu ich zakupu.
  — Przecież mają oprogramowanie, warte podobno miliony — argumentuje Jan Brykczyński.
  Nie wspomina o tym, że od czasu inwestycji Infinity akcje Victorii AOC potaniały pięciokrotnie. Giełda, która nadzoruje spółki notowane na NewConnect, zareagowała.
  — Zajmiemy się sprawą —deklaruje Ludwik Sobolewski, prezes GPW.
  Piotr Tymochowicz twierdzi, że wie, dlaczego kurs spada.
  - Spada, bo część inwestorów to spekulanci i grają na Infinity, dołując wycenę. Ale z drugiej strony są wysokie obroty, a więc także i płynność akcji. To jest dowodem, że spółką interesują się poważni inwestorzy — mówi prezes Infinity.
  A więc inwestorzy czy spekulanci? A może retoryczna sztuczka? Co to jest Akuna – słowo-klucz wobec trzech głównych akcjonariuszy Infinity? Co debiutant będzie robił ze szkłem? Czytaj w czwartkowym „Pulsie Biznesu”!

  Cały artykuł znajdziesz
  w e-wydaniu „Pulsu Biznesu”
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~merit [89.230.159.*]
  W Polskim prawie pojęcie oszustwa określone jest między innymi w kodeksie karnym i kodeksie karnym skarbowym. Oszustwo w rozumieniu tych dokumentów pociąga za sobą sankcje karne.

  Oszustwo a kodeks karny

  Kodeks karny w Polsce wyróżnia następujące rodzaje oszustw:
  Oszustwo zwykłe
  Polega ono na doprowadzeniu innej osoby do niepożądanego rozporządzenia mieniem poprzez:
  wprowadzenia jej w błąd;
  wyzyskania błędu;
  niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania.
  Oszustwo komputerowe
  To wpływanie na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych oraz każda zmiana, usuwanie albo wprowadzanie nowych zapisów danych informatycznych. Działania te są podejmowane w celu uzyskania korzyści majątkowej lub wyrządzenia szkody innej osobie.
  Oszustwo kredytowe
  Polega przedłożeniu podrobionego, przerobionego , poświadczającego nieprawdę lub nierzetelnego dokumentu w celu uzyskaniu dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą(…)- kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji, potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy, elektronicznego instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego.
  Oszustwo ubezpieczeniowe
  Występuje, gdy podmiot powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty odszkodowania w celu uzyskania takiego odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia.
  Oszustwo kapitałowe
  Polega na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji lub przemilczaniu informacji o stanie majątkowym oferenta w dokumentacji związanej z obrotem papierami wartościowymi, mające istotne znaczenie dla nabycia, zbycia papierów wartościowych, podwyższenia albo obniżenia wkładu. Dodatkowo kodeks karny skarbowy dodatkowo opisuje pojęcie oszustwa podatkowego Oszustwo podatkowe Polega na podaniu przez podatnika nieprawdy lub zatajeniu prawdy bądź też niezawiadomieniu o zmianie danych, przez co następuje narażenie Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego na uszczuplenie podatku. Dokonywane jest w deklaracji lub oświadczeniu.
  Bibliografia

  H.C. Black, Black’s Law Dictionary, 5th ed, West Publishing Co. St. Paul, Minnesota, 1979
  R.Petterson, Kompedium terminów z zakresu rachunkowości i finansów po polsku i angielsku, PriceWaterhouseCoopers, Fundacja Rozwoju Rachunkowości, Warszawa 2002, s.69
  Art. 286,287,297, 298, 311 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz.U. nr 88, poz. 553 z późn. zm.).
  Definicja

  Są to wszystkie różnorodne sposoby, jakie człowiek jest w stanie wymyśleć, w celu uzyskania indywidualnych korzyści od drugiego poprzez fałszywe sugestie lub ukrycie prawdy. Należą do nich wszystkie niespodzianki, triki, przebiegłe działania i fałszerstwa oraz każde nieuczciwe postępowaniem, w którym druga strona jest oszukana.

  Warunki

  Aby mówić o oszustwie muszą być spełnione następujące warunki:
  fałszywy sposób przedstawienia faktów,
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~xyz [77.253.14.*]
  Nagonka medialana na Tymuchowicza trwa - a jednak PB poraz drugi wypomniał mu, że ma firmę w wynajętym mieszkaniu "z wielkiej płyty" - pewnie stwierdzili, że to dobry chwyt dołujacy jego i społke - jakby setki placówek bankowych i innych instytucji nie mieściło się w wynajetych lokalach kiedyś będących mieszkaniami
  Po za tym nic tam w tym artykule nowego nie przeczytałem poza wyraźna niechęcia prasy - a może to dobrze - może wreszcie grający na giełdzie zorientują się, że sa manipulowani medialnie przez pismaków
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~merit [89.230.159.*]
  tu nie chodzi o obiecywanie gruszek na wierzbie żeby pozyskać głos w jakis wyborach tylko o pieniądze ,bije to we wszystkich i nie można dawać przyzwolenia na coś takiego ,pan Tymochowicz widać jest gościem na parkiecie a w naszym interesie jest dbać o swój ogródek , nie chodzi o infinito czy NC-rynek podwyzszonego ryzyka tylko o Soboleskiego i Kluze którzy dopuszczją do takich sytuacji ,jeżeli ktoś chce sie podłączyć do działania to pisać na : biszkopt2@onet.pl
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~Bugi25 [78.10.204.*]
  Andrzej Pereta mieszka teraz w Szewnie, ul. Kielecka 18, Swietokrzyskie. Wiem,ze sa osoby,ktore beda wdzieczne za te informacje.
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~de [89.79.63.*]
  byle dalej od tego Pana i jego interesów...
  popatrz mu w oczy -:) to chodząca uczciwość .... rzetelność ...
  ha ha ha...
  żal mi tychwspólników i informatyków, pewnie coś tam ma sens , ale oni nabrali sienajbardziej na cwaniaka, zamiast kurs w kosmos to do piekła,
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~AFERA [91.94.158.*]
  BĘDZIE AFERA
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~lucek [83.10.241.*]
  0,30
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~saper [188.146.106.*]
  zrobicie mu z du.......py jesien sredniowiecza......nalezy sie ustawowo.....
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~Bolec [81.219.236.*]
  beeee meee beee
  :)
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~saper [188.146.106.*]
  tacy jak tymoch zyja dobrze ale krótko....
 • Re: UWAGA !!!! CHOSZTAPLER TYMOCHOWICZ POD LUPĄ KNF Autor: ~maxymuss [78.30.170.*]
  to taka sama afera jak petroinwest, sprzedaje się marzenia a ciemnota kupuje
[x]
GREENTECH -13,58% 1,40 2020-03-04 13:00:09
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.