• Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~ONY-IRYS [212.49.49.*]
  TO CO JEST NAJMNIEJ PRAWDOPODOBNE -MA SZNSĘ SIĘ SPEŁNIĆ W PRZYPADK U PGE. CO MAM NA MYŚLI. JAK TO POWIEM -TO WŁOŻĘ KIJ W MROWISKO. G.S.i UCG TAK MYŚLĄ.
  Przecież nikt nie kupował akcji poniżej 23 zł -to cena na logikę, nie powinna spaść poniżej tego poziomu. Ale to tylko "na logikę". Logika małego gracza a logika dużego rekina to dwie przeciwstawne logiki. Jest tylko mała róóżnica. Tej ostatniej nikt nie zna i nigdy nie pozna, a tą pierwszą znają wszyscy. A więc pisząc "na logikę" - pisze o logice małego. A JAKA MOŻE BYĆ WPRZĘGNIĘTA LOGIKA REKINA - SPRÓBUJMY ODGADNĄĆ. To duża odwaga. Ale powiem. dla rekina nie liczy się te 15% akcji PGE które są w obrocie na ryku. On je może w jednym tygodniu sprzedać a już w drugim odkupić. DLA NIEGO LICZY SIĘ ABY PRZEJĄĆ KONTROLĘ NAD pge ZA NAJNIŻSZĄ CENĘ. Jak to może zrobić. Przecież nie poprzez windowanie ceny tych 15% na rynku. BŁBY TO BEZSENS. Najlepiej zrobić duży apetyt na akcje -co się świetnie udało, a potem zgnoić jej kurs -do bólu. - przez kila a nawet kilkanaście lat -zależnie od potrzeb. W tym przypadku wystarczy kilka lat. Doprowadzić spółkę do nadmiernego zadłużenia -zrobić zmowę z bankami i doprowadzić do utraty płynności. Wystarczy wstrzymać kredytowanie , apotem zgłosić upadłość (patrz przypadek TECHMEX). Dojdzie do układu i o to chodzi. Wtedy za długi -konwersja na akcje- przejmuje się zasadniczą część spółki i zdobywa nad nią kontrolę, nawet gdy SP ma pakiet większościowy, W przypadku PGE - SP spasuje i nie obejmie emisji. Wtedy obecne 15% hulające na rynku i zdobywane z takim wielkim trudem , stanowić będzie śmieszny udział - no może zaledwie 5^ lub nawet mniej. W TYM KIERUNKU MOŻE PROWADZIĆ REKIN gsIucg.
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~sla [89.187.228.*]
  No, no no - dość mocne plany rekina, ale to tylko domysły. Ktoś to może skomentować, bo mnie to się wydaje, że na wgpw wszystko już prawie było i dużo jeszcze bedzie sie działo (np. wysokie redukcje w ofertach nie przeszkadzały późniejsze dołowanie papierka). SĄDZĘ , ŻE REKIN NIE CZYTA TYCH NASZYCH POSTÓW, BO ZMIENIŁBY PLANY !!! I NP. WYWINDOWAĆ SWÓJ STAN POSIADANIA DO NP. 50-60ZŁ, ABY POZBYĆ SIĘ ICH I ZAPOMNIEĆ O pge.
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~amator [83.9.32.*]
  Nie kupuje kota w worku nawet jak wszyscy go chwalą, brak pełnych danych o zyskach i stratach poczekać na wyniki za kwartał wtedy ocenie czy spółka warta jeden grosz więcej czy mniej.
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~hryceń [83.26.179.*]
  Nie ma takich pojęć jak logika małego lub logika wielkiego.Albo jest logika albo jej nie ma.Tak samo albo jest się w ciąży albo nie,nie można powiedzieć,że jestem prawie w ciąży.Przykłady można mnożyć np,z prawdą.Nie można powiedzić,że to jest prawie prawda.Albo jest albo jej nie ma.
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~zzz [89.171.198.*]
  Dnia 2009-11-22 o godz. 11:54 ~hryceń napisał(a):
  > Nie ma takich pojęć jak logika małego lub logika
  > wielkiego.Albo jest logika albo jej nie ma.Tak samo albo
  > jest się w ciąży albo nie,nie można powiedzieć,że jestem
  > prawie w ciąży.Przykłady można mnożyć np,z prawdą.Nie można
  > powiedzić,że to jest prawie prawda.Albo jest albo jej nie
  > ma.

  logika nie musi byc tylko 0-1, wystarczy choc troche liznac matematyki by to wiedziec
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~hryceń [83.26.179.*]
  Jak już taki jesteś mądry z matematyki,to proszę bardzo powiedz co to jest zdanie prawdziwe i zdanie fałszywe.Jeżeli to dobrze przeanalizujesz,wątpliwości miną.
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~chet [77.254.106.*]
  To jest logika dwuwartościowa - klasyczna prawda albo fałsz...Teraz rozwija się logika wielowartościowa doposzczająca wszystkie wartości z przedziału <0,1>..Są to rozkłady prawdopodobieństwa na tym przedziale, a wartość logiczna jest zmienną losową na tym przedziale.NP, P(w=1)= 0,4 - oznacza prawdopodobień stwo,że zdanie jest prawdziwe z prawdopodobieństwem 0,4. Pewne jest tylko ,że w przyjmuje wartość z przedziału <0,1>..To lepiej odwzorowuje rzeczywistość , bo oprócz czerni i bieli są wszystkie odcienie szarości..
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~Wizjoner [188.47.113.*]
  ciekawie...napisane. Logika dużego, a kim jest ten duży ?
  Czy chodzi Ci o to co prawdopdobnie zrobione było na KGHM ? totalne wyleszczenie i zbieranie do np. 40 zł ? a później niech drobni kupują to co zostało i kurs bedzie rósł na tych kilku procentach w sposób ciągły z drobnymi korektami i infami w tle. Później złe wyniki i co ? wywalanie ? nie trzymanie, a leszcz uwierzy że papier jest silny i jeszcze na 110-120 może się chwyci i wówczas zmniejszanie portfela rekina na KGHM i co ?
  Taka moja teoria.
  Pozdrawiam
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~Sla [89.187.228.*]
  ONY pisze jasno, tu chodzi o spółkę, a konkretnie akcje posiadane jeszcze przez SP i pracowników - trzeba sprowadzić do zera ( to obrazowanie). Tu nie trzeba żadnej filozofii tylko zadłużyć PGE na maksa. A wypłata ewentualnej dywidendy i emisja euroobligacji staje sie faktem i prowadzi do tego celu. Każdy myślący inwestor to widzi. A więc granie na zniżkę jest bardziej prawdopodobne niż granie na zwyżkę. A, że popyt na akcje na rynku maja zapewniony to jest oczywiste. Każdy marzy o tym, aby mieć ten papierek. Propaganda zrobiła już swoje. To tak będzie - każdy dostanie to o czym marzy - leszczyki akcje , a Rekin obligacje. Ten ostatni na koniec rozda karty, a leszczyki ? to normalka, troche pospekulują i niektórzy wyjdą na zero.
 • economical fiction Autor: ~Sławek [83.6.218.*]
  Zapomniałeś dodać, że trzeba mieć jeszcze zarząd w kieszeni, który zadłuży spółkę zgodnie z oczekiwaniami twojego rekina (najlepiej u niego), radę nadzroczą która przymnie oko na działania zarządu i ministra skarbu, którego celem będzie nadzorowanie procesu "przejmowania spółki". PGE wyemituje potężną ilość obligacji oprocentowanych na 15% powyżej inflacji, które kupi "rekin". Spółka za pozyskane z obligacji pieniądze kupi obligacje, które wyemituje "płotka", która zaraz potem ogłosi bankructwo. W międzyczasie PGE sprzeda więszkość swoich aktywów za połowę ceny i tym samym kurs jej akcji będzie 1 EURO.

  Można tak pieprzyć bez końca. Ludzie, opanujcie się! Zastanówcie się zanim coś napiszecie! Ja wiem, że to trudne, ale chociaż spróbujcie!
 • nie jedz wiecej tego swinsta Autor: ~rudy lis [188.146.213.*]
  zeby takie walki robic trzeba miec wiecej nie 50% akcji zeby wprowadzic do spolki swoich ludzi "konie trojanskie". Majac 51% akcji ma sie kontrole nad spolka i nie trzeba podejmowac zadnych prac nad przjeciem spolki.
 • Pieprzysz chłopie jak potłuczony Autor: ~Sławek [83.6.218.*]
  choćby skupił wszystkie akcje PGE dostępne na giełdzie, to nie przejmie kontroli nad spółką. Tyle się nastukałeś w klawiaturę i taka kompromitacja, hehe
 • Re: Pieprzysz chłopie jak potłuczony Autor: ~sl [83.18.48.*]
  Można mieć ZERO akcji i przejąć kontrolę nad spółką - trzeba mieć tylko ochotę ją przejąć. Mieć lub kupić wierzytelności i doprowadzić do utraty płynności. Ot wszystko.
 • Re: Pieprzysz chłopie jak potłuczony Autor: ~Sławek [83.6.218.*]
  jak w tytule
 • Re: Cena akcji PGE może być sprowadzona nawet do 1-go EURO !!!! Autor: ~pge [84.38.86.*]
  PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA S.A. - Otwarcie likwidacji spółki zależnej ( 15 / 2009 ) 19:13 23.11.2009
  Poniedziałek


  KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

  Raport bieżący nr 15 Numer raportu / 2009 Rok Pole, w które można wprowadzić dodatkowe oznaczenie numeru raportu.

  Data sporządzenia: 2009-11-23
  Skrócona nazwa emitenta
  PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA S.A. Pole zostanie uzupełnione automatycznie po wypełnieniu arkusza z informacjami o podmiocie i ponownym otwarciu arkusza raportu.

  Temat
  Otwarcie likwidacji spółki zależnej
  Podstawa prawna
  Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

  Treść raportu:
  Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. ("Emitent") informuje, że powziął wiadomość, iż 20 listopada 2009 roku zgromadzenie wspólników Spółki Bogatyńsko-Zgorzelecki Park Przemysłowo-Technologiczny "TURÓW Park" Sp. z o.o. ("Spółka Zależna") z siedzibą w Zgorzelcu podjęło uchwałe o rozwiązaniu Spółki Zależnej i wszczęciu jej postępowania likwidacyjnego. Likwidatorem Spółki Zależnej został p. Jarosław Janiak, który do dnia 20 listopada 2009 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Zależnej. Wniosek o otwarcie postępowania likwidacyjnego zostanie złożony do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Spółka Zależna jest jednostką zależną Emitenta w rozumieniu obowiązujących Emitenta przepisów o rachunkowości, ale z uwagi na nieistotny poziom sumy bilansowej i przychodów nie jest konsolidowana w jego sprawozdaniu finansowym. Udziałowcami Spółki Zależnej należącymi do grupy kapitałowej Emitenta są: PGE Elektrownia Turów S.A. (41,4 proc. udziałów w spółce i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników) oraz PGE Kopalnia Węgla Brunatnego Turów S.A. (41,4 proc. udziałów w spółce i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników). Podstawa prawna sporządzenia raportu: § 5 ust. 1 pkt 24 oraz § 30 pkt 18 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33, poz. 259, ze zm.).


 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [212.160.172.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)
[x]
PGE-PDA 3,09% 10,00 2022-06-03 09:25:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.