TO CO JEST NAJMNIEJ PRAWDOPODOBNE -MA SZNSĘ SIĘ SPEŁNIĆ W PRZYPADK U PGE. CO MAM NA MYŚLI. JAK TO POWIEM -TO WŁOŻĘ KIJ W MROWISKO. G.S.i UCG TAK MYŚLĄ.
Przecież nikt nie kupował akcji poniżej 23 zł -to cena na logikę, nie powinna spaść poniżej tego poziomu. Ale to tylko "na logikę". Logika małego gracza a logika dużego rekina to dwie przeciwstawne logiki. Jest tylko mała róóżnica. Tej ostatniej nikt nie zna i nigdy nie pozna, a tą pierwszą znają wszyscy. A więc pisząc "na logikę" - pisze o logice małego. A JAKA MOŻE BYĆ WPRZĘGNIĘTA LOGIKA REKINA - SPRÓBUJMY ODGADNĄĆ. To duża odwaga. Ale powiem. dla rekina nie liczy się te 15% akcji PGE które są w obrocie na ryku. On je może w jednym tygodniu sprzedać a już w drugim odkupić. DLA NIEGO LICZY SIĘ ABY PRZEJĄĆ KONTROLĘ NAD pge ZA NAJNIŻSZĄ CENĘ. Jak to może zrobić. Przecież nie poprzez windowanie ceny tych 15% na rynku. BŁBY TO BEZSENS. Najlepiej zrobić duży apetyt na akcje -co się świetnie udało, a potem zgnoić jej kurs -do bólu. - przez kila a nawet kilkanaście lat -zależnie od potrzeb. W tym przypadku wystarczy kilka lat. Doprowadzić spółkę do nadmiernego zadłużenia -zrobić zmowę z bankami i doprowadzić do utraty płynności. Wystarczy wstrzymać kredytowanie , apotem zgłosić upadłość (patrz przypadek TECHMEX). Dojdzie do układu i o to chodzi. Wtedy za długi -konwersja na akcje- przejmuje się zasadniczą część spółki i zdobywa nad nią kontrolę, nawet gdy SP ma pakiet większościowy, W przypadku PGE - SP spasuje i nie obejmie emisji. Wtedy obecne 15% hulające na rynku i zdobywane z takim wielkim trudem , stanowić będzie śmieszny udział - no może zaledwie 5^ lub nawet mniej. W TYM KIERUNKU MOŻE PROWADZIĆ REKIN gsIucg.
No, no no - dość mocne plany rekina, ale to tylko domysły. Ktoś to może skomentować, bo mnie to się wydaje, że na wgpw wszystko już prawie było i dużo jeszcze bedzie sie działo (np. wysokie redukcje w ofertach nie przeszkadzały późniejsze dołowanie papierka). SĄDZĘ , ŻE REKIN NIE CZYTA TYCH NASZYCH POSTÓW, BO ZMIENIŁBY PLANY !!! I NP. WYWINDOWAĆ SWÓJ STAN POSIADANIA DO NP. 50-60ZŁ, ABY POZBYĆ SIĘ ICH I ZAPOMNIEĆ O pge.
Nie kupuje kota w worku nawet jak wszyscy go chwalą, brak pełnych danych o zyskach i stratach poczekać na wyniki za kwartał wtedy ocenie czy spółka warta jeden grosz więcej czy mniej.
Nie ma takich pojęć jak logika małego lub logika wielkiego.Albo jest logika albo jej nie ma.Tak samo albo jest się w ciąży albo nie,nie można powiedzieć,że jestem prawie w ciąży.Przykłady można mnożyć np,z prawdą.Nie można powiedzić,że to jest prawie prawda.Albo jest albo jej nie ma.
Dnia 2009-11-22 o godz. 11:54 ~hryceń napisał(a):
> Nie ma takich pojęć jak logika małego lub logika
> wielkiego.Albo jest logika albo jej nie ma.Tak samo albo
> jest się w ciąży albo nie,nie można powiedzieć,że jestem
> prawie w ciąży.Przykłady można mnożyć np,z prawdą.Nie można
> powiedzić,że to jest prawie prawda.Albo jest albo jej nie
> ma.
logika nie musi byc tylko 0-1, wystarczy choc troche liznac matematyki by to wiedziec
Jak już taki jesteś mądry z matematyki,to proszę bardzo powiedz co to jest zdanie prawdziwe i zdanie fałszywe.Jeżeli to dobrze przeanalizujesz,wątpliwości miną.
To jest logika dwuwartościowa - klasyczna prawda albo fałsz...Teraz rozwija się logika wielowartościowa doposzczająca wszystkie wartości z przedziału <0,1>..Są to rozkłady prawdopodobieństwa na tym przedziale, a wartość logiczna jest zmienną losową na tym przedziale.NP, P(w=1)= 0,4 - oznacza prawdopodobień stwo,że zdanie jest prawdziwe z prawdopodobieństwem 0,4. Pewne jest tylko ,że w przyjmuje wartość z przedziału <0,1>..To lepiej odwzorowuje rzeczywistość , bo oprócz czerni i bieli są wszystkie odcienie szarości..
ciekawie...napisane. Logika dużego, a kim jest ten duży ?
Czy chodzi Ci o to co prawdopdobnie zrobione było na KGHM ? totalne wyleszczenie i zbieranie do np. 40 zł ? a później niech drobni kupują to co zostało i kurs bedzie rósł na tych kilku procentach w sposób ciągły z drobnymi korektami i infami w tle. Później złe wyniki i co ? wywalanie ? nie trzymanie, a leszcz uwierzy że papier jest silny i jeszcze na 110-120 może się chwyci i wówczas zmniejszanie portfela rekina na KGHM i co ?
Taka moja teoria.
Pozdrawiam
ONY pisze jasno, tu chodzi o spółkę, a konkretnie akcje posiadane jeszcze przez SP i pracowników - trzeba sprowadzić do zera ( to obrazowanie). Tu nie trzeba żadnej filozofii tylko zadłużyć PGE na maksa. A wypłata ewentualnej dywidendy i emisja euroobligacji staje sie faktem i prowadzi do tego celu. Każdy myślący inwestor to widzi. A więc granie na zniżkę jest bardziej prawdopodobne niż granie na zwyżkę. A, że popyt na akcje na rynku maja zapewniony to jest oczywiste. Każdy marzy o tym, aby mieć ten papierek. Propaganda zrobiła już swoje. To tak będzie - każdy dostanie to o czym marzy - leszczyki akcje , a Rekin obligacje. Ten ostatni na koniec rozda karty, a leszczyki ? to normalka, troche pospekulują i niektórzy wyjdą na zero.
Zapomniałeś dodać, że trzeba mieć jeszcze zarząd w kieszeni, który zadłuży spółkę zgodnie z oczekiwaniami twojego rekina (najlepiej u niego), radę nadzroczą która przymnie oko na działania zarządu i ministra skarbu, którego celem będzie nadzorowanie procesu "przejmowania spółki". PGE wyemituje potężną ilość obligacji oprocentowanych na 15% powyżej inflacji, które kupi "rekin". Spółka za pozyskane z obligacji pieniądze kupi obligacje, które wyemituje "płotka", która zaraz potem ogłosi bankructwo. W międzyczasie PGE sprzeda więszkość swoich aktywów za połowę ceny i tym samym kurs jej akcji będzie 1 EURO.
Można tak pieprzyć bez końca. Ludzie, opanujcie się! Zastanówcie się zanim coś napiszecie! Ja wiem, że to trudne, ale chociaż spróbujcie!
zeby takie walki robic trzeba miec wiecej nie 50% akcji zeby wprowadzic do spolki swoich ludzi "konie trojanskie". Majac 51% akcji ma sie kontrole nad spolka i nie trzeba podejmowac zadnych prac nad przjeciem spolki.
choćby skupił wszystkie akcje PGE dostępne na giełdzie, to nie przejmie kontroli nad spółką. Tyle się nastukałeś w klawiaturę i taka kompromitacja, hehe
Można mieć ZERO akcji i przejąć kontrolę nad spółką - trzeba mieć tylko ochotę ją przejąć. Mieć lub kupić wierzytelności i doprowadzić do utraty płynności. Ot wszystko.
PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA S.A. - Otwarcie likwidacji spółki zależnej ( 15 / 2009 ) 19:13 23.11.2009
Poniedziałek
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 15 Numer raportu / 2009 Rok Pole, w które można wprowadzić dodatkowe oznaczenie numeru raportu.
Data sporządzenia: 2009-11-23
Skrócona nazwa emitenta
PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA S.A. Pole zostanie uzupełnione automatycznie po wypełnieniu arkusza z informacjami o podmiocie i ponownym otwarciu arkusza raportu.
Temat
Otwarcie likwidacji spółki zależnej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. ("Emitent") informuje, że powziął wiadomość, iż 20 listopada 2009 roku zgromadzenie wspólników Spółki Bogatyńsko-Zgorzelecki Park Przemysłowo-Technologiczny "TURÓW Park" Sp. z o.o. ("Spółka Zależna") z siedzibą w Zgorzelcu podjęło uchwałe o rozwiązaniu Spółki Zależnej i wszczęciu jej postępowania likwidacyjnego. Likwidatorem Spółki Zależnej został p. Jarosław Janiak, który do dnia 20 listopada 2009 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Zależnej. Wniosek o otwarcie postępowania likwidacyjnego zostanie złożony do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Spółka Zależna jest jednostką zależną Emitenta w rozumieniu obowiązujących Emitenta przepisów o rachunkowości, ale z uwagi na nieistotny poziom sumy bilansowej i przychodów nie jest konsolidowana w jego sprawozdaniu finansowym. Udziałowcami Spółki Zależnej należącymi do grupy kapitałowej Emitenta są: PGE Elektrownia Turów S.A. (41,4 proc. udziałów w spółce i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników) oraz PGE Kopalnia Węgla Brunatnego Turów S.A. (41,4 proc. udziałów w spółce i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników). Podstawa prawna sporządzenia raportu: § 5 ust. 1 pkt 24 oraz § 30 pkt 18 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33, poz. 259, ze zm.).