• Platinum Properties Group publikuje pierwszy raport kwartalny Autor: ~opp [83.9.95.*]
  Platinum Properties Group (PPG) – spółka z rynku NewConnect, zajmująca się inwestowaniem na rynku luksusowych nieruchomości w Warszawie opublikowała swoje pierwsze raporty kwartalne: skonsolidowany i jednostkowy. Narastająco po III kwartałach Grupa wypracowała skonsolidowane przychody w wysokości
  4 095 890 zł, oraz zmniejszyła stratę do poziomu 1 155 517 zł netto (zysk netto
  w III kwartale wyniósł 475 993 zł). Z uwagi na cykl inwestycyjny firmy osiągnięte wyniki nie odzwierciedlają jednak jej sytuacji finansowej i wartości, jaką reprezentuje Grupa. W pierwszym półroczu br. spółka poniosła bowiem koszty inwestycji w nieruchomości, które obecnie po odpowiednim podniesieniu ich standardu, znajdują się w ofercie sprzedażowej Grupy.

  W skład grupy kapitałowej wchodzą m.in. firma deweloperska, spółka oferująca ekskluzywne apartamenty na wynajem i obsługująca sprzedaż, firma zajmująca się projektowaniem, oraz aranżacją apartamentów w podwyższonym standardzie i dystrybutor luksusowych elementów wykończeniowych i mebli. Inwestycje Spółki koncentrują się głównie na inwestycjach w nieruchomości oraz tereny pod budowę. Zauważalne na rynku spowolnienie gospodarcze o dla Spółki korzystny okres dla powiększania inwestycji kapitałowych, przeznaczonych
  do wykorzystania w chwili zmiany obecnie panującej koniunktury.
  „Segment nieruchomości ekskluzywnych posiada ponadprzeciętny potencjał, z którego chcemy skorzystać” – mówi Piotr Wiśniewski, Prezes Zarządu PPG S.A. – „Nasze inwestycje cechuje dbałość o atrakcyjną stopę zwrotu, co jest korzystne dla Spółki jak i jej akcjonariuszy” – dodaje Prezes Zarządu.

  Holding PPG z emisji prywatnej akcji pozyskał ponad 700 tys. zł. Przyjęta strategia zakłada skierowanie pozyskanych środków na rozwój poprzez budowę nowych struktur korporacyjnych, informacyjnych i kontrolnych w firmie. Spółka buduje wartość firmy poprzez zarządzanie łańcuchem wartości inwestycji, od zakupu gruntu, przez realizację inwestycji, wykończenie, a skończywszy na sprzedaży ekskluzywnie wykończonych apartamentów. Jak wynika z zapowiedzi Zarządu, spółka docelowo zamierza przejść na parkiet główny, co ma nastąpić w 2011 r.
 • Re: Platinum Properties Group publikuje pierwszy raport kwartalny Autor: ~michał_z_cieszyna [62.87.184.*]
  A co to ma wspólnego z PGE?
  No chyba ze PGE dostarcza im prąd ;-)
 • Re: Platinum Properties Group publikuje pierwszy raport kwartalny Autor: ~yoorny yahoob [188.40.50.*]
  Tylko NC! Ekoexport dzisiaj. Rewelacyjne info.
[x]
PGE-PDA 3,09% 10,00 2022-06-03 09:25:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.