• KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~Bobi [83.5.46.*]
  witam
  właśnie dowiedziałem się że już nie pracuję. HOOP Tychy został zamknięty na amen. Czeka to też inne zakłady Kutno i Bielsk Podlaski....hmmm szybkie wykończenie konkurenta czy nieudolna gospodarka???
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~Radzik [89.78.58.*]
  To bylo do przewidzenia, magazyny swiecily pustkami, zamawiali tylko to co bylo potrzebne na biezaca produkcje. . . Co do Kutna to :
  "W ramach reorganizacji, zarząd Grupy podjął decyzję o koncentracji produkcji oraz realokacji linii produkcyjnej z Tychów do Kutna i zamknięciu fabryki w Tychach - jednego z ośmiu zakładów należących do Grupy Kofola. " Bielsk wczoraj tez mial zebranie o 13:45 tylko nikt nie wie co im powiedzieli ... Pozostaje tylko podziekowac za wspolprace i zyczyc szybkiego powrotu do nowej pracy.

  Pozdrawiam
  Marcin R.
  wozkowy / magazynier surowcowy
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~Edyta Bach [82.177.252.*]
  Szanowni Państwo,

  Istotnie jesteśmy zmuszeni zamknąć zakład w Tychach. Pragnę podkreślić, że nie planujemy zamknięcia żadnej innej fabryki, o czym informowaliśmy na wszystkich spotkaniach, w każdym z naszych zakładów w Polsce.

  Zamknięcie fabryki w Tychach jest częścią planu restrukturyzacji i optymalizacji kosztów w firmie. Została podjęta po dogłębnym przeanalizowaniu struktury i jest naturalną konsekwencją fuzji firm Kofola i Hoop Polska. Od około półtora roku trwał audyt wewnętrzny, którego wyniki pokazały, że zamknięcie fabryki pozwoli również na optymalizację kosztów produkcji. Dodatkowo audyt wykazał, brak możliwości rozwoju fabryki w Tychach, polegający na technicznym braku możliwości rozbudowy, co przyczyniło się do podjęcia decyzji o przeniesieniu linii produkcyjnej z fabryki
  w Tychach do naszego zakładu w Kutnie.

  Przygotowaliśmy dla Państwa dwa specjalnie programy: realokacji i outplacementu. W ramach programu relokacji macie Państwo możliwość zatrudnienia w Kutnie i otrzymania jednorazowej pomocy finansowej związanej z adaptacją w nowym miejscu zamieszkania. Wdrażamy również program outplacementowy i szukamy dla Was miejsc zatrudnienia za pośrednictwem naszego działu HR w innych fabrykach w regionie tyskim jak np. Fiat, Maspex, Kompania Piwowarska, Lear Corporation, Interplast czy Danone. W ramach outplacementu przygotowaliśmy także szkolenia dotyczące możliwości na rynku pracy, sposobów poszukiwania zatrudnienia oraz programów oferowanych przez urzędy pracy. Oferujemy też pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych. Możecie Państwo skorzystać też z doradztwa prawnego. Wszystkim oferujemy także pomoc psychologiczną. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalną infolinię – pod numerem 0800 080 225, gdzie możecie Państwo uzyskać wszelkie informacje, dotyczące przygotowanych programów.

  Edyta Bach
  PR Manager Hoop Polska
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~Radzik [89.78.58.*]
  A ciekawe czy zarzad "Firmy" pomyslal o wzrostach kosztow zwiazanych z transportem produktow z Bielska Podlaskiego czy tez Grodziska Wielkopolskiego na Slask. Kazdy glupi zwrot np JMD Ruda Slaska bedzie wracal do wyzej wymienionych siedzib. Dzien przed zamknieciem zakladu sciagalem butelki na produkcje Paoli, maja byc jeszcze 2 auta, zamowiona jest kupa surowcow i materialow. . . Wczoraj po 14 odeslalismy Pana z folia z adnotacja "odmowa przyjecia towaru - zaklad zamkniety". Na zakladzie jest kupa materialow, surowcow do produkcji, na magazynie duze ilosci napoji. Nawet jesli chcecie to wyslac do Bielska, Grodziska to raczej powinno sie wszystko policzyc, usunac z systemu itp. Ja zgadzam sie z twierdzeniem, ze "kofola nie umie zarzadzac". Zobaczymy czy odbiorcy po utracie zakladu w Tychach beda chetni do wspolpracy.

  Ja z swojej strony chcialem bardzo serdecznie podziekowac ZA BRAK POMOCY w czasie zamykania zakladu. Auta pod rampami, wysylki i dostawy nikt nic nie powiedzial co mamy robic. Telefony w Bielsku, Grodzisku milaczaly, Warszawa albo nie odbierala telefonow albo komorki miala wylaczone. . . Mniej wiecej tak wygladala praca w tej firmie.

  Wszystkim ktorzy pracuja w Hoopie w Bielsku, Grodzisku, Kutnie zycze powodzenia. Oby Was nie spotkalo to co Nas.

  Pozdrawiam serdecznie
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~pracownik [46.171.162.*]
  no i nas też to spotkało, a po roku Grodzisk
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~asbis [83.220.195.*]
  polecam WARIMPEX wlasnie wybija z dł. konsolidacji plan 20%+ Na jutro jak znalazł ;)
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~Bobi [83.5.22.*]
  Pani Edyto dziękujemy bardzo za współpracę. Muszę powiedzieć że proces likwidacji zakładu przebiega bardzo sprawnie z poszanowaniem ludzi. Nie rozumie jednak decyzji jakie podjął zarząd Kofoli o kupnie nowej linii dla Tychów, inwestycji w studnie, która pracowała a także rozbudowa stacji wody, które pochłonęła niemałe pieniądze. W jakim celu?? żeby to zamknąć. Panie prezesie a trzeba było przyjąć porady byłego prezesa firmy Hoop a nie odwracać się na pięcie. Szkoda tylko tych 11 lat pracy w tym zakładzie. Zbyt wiele rzeczy daje do myślenia. Pozdrowienia dla całej byłem polskiej ekipy firmy HOOP. To na tyle...............
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~gg [87.205.18.*]
  HOOP znany był w Tychach z "elastycznego " podejsćia w kwestii pracowników, kto pamięta tzw. dobrowolne nadgodziny co weekend sobota/niedziela?

  Teraz te duże inwestycje za 5 dwunasta tylko potwierdzają że w firmie jest jeden wielki CHAOS, cierpi na tym pracownik zarabiający 1000 zł.

  Mam jeszcze pytanie do p. Edyty, czy to prawda że namawiacie pracowników na odejście z pracy za tzw. porozumieniem stron?

  Czemu chociaż na sam koniec nie pokażecie trochę dobrej woli? Szkoda wam tych paru zł które trzeba by dać pracownikom na odchodne?
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~Edyta Bach [62.29.253.*]
  W odpowiedzi na powyższe pytanie - nie namawiamy nikogo na odejście za porozumieniem stron.

  Na spotkaniach z pracownikami, podczas których omawiana była indywidualna sytuacja pracowników została przekazana informacja że każdy, kto znajdzie pracę wcześniej i przed planowanym zwolnieniem będzie chciał odejść z firmy Hoop to zostanie stworzona dla niego taka możliwość. Przy tym zachowuje on prawo do wszystkich należnych mu odpraw. Jest to dodatkowe rozwiązanie ułatwiające znalezienie nowej pracy.

  Edyta Bach
  PR Manager Hoop Polska
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~bigB [80.53.3.*]
  O tym że Kofola nie umie zarządzać przekonywaliśmy się wszyscy od początku połączenia. Pamiętam wywody prezesów na jednym spotkaniu i zapewnienia o naszej stabilności i konstruktywnej współpracy, jak wielu rzeczy jesteśmy w stanie razem dokonać itd.- propaganda sukcesu gorzej niż za komuny. Tymczasem piękne słowa i wymuszone uśmieszki to jedno a życie leciało swoim szarym tokiem. Zarobki dla ludzi - tragedia, praca w warunkach skrajnie stresowych głownie ze względu na brak inwestycji w remonty urządzeń i maszyn, nie do końca rozwinięty umysłowo głównodowodzący kierownik zakładu i można by było jeszcze wiele wymieniać.
  Słowem wszystko to co wypracowaliśmy przez lata znikało jak bańka mydlana. Destrukcyjne procedury i pomysły naszych " przyjaciół " z czeskiej kofoli w końcu przyniosły zamierzony efekt. Pozostaje tylko życzyć szybkich realizacji założonych planów wyniszczenia doszczętnie marki HOOP.
  Pracowałem w tej firmie wiele lat i wiele widziałem, ale agonia tego zakładu wreszcie musiała dobiec końca.

  Szanowna Pani Edyto !!!
  Cały procedura outplacementu to proces przewidziany prawem więc się odbywa żeby dopełnić dzieła zniszczenia ( brak mi wiary w gesty dobrej woli ). Nie wiem na ile stać panią na szczerość żeby przyznać w obiektywnej ocenie ile jest on wart.
  Nie oczekuję odpowiedzi. Niech to pozostanie Pani cichym przemyśleniem przynajmniej do kiedy pracuje Pani dla firmy.

  Kolegom i koleżankom dziękuję za wiele lat współpracy życząc Wam sukcesów na dalszej drodze zawodowej i w życiu rodzinnym.
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~B.P [80.51.187.*]
  Są już zwolnienia ,kilkadziesiąt osób już straciło prace szykuje się w październiku też ponad 50 zwolnień ,Odchodzą bardzo dobrzy menadżerowie firmy przy których był stale rosnący zysk firmy ,Widoczne jest dążenie do tego by zakład przynosił straty .CZY TO TYLKO NIEUMIEJĘTNE ZARZĄDZANIE??? czy coś więcej.
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~P.B [80.51.187.*]
  CHODZI OCZYWIŚCIE O BIELSK PODLASKI
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~makaron [192.168.12.*]
  wszystko sprowadza sie do tego aby hoop jako firma zniknal z rynku a na to miejsce wskoczy kofola z jupikiem srupikiem itd...pepiki przejely prawa w sumie do ugruntowanych marek jak hoop cola czy arctic wiec nie musza juz zdobywac rynku a jak wiadomo nasze produkty depcza po pietach cocacoli czy pepsi...pozdro z bylego zakladu tychy
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~sponsor [91.149.204.*]
  To jest tylko większa strategia do obalenia Hoopa i przejęcia rynku.
  A nie wszystkie maszyny z Tych poszły do Kutna tylko do innej dużej firmy produkującej soki na Śląsku.....
 • Re: KOFOLA nie umie zarządzać??? Autor: ~olewator [83.24.212.*]
  szkapa debil
  walduś ( swiat wg kiepskich)
  ślepy chorągiewka
  normalny u władzy się nie utrzymał
  i ciągłe robienie ludzi w hu...a
[x]
KOFOLA -0,61% 56,60 2015-11-19 09:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.