• Wow - coś się kroi Autor: ~Krzysio [83.77.64.*]
    Wow, ktoś sprzedał 1.000.000 sztuk. To musiał być Gerber. Chyba dogadał się z jakimś nowym inwestorem - już nie mogę doczekać się info. Umieram z ciekawości.
  • Re: Wow - coś się kroi Autor: ~Krzysio [83.77.10.*]
    No to już się wyjaśniło kto sprzedał. Teraz jeszcze pytanie, kto jest inwestorem, który to kupił - ale tego w zasadzie już się można domyślić ;)
  • Re: Wow - coś się kroi Autor: ~idź się wytasuj KRZY [83.4.82.*]
    SZTOF...od trzech miesięcy wieścisz wzrosty na EMC i niezdrowo się podniecasz, a póki co lecimy na 13,00zł...kupowałeś po 30 czy co?...
  • Re: Wow - coś się kroi Autor: ~Krzysio [83.77.10.*]
    Ze względu na Twoje niekulturalne wyrażenia nie powinien Ci w ogóle odpowiadać. Mimo to wykażę się niezwykłą dobrocią, jako człowiek bardzo wykształcony i kulturalny, i wytłumaczę Ci kilka rzeczy.

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że duże wzrosty przyjdą w krótkim czasie, bo to nie jest ten typ spółki. Tutaj należy inwestować długoterminowo.

Co do tego, że cena uporczywie trzyma się trochę powyżej 13 zł, mimo rewelacyjnych wyników za IV kwartał 2008 i I kwartał 2009, bardzo długo sam się dziwiłem. Wczoraj wszystko się wyjaśniło.

Czy uważasz, że przez czysty przypadek na kilka dni przed zapisami na akcje serii E główni akcjonariusze zgodnie sprzedają akcje reprezentujące prawie 18% kapitału zakładowego spółki po cenie 13 zł, a wczoraj cena emisyjna akcji nowej serii też została ustalona na 13 zł?

Jeśli uważnie obserwowałeś sesję z 18 maja, po ogłoszeniu wyników za I kwartał, to zwróciłeś uwagę na bardzo duże obroty i wyraźne zainteresowanie papierem - zwłaszcza na początku sesji. Mimo to "ktoś" wywalał ogromne ilości akcji, tylko po to, aby nie doprowadzić do dużych wzrostów. Również w ostatnich dniach obroty na tej spółce są znacznie wyższe niż w poprzednich miesiącach. Mimo to "ktoś" uparcie ustawia do sprzedaży duże pakiety, uniemożliwiając wzrost kursu.

Te wszystkie informacje prowadzą do pewnego logicznego wniosku, że nie jest jeszcze obecnie, przed zakończeniem zapisów na akcje, w interesie głównych akcjonariuszy duży wzrost cen. Dlaczego? Ano dlatego, żeby jak najtaniej skupić prawa poboru. To leży zarówno w interesie głównych akcjonariuszy, jak i podmiotu, który zakupił 1.000.000 akcji. Skupując prawa poboru zapewnią powodzenie emisji, a zarobią na tym dobrze po tym jak obejmą nowe akcje po cenie 13 zł, a kurs znacznie wzrośnie w momencie, gdy zostanie zaprzestane dołowanie kursu.

Podsumowując, do czasu zakończenie emisji nie spowiewam się większych wzrostów (mały wzrost możliwy przed samym końcem zapisów). Eksplozja kursu może nastąpić, jeżeli wyniki za II kwartał będą znacznie lepsze od tych za II kwartał 2008.

Jeżeli chodzi to 95% akcji które posiadam kupiłem w przedziale 13 zł - 18 zł i mogę powiedzieć, że tylko dokupuję. Na wzrosty spokojnie czekam. Nie śpieszy mi się. Mam bardzo dobrą pensję w pracy, z której w każdym miesiącu mogę parę tysięcy przeznaczyć na dokupienie akcji EMC.

Pozdrawiam

Krzysio
  • Re: Wow - coś się kroi Autor: ~anka [90.156.80.*]
    Mnie to wygląda na marketing szeptany, szkoda tylko, że ktoś "kulturalny i wykształcony, przeznaczający co miesiąc parę tysięcy na akcje EMC" nie umie tego zrobić na poziomie przewyższającym umiejętności przeciętnego ucznia drugiej klasy gimnazjum.
    Przecież ta reklama wygląda tak żałośnie, że aż przez to jest zabawna.:D
  • Re: Wow - coś się kroi Autor: ~Krzysio [85.0.135.*]
    Bardzo się cieszę, że sprawiłem Ci tyle radości. Naprawdę lubię sprawiać innym przyjemność ;) Jeśli się mylę, to przynajmniej Ty miałaś dużo zabawy, jeśli się nie mylę, to ja może za 3 miesiące, może za 6 miesięcy albo za 2 lata będę miał bardzo dużo zabawy :)
  • Re: Wow - coś się kroi Autor: ~Krzysio [85.2.178.*]
    Moje przypuszczenia, co do taniego skupu praw poboru i związanego z tym braku wzrostu kursu akcji chyba nie były bezpodstawne - dziś ktoś kupił 1 657 390 praw poboru po 1 grosz za sztukę - nie ma to jak zrobić dobry interes...
  • Re: Wow - coś się kroi Autor: ~Krzysio [85.2.178.*]
    I jeszcze jedno - jeśli mam rację to w ciągu najbliższych dni kurs powinien zacząć rosnąć - pożyjemy zobaczymy...
[x]
EMCINSMED 0,00% 12,00 2021-10-19 16:09:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.