• Mpay już w kolejnych miastach :) Autor: ~~net [194.237.142.*]
  http://www.gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=22429&link=mPay,stawia,na,komunikacj%C4%99,miejsk%C4%85

 • Re: Mpay już w kolejnych miastach :) Autor: ~kazik [83.6.157.*]
  co z tego? jeżeli mają 500tys kosztów na miesiąc, to zakładając, że godzina parkowania kosztuje 2zł i mają z tego 10% to przy założeniu 25 dni roboczych musieli by mieć 100tys transakcji dziennie aby wyjść na zero. A biorąc pod uwagę, że płacą jeszcze pewnie operatorom za ruch, to ze 2 razy więcej. W Polsce jest może ze 100tys płatnych miejsc parkingowych (wszystkie miasta). czyli każde miejsce w każdym mieście musiałoby być przynajmniej raz dziennie płacone komórką. Nie ma szans.
 • Re: Mpay już w kolejnych miastach :) Autor: ~bz [83.143.47.*]
  Raczej nie ma się z czego cieszyć:

  Megakoalicja w m - płatnościach
  Puls Biznesu, pb.pl,11.05.2009 06:55

  Osiem banków, czterech operatorów, MasterCard, eCard i EasyPay przetestują transakcje opłacane przez telefon. W maju rusza pilotaż płatności mobilnych. Za niecały rok będziemy mogli płacić komórką w sklepach internetowych.

  Na 18 maja zaplanowany jest start pilotażowego programu usług mobilnych. Testowane będą komórki wielkiej czwórki: Orange, Play, Plus i Era, należące do 300 klientów ośmiu banków: Millennium, mBanku, BZ WBK, ING Bank Śląski, Citi Handlowego, Inteligo oraz Lukas i Invest Banku. Nad przebiegiem transakcji mobilnych, które w internecie obsłuży eCard, będzie czuwał MasterCard, a rozliczy je EasyPay. Będzie to wydarzenie bez precedensu w skali światowej. Płatności mobilne to usługa od dawna znana, ale nigdzie, poza Japonią, nie udało się zebrać tak szerokiej koalicji obejmującej w zasadzie cały rynek.

  Liderem i spiritus movens całego przedsięwzięcia jest MasterCard, który przez miesiące zbierał sojuszników zainteresowanych komórkowym biznesem. Nie musiał specjalnie przekonywać operatorów, ponieważ oni od dawna nie patrzą na telefon jako narzędzie do prowadzenia rozmów. Pytanie jednak, jak wycisnąć dodatkowe pieniądze z komórki? Podejmowane dotąd próby nie przyniosły większego efektu. Kilka lat temu mBank do spółki z Plusem i mPayem zaoferowały klientom możliwość płacenia telefonem za parking w Warszawie. Pomysł niespecjalnie jednak chwycił. Od niedawna klienci Citi Handlowego mogą przez telefon z sieci Orange kupować bilety komunikacji miejskiej w stolicy. Chociaż za wcześnie, żeby ocenić, czy usługa się przyjęła, to jednak wydaje się, że niczym poza ciekawym gadżetem raczej się nie stanie. Trudno liczyć, że bank czy operator zbije na biletach kokosy, ponieważ skala biznesu jest za mała.

  http://pb.pl/2/a/2009/05/11/Megakoalicja_w_m_-_platnosciach
 • Re: Mpay już w kolejnych miastach :) Autor: tom.tom [80.50.127.*]
  ...
  W artykule pominięta została informacja, że platformą technologiczną i systemem rozliczeniowym wykorzystywanym dla płatności za przejazd komunikacją miejską w Warszawie jest rozwiązanie zaproponowane i obsługiwane przez firmę mPay S.A. z grupy kapitałowej ATM S.A.
  Warto podkreślić, co zostało pominięte w artykule, że mPay S.A. bierze od kilku miesięcy czynny udział w pracach omawianej w artykule Inicjatywy MasterCard i realizuje program uzgodniony z członkami Inicjatywy, czyli wszystkimi czterema operatorami i firmą MasterCard.

  Z poważaniem,
  Konrad Łuczak
  Prezes Zarządu mPay S.A.
[x]
ATM -3,20% 12,10 2020-07-01 13:17:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.