• Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Gr [37.30.108.*]
    Nie rozumiem waszej logiki, spółka ma umowę na 3 lata, roczny przychód 2-5 mln, w poprzednim roku osiągnęła 2.8 mln przychodu, obecnie w 1q ma już 1,6 mln, po dwóch kwartałach 2,4 mln a kapitalizacja spółki 4 mln. Spółka osiąga zysk zarówno na koniec 2022, jak i po dwóch kwartałach 2023. Główny akcjonariusz bierze 3 mln akcji, spółka dostanie w ramach emisji 10 mln, ma pomysł na biznes, ja uważam, że to ma sens i wierzę w pomyślność. Kapitalizacja tej spółki powinna być na poziomie 15-20mln nawet jeżeli obecnie sprzęt robią w garażu.
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Ja [5.173.178.*]
    Wg mnie źle to wszystko rozegrali. Poszło dobre info, podbitka pod rejony 1.3pln i nagle sypanie i info o emisji. Spalili trochę temat i wystraszyli inwestorów. Takie moje zdanie
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Wybawcotymoj [83.4.199.*]
    Takie działanie sprawia wrażenie nieuczciwego sterowania kursem w mojej ocenie.
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Gr [37.30.108.*]
    Zbijanie kursu raczej nie leży po stronie spółki, gdyby akcje były za 2zl to emisja mogłaby być po 1.1 i gotówki w kasie byłoby x2. Prawda jest taka, że sprzęt robią dobry. Zakładam, że w okresie do 13 października kurs musi wzrosnąć, bo po co brać pp jak można kupić z rynku? Kurs musi ruszyć, żeby pp były atrakcyjne cenowo. Jak będzie? Zobaczymy.
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Janek [37.248.224.*]
    Słyszał o T+2. Ostatni dzień to był w Piątek.
    Wczoraj odcięli PP dlatego był plus na kursie. Ps. Jak dziś kupisz akcje to Ci je zaksięgują w Piątek po sesji xD
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Edmunt [91.225.179.*]
    Ja się z Tobą w 100% zgadzam Gr. Kapitalizacja jest śmiesznie niska, produkt jest dobry, przychody jakieś są. Gdyby nie było tego sypania akcjami przez wszystkich dużych akcjonariuszy kurs byłby dzisiaj dobry nawet pomimo emisji. Wysypali niestety wszyscy a tak się nie robi. Ciekawe czy będzie poniżej ceny emisyjnej na dniach.
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Ja [5.173.178.*]
    Myślę że będzie, już dzisiaj ma ochotę zjechać poniżej 59 groszy dlatego ta emisja to żaden rarytas
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Edmunt [91.225.179.*]
    Jeżeli na ulicy da się kupić w podobnej cenie to w sumie emisja tylko dla wyznawców. Tych chyba jednak zabraknie. W sumie niewiele pozytywnych postów odnośnie Olympu można zobaczyć. Myślę że póki kancelaria miała jeszcze troche akcji jakoś to wyglądało. Fakt że największy akcjonariusz sprzedawał powyżej 1zł chwile po ogłoszeniu dobrych wiadomości zepsuł ten papier.
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~Inwestor [185.246.208.*]
    Zobaczymy. Benefit rośnie. Do Downstrem z Krakowa wszedł inwestor branżowy. Podobno jakiś miliarder. Branża sportowa jest dla rynku atrakcyjna. Tak poza nawiasem to inwestowanie to nie proces na chwilę. Dajmy im szansę rok - dwa a może trzeba trzy lata. Wtedy zobaczymy. Jak dobrze wykorzystają środki to rozwój napędzi wycenę. Sektor jest dobry, marka silna jak na Polskę. Kropka.
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~olo [89.200.165.*]
    Pytanie ile na ulicy można kupić bez windowania kursu a ile ktoś być może chce tych akcji nabyć. Emisja z pp by nie psuć opinii spółce emisją dla swojaków, ale cena akcji w zasadzie zaporowa dla drobnych bo w podobnej można wziąc z rynku i nie czekać na ich wprowadzenie do obrotu czasem kilku lat. Ulica nie kupi, może jest za to chętny na duży pakiet w zapisach dodatkowych, który weźmie sporo lub całość ?
  • Re: Ostatni dzień na akcje w ramach prawa poboru Autor: ~investkid [176.221.123.*]
    Tak właśnie jest. Jeśli zbijają tak kurs to tylko po to, żeby zniechęcić do objęcia nowej emisji przez drobnych. Wtedy Duży zapis na nie objęte akcje - tylko tak można kupić duży pakiet akcji po taniości bez wpływu na kurs - wcześniej odddawali > 1 zł. Gdyby chcieli to oddać ulicy to utrzymywaliby kurs wysoko żeby każdy był zainteresowany dokupić przez PP.
    Aleeee:
    Teraz posiada pakiet 2.7mln szt po 60 gr to daje ok 1,7 mln zl wartosci.
    po emisji bedzie miał ok 11 mln akcji o wartości 6,6 mln zł. tylko bedzie musiał je kupić po 55 gr.
    Ja sadnie niżej to będzie okazja :)
    Myślę że jak połowa akcji z emisji zostanie sprzedana to maksimum. Jutro będzie poniżej 0.55 na ulicy. No cóż debiut roku.
[x]
OLYMP 0,19% 0,52 2024-02-23 15:26:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.