• OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~pzuwroclaw [83.27.205.*]
    Jeżeli w bieżącym roku podjęłaś / podjąłeś pierwszą pracę, to znaczy, że musisz przystąpić do Otwartego Funduszu Emerytalnego (III Filar).
    Jeżeli nie wybierzesz go sama/sam, to drogą losowania zostaniesz przydzielona/-y do jednego z nich.
    Losowaniem nie są objęte cztery najlepsze Fundusze.
    Wybierz więc najlepszy: OFE PZU Złota Jesień.
    Tylko PZU oferuje non stop dostęp przez Internet do Twojego konta, najlepsze zarządzanie, ciągły monitoring, najkorzystniejsze warunki.
    Nic nie płacisz!!!
    Środki są przelewane przez ZUS ze składek odprowadzanych przez pracodawcę!!!
    Jeżeli jesteś z Wrocławia wyślij SMS-a: OFE lub zadzwoń pod nr Tel. 602 25 44 90.
    www.pzu.wroclaw.pl
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~Pirat [85.11.66.*]
    PZU = polscy złodzieje ubezpieczeniowi. Niech nikt sie nie da nabrać!
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~antyPZU [83.28.44.*]
    zgadzam sie w 100% PZU to najwiekszy hłam i dzisdostwo naszego rynku.Nie wiem jak ludzie moga tam trzyma pieniadze.

OMIJAĆ dziadostwo z daleka!!!!!!!!!!!!!!

P.S>post tego typu oznacza ze k9oles to zwykly mlody ciec który dopiero rozpoczał prace bo mu menedżer tak kazał imbecyl PZU
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: iwam [83.175.144.*]
    Oj nie ładnie tak obrażać innych, ja tam trzymam pieniądze i nie mam tej firmie nic do zarzucenia, a i odszkodowanie wypłacane szybko i sprawnie. Żeby takie opinie wystawiać to trzeba się przekonać a nie powtarzać po kimś takie bzdury.
  • Re: OFE Alianz Warszawa Autor: ~al. [94.254.145.*]
    w sumie, to niezłe OFE, jednak tak jakoś polecam Allianz najniższa prowizja na rynku
    dobre wyniki

http://planerzyfinansowi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89&Itemid=78
  • Re: OFE Alianz Warszawa Autor: ~ka [83.10.111.*]
    Dnia 2008-12-30 o godz. 18:17 ~al. napisał(a):
    > w sumie, to niezłe OFE, jednak tak jakoś polecam Allianz
    > najniższa prowizja na rynku
    dobre wyniki
    > http://planerzyfinansowi.pl/index.php?option=com_content&am
    > p;amp;view=article&id=89&Itemid=78

Najniższa prowizja i najniższe zyski zapomniałeś dodać...
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~Olaf [83.27.216.*]
    Jak widać po poprzednich wpisach konkurencja na rynku jest duża.

Ja jednak wybrałem PZU, bo jest pewne i satbilne. Pozostałe OFE zwłaszcza z kapitałem zagranicznym pod np. wpływem kryzysu mocno polecialy w dół.

Emerytura mnie czeka dopiero za parędziesiąt lat, więc wolę firmę, która się w polsce nie wywruci. Dlatego też polecam PZU.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~re Olaf [83.28.9.*]
    buhahahahaha poleciały dużo
    weź sie koles nie gaś
    pewna solidna i stabilna spółka to PZU widac ze zacofany polaczek jeszcze wśród młodych jest albo kumpel agent
    żenada tego typu posty
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~marek [83.3.23.*]
    buhahaha to gościu z ciebie. Np: wielkie ING musiało się zwrócić do rządu Holenderskiego o gigantyczną pożyczkę, którą będą musieli spłacić kosztem czegoś.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~brawo pzu [89.77.111.*]
    Jeżeli w bieżącym roku podjęłaś / podjąłeś pierwszą pracę, to znaczy, że musisz przystąpić do Otwartego Funduszu Emerytalnego (III Filar).

- wiedza pana pzuwroclaw jest porazajaca - ofe to 3 filar? Niezle - jesli tak samo zarzadzacie pieniadzmi to powodzenia nowym czlonkom - ja dziekuje nie skorzystam:)
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: filipowski [212.76.37.*]
    No i po co ten sarkazm... Kazdy ma prawo sie pomylic. Dobrze ze Ty potrafisz rozpoznac róznice miedzy III a II filarem.A obydawa sie przeciez i w PZU.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: airjanek82 [89.78.48.*]
    Jak wszędzie tam pracują tylko ludzie , którzy tez popełniają gafy (jak my wszyscy :) Wracając do meritum warto wybrać sobie kilka ofert i porównać jak szeroką i atrakcyjną ma każda z firm, choć wiele osób kieruje się po prostu doświadczeniem firmy i ich też należy zrozumieć.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~mala [89.75.135.*]
    Witam. Jeśli chodzi o "Złota Jesień" w PZU, uważam ze w tym "kryzysowym"
    czasie w jakim przyszlo nam żyć, to dobry wybór. Jestem w podobnej sytuacji
    do "Olaf" i emerytura czeka mnie dopiero za kilkadziesiat lat, dlatego
    uwazam ze rozsadnym jest odprowadzac skladki do towarzstwa , które stabilnie utrzymuje się na rynku już od tylu lat.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~klient [95.49.151.*]
    Dnia 2009-11-03 o godz. 19:58 filipowski napisał(a):
    > No i po co ten sarkazm... Kazdy ma prawo sie pomylic.
    > Dobrze ze Ty potrafisz rozpoznac róznice miedzy III a II
    > filarem.A obydawa sie przeciez i w PZU.

Sarkazm jest jak najbardziej na miejscu, jeśli się publicznie reklamujecie agenci PZU.
    Każdy ma prawo się pomylić? A pewnie...powiedz to klientowi, jak mu zle doradzisz w jego finansach - życzę powodzenia.

P.S. Nie tylko PZU prowadzi II i III filar jednocześnie.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~aura@ent.pl [195.140.236.*]
    PZU OFE, każdy chwali swoje.
    Tylko trzeba wiedzieć jak sprawdzić OFE i wtedy wybraqć.
    Wszyscy mówią o zyskach, a nikt nie mówi o kosztach.
    Pobierane są dwa rodzaje kosztów.
    Pierwszy koszt, to opłata pobierana od składki co miesiąc (od 4 - 7%), od nowego roku 3,5% (wszystkie fundusze)
    Drugi koszt, to opłata za zarządzanie funduszem. Prowizja ta, zwana inaczej opłatą od aktywów, jest ustalona ustawowo i nie może przekroczyć 0,05% miesięcznie, czyli 0,6% rocznie. Wydaje się to bardzo mało, ale proszę pamiętać, że z czasem kapitał na indywidualnym rachunku urośnie do poważnej kwoty, a opłatę pobiera się przecież od całości zgromadzonych na tym rachunku pieniędzy, na koniec każdego miesiąca. W przyszłości opłata od aktywów będzie głównym źródłem dochodów PTE. (W poszczególnych OFE mogą obowiązywać jednak dodatkowe limity pobieranej opłaty za zarządzanie).
    A które ofe pobiera najniższe?
    Od 2010 będą zmiany.

Otwarte Fundusze Emerytalne będą mogły pobierać maksymalnie 3,5 proc. opłat od składek ubezpieczonych, zamiast obecnych 7 proc. - zakłada uchwalona 26 czerwca 2009 r. przez Sejm nowelizacja ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. Niższe opłaty będą obowiązywały od stycznia 2010 r.

Zgodnie z uchwaloną w piątek nowelizacją towarzystwa emerytalne będą mogły co miesiąc pobierać opłatę od składek uzależniona od wysokości aktywów. Będzie o­na potrącana z oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Pieniądze mają być przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z zarządzaniem funduszem. W przypadku towarzystw najbogatszych, czyli takich, których aktywa przekroczą 45 mld zł, będzie pobierana kwota 15,5 mln zł.

Niższe mają też być opłaty za zrządzenie OFE, pobierane przez Powszechne Towarzystwa Emerytalne. PTE, których aktywa nie będą przekraczały 8 mld zł, będą mogły pobierać za zarządzanie OFE, miesięcznie 0,045 proc. wartości swoich aktywów netto. Przy aktywach od 8 mld zł do 20 mld zł będzie to miesięcznie 3,6 mln zł plus 0,04 proc. od nadwyżki ponad 8 mld zł. Przy aktywach od 20 mld zł do 35 mld zł miesięczna opłata wyniesie 8,4 mln zł plus 0,032 proc., od nadwyżki ponad 20 mld zł. Od aktywów w granicach od 35 mld zł do 45 mld zł będzie to 13,2 mln zł plus 0,023 proc. od nadwyżki ponad 35 mld zł miesięcznie.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~ma [83.24.141.*]
    Rzeczywiście istotne są opłaty odprowadzane od skladki oraz oplaty zwiazane z zarzadzaniem i na to nie watpliwie powinnismy zwracac uwage. Jeśli mowa o PZU to jest to jak narazie 7% od skladki ale oplaty za zarzadzanie naleza do najnizszych na rynku! Kolejna wazna kwestia wg mnie, już nie zwiazana z oplatami jakie bezposrednio ponosi klient, dotyczy stabilnosci inwestycyjnej danego towarzystwa. Oczywiste jest ze poteżne wahania jakie towarzysza niektorym spolkom nie wplywaja korzystnie na dlugoterminowe oszczedzanie.I tu PZU także może się poszczycic stala wysoka pozycja w rankingach, którą utrzymuje od początku powstania funduszu.Zgadzam się z przedmówcą że „każdy chwali swoje”, ale mamy wlasne rozumy i wystarczy porownac sobie kilka dlugoterminowych, niezaleznych rankingow zeby wysnuc obiektywne wnioski.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: airjanek82 [89.77.178.*]
    O to właśnie chodzi, są fora , sa rankingi , sa opinie znajomych, można z niewielkim marginesem błędu wybrać ubezpieczyciela, ja tak pzu kiedyś wybrałem i póki co przez kilka lat nie zmieniłem.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~jola [212.76.37.*]
    A czesciej sugerujecie sie rankingami czy poleceniem znajomych jesli chodzi o wybór ubezpieczyciela ?
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~Kamila R_PZU OFE [83.31.201.*]
    Witam! Najważniejsze są długookresowe wyniki inwestycyjne funduszu.Warto pamiętać, że pieniądzom odkładanym na emeryturę najbardziej służy stabilność w inwestowaniu. Oznacza to w miarę równe, dobre wyniki, choć niekoniecznie rok w rok miejsce w czołówce. Należy pamiętać że niestabilność nie służy oszczędnościom. OFE PZU należy do ścisłej czołówki funduszy emerytalnych, jest funduszem, który zarządza rachunkami ponad 2 mln osób, ma ugruntowaną pozycję rynkową. Na koniec grudnia 2008 r. aktywa osiągnęły wartość blisko 19 mld zł. OFE PZU z udziałem blisko 14% udziałem w rynku zajmuje zasłużona trzecią pozycję. Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej o tym funduszu emerytalnym zapraszam na stronę www.pzuofe.pl.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~OFEk [83.27.209.*]
    Najlepsze dla nas klientów jest zmienianie funduszu co dwa lata. Bo po dwóch latach zmiana funduszu jest bezpłatna. Natomiast w momencie zmiany ZUS ma obowiązek uzupełnić kapitał, który w fundusz dla nas pracuje. Jak nie zmieniamy funduszu, to ZUS często chomikuje składki i nic z tego nie mamy.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: airjanek82 [89.77.178.*]
    Rankingi są istotne, ale opinie nie mniej ważne, stabilność i renoma firmy najwazniejsze.
  • Re: OFE PZU Złota Jesień Wrocław Autor: ~Dana [83.27.46.*]
    http://www.ebadania.pl/46fb19c3d945fca4
    Bardzo proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej klientów OFE PZU "Złota Jesień"
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl