• Decyzja ws. wakacji kredytowych we IX, realne przedłużenie Autor: ~Gość [37.248.221.*]
    Decyzja w sprawie wakacji kredytowych we IX, realne jest przedłużenie z progiem dochodowym na takim poziomie, że będzie mogła skorzystać z nich przytłaczająca większość kredytobiorców - poinformował w Polsat News rzecznik rządu Piotr Muller.

"Czekamy na analizy rynku kredytowego i takie decyzje będą zapadać we wrześniu. Realna jest kontynuacja programu" - powiedział.
    "Rozważany jest wariant z progiem dochodowy na takim poziomie, że przytłaczająca większość będzie mogła skorzystać. Na ile kwartałów byłoby wprowadzone to jest jeszcze do rozstrzygnięcia" - dodał.
    Do 23 lipca z wakacji kredytowych skorzystało 1,945 mln kredytobiorców, czyli 56 proc. uprawnionych. Wakacjami kredytowymi objętych było do tej pory 1,144 mln kredytów na kwotę 283 mld zł. (PAP Biznes)
  • Re: Decyzja ws. wakacji kredytowych - bez znaczenia dla banków Autor: ~Ppp [84.10.153.*]
    Wakacje kredytowe są od zeszłego roku. Mimo to wyniki banków nie ucierpiały w poprzednich kwartałach.
    Banki dostosowały produkty i zarabiają krocie.
    Wakacje kredytowe eliminują ryzyko podatku od zysków „nadmiarowych”.

I wilk syty i owca cała.

• Re: Decyzja ws. wakacji kredytowych - bez znaczenia dla banków Autor: ~xyz [213.77.117.*]
    Oto cała prawda o tych "szkodliwych wakacjach".
    Rząd idealnie uchronił nasze banki przed podatkiem nadmiarowym i co najśmieszniejsze zupełnie nie świadomie :)
  • Re: Decyzja ws. wakacji kredytowych - bez znaczenia dla banków Autor: ~Ppp [37.47.212.*]
    Myślę, że świadomie. Położenie „łapy” na bankach odcina finansowanie inwestycyjne, co w kryzysach zawsze skutkowało zmniejszeniem popytu i w konsekwencji produkcji i podaży. Taki ruch prowadzi do spirali z dodatnim sprzężeniem zwrotnym i do pogłębienia kryzysu.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [37.248.221.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Ppp [84.10.153.*]
    Zdążyłem przeczytać twoją wiadomość. Oczywiście zgadzam się, że wakacje blokują uzyskanie jeszcze większych zysków; ale tak jak pisałem, banki szukają dodatkowych dochodów wprowadzając nowe produkty.
    Zwróć uwagę, mimo tego, że mieli mniejszy dochód z tytułu wakacji w ubiegłym roku Alior wykręcił ok 680mln zysku.
    W jakimś wywiadzie czytałem, że Prezes Aliora liczy na 1mld zysku w tym roku. Te Wyniki nie biorą się znikąd.

chciałbym zaznaczyć, że piszę swoje opinie bo chcę je konfrontować z forum. Mam akcje i jak wszyscy, którzy kupili w ostatnim kwartale zastanawiam się czy je trzymać czy z nich wychodzić.

Na razie postanowiłem trzymać, bo z tego co widzę Alior się rozwija i naprawdę dobrze wyglądają jego perspektywy.
    Otoczenie też chyba jest lepsze niż w zeszłym roku.

Pozdrawiam, akcjonariuszy :)
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Gość [37.248.221.*]
    Lepsze wyniki są skutkiem wyższych stóp. Zarządy banków nie mają z tym nic wspólnego. Teraz chodzi o to, jakie będą warunki kolejnych wakacji kredytowych i czy banki zrobią rezerwy, czy nie, jak postąpiły z wyrokiem TSUE. Brak rezerw oznacza kosmiczne zyski nadzwyczajne i bazę do podatku od zysków nadzwyczajnych. Spółdzielnia pewnie już wie pod co gra.
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Kizio [5.173.249.*]
    Banki nie zapłacą podatku od zysków nadzwyczajnych, mają za dobrych prawników
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Gość [37.248.221.*]
    Serio? Znam paru z nich
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Inv83 [89.71.30.*]
    To moze doprecyzuj, ze te "wakacje", o ile wejda, nie beda juz takie "fajne" jak te poprzednie. Zbyt wielu kredyciarzy potraktowalo ten dodatkowy przyplyw gotowki jak helicopter money, od remontow zaczawszy na nowych samochodach konczac. Wiem z 1szej reki.

Teraz ew. kontynuacja dotyczyc bedzie waskiej grupy osob, ktorym ten program faktycznie pomaga przetrwac trudne chwile.

Co do otoczenia, to faktycznie trudno o gorsze niz rok temu, szczegolnie wiosna. Inflacja "przeniosla" juz znaczna czesc pieniadza od zaradnych i oszczedzajacych do calej reszty, z kredyciarzami i rzadem na czele. Ceny producenckie i konsumenckie wzrosly, wiec wplywy z podatkow tez, no a rzad ma znow wiecej do rozdania. Tak, banki tez na tym zarobia i niedoszacowany Alior tez.
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Zac [37.248.218.*]
    Jak to „nie będą fajne”? Chyba czegoś nie doczytałeś. Limit dochodowy ma być taki, że praktycznie wszyscy się załapią.
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Inv83 [89.71.30.*]
    Beda, nie beda, czysta spekulacja.

Ja tym ... z Wiejskiej, czy gdzie tam ten kurnik teraz jest, nie wierze juz w ani jedno slowo. I zeby byc do konca ucziwym - nastepnym, bez wzgledu na kolor/barwy, tez.
  • Re: Decyzja ws. wakacji kredytowych we IX, realne przedłużenie Autor: ~seth [31.60.105.*]
    Oby limit dochodów był w okolicy miliona zł, partycypacja poprzednio było około 80% więc dodatkowe kryteria to zwykła ściema.
[x]
ALIOR 7,03% 95,90 2024-02-29 17:04:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.