• Idzie marsz co okradli 500 + luka VAT i dzika prywatyzacja Autor: ~Isa [188.146.122.*]
  Taki to marsz bolszew.
 • Re: Idzie marsz co okradli 500 + luka VAT i dzika prywatyzacja Autor: ~Antynaganiacz [37.225.3.*]
  I trzeba było podpisać się pod tym tekstem, typowym dla ciebie, hillela wielonikowcu.
 • Dlaczego PiS na to Pozwala ? Autor: ~Szok [5.172.236.*]
  Dnia 2023-06-04 o godz. 09:05 ~Isa napisał(a):
  > Taki to marsz bolszew.

  Liljla może ty coś wskórasz .
  https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AA11m472.img?w=36&h=36&q=60&m=6&f=png&u=tPortal i.pl
  Obserwuj
  Szokujące doniesienia "Spiegla". Emerytowani niemieccy piloci wojskowi szkolą pilotów chińskiej armii
  Autor: Aleksandra Jaros • 11 godz. temu

  https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AA1c5Y2k.img?w=534&h=334&m=6
  Szokujące doniesienia "Spiegla". Emerytowani niemieccy piloci wojskowi szkolą pilotów chińskiej armii© Dostarczane przez Portal i.pl
  Niemiecki minister obrony interweniuje
  Jak ustaliły tygodnik "Spiegel" i telewizja ZDF, byli piloci wojskowi z Niemiec od kilku lat szkolą pilotów myśliwców w Chinach.
  W sobotę niemiecki minister obrony Boris Pistorius spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem Li Shangfu na marginesie forum bezpieczeństwa Shangri-La w Singapurze, gdzie zażądał "natychmiastowego zakończenia tych szkoleń".
  Pistorius "jasno dał do zrozumienia, że Berlin uważa za niedopuszczalne, aby byli piloci niemieckich sił zbrojnych przekazywali swoją wiedzę chińskim pilotom" – relacjonuje tygodnik. Spotkanie ministrów zamiast planowanych pierwotnie 30 minut trwało ponad godzinę.
  W ocenie Pistoriusa, była to otwarta rozmowa, podczas której "wyraźnie wyrażono różnice zdań między Berlinem a Pekinem". "Chiński minister obrony zareagował bardzo ostrożnie", ale nie zakwestionował, że chińskie siły powietrzne zatrudniały trenerów z Niemiec – dowiedział się "Spiegel".
 • Re: Dlaczego PiS na to Pozwala ? Autor: ~Szok [5.172.236.*]
  Dnia 2023-06-04 o godz. 12:34 ~Szok napisał(a):
  > Dnia 2023-06-04 o godz. 09:05 ~Isa napisał(a):
  > > Taki to marsz bolszew.
  >
  > Liljla może ty coś wskórasz

  >https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AA11m472.img?w=36&h=36&q=60&m=6&f=png&u=tPortal i.pl
  > Obserwuj
  > Szokujące doniesienia "Spiegla". Emerytowani niemieccy piloci wojskowi szkolą pilotów chińskiej armii
  > Autor: Aleksandra Jaros • 11 godz. temu

  >https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AA1c5Y2k.img?w=534&h=334&m=6
  > Szokujące doniesienia "Spiegla". Emerytowani niemieccy piloci wojskowi szkolą pilotów chińskiej armii© Dostarczane przez Portal i.pl
  > Niemiecki minister obrony interweniuje
  > Jak ustaliły tygodnik "Spiegel" i telewizja ZDF, byli piloci wojskowi z Niemiec od kilku lat szkolą pilotów myśliwców w Chinach.
  > W sobotę niemiecki minister obrony Boris Pistorius spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem Li Shangfu na marginesie forum bezpieczeństwa Shangri-La w Singapurze, gdzie zażądał "natychmiastowego zakończenia tych szkoleń".
  > Pistorius "jasno dał do zrozumienia, że Berlin uważa za niedopuszczalne, aby byli piloci niemieckich sił zbrojnych przekazywali swoją wiedzę chińskim pilotom" – relacjonuje tygodnik. Spotkanie ministrów zamiast planowanych pierwotnie 30 minut trwało ponad godzinę.
  > W ocenie Pistoriusa, była to otwarta rozmowa, podczas której "wyraźnie wyrażono różnice zdań między Berlinem a Pekinem". "Chiński minister obrony zareagował bardzo ostrożnie", ale nie zakwestionował, że chińskie siły powietrzne zatrudniały trenerów z Niemiec – dowiedział się "Spiegel".
  ........................................................................................................................................................................................................................
  Jak dowiedział się "Spiegel", niemieccy piloci wojskowi po przejściu na emeryturę byli rekrutowani przez 'pozornie nie budzące podejrzeń firmy" z RPA czy Nowej Zelandii, a następnie wysyłani do Chin. "Ich roczne wynagrodzenie za pracę w Chinach w niektórych przypadkach mogło być nawet sześciocyfrowe" – podkreślił tygodnik.
  "Najwyższy czas, aby ta niemiecka naiwność się skończyła. Fakt, że emerytowani żołnierze sił powietrznych szkolą pilotów myśliwców w Chinach, jest absurdem i nie możemy tego zaakceptować" – skomentowała przewodnicząca komisji obrony Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermann (FDP).
  Zaapelowała także o szybkie zaostrzenie przepisów Bundeswehry, dotyczących emerytowanych żołnierzy tak, aby mogli pracować jako szkoleniowcy wyłącznie w armiach krajów NATO i ze strategicznymi partnerami.
  Chiny mogły poznać tajne informacje wojskowe m.in. NATO
  O sprawie szkoleń chińskich pilotów poinformowały w piątek "Spiegel" oraz ZDF. Z ustaleń tych mediów wynika, że służby bezpieczeństwa 'uważają za bardzo prawdopodobne", że dzięki temu procederowi piloci w Chinach mogli poznać tajne informacje wojskowe – np. rozlokowanie sił Bundeswehry i NATO, "a nawet przećwiczyć scenariusze ataku, które byłyby pomocne przy chińskim ataku na Tajwan".

 • Jak doszlo do Obalenia Rządu Olszwskiego ? Autor: ~Szok [5.172.236.*]

  Gdyby nie było tam Macierewicza ,przypuszczalnie nic by się złego nie wydarzyło , ale mieszanka
  Macierewicz Kaczyński mieszanka wybuchowa ,która jest łatwa do podpalenia ,pod ten kocioł
  stale jest podkładane paliwo aby nigdy nie zgasło ,ma być zadyma ,a dbają o to właśnie
  tyle lat ci właśnie zadymiarze .

  Jak doszło do Obalenia rządu Jana Olszewskiego?
  W rozmowie z portalem i.pl Dyrektor Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej dr Sebastian Pilarski zwrócił uwagę na przyczyny, przez które rząd Jana Olszewskiego został odwołany.
  - Jan Olszewski jako szef rządu naruszył kilka tematów tabu, które były wynikiem porozumień „okrągłego stołu”. Porozumienie zawarte między przedstawicielami PZPR a tą częścią opozycji, która zdecydowała się na kompromis z komunistami, skutkowało między innymi brakiem jasnego rozliczenia z przeszłością. Kwestia funkcjonowania komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych), łącznie z kwestią wykorzystania agentury, obecnej w życiu publicznym także po roku 1989, miała być niepodejmowana w debacie publicznej - powiedział dr Sebastian Pilarski.
  - Z racji dążeń do rozliczenia z komunistycznym balastem, podjęta została kwestia lustracji, czy wskazania osób, które były uwikłane we współpracę agenturalną, a były obecne w życiu publicznym już po roku 1989. To spowodowało, że powstało coś, co można byłoby nazwać koalicją strachu, czyli strachu przed wskazaniem powiązań ze Służbą Bezpieczeństwa. To był główny powód i kwestia, która doprowadziła do tego, co nazywamy „nocą teczek”, czyli wydarzeń z 4 czerwca 1992 roku - dodał Dyrektor Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w rozmowie z portalem i.pl.

   Biorąc pod uwagę układ ówczesnych sił politycznych, wydaje się, że było to w zasadzie niemożliwe. Najważniejsze siły polityczne, które wówczas zasiadały w Sejmie, były zdeterminowane, aby ten rząd obalić. Mam na myśli wniosek z 29 maja, który wprost doprowadził do obalania rządu. Było to porozumienie Unii Demokratycznej, Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Polskiego Programu Gospodarczego. Wszystkie były przeciwko rządowi Olszewskiego, więc nie było tutaj możliwości obrony. Z resztą Jan Olszewski sam o tym po latach wspominał, że sytuacja jego rządu była bardzo trudna - powiedział.
  - Musimy wziąć również pod uwagę kluczową postawę prezydenta Lecha Wałęsy, który po powrocie z Moskwy, gdzie odbywały się bardzo istotne rozmowy dotyczące ułożenia relacji polsko-rosyjskich i podpisany został układ o przyjaznej i dobrosąsiedzkiej współpracy, wycofał poparcie dla rządu Jana Olszewskiego, wyraźnie stwierdzając, że do premiera stracił zaufanie. Działo się to 26 maja, a więc dwa dni przed przyjęciem przez Sejm uchwały lustracyjnej. Olszewski i jego gabinet znaleźli się w sytuacji, kiedy byli atakowani zarówno przez partie zasiadające w Sejmie, jak i przez prezydenta Wałęsę - dodał Dyrektor Biura Badań Historycznych IPN.
 • Re: Jak doszlo do Obalenia Rządu Olszwskiego ? Autor: ~Leming [178.43.250.*]
  U naszych sąsiadów Czech nie było takiego problemu
  Potrafili dokonać dekomunizacji i lustracji ale u nas nie pozwolil na to wielki noblista z matką boską w klapie wraz ze swoją spóła
 • Re: Jak doszlo do Obalenia Rządu Olszwskiego ? Autor: ~Isa [188.146.124.*]
  Bolszewiki i naiwni obywatele nie zrobili dekomunizacji to się wlecze jak ośmiornica za Polakami rozkradli i sprzedali nam kraj komuchy
 • Re: Jak doszlo do Obalenia Rządu Olszwskiego ? Autor: ~POdrób [5.172.255.*]
  Wielonikowcu, dzięki że nareszcie wkleiłeś coś prawdziwego — mam na myśli tekst dra z IPN.