• "Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci Autor: ~Skoro [5.172.239.*]

  tak to wygląda ?.

  Przypomniał nagrania sprzed lat. "Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci .
  Tomasz Gzell / PAP

  Jarosław Kaczyński (Screen: Twitter/CTomczyk)
  On mówi "lex Tusk", ja mówię "lex Kaczyński" — stwierdza Cezary Tomczyk z PO i pokazuje nagrania, które mogą być niewygodne dla prezesa PiS w świetle ustawy dotyczącej powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Poseł odwraca sytuację i ocenia: "Wstyd i hipokryzja".
  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę powołującą państwową komisję ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 zwaną przez opozycję lex Tusk, bo ma być według niej wymierzona właśnie w lidera największej partii opozycyjnej.
  Poseł Cezary Tomczyk z PO postanowił pokazać nagrania, na których Jarosław Kaczyński mówi pozytywnie o Rosji. "A przed Wami prorosyjski Kaczyński! Zobaczcie sami!!! Wstyd i pełna hipokryzja" — pisze Tomczyk.
  "Lex Kaczyński"
  – Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci. On mówi "lex Tusk", ja mówię "lex Kaczyński" – zaczyna Cezary Tomczyk. Poseł pokazał nagranie, na którym Jarosław Kaczyński używa zwrotu "przyjaciele Rosjanie". 9 maja 2010 r. Jarosław Kaczyński dziękował Rosjanom za pomoc i życzliwość okazaną Polakom po katastrofie pod Smoleńskiem

  .A teraz Kaczyński na mównicy. O tym też chciałby zapomnieć — kontynuuje polityk. Chwilę później można zobaczyć wideo, gdzie Jarosław Kaczyński stwierdza: — Chcielibyśmy mieć jak najlepsze stosunki z naszym sąsiadami na Wschodzie. Podtrzymujemy nasze poparcie dla ruchów demokratycznych, ale nie chcemy tego poparcia przeciwstawiać dążeniu do poprawy stosunków — mówił Jarosław Kaczyński 19 lipca 2006 r.
 • Re: "Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci Autor: ~Proszę [5.172.239.*]
  Dnia 2023-06-03 o godz. 10:33 ~Skoro napisał(a):
  >
  > tak to wygląda ?.
  >
  > Przypomniał nagrania sprzed lat. "Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci .
  >Tomasz Gzell / PAP
  >
  > Jarosław Kaczyński (Screen: Twitter/CTomczyk)
  > On mówi "lex Tusk", ja mówię "lex Kaczyński" — stwierdza Cezary Tomczyk z PO i pokazuje nagrania, które mogą być niewygodne dla prezesa PiS w świetle ustawy dotyczącej powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Poseł odwraca sytuację i ocenia: "Wstyd i hipokryzja".
  > Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę powołującą państwową komisję ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 zwaną przez opozycję lex Tusk, bo ma być według niej wymierzona właśnie w lidera największej partii opozycyjnej.
  >Duda tłumaczył się z lex Tusk. Nagle wskazał na rozmowę w Onecie
  > Poseł Cezary Tomczyk z PO postanowił pokazać nagrania, na których Jarosław Kaczyński mówi pozytywnie o Rosji. "A przed Wami prorosyjski Kaczyński! Zobaczcie sami!!! Wstyd i pełna hipokryzja" — pisze Tomczyk.
  > "Lex Kaczyński"
  > – Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci. On mówi "lex Tusk", ja mówię "lex Kaczyński" – zaczyna Cezary Tomczyk. Poseł pokazał nagranie, na którym Jarosław Kaczyński używa zwrotu "przyjaciele Rosjanie". 9 maja 2010 r. Jarosław Kaczyński dziękował Rosjanom za pomoc i życzliwość okazaną Polakom po katastrofie pod Smoleńskiem
  >
  > .A teraz Kaczyński na mównicy. O tym też chciałby zapomnieć — kontynuuje polityk. Chwilę później można zobaczyć wideo, gdzie Jarosław Kaczyński stwierdza: — Chcielibyśmy mieć jak najlepsze stosunki z naszym sąsiadami na Wschodzie. Podtrzymujemy nasze poparcie dla ruchów demokratycznych, ale nie chcemy tego poparcia przeciwstawiać dążeniu do poprawy stosunków — mówił Jarosław Kaczyński 19 lipca 2006 r.

  nie mogłem wkleić obrazu .
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/przypomnial-nagrania-sprzed-lat-kaczynski-dalby-wiele/mlmvyn5?utm_
 • Re: "Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci Autor: ~anty [83.26.171.*]
  https://pbs.twimg.com/media/Fh_iagxWAAEbcro?format=jpg&name=360x360
  https://pbs.twimg.com/media/Fh_iaXJXEAEPPKs?format=jpg&name=360x360

  https://pbs.twimg.com/media/FxnQaX8WIAAmkH2?format=jpg&name=small
  Plan "misji pokojowej Kaczyńskiego", to nic innego jak plan podziału Ukrainy. Minister Spraw Zagranicznych Rosji - Sergiej Ławrow wsypał Kaczyńskiego.
  https://twit
  ter.com/Jan_Pinski/status/1505197906873233410

  https://pbs.twimg.com/media/Ff1w8qaXEAEA2l5.jpg
  też by nie chciał tego zdjęcia .
 • Re: "Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci Autor: ~anty [83.26.171.*]
  Piotr Zgorzelski bardzo ostro skrytykował komisję, którą chce prowadzić PiS. Ludowcy uważają, że mogła ona powstać z inspiracji rosyjskiej.
  – Ustawa o komisji weryfikacyjnej wyrządziła Polsce ogromne szkody wizerunkowe na arenie międzynarodowej. Osłabianie pozycji Polski jest na rękę wyłącznie Rosji, dlatego trzeba zbadać, kto inspirował całe zamieszanie z nią związane i jakimi kanałami wpłynął na rząd – powiedział Zgorzelski.
  Innymi słowy mówiąc ludowcy podejrzewają, że pomysł komisji mógł wypłynąć z kręgów przychylnych Rosji, bo takie działanie sprzyja osłabianiu kraju.
  Nie pierwszy raz PiS w ten sposób robi.

 • Re: "Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci Autor: ~POdrób [5.172.255.*]
  "2006 r."? Nie wierzę w to, co widzę! 2 lata do napaści Rosji na Gruzję a Kaczyńscy jeszcze wtedy nie zerwali stosunków z Rosją?
  Na Jowisza! Jak dobrze, że to ktoś odkrył, bo to ewidentnie grubsza afera!
  I do tego jeszcze to nikczemne podziękowanie zwykłym Rosjanom ze Smoleńska za życzliwość okazaną Polakom.
  Myślę, że to jest autonokaut — dokładnie jeszcze nie wiem czyj, ale ewidentnie miażdżąco nokautujący.
 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [83.142.158.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)