• Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO? Autor: ~POdrób [5.172.255.*]
  Jak nazwiecie takie postępowanie?
 • Re: Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO? Autor: ~anty [83.26.171.*]
  Dnia 2023-05-19 o godz. 23:07 ~POdrób napisał(a):
  > Jak nazwiecie takie postępowanie?

  Za blokadę środków z KPO odpowiadają rządzący, a nie Bruksela.
  Solidarna Polska ,a takie postępowanie to zdrada stanu.
 • Re: Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO? Autor: ~POdrób [5.172.255.*]
  Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, domagając się, by Komisja Europejska nie aprobowała krajowych planów odbudowy Polski i Węgier. Przeciwko tej inicjatywie głosowali eurodeputowani PiS. Reprezentanci PO w PE w większości wstrzymali się od głosu, a Nowej Lewicy - poparli rezolucję.

  "PE przyjął rezolucję, by wstrzymać KPO dla Polski. Jak głosowali polscy eurodeputowani? - Forsal.pl" https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8413539,pe-przyjal-rezolucje-by-wstrzymac-kpo-dla-polski-jak-glosowali-polscy-eurodeputowani.html.amp

  Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski otwarcie mówi o tym, że liczy na Komisję Europejską, że ta zablokuje wypłatę miliardów z KPO.

  – Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen. Jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – stwierdził prezydent Warszawy w weekend.

  „... dopóki wygramy wybory”

  Przypomnijmy – już w 2016 r. Trzaskowski był współautorem pierwszej rezolucji Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce. Dwa lata później przekonywał, że dzięki staraniom opozycji unijne pieniądze będą mrożone, dopóki... jego partia nie wróci do władzy.

  – Dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko te pieniądze będą mrożone. W związku z tym jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone – przyznał w Radiu ZET (materiał wideo na górze artykułu).

  Słowa te odebrane zostały jako ujawnienie ustaleń jego partii z urzędnikami z Brukseli. Wielu było zdziwionych „szczerością” polityka.

  "Krajowy Plan Odbudowy. Rafał Trzaskowski wypiera się własnych słów i oskarża o manipulację. „Pieniądze będą mrożone, aż wygramy wybory” - tvp.info" https://www.tvp.info/60508723/krajowy-plan-odbudowy-rafal-trzaskowski-wypiera-sie-wlasnych-slow-i-oskarza-o-manipulacje-pieniadze-beda-mrozone-az-wygramy-wybory

  Zdrada stanu, tak?
 • Re: Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO? Autor: ~POdrób [5.172.255.*]
  Jaka tam zdrada stanu?
  Po prostu są niezłomni! To znaczy niezłomnie są za a nawet przeciw!
  Twardziele.
 • Re: Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO? Autor: ~POdrób [79.184.242.*]
  Napiszcie coś prosze, Ile mogę gadać sam ze sobą? Przecież jestem taki błyskotliwy....
 • Re: Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO? Autor: ~tyle [83.218.118.*]
  jak snujesz takie teorie że Trzaskowski jednym zdanie wstrzymał KPO i powołujesz się na TVPINFO to od razu widać że jesteś pisomitą i nie m sensu z koniem się kopać
 • Re: Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO? Autor: ~POdrób [5.172.255.*]
  Skoro teoria jest niedorzeczna, to po co obnażać jej ewidentną niedorzeczność, skoro można się skupić na rozmówcy? Zawsze to przynajmniej!

  "Trzaskowski był współautorem pierwszej rezolucji Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce."