• dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~max [83.15.251.*]
    już maja na rok 2009 troche kontraktów, nie długo będzie bitwa o papier i kurs powinien ruszyć do góry. jak zwykle wytwali najwięcej zarobią ale tak już bywa.

Raport bieżący nr 101/2008
    Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Energomontażu Południe S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 23 października 2008 roku do Spółki wpłynęło kolejne zamówienie z firmy Austrian Energy & Environment AG & Co KG dotyczące wykonania przez Emitenta stalowych elementów nieciśnieniowych kotła ze złożem fluidalnym. Wartość zamówienia stanowi kwotę ca 3,2 mln euro (co po przeliczeniu wg średniego kursu NBP obowiązującego na dzień przekazania niniejszego raportu odpowiada kwocie ca 12,2 mln zł). Przyszłe wpływy walutowe z tego zlecenia zostały zabezpieczone na rynku walutowym. Termin zakończenia dostaw w ramach realizacji tego zamówienia przypada na styczeń 2010 roku. Zgodnie z treścią zlecenia kary umowne mogą zostać nałożone w związku z opóźnieniem przez Emitenta dostaw lub nie wywiązaniem się z dostarczenia dokumentacji wymaganej do odbioru przedmiotu umowy. Maksymalna wysokość kar umownych stanowi 17% wartości zamówienia. Zamówienie nie zawiera zapisów dotyczących uprawnień do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przekraczających wysokość w/w kar. W związku z wpłynięciem ww. zlecenia szacunkowa wartość portfela zleceń pozyskanych przez Spółkę w ramach działalności podstawowej na 2009 rok wynosi obecnie 134,5 mln zł. Dla porównania przychody ze sprzedaży z tej działalności w 2007 roku wyniosły 184 mln zł.

Jako kryterium uznania wartości ww. zlecenia za znaczące Emitent przyjął kryterium 10% kapitałów własnych.
    Wojciech Nazarek - Prezes Zarządu
    Alina Sowa - Prokurent
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~GM [62.21.7.*]
    W najbliższych latach mają w Polsce być budowane także elektrownie gazowe. Czy Energomontaż Południe ma także kompetencje w tej dziedzinie, czy tylko specjalizują się w węglowych.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~max [83.15.251.*]
    wczoraj przeszło 100 tys dzisiaj 200 tys. i to przy wysokim kursie dolara i euro czy to niezastanawiajace??? czy to tylko skup pod wyniki??? czy jakaś większa postać jest tą firmą zainteresowana??? Ciekawe!
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~ja [89.228.30.*]
    widze zielony kolor...:)
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~monk [79.184.65.*]
    Następny kontrakt:

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
    Raport bieżący nr 102 / 2008
    Data sporządzenia: 2008-10-24
    Skrócona nazwa emitenta
    ENERGOPLD
    Temat
    Zamówienie Alstom Power Systems GmbH na wykonanie prac na bloku 800MW elektrowni Westfalen w Niemczech
    Podstawa prawna
    Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
    Treść raportu:
    Zarząd Energomontażu Południe S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 24 października 2008 roku do Spółki wpłynęło zamówienie z firmy Alstom Power Systems GmbH dotyczące wykonania przez Emitenta dwóch kompletów kanałów spalin i powietrza kotła węglowego pracującego w bloku 800 MW elektrowni Westfalen w Niemczech. Łączna wartość zamówienia stanowi kwotę ca 10,8 mln euro (co po przeliczeniu wg średniego kursu NBP obowiązującego na dzień przekazania niniejszego raportu odpowiada kwocie ca 42,4 mln zł). Wstępnie ustalony termin rozpoczęcia dostaw przypada na luty 2009 r. a zakończenie całości dostaw przewidywane jest na III kwartał 2010 roku. Szczegółowe warunki realizacji opisanego powyżej zamówienia, sprecyzowane zostaną w umowie, o podpisaniu której Spółka poinformuje odrębnym komunikatem.
    W związku z wpłynięciem ww. zlecenia szacunkowa wartość portfela zleceń pozyskanych przez Spółkę w ramach działalności podstawowej (bez uwzględniania działalności deweloperskiej) na 2009 rok wynosi obecnie 160,4 mln zł. Dla porównania przychody ze sprzedaży z tej działalności w 2007 roku wyniosły 184 mln zł.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: manfred_9 [83.14.114.*]
    epd dlaczego., dlaczego ty rośniesz jeśli ja aktualnie nie mam zadnej twojej akcji. dlaczego. cholera przez tych pismakow z pb zarząd niepotrzebnie pokazał swoje wyniki za 3 kw i dodatkowo pokazujac nowe umowy przedstwiajac rynkowi ze epd jest daleki od bankructwa. mam nadzieje ze troszke epd spadnie w przyszłym tygodniu bo tu juz nie ma na co czekać. cholera nie potrzebny ten artykul w pb, nie potrzebny.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~w12 [83.24.51.*]
    Jak tak dalej pójdzie z tymi kontraktami to w przyszłości ładny wzrost się szykuje.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~zaq [10.3.1.*]
    To dobra fundamentalnie spółka przy bardzo niskich aktualnie wycenach. Spokojnie o zyski. Myślę, że będą naprawdę spore.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~copoile [77.253.92.*]
    jest coraz to lepiej... ;) brawo! Przy takim tempie podpisywania kontraktów ciekawe na jakim poziomie zamknie sie portfel na 2009 rok, skoro w tym momencie mają już zamówienia na 160 mln.... Nic tylko trzymać i spokojnie powiększać portfel!
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~Załamany [83.22.31.*]
    Ja to zrobiłem inwestycje życia: sprzedałem 8% EPD po 3,41 zł i kupiłem Kopex po 23,20 zł. Nie wyszła mi ta spekulacja : )
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~vera [10.201.27.*]
    logicznie myśląc ,w morde za dobrze tu jest i ci naganiacze czyli jak wszyscy zadowoleni to sprzedajemy haha
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~copoile [77.253.92.*]
    obecna sytuacja niestety nie sprzyja aby rosnąć pod niebiosa, ale przekonamy się co będzie się działo w najbliższych miesiącach... Jak widać kryzys wszystkim spółkom dał nieźle popalić, ale patrząc realnie energetyka jako strategiczny dział gospodarki nie podda się recesji zbyt łatwo...
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: leszek_7 [77.181.92.*]
    Pozdrowienia -dodam tylko ,ze EPD ciagle skupuje wlasne akcje .
    muszę przyznać, zę jestem ciekaw przyszłego tygodnia, końcówka ubiegłego to wzrost obrotów i kursu?! kto kupuje? przyspieszenie skupu przez EPD, do upływu terminu skupu zostało kilka miesięcy, a cena baaardzo niska, więc dlaczego by nie kupić!?
    ostatnio 2 kontrakty,a końcówka roku sprzyja przetargom- czy ktoś już zna następne???
    pozostaje nam poczekać do jutra, wg mnie jeżeli dobrze podejrzewam ruchy na EPD to kurs powinen wskoczyć jutro przynajmniej na 2,10-2,15zł.
    pozdrawiam wytrwałych epedowców:)
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~copoile [77.254.237.*]
    Wszystko jeszcze przed nami.... Może lepiej byłoby zachować ciszę na forum bo zlecą się niepotrzebni tutaj amatorzy szybkiego zarobku. Stabilny wzrost bez zbytecznego naganiania będzie zapewne dla wszystkich korzystniejszy.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~max [82.177.118.*]
    racja:)
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~a1 [87.205.180.*]
    wkrótce spadnie do 1pln - a potem niżej
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: copoile [77.253.110.*]
    o ile nic się nie zmieniło w terminarzu to na dzień jutrzejszy przypada termin realizacji kontraktu z Alstom Power na kwotę 14,72 mln.....
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~jas [89.228.30.*]
    czemu tak kurde sypia..?
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~awe [77.253.255.*]
    wkrótce szybki spadek do groszówek - ta spóła była zawsze jakaś taka
    " niedorozwinieta " i te smieszne zmiany akcjonariatu kupuje -sprzedaje- kupuje co to warzywniak ?
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~copoile [87.205.250.*]
    takie są efekty w fazie buy-backu. Wydaje mi się że Dom Maklerski (w imieniu zarządu) robi wszystko żeby zaniżyć kurs i skupić tanio swoje akcje.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~jas [89.228.30.*]
    cos mi sie nie wydaje..gdyby tak bylo nie walczyli by tak ostro o kurs kilka dni temu gdy lecialo a oni sypali infami i sprostowaniami..a teraz ktos wywala. kur.....a
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~copoile [87.205.250.*]
    infa swoją drogą, a o nowych kontraktach mają obowiązek powiadamiać bez zwłoki... Ale skup akcji trwa nadal i chcą się jeszcze nachapać póki tanio. Poza tym zwiekszył nam się ostatnio free float....
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~janusz [195.26.23.*]
    może się mylę , ale mam ostatnio wrażenie że ktoś powstrzymuje kurs od wzrostu ( nie sypie duzych ilosci , ale ukrytymi średnimi zleceniami sprzedaży - te zlecenia wiszą po stronie sprzedaży ,blokuje nagły wzrost ) Nie wiem co o tym mysleć ale mam takie wrażenie ostatnio.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: manfred_9 [83.14.114.*]
    widziałem to dzisiaj takze. po południu postawili na s 10k papiera, skutecznie odstraszając drobnych. jedno co dobre , że kurs nie spada i konsoliduje sie w przedziale 1,8 -2. niestety kursik czeka aż się załaduje i beze mnie nigdzie nie odjedzie. pozdro
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~copoile [87.205.38.*]
    a cóż to niby za blokady? - dziś to raptem suma ok.20 tys.zł. i powiem że z jednej strony to b.dobre zjawisko, bo przynajmniej odstraszają drobnych "ynwestorów" którzy na każde pierdnięcie na giełdzie wywalają papier ze stratami i dołują kurs. Trzeba więc poczekać na poważnych inwestorów z większą kasą którzy takie śmieszne zapory będą łykać jak pelikan rybkę. Pozdrawiam
    wczoraj i dzisiaj coś słabo ale jutro mam nadzieję ze kurs odrobi kilkudniowy zastój i poleci 10-15% do góry
    no,no całkiem przyzwoicie zachowuje się ostatnio kursik oby tak dalej:)
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~re [85.222.86.*]
    obawiam się że napotkał zbyt silny opór przy 2,60. Chyba się skorekci.
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~tak było [94.42.179.*]
    Renia to gosiciówa
  • Re: dla EPD kryzys nie straszny Autor: ~Może [83.27.78.*]
    Może tu są okazje .
    http://gpwinwestycje.blogspot.com/
[x]
ENERGOPLD 0,00% 0,01 2014-03-10 15:09:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.