• Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Dolar [5.173.128.*]
  Kanada nie wykazuje zapasów złota??? Dlaczego??? Oficjalnie Rząd Kanady złota ma : zero. Nieoficjalnie posiadają parę tysięcy ton i powoli w ramach reglamentacji upłynniają małymi partiami. Kanada posiada nieograniczone zasoby które tylko trzeba wydobyć za pomocą siły ludzkiej i diesla do koparek, więc gdy tylko cena przekroczy 2000 za oz. silniki spycharek odpalą i zaczną spychać spychać kanadyjską tundrę, analogicznie w Australii ruszą do pracy. Róznica między tymi ludźmi to 40 stopni Celsjusza , jedni pracują powyżej 0 drudzy do 40. Wyjście powyżej psychologiczne 2000 usd będzie chwilowe zwłaszcza że najważniejszy czynnik cenotwórczy czyli ropa jest tani a gorączko złota rozprzestrzenia się za darmo zwłaszcza w czasach recesji gdy sporo ludzi traci pracę, domy, rodziny i próbuje desperacko zmienić swoje życie produkując złoto poniżej kosztów wydobycia.
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Dolar [5.173.131.*]
  Jeszcze jedna ważna sprawa, obecnie Rosja hurtowo sprzedaje złoto Chinom na finansowanie wojny, Chiny i Indie płacą mniej niż oficjalne notowania więc nie ma presji na ATH.
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Dolar [5.173.131.*]
  Obecnie widzimy dystrybucję " papierowego" złota.
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Zorek [89.161.37.*]
  Wszystko zależy jaka jest najtańsza to tą kupuję, odnośnie wyboru i terminów realizacji to na pewno warto abyś się zorientował jakie ceny są w mennicy skarbowej i zawsze można wybrać się do nich stacjonarnie.
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Ta [31.61.182.*]
  Złodziejskie marże mennicy skarbowej
  Dobry pomysł jak ktoś lubi lub okradany względem coininvest czy metalmarket czy tavex
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Maggi [45.11.60.*]
  Już nawet Mennica Kapitałowa ma mniejsze marże.
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Krek [89.161.37.*]
  Nie ma za bardzo różnicy, jeśli będą to monety bulionowe z wielkiej szóstki, odnośnie wyboru to możesz wybrać się do mennicy skarbowej w której też sprawdzisz czy cena Ci odpowiada, no i mają w miarę krótkie terminy realizacji. Pozdrawiam!
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Ta [31.61.179.*]
  Nie lubię być okradany złodziejskim marżami dlatego leje na mennice skarbowa i kupuje w tavex
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Dolar [5.173.140.*]
  Dużo reklam z złotem, dolar tanieje, trzeba uważać aby nie zostać się na paroletnim szczycie.
 • Re: Złoto, Kanada i Australia ??? Autor: ~Rambo [109.95.116.*]
  Upadek petrodolara i ..cyf@rowy pieniądz, spadek zaufania do papierowego złota- spowodują powrót do waluty jaskiniowców.
  Oczywiście lepiej mieć dziesięć kur niż gram złota, albo krowę zamiast uncji, ale zakazują... Poza tym, jak zabraknie prądu ciężko będzie przetransportować belę siana na 14 piętro.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl