• Przedłużenie umowy zbożowej Autor: ~Lenox30 [83.8.78.*]
  13.03.2023, Genewa (PAP/Reuters) - Rosja nie sprzeciwia się przedłużeniu umowy zbożowej, dotyczącej transportu ukraińskiej żywności przez Morze Czarne, ale tylko o 60 dni - poinformował w poniedziałek wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Wierszynin po zakończeniu rozmów między Rosją a przedstawicielami ONZ w Genewie. Z takim stanowiskiem nie zgadza się Ukraina.

  "Strona rosyjska (...) nie sprzeciwia się dalszemu przedłużeniu +Inicjatywy Czarnomorskiej+ po jej wygaśnięciu 18 marca, ale tylko na 60 dni" - napisał Wierszynin w oświadczeniu, cytowanym przez agencję Reuters i AFP. Dał przy tym do zrozumienia, że w zamian Rosja oczekuje zniesienia ograniczeń, nałożonych na jej eksporterów produktów rolnych.

  "Nasze dalsze stanowisko będzie zależało od wymiernych postępów w normalizacji naszego eksportu rolnego, nie w słowach, ale w czynach" - dodał Wierszynin i podkreślił, że sankcje nałożone na rosyjski sektor płatniczy, logistyczny i ubezpieczeniowy stworzyły barierę dla możliwości eksportu zbóż i nawozów z Rosji.

  Jak pisze agencja Reuters, wysoki rangą urzędnik ukraińskiego rządu zaangażowany w rozmowy powiedział, że Kijów uważa przedłużenie porozumienia o 60 dni za naruszenie jego warunków.

  "Umowa wyraźnie stwierdza, że możliwe jest przedłużenie jej o co najmniej 120 dni -
 • Re: Przedłużenie umowy zbożowej Autor: ~Rumun [159.205.163.*]
  hukowo bo po 30 dniach przewoznicy zaczną ograniczać kursy w obawie przed nieprzedłużeniem kolejnej umowy i w najlepszym razie popłyną ale sporo drożej, z resztą sprzedawcy i klienci też będą się ograniczać, w końcu 20 tys ton zboża na statku który może zostac zablokowany w porcie to ryzyko które klient może podjąć tylko kiedy będzie miał istotny rabat
 • Re: Przedłużenie umowy zbożowej Autor: ~Regina [5.184.238.*]
  To dopiero negocjacje rumun
[x]
ASTARTA -1,35% 29,15 2023-10-03 17:04:16
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.