• Astarta czy kernel? Autor: ~Ktostam [5.173.19.*]
  Gdzie wg Was i dlaczego zwiększać zaangażowanie?
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Poiuyt [94.246.178.*]
  Astarta ma zysk a kernel stratę. To jak myslisz?
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~dede [91.239.197.*]
  Astarta
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Ktostam [5.173.19.*]
  Nie chodzi o krótki horyzont. Tak gdzieś 2 lata. Chodzi bardziej o potencjał spółek nie aktualne wyniki.
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~AdrianMaliniak [91.236.137.*]
  A, jak potencjał to Medicalgorithmics :)
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~ZAz [83.4.7.*]
  Pół na pol , tak docelowo się tak ustawiam, brakuje mi trochę Astarty. Ale czekam z zakupem bo mogą być spadki w związku z sytuacja na wojnie.
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Trader [185.39.161.*]
  bezwzględnie astarta lepsza niż kernel.
  jak się wojna skończy potencjał astarty szybko przełoży się na cenę.
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Ktostam [5.173.19.*]
  Jaki potencjał?
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Free [77.254.184.*]
  Wystarczy poczytać ile terenów i zasobów straciła Astarta a ile Kernel na tej wojnie i będziesz miał odpowiedź. Jak chcesz poznać potencjał to google translate i ukraińskie strony przeglądaj, nikt na talerzu ci nie poda informacji.

  Zresztą już po samych raportach widać jaka jest kondycja finansowa obydwu spółek. Skoro masz wątpliwości czy spółka która przynosi obecnie zyski jest lepsza czy grosza od tej gdzie są straty, to o czym gadamy?

  Potencjału Kenrla nie odbudje w dwa lata po wojnie bo po pierwsze Ukraińcy musza odbić wszystkie tereny a po drugie kredyty teraz drogie, to nawet jak im ich ktoś udzieli, to spłata będzie pożerała lwia część zysku.

  P.S.
  Poza tym na giełdzie konkrety mają mniejsze znaczenie niż emocje. Obstawiam, że po zawarciu pokoju zarówno Kernel jak i Astarta będą grane niezależnie od rzeczywistej wartości i perspektyw. Widać, ze inwestorzy lubią grać na Kernelu u nas, bez patrzenia na fundamenty.
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~ZAz [37.47.90.*]
  Tylko ze mówimy o ukr, byłem tam trochę i koneksje układy, korupcja
  Które też trzeba brać pod uwagę. Idealistą nie jestem..I fundamenty , wskaźniki to jedno a możliwości dobrych kontaktów na nowe tereny czy wygrywanie przetargów na fundusze unijne to inna sprawa. Po wojnie będzie tania ziemia, spółki będą kupować, kernel już tak sugerował a wiadomo że nie będzie to wszystko kryształowo czyste. Kernel pakuje kasę na wojnę jak szalony , kupuję drony, samochody, pewnie też broń i to też trzeba brać pod uwagę. Inaczej giełdę ogarniali by księgowi i spece od raportów
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Free [78.8.203.*]
  Każdy ma swoje przewidywania. Można mieć i Kernel i Astarte, nie widzę najmniejszego problemu.

  Ja wstrzymuje się z ostatecznymi zakupami i czekam na kolejna ofensywę rosyjską, bo to nie będzie tak że Ukraińcy wszędzie będą trzymali front, tylko na pewno z któregoś kierunku przyjdzie załamanie. Pytanie jak głębokie i w którym miejscu. Jak się ustabilizuje sytuacja, to wtedy zrobię ostatnie zakupy przed kontratakiem analizując jak sprawa wygląda i z Kernelem i Astartą. Jednak osobiście stawiam na Astartę. Patrząc z perspektywy korupcji powiazań itd. nie wątpię, że oni tez maja jakieś kompetencje w tym zakresie, tak jak Kernel, skoro utrzymali się tyle na rynku;)
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~ZAz [37.47.90.*]
  To czekamy razem. Kernela już nie będę zwiększał bo i tak trochę przekroczyłem budżet a Astarte przytulam po troszeczku. Też trzymam trochę kasy na większe zakupy gdyby poleciało. Scenariusz z atomówka też mam na uwadze bo ruskie mogą coś takiego odwalic że się filozofom nie śniło. Jak ruszy to i tak wszystko.
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Free [78.8.205.*]
  Akurat w scenariusz atomowy nie bardzo wierzę. Nawet Chiny dawały kilkukrotnie znak, że takie działania byłyby niedopuszczalne.

  Oczywiście w wojnie konwencjonalnej są po stronie Rosji, ale jednak ich celem jest stopniowe uzależnianie Rosji od siebie i szukanie sojuszników na konflikt w Tajwanie. Jakby Rosjanie użyli atomówki i USA spełniło swoją groźbę np. w zakresie zniszczenia całej Floty Czarnomorskiej, to istniałoby realne ryzyko konfliktu nuklearnego na pełną skalę, bo Rosja mogłaby uznać taki atak za zagrożenie dla swojego istnienia. Poza tym byliby wtedy autentycznie już na wojnie z NATO, a walce konwencjonalnej z siła Sojuszu nie mieliby najmniejszych szans. Wystarczy popatrzeć jak się męczą z Ukraina, która dopiero od niedawana zaczęła modernizację sprzętu na nowszy i to wcale nie najnowszy.

  Pomijam już fakt, że dla Rosji oznaczałoby to tez problemy gospodarcze. Podejrzewam, ze po takim ataku atmosfera dla robienia biznesu z nimi w takich krajach jak Turcja, Indie czy Chiny zmieniłaby się o 180 stopni. Nikt oficjalnie by ich nie zaatakował, ale jakby wszystkie kraje się zgadały, że nikt nie bierze ich surowców albo robi to po cenie produkcji, to byłby autentyczny koniec Rosji bez jednego wystrzału.

  Reasumując nikt nie chce nawet ryzykować konfliktu nuklearnego poza kompletnymi wariatami, ale kto wie co tam Rosjanom w głowach się lęgnie. Oni to stanowią połączenie mentalne dawnych Mongołów z chłopami pańszczyźnianymi - społeczeństwo uległe, a wojsko działa na zasadzie czego nie można zdobyć, to trzeba spalić, żeby wróg z tego nie korzystał.
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~ZAz [37.47.90.*]
  obstawiam 5% taki scenariusz pt śmiertelnie chory świr, naszprycowany sterydami , osobowości podobna do Hitlera czyli narcyzm złośliwy. Nie znający słowa porażka, błąd. Zabije albo siebie albo innych. Niby sie mówi ze guzik jest dobrze zabezpiezony i to nie Putin decyduje tylko ze to Rosja tu się moze okazać ze jest drugi guzik..myślę ze w tedy zamkną giełdy światowe. Żeby uspokoić sytuację. Przynajmniej było by to z sensem..
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Milka [31.61.250.*]
  Widzę, że sensownie „mówisz”, dlatego podłączę pod pytanie Agroton i KSG. Póki co obroty, żadne tam, ale … co z potencjałem w ich obecnej sytuacji?
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~dede [91.239.197.*]
  Pytanie nie do mnie ale odpowiem tylko tyle że w obecnej sytuacji (w szczególności geopolitycznej) nie ma co porównywać tych dwóch spółek.Ksg w zdecydowanej lepszej sytuacji.......
 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [146.70.108.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: zbyszek_ [46.231.157.*]
  Astarta bez 2ch zdan, A mam obie spolki.

  Kernel sprzedawal w wojnie po taniosci ziemie prezesowi...
  Kernel wtopil kase na spekulacji na krypto,
  Kernel ma srtaty
  Kernel ma swoje zaklady blisko i na terenach okupowanych.

  Wg. mnie Astarta i KSG.
  Ksg ma wlasne pasze dla prosiakow
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Rumun [77.254.117.*]
  myślę dokładnie to samo astarta pozniej ksg, chociaż ksg troche ma problem z zyskiem w tym roku co mnie trochę wystraszyło, postawiłem wszystko na astarte bo jak się skończy wojna to obecny kurs będzie coroczną dywidendą czyli bliko 100% wkładu
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~dede [91.239.197.*]
  Rumun ....ja nie porównywałem w swoim poście wyżej KSG/ Astarta tylko w odpowiedzi na pytanie Milki pisałem o KSG /Agroton ..... pozdr.
 • Re: Astarta czy kernel? Autor: ~Milka [31.61.243.*]
  Dzięki dede, choć uwagi Rumuna też przydatne. :) Pozdrowienia!
[x]
ASTARTA -2,39% 32,70 2023-05-31 17:02:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.