• PKO TFE Autor: ~Kwaśny [37.248.89.*]
  https://invst.ly/zg6g4 - c, W1. Sytuacja falowa na wykresie, bardzo podobna do falowania PZU. Papier od lat jest w trendzie bocznym, z interesującymi zakresami ruchu fal podporządkowanych. Papier realizuje falę 4. Trzy wsparcia jako poziomy docelowe dla fali (C). Który zagra? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: kasprol [85.221.139.*]
  Dziękuję za odpowiedź.
  Zastanawiam się jak określa Pan docelowy zakres fali (4), rozumiem że to pierwszy zasięg, wynikający z technicznego oporu, na którym ta fala może się zatrzymać? Nie widać żadnych Fibo, ale to nie znaczy przecież, że ich pan nie używa - a często te pierwsze poziomy wychodzą Panu idealnie w punkt.
  U mnie to wychodzi mniej więcej tak, ale żadne ze zgrupowań nie wydaję mi się szczególnie przekonujące.

  Uchyli Pan rąbka swojego warsztatu ;) ?

 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [46.215.169.*]
  https://invst.ly/zjxil - c, W1. Dokładam brakujące fibo i lekko modyfikuję PS dla fali 5. Z zasady czwartej minor nie rozgrywam, bowiem więcej tu emocji niż pieniędzy do zarobienia. W silnie spadającej trzeciej minor trudno wyznaczyć realistyczne wsparcie, które będzie SL. Jeżeli uda się takie wsparcie znaleźć, wtedy czasem, ale raczej bardziej dla sportu niż zysku, w fali (b)zajmuję długą pozycję z TP na szczycie fali (a)w4. SL na wcześniej wyznaczonym wsparciu. Mam nadzieję, że wszystko jasne? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [46.215.218.*]
  https://invst.ly/zqiqa - c, W1. Czekamy na piątą? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.201.*]
  https://www.tradingview.com/x/nMgaLJtW/ - l,Y1. Tym razem rzut oka w ramie rocznej. Papier praktycznie od początku notowań porusza się w trendzie bocznym i chyba liczenie fal nie jest aż tak istotne. Tu gra jest prosta - szukamy dna i kupujemy tanio, a potem szukamy szczytu i sprzedajemy drogo. Jak jest teraz? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: kasprol [213.199.255.*]
  Można prosić o aktualizacje w ramie W?
  Po tym najściu nadal uważa Pan, że gramy falę 4 w korekcie? Ciężko to ocenić..
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.53.*]
  https://www.tradingview.com/x/bMtfJyjI/ - l, M1. Zacznijmy od bardzo przejrzystego wykresu liniowego w ramie miesięcznej. Na to falowanie nałóżmy tygodniowe świece plus siatka fibo, lekka korekta poziomów oporów i wsparć i nie chce być inaczej. Można wierzyć albo nie. Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.53.*]
  https://www.tradingview.com/x/rdVKrpEC/ - c, W1. Poprawka, w poprzednim wpisie nie dołączył się link z wykresem W1. Komentarz bez zmian. Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: kasprol [85.221.150.*]
  Dzięki za odp, być może faktycznie takie liczenie jest bardziej poprawne niż ubieranie tego w szaty jakiejś trójki A-B-C.
  Używa Pan Fibo na podstawie skali log?
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [46.215.239.*]
  Tak, zwłaszcza dla dużych ruchów np. w przypadku PXM różnice poziomów są kosmiczne, a te na podstawie skali logarytmicznej zdecydowanie "łatwiejsze do zaakceptowania". Wydaje się, że 12,70 jako poziom f2 jest bardzo realne, na pewno bardziej niż 233. Co się ugra w rzeczywistości? Tradycyjnie zobaczymy.

  https://www.tradingview.com/x/X9pUUwyQ/ czy https://www.tradingview.com/x/qHljudoB/

 • Re: PKO TFE Autor: kasprol [85.221.150.*]
  Dnia 2023-01-17 o godz. 14:15 ~Kwaśny napisał(a):
  > Tak, zwłaszcza dla dużych ruchów np. w przypadku PXM różnice poziomów są kosmiczne, a te na podstawie skali logarytmicznej zdecydowanie "łatwiejsze do zaakceptowania". Wydaje się, że 12,70 jako poziom f2 jest bardzo realne, na pewno bardziej niż 233. Co się ugra w rzeczywistości? Tradycyjnie zobaczymy.
  >
  > https://www.tradingview.com/x/X9pUUwyQ/ czy https://www.tradingview.com/x/qHljudoB/
  >

  Tak tak, pełna racja że dla wykresów log, tylko skala log się nadaje.
  Wydaje mi się, że w tym poprzednim poście :https://www.tradingview.com/x/rdVKrpEC/ Fibo jest w skali %, chciałem się upewnić
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [46.215.44.*]
  https://www.tradingview.com/x/od5Kmiw5/ - c, M1. Zdecydowanie słabsze odbicie niż na PZU, utrzymujemy dotychczasowy PS, ale trzeba być gotowy na jego swap. bowiem kurs zdołał pokonać SMA 15, co jest sygnałem kupna. Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.183.*]
  https://www.tradingview.com/x/6TWR9WKS/ - c, T1. Dużo słabsze odbicie od od jesiennego dna niż w przypadku PZU. Kurs nie osiągnął nawet poziomu f4. Widać wprawdzie strukturę pięciofalową z następującym po niej zygzakiem, więc należy spodziewać się co najmniej jeszcze jednej piątki w górę. Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: kasprol [85.221.151.*]
  Można tutaj prosić o update?
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [46.215.169.*]
  https://www.tradingview.com/x/4LFJDG6C/ - c, W1. Może taki PS w ramie tygodniowej. Trochę na siłę scenariusz optymistyczny , ale skoro inne papiery z WIG20 mają pozytywne PSy to PKO samo spadać nie będzie? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~kasprol [77.65.6.*]
  Dnia 2023-03-28 o godz. 14:57 ~Kwaśny napisał(a):
  > https://www.tradingview.com/x/4LFJDG6C/ - c, W1. Może taki PS w ramie tygodniowej. Trochę na siłę scenariusz optymistyczny , ale skoro inne papiery z WIG20 mają pozytywne PSy to PKO samo spadać nie będzie? Tradycyjnie zobaczymy.

  Dzięki za wrzutkę.
  Generalnie, w większych interwałach, mam tak samo oznaczone PKN KGH PZU i PKO.
  Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, u Ciebie na tych papierach oznaczasz falę (2) jako zakończoną i defacto gramy falę (3). Ja nie jestem tego w stanie tak jednoznacznie określić - czekam na rozwój wydarzeń.
  Czy takie oznaczenie wynika u Ciebie, z średnich, jakiegoś wskaźnika momentum i faktycznie rynek się już "wyczerpał" czy to tylko robocze oznaczenie (2), i jeśli pójdzie niżej to przesuniemy to oznaczenie w dół?

 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.68.*]
  Oczywiście jest to hipotetyczne oznaczenie, ale jeżeli rynek dotarł w fali drugiej do małego φ to rośnie szansa, że będzie to oznaczenie ostateczne. Chciałbym móc powiedzieć, że jakiś PS zrealizuje się na pewno. Niestety to rynek, a nie wykresy tworzą historię, a my, posługując się rysunkami, próbujemy za nim podążyć. Już pisałem, że to trochę taki horoskop dla mężczyzn. Wspomagam się kilkoma wskaźnikami, ale bez przesady. Ufam najprostszej średniej SMA15 w trzech ramach czasowych. Najważniejszy jest interwał miesięczny, być powyżej SMA15 - hossa, być poniżej - bessa. Ten prosty kanon plus parę zasad zarządzania kapitałem pozwala uchronić kapitał i na 100% uniknąć bankructwa, a o to nam przede wszystkim chodzi. Czy uda się zarobić? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: kasprol [85.221.151.*]
  Dnia 2023-03-29 o godz. 15:01 ~Kwaśny napisał(a):
  > Oczywiście jest to hipotetyczne oznaczenie, ale jeżeli rynek dotarł w fali drugiej do małego φ to rośnie szansa, że będzie to oznaczenie ostateczne. Chciałbym móc powiedzieć, że jakiś PS zrealizuje się na pewno. Niestety to rynek, a nie wykresy tworzą historię, a my, posługując się rysunkami, próbujemy za nim podążyć. Już pisałem, że to trochę taki horoskop dla mężczyzn. Wspomagam się kilkoma wskaźnikami, ale bez przesady. Ufam najprostszej średniej SMA15 w trzech ramach czasowych. Najważniejszy jest interwał miesięczny, być powyżej SMA15 - hossa, być poniżej - bessa. Ten prosty kanon plus parę zasad zarządzania kapitałem pozwala uchronić kapitał i na 100% uniknąć bankructwa, a o to nam przede wszystkim chodzi. Czy uda się zarobić? Tradycyjnie zobaczymy.

  Dzięki za odpowiedź, ja popełniłem ostatnio coś takiego jeśli chodzi o PKO.
  Mam dwa warianty, albo doszliśmy do końca fali (2) i będziemy grali w [C] lub [III] wyższego rzędu, albo jeszcze będziemy dogrywali c w tej 2 z jakąś 5-cio falową strukturą.
  Co do ram czasowych gram podobnie, z tym że używam RSI w dwóch interwałach.
  Bardzo mi się podoba to stwierdzenie o horoskopach, zdejmuje trochę sprawczości z analizy i uświadamia, że wszystko jest w naszych rękach.
  Niech rynek weryfikuje ;)
  https://www.tradingview.com/x/h5QeaiWi/
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.68.*]
  PKO to nie jest papier z mojej stajni i obserwuję go w zasadzie tylko w ramie M. Jaki jest Twój PS w wyższych interwałach?
 • Re: PKO TFE Autor: ~kasprol [77.65.6.*]
  Dnia 2023-03-30 o godz. 10:15 ~Kwaśny napisał(a):
  > PKO to nie jest papier z mojej stajni i obserwuję go w zasadzie tylko w ramie M. Jaki jest Twój PS w wyższych interwałach?

  Nie mam oznaczenia dla tego papieru w ramie M, ani Q.
  Wydaję mi się, że graliśmy wcześniej jakąś podwójną trójkę, kombinacyjną korektę, albo nawet trójkąt zwyżkujący.
  Nie jestem w stanie tego określić i nie widziałem powodu żeby się dalej zagłębiać.

  Zacząłem liczenie od listopada 2020 gdzie zobaczyłem wyraźną piątkę w górę.
  Po niej nastąpiła trójfalowa korekta - obecnie uważam że korektę tę mamy już za sobą.

  Początek 2023 grałem z zamysłem, że wzrosty które widzimy to fala (4) w fali C, scenariusz ten został zanegowany - trwałe zamknięcie w interwale W, fali (4) w zakresie fali (1) nie jest moim zdaniem do przyjęcia.

  Niezależnie od tego czy rozgrywamy teraz jeden z zig-zaków A(1-2-3-4-5)-B(a-b-c)-C(1-2-3-4-5), czy rozegraliśmy falę [1] (1-2-3-4-5) i falę [2] (A-B-C) i mamy przed sobą falę [3] następny średnio terminowy ruch powinien być wzrostowy.

  https://www.tradingview.com/x/Xb58xIo9/

  Jeśli masz inne zdanie na ten temat, to pisz śmiało, lubię konfrontować swój punkt widzenia z innymi - po to tutaj siedzę ;)
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.186.*]
  https://www.tradingview.com/x/50xLZfCv/ - c, W1. Jeszcze raz mój PS w ramie W. Fala (1) to piątka, fala (2) osiągnęła poziom f4, pora na falę (3). Zakres ruchu oparty na mierzeniu wewnętrznym. Szału nie ma, ale gra prosta i nie można przegrać. Jutro koniec kwartału, może coś więcej uda się narysować. Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.126.*]
  https://www.tradingview.com/x/bsHtzidv/ - c, Q1. Jeden z tych papierów, które chodzą cyklicznie, ale trudno przypisać jakieś spójne falowanie. Kup tanio, sprzedaj drogo. Kiedy jest tanio? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.137.*]
  https://www.tradingview.com/x/dEQgnc2V/ - LB3, W1. Naprawdę trudno "ofalować" kurs tego papieru. Od kwietnia 2013 kurs nie zmienił ceny. Czy to już pora na jakiś większy ruch Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [5.174.99.*]
  https://www.tradingview.com/x/tuwjAcjs/ - SL, M1. Wieloletni trend boczny. Dokąd zmierza kurs? Tradycyjnie zobaczymy.
 • Re: PKO TFE Autor: ~Kwaśny [46.215.219.*]
  https://www.tradingview.com/x/9CVl2Daj/ - c, W1. Może tak. Jak hossa, to dla wszystkich. Tradycyjnie zobaczymy.
[x]
NAVIMORIN 0,00% 0,01 2018-12-27 11:30:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.