• Wycena działki - fakty Autor: ~xcr86 [153.19.108.*]
  Przeszukując internet znalazłem działkę komorniczą obok posiadłości Drozapolu w Ostrowcu.

  Powierzchnia działki komorniczej 6100 m2, cena 623 000 tys . zł

  Powierzchnia działki Drozapolu 14123000 m2 co daję ponad 14 mln zł, a jest to wycena zapuszczonej działki. Z tego co wiem, to na działce Drozapolu jest infrastruktura i duża Hala (stalownia) wiec cena powinna być wyższa. Nawet jeśli nie to i tak mamy ponad 2,4 zł na 1 akcje.
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~Johnny_78 [37.47.195.*]
  A Drozapol na swojej stronie ma informacje o działce inwestycjnej w centrum Bydgoszczy. To będzie dopiero hit za 2 lata...
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~Dedalus [79.208.184.*]
  Wartość „nieruchomości inwestycyjnych” to 7,40/ akcję. Spółka pieniądze ze zbycia nieruchomości przeznaczy pewnie na dywidendę, bo taki zwyczaj maja właściciele. Ostatnie dwa lata pozwoliły na takie zyski, ze spółka pozbyła się właściwe dlugu odsetkowego ( jeden kredyt na 5m ) a zatem obecny wzrost stop procentowych nie wpłynie mocno negatywnie na wynik finansowy.

  Niestety na naszej giełdzie trudno o kapitał długoterminowy ( długoterminowo trzyma się zwykle akcje, które sa na minusie ) i dlatego takie akcje leza nisko wyceniane a ruch na nich odbywa się zwykle w okresie gwałtownego zainteresowania sektorem. A kiedy zainteresowanie mija, ceny akcji spadają najpierw gwałtownie a później opadają pod swoim ciężarem. I wtedy ten, który ma pieniądze i dłuższy horyzont inwestycyjny może je skupować za pol darmo.

  Szkoda tylko, ze sam zarząd nie myśli o skupie akcji własnych. Wtedy można by liczyć, ze poniżej pewnego poziomu akcje nie spadałyby. A zostałyby zebrane od tych, którzy nie chcą ich trzymać dłużej albo nagle znaleźli się w sytuacji, ze coś musza sprzedać. Mieliśmy ostatnio tak, ze spore na zwykle obroty pakiety akcji były sprzedawane w okolicach 5zl. Wyglądało to jakby ktoś zmuszony do sprzedania sypał PKC, żeby tylko zamienić posiadane akcje na gotówkę.

  W przypadku skupu akcji byłby odbierający na pewnych poziomach.
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~Drack56 [89.64.125.*]
  Zarząd chciał skupić akcje, ale na niższych poziomach. Małżeństwo wyprowadziło ładną sumę na dywidwenach, więc może przed wyprowadzeniem kasy z nieruchomości skupia akcje na obecnych poziomach?
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~Drack56 [89.64.125.*]
  Po części racja. Cena wartości księgowej do akcji jest trzy razy wyższa niż obecna wycena. Zamiar spółki zbycia działki w tym roku świadczy o dywidendzie na podobnych poziomach co w tym roku.
  Pytanie jest jak będzie wyglądała branża stalowa w Polsce w 2023 roku. Drozapol ma zero, powtarzam ZERO obciążających kredytów. Zyski jak w 2021 lub 2022 roku będą ciężkie do powtórzenia, ale będą pozytywne.
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~Krzysztof [46.174.3.*]
  Idzie nowe na banana: http://analizy-rynkowe.pl/swig80-nasdaq/
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~Krzysztof [46.174.3.*]
  http://analizy-rynkowe.pl/czy-mozliwy-jest-przeplyw-kapitalu-z-rynku-kryptowalut-w-kierunku-wschodzacych-rynkow-akcji/
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~Fff [37.72.124.*]
  I kjsk tam smuec
 • Re: Wycena działki - fakty Autor: ~spek [146.70.97.*]
  Zapraszam wszystkich chętnych do aktywnej grupy inwestycyjnej.Analizujemy spółki zarówno z rynku NewConnect jak i Wig-u.Jeżeli cenisz sobie merytoryke,chcesz się dowiedzieć czegoś ciekawego, lubisz dzielić się wiedzą, to to będzie idealne miejsce dla ciebie:) Uprzedzam,że osoby, które trollują, obrażają innych forumowiczów, nachalnie naganiają na spółki bez przedstawienia argumentów, są banowane lub permamentnie usuwane ze społeczności:)Cenimy sobie harmonie.Rekrutacja potrwa kilka dni, link z zaproszeniem umieszczam poniżej: https://discord.com/invite/gpw

[x]
DROZAPOL -0,59% 6,78 2023-03-24 16:21:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.