• @zen_on - o tragicznej prognozie PRZEZNICZAKA cd Autor: fif_111 [178.43.54.*]
    Proszę Cię przeanalizuj te brednie:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wszystko można mi zarzucić ale nie to, że mylę się co do liczb w przypadku ASBIS. Także tutaj przedstawię wersje na rok 2022 jeżeli chodzi o przychody i zyski bez uwzględnienia wzrostu sprzedaży w innych krajach, przekierowania na inne rynki sprzedaży oraz przy całkowitym wyłączeniu rynku Ukrainy i Rosji do końca roku (abstrakcja ale to jest scenariusz najbardziej pesymistyczny)

Mamy informacje z zarządu, że styczeń i luty są mocne. Wychodzę z założenia, że w lutym (pomimo końcówki miesiąca) ASBIS również zwiększy swoją sprzedaż r/r. (każdy kto potrafi myśleć wie o tym, że w Rosji w ostatnich dniach był szał zakupowy biorąc pod uwagę zbliżające się sankcje - to samo było na Ukrainie bo sklepy robiły zapasy a ludzie chcieli się zabezpieczyć)

Q1 - 693mln $

Biorąc pod uwagę 2 bardzo dobre pierwsze miesiące (o czym informuje zarząd) oraz wyłączenie sprzedaży w marcu w Rosji i Ukrainie. 730mln$ (wynik za 2021) x 1,05 = 766mln $ oraz minus 1/3 przychodów z Ukrainy i Rosji czyli 73mln $ daje nam kwotę 693mln $

Q2 - 473mln $

680mln $ w 2021 minus Ukraina i Rosja czyli 207mln $

Q3 - 453mln $

716mln $ w 2021 minus Ukraina i Rosja 263mln $

Q4 - 591mln $

947mln $ 2021 minus Ukraina i Rosja 356mln $
    Czyli w najbardziej pesymistycznym scenariuszu ASBIS w 2022 roku będzie miał 2,2mld $ przychodów.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację światową marżę zostawiam na tym samym poziomie co w 2021 czyli 0,025 co skutkować będzie wynikiem na koniec roku. w wysokości 55mln $ zysku netto
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    https://m.bankier.pl/forum/temat/11493879

i czy uważasz, że 55mln w tym scenariuszu 55mln netto jest realny (przychody lecą 2Q-30%; 3Q-37%; 4Q-38%)?

• Re: @zen_on - o tragicznej prognozie PRZEZNICZAKA cd Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    Prognoza zrobiona 27.02

Po H1

Przychody

Moja prognoza 1166mln było 1211 (różnica 4%)

Zysk

Moja prognoza 29,3mln było 27,1mln (uwzględniając 2mln $ pomocy dla Ukrainy, o których w tym dniu nie mogłem wiedzieć daje wynik 27,3mln czyli różnica 0,7%)

Dzięki. Jak na to, że robiłem to 3 dni po rozpoczęciu wojny kiedy absolutnie wszyscy pisali o stratach, odpisach i nie wiadomo jakich kataklizmach to naprawdę całkiem nieźle mi poszło. Także dziękuje Tobie za ten post xD

Mam nadzieje, że co kwartał będziesz wrzucał takie rzeczy aby pokazać ludziom, że można robić prognozy dużo lepiej niż analitycy jak tylko ma się tylko jakąś większą znajomość spółki xD
  • Re: @zen_on - o tragicznej prognozie PRZEZNICZAKA cd Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    Dla porównania prognoza wybitnego analityka z BOŚ opublikowana miesiąc później czyli 27 marca

H1

Przychody

Prognoza 1015mln było 1211mln (różnica 19,3%)

Zysk

Prognoza 18,7mln było 27,1mln (uwzględniając 1mln $ pomocy dla Ukrainy, o której Viscardi nie wiedział daje to 17,7mln czyli różnica 53% xD)

Także jeszcze raz powtórzę - więcej takich postów bo naprawdę można z nich ciekawe wnioski wyciągnąć xD
  • ZAŁOŻENIA, YOU FULL, ZAŁOŻENIA! Autor: fif_111 [178.43.54.*]
    Ty się cieszysz, że wyniki z twojej bull*hitowej prognozy scenariusza skrajnie pesymistycznego są zbieżne z realizującym się scenariuszem, któremu bliżej do średniooptymistycznej wersji wydarzeń??? Autozaor w pełnej krasie! lol!

Czyli w twojej bredni w 1H robimy 29mln zysku, a w 2H 26mln???
    No genialne!!! LOL!

• (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [109.173.144.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: ZAŁOŻENIA, YOU FULL, ZAŁOŻENIA! Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    I niech będzie, że waszym zdaniem czytam te prognozy ze szklanej kuli... marże wyliczam po rzucie kością... a informacje na temat spółki biorę z pudelka czy kozaczka. Nie mam z tym problemów. Naprawdę xD

Ważne, że te prognozy, marże, i informacje się sprawdzają.

A teraz szykuje się na bingo w kościele - coś czuje, że przy moim "szczęściu" dzisiaj wygram xD
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [178.43.54.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
    Szanowne dziecko.

Jeszcze raz. To jest prognoza z 27.02 czyli zrobiona 3 dni po rozpoczęciu wojny kiedy Ty i inni dyletanci prognozowali odpisy i straty.

Żeby dać Ci pełen obraz masz tutaj pełne zestawienie.

Obecne prognozy opublikowane w tym roku

PKO BP

03.02.2022 - reko 26,5zł

56,9mln $ (51,9mln $ w 2023)

22.07.2022 - reko 21,5zł

49,8mln $ (45,7mln$ w 2023)

BOŚ

24.03.2022 - reko 19,8zł

36,2mln $ (30,7mln $ w 2023)

25.04,2022 - reko 23,6zł

47,5mln $ (42,6mln $ w 2023)

Argus Research

14.04.2022 - reko 49zł

65mln $ (88,9mln $ w 2023)

23.08.2022 - reko 49zł

55,2mln $ (69,2mln $ w 2023)

ASBIS

48-52mln $

Moja prognoza z 27.02.2022

55,1mln $

No i na koniec update mojej prognozy dla H2

Q3

Przychody 615mln $

Zysk 14,6mln $

Marża zysku netto 2,37%

Q4

Przychody 805mln $

Zysk 19,7mln $

Marża zysku netto 2,44%

Za cały rok 2022

Przychody 2631mln $

Zysk 61,3ml $

Co możemy założyć patrząc na te prognozy:

- prognozy BOŚ są bezwartościowe
    - prognoza PKO wydana po rozpoczęciu wojny jest bezwartościowa

Prawdopodobnie zrealizuje się, któraś z prognoz

PKO - wydana na początku lutego przed rozpoczęciem wojny (56,9mln)

Moja - 3 dni po rozpoczęciu wojny (55,1mln) lub update (61,3mln)

Argus - (55-65mln)

I to są fakty. Także szanowne dziecko. Krzycz i złość się w tej piaskownicy ile jeszcze chcesz. Tylko nie moim problem jest to, że Ci piasek w zęby wchodzi a w grabkach popękały ząbki. Tak to bywa jak próbujesz się zabierać za sprawy, które Ciebie przerastają xD
    Najśmieszniejsze jest to, że rok temu kiedy pisałem o 300mln PLN (w lipcu) zysku w 2021 roku były te same teksty. Takie same głupie wpisy. Takie same krzyki.

Dlatego zachęcam wszystkich. Usiądźcie - zróbcie własną prognozę. Przyjmijcie założenia i ją opublikujcie. Oczywiście wymaga to trochę pracy i wiedzy ale co tam - ale będzie co porównywać.

Natomiast jeżeli nie potraficie tego zrobić to podziękujcie i skorzystajcie z tego, że ktoś odwala za was kawał roboty - bo prognozy przewyższają założenia analityków, na których opiera się konsensus.
  • LOL MARŻA ZYSKU NETTO W 3Q i 4Q jednak niższa niż w wariancie... Autor: fif_111 [178.43.54.*]
    skrajnie pesymistycznym!!! Jak to możliwe? Skrajnie pesymistycznym...cieeeekawe :))))
  • Re: LOL MARŻA ZYSKU NETTO W 3Q i 4Q jednak niższa niż w wariancie... Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    Szanowne dziecko. Jeżeli nie zauważyłeś to wojna trwa. Mamy światowy kryzys finansowy i szalejącą inflacje. $ jest najwyższych poziomach od 30 lat. Także tak. Nadal mamy skrajnie pesymistyczny scenariusz jeżeli chodzi o otoczenie dla ASBIS i pomimo tego zakładam, że przebiją 55mln $ zysku netto - nic się nie zmieniło (a i może uda im się zrobić wynik w granicach 60mln $ o czym napisałem)

Miesiąc po tym kiedy dałem prognozę 55mln $ zysku (choć dysponując dużo większą wiedzą niejaki Viscardi prognozował 36,5mln $ zysku a nawet mają jeszcze lepszy obraz sytuacji czyli wydając prognozę w kwietniu i wiedząc, że ASBIS radzi sobie dużo lepiej prognozuje 47,5mln $ zysku netto)

Naprawdę bawią mnie co raz bardziej te krzyki z piaskownicy xD
  • Re: LOL MARŻA ZYSKU NETTO W 3Q i 4Q jednak niższa niż w wariancie... Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    Z tego co piszesz to można wyciągnąć wnioski, że 60mln $ zysku netto to będzie dramat i kataklizm xD
    Czyli musiała być mocna sobota u Ciebie i jeszcze trzyma xD
  • POWTARZAM CHŁOPCZE - ZAŁOŻENIA, ..., ZAŁOŻENIA!!! Autor: fif_111 [178.43.54.*]
    Ty się cieszysz, że wyniki z twojej bull*hitowej prognozy scenariusza skrajnie pesymistycznego są zbieżne z realizującym się scenariuszem, któremu bliżej do średniooptymistycznej wersji wydarzeń??? Autozaor w pełnej krasie! lol!

Czyli w twojej bredni w 1H robimy 29mln zysku, a w 2H 26mln???
    No genialne!!! LOL!
  • HEHEH pozbawiony argumentów chwyta się urojeń :) Autor: fif_111 [178.43.54.*]
    Dnia 2022-09-04 o godz. 13:17 przezniczak napisał(a):
    > Szanowne dziecko... Ty w tamtym okresie pisałeś o stratach i odpisach także przestań się drzeć jak jakiś rozwydrzony bachor ze żłobka tylko napisz - "dziękuje".
    > >

Pokaż gdzie ja pisałem o stratach?

• Przezniczak Autor: ~Shined81 [31.61.246.*]
    Szanuj ludzi, a nie nazywają ich dziećmi.
    W INNYM WYPADKU każdy twój post będę sekowal z całej mocy.
    Miłej niedzieli.
  • Re: Przezniczak Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    Dobrze drogie dziecko... zapamiętam :)
  • Re: Przezniczak Autor: ~tannen [91.207.202.*]
    Ale gościu męczysz wora przez cały weekend! Ty naprawdę żyjesz tylko marżami, zyskami i przychodami? Może byś trochę wyluzował?
    A ty wogóle to masz aktualne badania okresowe?
  • Re: Przezniczak Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    Dnia 2022-09-04 o godz. 15:03 przezniczak napisał(a):
    > Dobrze drogie dziecko... zapamiętam :)
    -------------------------------------------------------
    A może już wyciągniesz kij, wiem, życie bez przyjemności jest mniej przyjemne.

• Re: Shined81 Autor: ~taylor_mason [83.23.232.*]
    Dnia 2022-09-04 o godz. 14:54 ~Shined81 napisał(a):
    > Szanuj ludzi, a nie nazywają ich dziećmi.
    > > W INNYM WYPADKU każdy twój post będę sekowal z całej mocy.
    > > Miłej niedzieli.

Wielu uzytkownikow forum przez lata zapracowalo na brak szacunku; przestalem tu bywac regularnie chyba jakos w 2020, ale nie pamietam Cie z tamtych czasow.

Brakuje Ci duzo kontekstu. Zreszta, zlosliwosci i przytyki kolegi przezniczaka (ktory jako jeden z niewielu pisze tutaj faktycznie rzeczowe watki) sa niczym w porownaniu do wiecznej krucjaty kolegow Andrzej vs maskopatol vs donb vs prof_wiatr (vs paulinka ostatnio?). Jesli chcesz zrobic cos dobrego dla forum to zacznij sekowac ich - jak krucjata sie skonczy i kolega przezniczak bedzie wtedy dalej niemily to chetnie do Ciebie dolacze i go naprostujemy, co Ty na to? :)
  • Re: @zen_on - o tragicznej prognozie PRZEZNICZAKA cd Autor: ~zen_on [87.99.119.*]
    Cóż, przy przychodach 693 w Q1, 473 w Q2, 453 w Q3 i 591 w Q4 i marży zysku netto 2,5% faktycznie wychodzi 55.25 mln.
    Nie dziwie się że przezniczak nie uwzględnił wtedy spadku marży przez wydatki na pomoc Ukrainie i większe koszty (m.in. szybciej rosnąca inflacja i elementy powiązane), szczególnie tego pierwszego nie dało się przewidzieć. Po to się robi też korekty prognoz jak się znacznie zmienia otoczenie i gospodarka i też patrząc na osiągnięcia spółki. Teraz zagadką jest tylko kolejna marża netto, dowiemy się jak zobaczymy. Ja ciągle uważam że podniosą prognozę. Może naciągnięciem było jedynie "najbardziej pesymistycznym scenariuszu". Ile będą mieć przychodów? Raczej więcej niż w większości rekomendacji (może nawet więcej niż zakłada Argus), można sobie przeskalować prosto jak powinny BM podnieść reko w momencie gdy ASB podniósłby prognozy. W każdym razie to nie oznacza jak się zachowa kurs.

• Re: @zen_on - o tragicznej prognozie PRZEZNICZAKA cd Autor: fif_111 [165.225.207.*]
    A jakbym dał 3,5% to wyjdzie 77mln i pięknie zrówna się rok do roku - szkoda, że na taki pomysł autozaor nie wpadł.
    https://i.imgur.com/3R5caZq.png

Powtórzę, dawać HISTORYCZNIE NAJWYŻSZĄ marżę netto do SKRAJNIE PESYMISTYCZNEGO SCENARIUSZA jest EKSTEMALNIE DUMBILNE.

• Re: @fif_111 Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    Powtórzę, dawać HISTORYCZNIE NAJWYŻSZĄ marżę netto do SKRAJNIE PESYMISTYCZNEGO SCENARIUSZA jest EKSTEMALNIE DUMBILNE.
    ----------------------------------------
    A czy zastanowiłeś się dlaczego, "wyliczenia" Pana Pawła idą w tym kierunku?
    Ja mam swoją teorię.
    To czysta socjotechnika.

• Re: @fif_111 Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    Czyli Wy naprawdę nie wiecie skąd się wzięło 2,5% marży zysku netto? xD

Nie no... zero zdziwienia xD

BTW

Najwyższa historycznie marża zysku netto była w Q3 2021 - 2,7%. oraz w Q4 2021 - 3%

Dzieciaki... wracajcie do jedzenia piasku. Zwyczajnie to was przerasta xD
  • Re: @fif_111 Autor: ~fif_111 [147.161.249.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 09:23 przezniczak napisał(a):
    > > Najwyższa historycznie marża zysku netto była w Q3 2021 - 2,7%. oraz w Q4 2021 - 3%

A pan analityk medyczny nie zauważył, że podaję najwyższą ROCZNĄ marżę?
    Odnoszę się do twojego mizernej ROCZNEGO analliza...
    Pomyśl zanim coś opublikujesz, odczekaj 15min przed kliknięciem w "wyślij", przeczytaj raz jeszcze a na pewno uda ci się ograniczyć ilość autozaorań.

Drogie dziecko - najwyraźniej nie znasz danych historycznych z ostatnich 3-4 lat. Nie wiesz jak marże z poprzednich lat przekładały się w na następne kwartały. Ogólnie to Ty poza jedzeniem piasku mało wiesz.

Gdyby nie one-off w postaci 2mln $ pomocy dla Ukrainy to marża zysku netto po H1 wynosi 2,4%

Jeżeli prześledzisz ostatnie kilka lat to zauważysz, że marża w Q1 i Q2 praktycznie w każdym roku była wyższa lub równa średniej marży netto z całego poprzedniego roku.

A teraz zrób sobie babkę na śniadanie z piasku xD
  • Re: @fif_111 Autor: ~Szachmat [5.173.129.*]
    Tym o to sposobem przezniczak pozamiatał dzieci błądzące we mgle i nie mające za grosz wiedzy o spółce ale mające standardowo jak najwięcej do powiedzenia - oczywiście negatywnego w wiadomym celu manipulacji.
  • Re: @fif_111 Autor: fif_111 [147.161.249.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 09:38 przezniczak napisał(a):
    > Drogie dziecko - najwyraźniej nie znasz danych historycznych z ostatnich 3-4 lat. Nie wiesz jak marże z poprzednich lat przekładały się w na następne kwartały. Ogólnie to Ty poza jedzeniem piasku mało wiesz.
    > >
    > > Gdyby nie one-off w postaci 2mln $ pomocy dla Ukrainy to marża zysku netto po H1 wynosi 2,4%
    > >
    > > Jeżeli prześledzisz ostatnie kilka lat to zauważysz, że marża w Q1 i Q2 praktycznie w każdym roku była wyższa lub równa średniej marży netto z całego poprzedniego roku.
    > >
    > > A teraz zrób sobie babkę na śniadanie z piasku xD

Tak, gdybyś przyjął 2,4% byłoby wciąż śmiesznie, ale nie dumbastycznie :)
    Nie zauważyłeś, że w H1 były 2 miesiące bez wpływu wojny? Gaaapcio :)

W 2Q (gdzie masz dodatkową sprzedaż do UA i sporo przekierowanej sprzedaży na sąsiadów RU - bonus w stosunku do założeń twojej prognozy) marża wyszła 2,33% (z wliczonym 1mln pomocy dla UA). Pewnie bez tego bonusa marża byłaby około 2,1 tj 20% niżej niż twoje pożal sie Boże wyliczenia.

Ale pozytywne jest, że zacząłeś się okrakiem wycofywać z tego 2,5% - nie zważając, że równocześnie podnosisz sprzedaż :)))

PS Przyjmij radę starczego kolegi z piaskownicy i przestań wyjadać zawartość swojej pieluszki - substancje toksyczne mają zły wpływ na twoje gugu-gaga.

Dziecko... napisałem, że 2,2mld prychodów i 55mln zysku netto to minimum.

Przychody - check (wszyscy już wiedzą, że będzie więcej)

Zysk netto - potwierdzi się w listopadzie

Prognoza za H1 - złoty order uśmiechu powinienem za to dostać bo w przeciwieństwie do większości baranów idealnie mi to wyszło.

Natomiast jeżeli drogie dziecko nie rozumiesz co to jest prognoza i wydaje Ci się, że roczną prognozę da się zrobić co do centa to jesteś największym bałwanem na tej planecie xD

W tamtych dniach byłem jedyną osobą (nie było nikogo poza mną) która zrobiła prognozę mówiącą o zyskach i to gigantycznych biorąc pod uwagę tamte nastroje i sytuacje.

Także możesz dalej jeść ten piasek i bawić się grabkami w piaskownicy ale naprawdę daj sobie spokój z dyskusjami z dorosłymi xD
    Ślij maile i listy do Viscardiego bo okazuje się, że wprowadził w błąd 100tki akcjonariuszy swoją indolencją intelektualną (błąd zysku netto rzędu 50% xD)... i razem z Alicją robi to niezmiennie od 3 lat xD

Domyślam się, że razem z Tobą w tej piaskownicy siedzi xD
  • Re: @fif_111 Autor: fif_111 [147.161.249.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 10:06 przezniczak napisał(a):
    > Dziecko... napisałem, że 2,2mld prychodów i 55mln zysku netto to minimum.

No właśnie! I to jest właśnie NAJMNIEJ MĄDRĄ rzeczą jaką napisałeś do tej pory (pomijając twoje szacunki 1mld zysku MRC w 2021 i 0,5mld w 2022). heheheh

W skrajnie negatywnym sceriuszu, który rozpisałeś, IDIOMATYZMEM jest przewidywanie HISTORYCZNIE wysokiej marży netto.
    Dotarło? Jak nie to niestety nie potrafię ci pomóc...wybacz :)

• Re: @fif_111 Autor: ~fif_111 [147.161.249.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 09:18 prof_wiatr napisał(a):
    ------------------------------------
    > A czy zastanowiłeś się dlaczego, "wyliczenia" Pana Pawła idą w tym kierunku?
    > Ja mam swoją teorię.
    > To czysta socjotechnika.
    >

Myślę, że tym razem nie była to naiwność, raczej zwieracze w psychice mu puściły i napisał takiego babola "ku pokrzepieniu serc" swego oraz innych, tzw 100% nagon.
  • Re: prof_wiatr Autor: ~Rafał [79.186.185.*]
    Witam,
    opony na balonie (wg przeżniczaka) nadal wytrzymują.
    Pierwsze koło SNX za nami.
    A u kolegi ?

Ps. kolego ~fif_111, nie pytaj o nic Zen_on , bo to wiewióra grająca z zakolakiem w jedną mańke.
    No chyba, że kolega bierze pod włos, aby uzyskać ich strategie.
  • Re: @przezniczak Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    Panie Pawle:
    1. jako człowiek który uważa się za "kulturalnego", proszę o wyjaśnienie dlaczego Pan innych obraża wyzywając od dzieciaków jedzących piasek.
    2. wydaje mi się , że nie ma Pan dzieci, wiec pisanie o nich wychodzi Panu bez problemu.
    3. stosując tego typu narracje (Pana wyliczenie), jedno jest pewne każde wyniki , forumowicze (o średnim poziomie IQ), będą traktować jako doskonała.
    4. Jeśli Pojawią się następne , złośliwości, obiecuje, że zajmę się tym na poważnie.

• @Rafał Autor: fif_111 [147.161.249.*]
    Cichutko Rafał, jedz piasek i nie przeszkadzaj. :)

• @Fif - daj se siana Autor: _mietek_ [95.143.246.*]
    @Fif,

ale o co Ci chodzi? Widzę, że dramę robisz to aż zerknę co tam piszecie.
    Moja rada. Daj se siana. Niech zaorak sam się ora i wyzywa innych od dzieciaków itp. i zraża do siebie kolejne nowe osoby.
    Po co ci z nim walczyć? Nudzi Ci się? xD

to teraz do samej prognozy
    Przeliczniak przeliczył po prostu pozostałe miesiące roku - Rosja + Ukraina

Jedyne założenia to było - Styczeń i luty są mocne więc +5%
    Marża netto będzie taka sama jak w poprzednim roku, mimo, że miała rosnąć bez wojny (marki własne, itp - sam mnie o tym przekonywałeś nieraz)

Najbardziej pesymistyczny dotyczy przychodów.
    W tym przypadku znaczy tyle, że nie licząc na wzrosty (ale też licząc na brak spadków + 0%) i odejmując sprzedaż Ukraina Rosja
    *(nie wrzucałem do Excela, więc nie wiem czy obliczenia są na 100% dobre. Na oko wydają się dobre).

Założenie tej samej marży co w poprzednim roku podczas gdy bez wojny spodziewaliśmy się jej dalszego wzrostu wcale nie jest takie złe.

Podsumowując.
    Zgadzam się, że nie jest to najbardziej pesymistyczny, tylko najbardziej pesymistyczny jeśli chodzi o przychody z UA + RU.
    Pozostałe założenia jak brak spadku marży lub brak spadku przychodów na pozostałych rynkach mogłyby być w wariantach bardziej pesymistycznych, ale autor nie uznał, ich za realne lub po prostu ich nie uwzględnił w swoich

Wygląda na to, że masz problem ze stwierdzeniem "najbardziej pesymistyczny", a nie założeniami samymi w sobie.
    Nie uważasz, że czas na krytykowanie prognozy z lutego był w lutym.

Sam uważałem podobnie na tamten moment. Wyliczenia przeliczniaka są spoko bo pokazują za pomocą prostej algebry jakie są widełki tego o czym mówimy.

coś takiego znalazłem ze swoich wpisów:
    https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=11497387&strona=1

• Re: @Fif - daj se siana Autor: ~fif_111 [165.225.207.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 10:20 _mietek_ napisał(a):
    > Nie uważasz, że czas na krytykowanie prognozy z lutego był w lutym.

Nie mam aktualnie czasu(straciłem za dużo na wyciaganie głowy zaora z pieluchy) więc tylko odnośnie tego co powyżej.
    Czas jest jak najbardziej odpowiedni, gdyż autozaor przechwala się, że jego prognozy się sprawdzają podając te 55mln z prognozy najbardziej pesymistycznej i porównuje do tego co się aktualnie realizuje, a jest dalekie od założeń jego prognozy.

Zresztą, gdybym nie przeoczył tej prognozy w lutym, to pewnie uwypukliłbym ten autozaor już w lutym.

• Re: @Fif - daj se siana Autor: _mietek_ [95.143.246.*]
    spoko.

szkoda prądu.
    niech się chwali.
    trafiło mu się raz 300 mln, więc niech chodzi dumny jak paw. Duma kroczy przed upadkiem. Pamiętaj :).

wojna* i dywidenda** - w tych tematach też 99,9% skuteczności ma?

* Costas Tziamalis 25.02.2022 11:00
    Póki co nie widzimy żadnych zagrożeń do wypłaty planowanej dywidendy.

** ile to miało być za 2021? 0,64$? 30%? xD
  • Re: @mietek Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    > ** ile to miało być za 2021? 0,64$? 30%? xD
    ----------------------------------
    dobre....
    Dodam tylko:
    wiadomo co się dzieje na szerokim rynku, teraz czas na warowanie i lokowanie kasy w odpowiednim czasie.
    a zastanawianie się jakie będą wyniki za 3Q, $Q, to czysta teoria.
    Jeśli np. WIG20 BEDZIE NA POZIOME 1350 , to jaki bedzie kurs Asbisu??

• Re: @mietek Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    Ciekawa sesja, choćby dlatego, że brak Ameryki.
    Skończyły się wakacje, mamy wrzesień, a obroty jak na osiedlowym warzywniaku.
    Czy to wina Ameryki czy też września?
    A może przyczyną są oba w/w czynniki.
    Jedynie:
    Bumech i Sunex dadzą dzisiaj trochę emocji.
    A warto popatrzeć na Torpol, ukochaną spółkę Pana Pawła.

• wiater nie syp tym piachem po oczach... Autor: ~fif_111 [165.225.207.*]
    chcesz, to go sobie zjedz, ale nie irytuj innych swoimi kwaśnymi jabłuszkami.
    PS trzydzio ci za to płaci? jak kojarzę, to wy dwaj nierozłączni. EAH wyszło ci bokiem? Ile tam umoczyłeś?
  • Re: wiater nie syp tym piachem po oczach... Autor: ~Fiff_111 [31.61.246.*]
    Who is who
  • Re: JADĄ CHŁOPCY RADAROWCY Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    Autor: ~fif_111 [165.225.207.*] 
    fif_111~ [31.61.246.*] 
      fif_111 [178.43.54.*]

Mnie to zaczyna nudzić, nie napiszę piaskownica, bo nie będę zniżał się do poziomu Pana Pawła.
  • Re: JADĄ CHŁOPCY RADAROWCY Autor: ~Gustav [31.61.183.*]
    Pan profesur odkryl VPN.co.za maliniak
  • Re: ~Gustav Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    Ja generalnie nie przywiązuje uwagi kto pisze, a raczej co piszę.
    Na markecie jestem aby zarabiać, a nie bawić się w podśmiehujki.
    Strata czasu
  • Re: JADĄ CHŁOPCY RADAROWCY Autor: fif_111 [147.161.249.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 14:56 prof_wiatr napisał(a):
    > Mnie to zaczyna nudzić, nie napiszę piaskownica, bo nie będę zniżał się do poziomu Pana Pawła.

Wiater znamy się już tak długo, że powinieneś rozpoznawać mnie po piśmie i niuansikach (jak EAH, gdzie też się spotkaliśmy).
    Nie idź drogą autozaoraka i nie daj się ponieść paranoi.

A teraz, jak w tytule wątku, może byś się wypowiedział w temacie prognozy p. autozaora, poproszę bardzo.

• Re: JADĄ CHŁOPCY RADAROWCY Autor: _mietek_ [95.143.246.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 15:15 fif_111 napisał(a):

>
    > A teraz, jak w tytule wątku, może byś się wypowiedział w temacie prognozy p. autozaora, poproszę bardzo.
    >

zapomniałem napisać - w lutym jeszcze chyba nie było informacji, że Rosja ma znacznie mniejszą marżę niż reszta, więc teraz łatwiej liczyć na wyższą marżę niż przed tą informacją.
    Choć pewnie zaorak miał to już od 3 miesięcy, pomimo, że na czacie prezes powiedział, że się nie da :). Wystarczy tylko trochę poszperać :). Ciekawe gdzie on tą nadąsaną głowę wsadza, żeby takie coś wyciągnąć :).

• Re: JADĄ CHŁOPCY RADAROWCY Autor: przezniczak [109.173.144.*]
    Z IR geniuszu. Wystarczy zadawać pytania. Podadzą Tobie informację odnośnie marży w danym kraju za cały rok. Choć domyślam się, że telefon czy wysłanie maila was przerasta.

Z tego samego źródła wiem o % przychodów i zysków jeżeli chodzi o marki własne w 2021 i w tym roku.

Oczywiście wam pozostaje pajacowanie na forum i zastanawianie się jak to jest możliwe że ktoś może coś wiedzieć xD
  • Re: JADĄ CHŁOPCY RADAROWCY Autor: prof_wiatr [95.49.27.*]
    Dnia 2022-09-05 o godz. 15:15 fif_111 napisał(a):
    > Dnia 2022-09-05 o godz. 14:56 prof_wiatr napisał(a):
    > > Mnie to zaczyna nudzić, nie napiszę piaskownica, bo nie będę zniżał się do poziomu Pana Pawła.
    >
    > Wiater znamy się już tak długo, że powinieneś rozpoznawać mnie po piśmie i niuansikach (jak EAH, gdzie też się spotkaliśmy).
    > Nie idź drogą autozaoraka i nie daj się ponieść paranoi.
    >
    > A teraz, jak w tytule wątku, może byś się wypowiedział w temacie prognozy p. autozaora, poproszę bardzo.
    -----------------------------------------------------------------
    Sorry jego prognozy interesują mnie jak zeszłoroczny deszcz.
    Ci którzy uwierzyli w te socjotechniczne tyrady wiszą wysoko na gałęzi.
    Poważnie:
    Ja dzisiaj trochę pracuje, i np: 1H 2022/1H2021
    Exol 71694/21611= +330%
    Pccrokita 241306/159679=+151%
    Handlowy 782333/467594=+167%

• Re: @mietek Autor: ~zen_on [31.0.95.*]
    A jaki będzie np. kurs Bumechu?
[x]
ASBIS -0,90% 22,00 2023-02-03 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe