• Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~xxx [31.61.224.*]
    Nastąpiło przekształcenie Hawe Telekom ze spółki z o.o. w S.A.

https://www.imsig.pl/pozycja/2022/153/KRS/598117,HAWE_TELEKOM_SP%C3%93%C5%81KA_AKCYJNA_W_RESTRUKTURYZACJI

Ktoś ma pomysł jaki mógł być cel takiego zabiegu?
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~StarszyPan [77.111.247.*]
    Być może chodzi o to, że łatwiej ukryć akcje niż udziały. Wtedy główny akcjonariusz może pozostać nieznany.
    Pozdrawiam
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~StarszyPan [77.111.247.*]
    Być może w planach jest nowa emisja akcji skierowana do wybranych inwestorów.
    Pozdrawiam.
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~Jogi [31.0.180.*]
    Kiedyś na Optimusie jak przejął Jakubas było za
    1 akcje były dwie gratis ale tylko dla akcjonariuszy z akcjami.Kurs wtedy wystrzelił jak z katapulty i spółkę potem Jakubas sprzedał dla CD-Proiekt.Zarobiłem sporo teraz posiadam 50 tys akcji Hawe ale są gdzieś u Prezesa co z moimi akcjami nie wiem czy zostałem okradziony czy będzie kosmos na+++++ czas się dłuży?????????
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~igoj [46.204.36.*]
    Szybko poszło.

komu sprzedałeś 1510000 akcji jak notowania były zawieszone. ?
    Nikomu nie sprzedawałem od początku mam 50.000 mam zaświadczenie z DM o ilości akcji na dzień wywalenia z gieldy
    Bzdury wypisujesz
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~kenaj52 [188.146.196.*]
    Cel wydaje się oczywisty. Odcięcie Hawe SA i jakiekolwiek wpływu na sprawy. Dla akcjonariuszy Hawe SA to chyba czas na koniec marzeń.
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~Umoczony [46.205.148.*]
    Masz racje tu nie chodzi o nasze interesy tylko o ich interesy… w naszej sprawie jedynym słusznym ruchem byłoby nagłośnić sprawę poprzez liczne manifestacje ..
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~Aero [212.180.231.*]
    Może tu chodzi o zamianę długu na kapitały
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~StarszyPan [195.225.69.*]
     Hawe Telekom Sp z.o.o. na liście podmiotów chronionych.
    Czy Sp z.o.o. to jest to samo co Sp S.A. Niby tak. Ale czy na pewno?
    Pozdrawiam
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~xxx [31.61.232.*]
    Jakby ktoś chciał znać odpowiedź na to pytanie, to może je zadać w odpowiednim ministerstwie, czyli Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Kontakt
    ul. Krucza 36/Wspólna 6
    00-522 Warszawa
    tel. +48 222 500 122
    e-mail:

map@map.gov.pl

Pod powyższym adresem jest taki jak niżej, więc może lepiej wysłać ma obydwa, żeby mieć pewność, że ktoś to przeczyta

SekretariatJSasin@map.gov.pl

Przykład pisma:

Dzień dobry,
    W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2021 r. w sprawie wykazu podmiotów podlegających ochronie oraz właściwych dla nich organów kontroli, na liście podmiotów znalazła się spółka Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie
    (numer KRS: 0000108425).

W dniu 09.05.2022 r., w wyniku przekształcenia (w trybie art. 551 i in. Kodeksu Spółek Handlowych) spółki pod firmą Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie przy ul. Adama Naruszewicza 13A 02-627 Warszawa na mocy uchwały z dnia 9 maja 2022 r. podjętej na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników, powstała spółka Hawe Telekom S.A. Nowa spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 15.07.2022 r. pod numerem KRS 0000981831.

Na dzień 2 września 2022 r. w KRS spółki Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji (numer KRS: 0000108425) w Dziale 6, Rubryka 4 - Informacja o połączeniu, podziale lub przekształceniu, nie ma informacji na temat przekształcenia spółki ze spółki z o.o. w spółkę S.A.

Proszę o informację, czy w związku z dokonanym przekształceniem, nowopowstały podmiot, mimo innej formy prawnej oraz innego numeru KRS, niewskazanego na liście podmiotów chronionych, nadal podlega ochronie zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 grudnia 2021 r.?

• Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~Ddd [46.204.68.*]
    Poszło tu i tu
  • Re: Hawe Telekom przekształcone w S.A. Autor: ~NIE_złodziejom [193.56.254.*]
    poszło
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [212.180.231.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Ddd [46.204.72.*]
    Pod drugi email JSasin
    Wiadomość nie doszla
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~xxx [31.61.227.*]
    Adres to:
    SekretariatJSasin@map.gov.pl

Słowo "Sekretariat" jest częścią adresu. Bez spacji.
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Ddd [46.204.72.*]
    Tak tak
    Ja popełniłem błąd...gdzieś uciekła literka l. Z .pl
    Poszło jeszcze raz
  • Udzielili odpowiedzi Autor: ~Aero [212.180.231.*]
    ... Wam chyba także :/
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~Ddd [46.204.72.*]
    Szanowny Panie,

pytanie dotyczy interpretacji przepisów ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o kontroli niektórych inwestycji.

Na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej nie można domagać się dokonywania przez organ wykładni prawa czy wytworzenia informacji w sprawie indywidualnej.

Wykładnia przepisów prawa, jak też ocena ich zastosowania, czyli swego rodzaju opinia prawna, nie stanowi informacji publicznej (por. postanowienie NSA z dnia 19 stycznia 2011 r., I OSK 8/11, postanowienie NSA z dnia 24 stycznia 2006 r. sygn. akt I OSK 928/05).

Pytania o udostępnienie informacji publicznej dotyczą bowiem jedynie sfery faktów, a nie ocen, planów czy zamierzeń dotyczących przyszłych działań organu w sprawach indywidualnych. Informacją publiczną nie są również żądania wyjaśnienia treści aktów, w tym przepisów prawa (wyrok WSA w Gdańsku z dnia 16 października 2019 r. sygn. II SAB/Gd 95/19).

Tego rodzaju żądania nie mieszczą się w sferze faktów i w konsekwencji nie można rozstrzygać owych żądań w trybie u.d.i.p. z tego mianowicie powodu, że nie jest spełniony jej zakres przedmiotowy. Tym samym na zasadach określonych w przepisach u.d.i.p. nie można domagać się dokonywania przez organ wykładni prawa.

Z poważaniem.
    Xxx to mi odesłali...
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~Aero [212.180.231.*]
    Dnia 2022-09-09 o godz. 09:18 ~Ddd napisał(a):
    > Xxx to mi odesłali...

Mnie to samo
    Pierd.......ny bełkot....i dalej nic z tego nie wynika...
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~xxx [31.61.235.*]
    Według mnie korzyść z tego jest taka, że jeśli ministerstwo wcześniej o tym nie wiedziało, to teraz o tej zmianie zostało przez nas poinformowane. Jeśli są ludźmi odpowiedzialnymi, to zajmą się tym tematem o ile rzezywiście jest taka potrzeba. Jeśli by się okazało, że przekształcenie spowodowało utratę kontroli nad spółką, a ministerstwo o tym wiedziało, ale nie zareagowało to ktoś będzie musiał ponieść konsekwencje.
    W teorii cel tej zmiany jest taki jak napisał Aero, czyli przekształcenie długu w akcje. Chyba w raporcie rocznym Hawe Telekom za 2021 była taka informacja. To ma być nowa propozycja układowa. Jednak jak się czyta, że od grudnia 2017 roku spółka przygotowuje propozycje układowe i po pięciu latach nadal nie ma układu, to chyba można dojść do wniosku, że te wszystkie działania są pozorowane i oficjalny powód nie koniecznie jest tym prawdziwym.

P.s.
    Inna sprawa, że można było odpowiedzieć na nasze pytanie w jednym zdaniu i nie trudzić się w wyjaśnianiu dlaczego nie możemy dostać odpowiedzi. Chyba, że taka formułka jest wysyłana na zasadzie kopiuj wklej i tylko zmieniają kilka słów, żeby pasowało do sytuacji.
    Dnia 2022-09-09 o godz. 11:41 ~xxx napisał(a):
    > Według mnie korzyść z tego jest taka, że jeśli ministerstwo wcześniej o tym nie wiedziało, to teraz o tej zmianie zostało przez nas poinformowane. Jeśli są ludźmi odpowiedzialnymi, to zajmą się tym tematem o ile rzezywiście jest taka potrzeba. Jeśli by się okazało, że przekształcenie spowodowało utratę kontroli nad spółką, a ministerstwo o tym wiedziało, ale nie zareagowało to ktoś będzie musiał ponieść konsekwencje.
    > > W teorii cel tej zmiany jest taki jak napisał Aero, czyli przekształcenie długu w akcje. Chyba w raporcie rocznym Hawe Telekom za 2021 była taka informacja. To ma być nowa propozycja układowa. Jednak jak się czyta, że od grudnia 2017 roku spółka przygotowuje propozycje układowe i po pięciu latach nadal nie ma układu, to chyba można dojść do wniosku, że te wszystkie działania są pozorowane i oficjalny powód nie koniecznie jest tym prawdziwym.
    > >
    > > P.s.
    > > Inna sprawa, że można było odpowiedzieć na nasze pytanie w jednym zdaniu i nie trudzić się w wyjaśnianiu dlaczego nie możemy dostać odpowiedzi. Chyba, że taka formułka jest wysyłana na zasadzie kopiuj wklej i tylko zmieniają kilka słów, żeby pasowało do sytuacji.

Podmiot po przekształceniu na zasadzie sukcesji generalnej powinien wejść we wszystkie prawa i obowiązki dotychczasowego. Mam nadzieję, ze w sprawie ochrony tez nic się nie zmieni.
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~kenaj52 [37.30.44.*]
    A może xxx i aero pokusilibys'cie się spróbować wyjaśnić co ten dziwny fakt oznacza dla akcjonariuszy Hawe SA !
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~xxx [31.61.225.*]
    Nie wiem, czy dobrze Ciebie rozumiem? Czy chodzi Ci o to, że ten fakt jest nieistotny z punktu widzenia akcjonariuszy Hawe i niepotrzebnie się o tym rozpisujemy?
    Według mnie sytuacja w Hawe Telekom jest istotna dla akcjonariuszy Hawe S.A. ponieważ jedynym istotnym składnikiem majątku Hawe S.A. były udziały w Mediatel, do którego należy 100% udziałów w Hawe Telekom. Bez Hawe Telekom spółka Hawe S.A. jest wydmuszką z długami.
    W zasadzie to już się chyba stało, bo udziały w Mediatelu już są zarządzane przez kogoś innego i ten ktoś zwołał NWZA Mediatela, na którym wybierze sobie nowy zarząd. Następnie zwoła NWZA Hawe Telekom, na którym wybierze sobie nowy zarząd. A później nie wiem co chcą zrobić. Mogą np. podwyższyć kapitał przez emisję akcji dla podmiotu, na który się zgodzi ministerstwo. Jeśli udziały w Mediatel przejęła ARP, to może Hawe Telekom trafi do Exatela. I nic nam wtedy nie da NWZA w Hawe S.A.
    Dnia 2022-09-09 o godz. 21:27 ~xxx napisał(a):
    > Nie wiem, czy dobrze Ciebie rozumiem? Czy chodzi Ci o to, że ten fakt jest nieistotny z punktu widzenia akcjonariuszy Hawe i niepotrzebnie się o tym rozpisujemy?
    > > Według mnie sytuacja w Hawe Telekom jest istotna dla akcjonariuszy Hawe S.A. ponieważ jedynym istotnym składnikiem majątku Hawe S.A. były udziały w Mediatel, do którego należy 100% udziałów w Hawe Telekom. Bez Hawe Telekom spółka Hawe S.A. jest wydmuszką z długami.
    > > W zasadzie to już się chyba stało, bo udziały w Mediatelu już są zarządzane przez kogoś innego i ten ktoś zwołał NWZA Mediatela, na którym wybierze sobie nowy zarząd. Następnie zwoła NWZA Hawe Telekom, na którym wybierze sobie nowy zarząd. A później nie wiem co chcą zrobić. Mogą np. podwyższyć kapitał przez emisję akcji dla podmiotu, na który się zgodzi ministerstwo. Jeśli udziały w Mediatel przejęła ARP, to może Hawe Telekom trafi do Exatela. I nic nam wtedy nie da NWZA w Hawe S.A.

Jeżeli to Skarb Państwa obejmie nowa emisję to nie sądzę, żeby nas ordynarnie odcięli. Byłbym zaskoczony, mocno. Tutaj dłużnikiem tak naprawdę była HT a HAWE S.A. gwarantem
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~kenaj52 [37.30.36.*]
    Pytanie jest jedno : czego właścicielem, w obecnej sytuacji, poza długami jest Hawe SA ?
    Dnia 2022-09-11 o godz. 10:10 ~kenaj52 napisał(a):
    > Pytanie jest jedno : czego właścicielem, w obecnej sytuacji, poza długami jest Hawe SA ?

Mediatel S.A.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [212.180.231.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
    Dnia 2022-09-09 o godz. 18:46 ~kenaj52 napisał(a):
    > A może xxx i aero pokusilibys'cie się spróbować wyjaśnić co ten dziwny fakt oznacza dla akcjonariuszy Hawe SA !

Tylko tyle, że ktoś obejmie akcje, pewnie będzie nowa emisja w HT.
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~akcj [178.43.243.*]
    zatem kiedy jedziemy do Ministerstwa wyjaśnić tą sprawę? niech wiedzą, że nie popuścimy takiej próby kradzieży
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~akcj [178.43.243.*]
    a może Ministerstwo chce odkupić nasze akcje? moje zaoferuję po 3zł

Dnia 2022-09-11 o godz. 21:27 ~akcj napisał(a):
    > a może Ministerstwo chce odkupić nasze akcje? moje zaoferuję po 3zł
    >

Było by bardzo dobrze, gdyby jakiś inwestor zdecydował się odkupić nasze akcje aczkolwiek 3 zł to w tych czasach zdecydowanie za niska cena za te aktywa.
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~akcj [193.56.254.*]
    więc czy pora znaleźć takiego inwestora? ogłoszenia, iż grupa akcjonariuszy rozważa sprzedaż akcji?
    Dnia 2022-09-12 o godz. 18:59 ~akcj napisał(a):
    > więc czy pora znaleźć takiego inwestora? ogłoszenia, iż grupa akcjonariuszy rozważa sprzedaż akcji?

Całkiem dobry pomysł, należy się zrzeszyć i można rozważyć takie działania.
  • potrzeba lidera Autor: ~akcj [193.56.254.*]
    potrzeba lidera z jajem do zebrania ludzi i wyjścia z propozycją odsprzedaży
  • Re: potrzeba lidera Autor: ~akcj [193.56.254.*]
    może temat do odrębnego wątku?
  • Re: Udzielili odpowiedzi Autor: ~kenaj52 [37.30.36.*]
    Jeśli ten "ktoś" obejmie emisję HT, to tak jakby objął Mediatela czyli nasze akcje Hawe SA także. Czyż nie ?
    Dnia 2022-09-12 o godz. 21:01 ~kenaj52 napisał(a):
    > Jeśli ten "ktoś" obejmie emisję HT, to tak jakby objął Mediatela czyli nasze akcje Hawe SA także. Czyż nie ?

No nie do końca
[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.