• Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~ObserwatoR [91.236.4.*]
    Jak wiecie, oprócz moje LT typu, czyli RNK oraz średnioterminowego TEN, moją perełką jest GreenX (GRX), dawne Praire (PDZ).
    Wg mnie ta spółka da najwiecej zarobić z obecnych walorów na GPW i to w stosunkowo niedługim czasie. Dlaczego?
    - przyspieszone postępowanie arbitrażowe na kwotę 4mld zł przy obecnej kapitalizacji 170mln jest w końcowej fazie. Przypominam, że LCM wyłożyło 50 baniek bez gwarancji zwrotu w przypadku przegranej sprawy, więc wygrana jest praktycznie pewna. Oznacza to dla akcji jakieś dyskonto 2500%
    - spółka rownolegle szuka złoży miedzi w Grenlandii. Szuka i znaleźli! Zerknijcie na dzisiejsze espi. Analiza laboratoryjna danych historycznych próbek pobranych w ramach projektu ARC potwierdza występowanie 99,8% czystej miedzi rodzimej. Dr Jon Bell, dyrektor techniczny Greenfields, powiedział: „Byliśmy pewni, że miedź rodzima okaże się materiałem o niskiej zawartości szkodliwych pierwiastków, ale nie spodziewaliśmy się, że wyniki będą tak spektakularne.

Prezes zapowiada wiele informacji w nadchodzącym czasie, a wiadomo, że będą one kursogenne. Oczywiście espi o arbitrażu prawdopodobnie spowoduje otwarcie kursu luką, nawet rzędu 1000% wg mnie. A mamy jeszcze Grenlandię i prezesa, który wspominał o podobniej spółce, która z kilku centów z dnia na dzień była notowana po kilka dolarów.

Wszystko to razem wzięte czyni wg mnie inwestycje w GRX wysoce bezpieczną, przy mega niskiej kapitalizacji, a jednocześnie mega wysokiej potencjalnej stopie zwrotu.

Nie namawiam na kupno czy sprzedaż, ale warto zgłębić temat, bo prezes zmienił ostatnio kompletnie komunikację z rynkiem i akcjonariuszami, co wg mnie może się przenieść na permanentny wzrost, wzrost spektakularny.

Co do RNK to będzie się działo od września, zobaczycie :)
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~James [178.235.190.*]
    ObserwatoRów na forum jak psów ;)
    Ja pamiętam takiego ObserwatoRa który naganiał przy 0,6 zł. na 1Solution - dzisiaj kurs 0,1.
    Potem na Ranku wieścił wiosną '21 dywidendę 2 PLN, a w wakacje '22 kurs 12 PLN.
    Ale to zapewne nie ty. Co?
    Hehehe, czego to trolle nie zrobią dla mamony ...
    ;)
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~ObserwatoR [91.236.4.*]
    Ja polecałem RNK, ale nie pisałem o dywidendzie 2PLN, że będzie na wiosnę 2021. Zreszta Johny i dywidenda? Chyba, jeszcze nie teraz.
    Pokusisz się naganiaczu o poziom kursu Ranka do końca roku?
    Dawaj ...
    ;)
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~ObserwatoR [91.236.4.*]
    Jak udowodnisz to co napisałeś powyżej o rzekomym wieszczeniu dywidendy z mojej strony, to może się pokuszę.
    Mam teraz szukać posta ObserwatoRa z grudnia?

• Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~Wchodze [31.0.42.*]
    Nic takiego nie pisał a typ GRX faktycznie może dać niewyobrażalna stopę zwrotu
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: comtrader_optymista [91.239.154.*]
    Dnia 2022-08-11 o godz. 23:31 ~James napisał(a):
    > Mam teraz szukać posta ObserwatoRa z grudnia?
    >

Powinieneś... skoro coś komuś zarzucasz, to dowód by się przydał. ;-)
    Ja osobiście mam do OserwatoR-a podejście... takie ambiwalentne - nie wiem, czy nam z nim po drodze czy nie...

comtrader
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~szacun [165.225.206.*]
    ObserwatoR szacun za typ!
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~Spokojnyoswoje [31.0.44.*]
    Też mam Greenx odkąd polecałeś, ale jakiś ObserwatoR naganiał cholernie na Ranka przy kursie 2.9 no i jestem. I co teraz? Może Com się wypowie albo inny szpec
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~James [178.235.187.*]
    Rozmnożyło się nam tych ObserwatoRów. 
    Pewien "rekomendował" 1Solution po 0,55 - dzisiaj 0,20.
    Ranka po 3,00 dzisiaj 1,69.
    I jeszcze kilka innych "inwestycji".

Postuluję na forum! Jeszcze więcej ObserwatoRów!!!
    ;)

• Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~oxi [37.30.41.*]
    I każdy pragnie posiadać Ranka he he
    Nie każdy po 2,30 - 3,30?
    ;)
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: comtrader_optymista [91.239.154.*]
    Dnia 2022-08-12 o godz. 19:25 ~James napisał(a):
    > Nie każdy po 2,30 - 3,30?
    > ;)

Hmm...
    Ta spółka nie potrafi wykształcać spokojnego trendu wzrostowego (Rank nazywany jest wszak spółką nieustającej podaży! :-)) i przy przełożeniu wajchy rośnie zawsze gwałtownie, skokowo, z zaskoczenia i z dużymi wolumenami.
    Jednak jak dotąd zawsze po takich zrywach głęboko i męcząco się korygowała, a ostatnio m. in. przez wybuch wojny z głębokością tej korekty po prostu ostro przegięto...
    Od dawna twierdziłem natomiast, że nadejdzie taki moment, że tu zaskoczeniem nie będzie gwałtowny wzrost (bo taki z ogromnym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością nastąpi!), ale... brak głębokiej korekty po nim!

Powiedzmy też sobie otwarcie... póki co nie ma żadnego przełomu.
    Jak mawia nasz znamienity kolega Stanisław... jest chooojowo, ale stabilnie! :-)
    Kurs jest wciąż przy górnej granicy kanału horyzontalnego 1,50 - 1,70 zł z tym, że ostatnio dolna jego granica podniosła się do ok. 1,60 zł, co zwiększa prawdopodobieństwo wybicia górą.
    Ostatecznym potwierdzeniem wybicia będzie natomiast wzrost (potwierdzony wolumenami!) wyraźnie powyżej 1,80 zł.
    A później... granica 2 zł tylko igraszką będzie...
    To wszystko i tak wciąż śmieszne ceny dla spółki z takimi aktywami - właściwie obecną wycenę całej spółki pokrywają jej udziały w Port Popowice... a cała reszta (5 Galerii na czele z Piastów i Chojnicami, Olsztyn, Katowice, Kielce, Piotrków, Duchnów pod Warszawą, Terespol, Lublin, kto wie czy nie Gdynia (?) itd. jest gratis!!!

Także nie wiem James co tam sobie kombinujecie, ale dopóki akcji w docelowych ilościach nie macie to z procesowej ostrożności nie wyjeżdżałbym z twierdzeniem, że 2,30 zł to bardzo drogo. :-)

comtrader

• Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~pawob [46.134.40.*]
    W formie pytania, szacując poziom zysków za 21r ObserwatoR prognozował udział akcjonariuszy w hipotetycznym podziale tłustego kota. Potwierdzam ogólne stwierdzenie, ale czy padło 2 zł to mam wątpliwość.
    Dnia 2022-08-12 o godz. 23:21 ~pawob napisał(a):
    > W formie pytania, szacując poziom zysków za 21r ObserwatoR prognozował udział akcjonariuszy w hipotetycznym podziale tłustego kota. Potwierdzam ogólne stwierdzenie, ale czy padło 2 zł to mam wątpliwość.

Obaj wiemy Pawle, że rozważania o dywidendzie były raczej bezcelowe - także ja nawet nie zwracałem uwagi na takie głupoty...
    A czy ObserwatoR jest naszym (tzn. akcjonariatu długoterminowego) sojusznikiem czy nie jest?
    Co do tego mam mieszane uczucia...

comtrader
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~Dario [5.184.240.*]
    I gdzie ta rakieta? Kapiszon wyszedł...
    Dnia 2022-08-13 o godz. 06:23 ~Dario napisał(a):
    > I gdzie ta rakieta? Kapiszon wyszedł...

W sobotę się czegoś spodziewałeś? ;-)
    Zmartwię Cię - jutro i w poniedziałek też będzie... kapiszon. ;-)
    I ktoś tu pisał o rakiecie?
    O ile sobie przypominam, to wręcz przeciwnie - pisałem, że póki co nic się nie stało... jesteśmy co prawda przy górnej linii kanału horyzontalnego 1,50 - 1,70 zł, a właściwie ostatnio zawężonego od dołu do 1,60 zł, ale kurs wciąż z niego nie wyszedł.
    Gdy wyjdzie... zauważysz! :-)

comtrader
  • Re: Finały okazji życia coraz bliżej Autor: ~FanObserwatoRa [31.0.44.*]
    Jeśli chodzi o GRX to ObserwatoR zaznaczył ze finał arbitrażu coraz bliżej a do tego dochodzi rownolegle coraz lepsza komunikacja zarządu i tematu Grenlandii. Nie pisał ze 1000% jutro. Co do RNK to wiele razy powtarzał ze to jego inwestycja LT i ze jak spadnie to będzie dokupować nawet kredyt chyba wziął wiec na te 10zl pewnie trzeba będzie poczekać kilka lat choć ObserwatoR to pisał ze we wrześniu się ruszy RNk
    Dnia 2022-08-13 o godz. 10:06 ~FanObserwatoRa napisał(a):
    > Jeśli chodzi o GRX to ObserwatoR zaznaczył ze finał arbitrażu coraz bliżej a do tego dochodzi rownolegle coraz lepsza komunikacja zarządu i tematu Grenlandii. Nie pisał ze 1000% jutro. Co do RNK to wiele razy powtarzał ze to jego inwestycja LT i ze jak spadnie to będzie dokupować nawet kredyt chyba wziął wiec na te 10zl pewnie trzeba będzie poczekać kilka lat choć ObserwatoR to pisał ze we wrześniu się ruszy RNk

Naprawdę jesteś fanem ObserwatoR-a, czy po prostu razem pracujecie? ;-)

comtrader
     Proszę:

Re: Od jutra wzrosty, koniec korekty i ruchów optymalizacyjnych Autor: ~ObserwatoR [89.64.49.*] 2021-12-28 19:25
    Ty może przestań pić! Dla mnie RNK to inwestycja LT, ale pewnie tego nie rozumiesz, jako inwestor covidowy. Kupisz po 3PLN czy będziesz brał dopiero po 10PLN? Tak, tak, pewnie nie kupisz poniżej 2PLN, w sumie nawet się zgodzę.

Re: Od jutra wzrosty, koniec korekty i ruchów optymalizacyjnych Autor: ~ObserwatoR [89.64.49.*] 2021-12-28 21:08
    Ty winieś mieć nick oksymoron. Przypominaj, czekam na te 2zl, dywidendy.

James nie rzuca słów na wiatr.
    ;)

[x]
RANKPROGR -2,97% 1,79 2022-12-07 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.