• Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~mpost [5.185.20.*]
    A ja wam powiem, że u mnie LIPIEC był REKORDOWY.
    I cały 3 zapowiada się dużo lepiej jak 2Q!!!
    Banki kwartalnie zmieniają oprocentowanie dla klientów i to właśnie w od 1 lipca wzrosło ono do praktycznie obecnej stawki WIBOR wzrosło o około 3%!!!.
    Czyli 6,5%-6,7% + marża w zależności od produktu. Pod 10% mają praktycznie wszyscy.

Wchodzą wakacje - ale one BOŚ nie dotyczą zbytnio. Mogą banku stracić do ok 20% przychodów.

Będzie dobrze a nawet bardzo dobrze. Wkrótce nominał musi być. Dla mnie na dziś wart BOŚ min. 30 zł.

• Re: Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~Int [5.173.131.*]
    Wibor 6 m który ma bos zmienia się co 6 miesięcy od daty kredytu a więc jak klient dostał zmianę na wiosnę kolejną dostaje po 6m jesienią dlatego pełny efekt wibor bedzie widoczny z opóźnieniem ale będzie.
  • Re: Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~anowy [194.219.136.*]
    Chyba trochę zapomniałeś o śledzeniu BOŚ m.post, podali szacunki wakacji na 55mln. Ja śledziłem bo dobierałem i to sporo. Bardzo mało tych odpisów, tyle też mi wyszło z obliczeń. Czekamy spokojnie na 30, akurat tu pewnie będę bardziej cierpliwy niż z Bogdanką, która trochę mnie nudzi tą stagnacją...
  • Re: Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~mpost [5.185.20.*]
    Miliard przychodów odsetkowych - 55 ml max. W przypadku BOŚKA zatem będzie to dużo mniej.
  • Re: Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~Int [5.173.131.*]
    Matkę oszukasz, ojca oszukasz a matematyki nie. Pisałem za 2 kwartal będzie 60 i jest. Za 3 kwartal policzę jak będzie podana liczba wakacji. Chociaż nawet z wakacjami 80% wychodzi zysk netto 40-70. Tyle matematyka a prezes bos podobno chodzi i mówi dopiero początek i w mediach pozwolił mówić że będzie więcej.
    Ładna sesja - ładna sesja tygodniowa.
    Wszystko do 10 to promocja.
    Podtrzymuję tezę.
    Oczywiście świeca tygodniowa... Hi

Tu akumulacja trwa od grudnia 2016.. 6 lat długo...
    Z taki struktur zazwyczaj są pokaźne wzrosty.
    Zwłaszcza, że to jeden z najtańszych Banków na GPW, w dodatku branżowy, który ma mega ZIELONĄ przyszłość przed sobą.
    Dobrze to wygląda.
    Może i dywidendę będą płacić...
    WIG - BANKI też z sygnałem kupna. Fiu fiu.

Co do Bogdanki - im dłużej w boku - tym mocniejsze wybicie będzie w którąś ze stron. W którą i jak mocne, czas pokaże.
    Dużo ciekawych info po rynku chodzi, czy to się zmaterializuje i jak... czas pokaże.
    NOWA RN - bardzo obiecująca. Same profesory.

Może i to być setki złotych warte. Jedno jest dość prawdopodobne, w tym roku była ciekawa dywidenda, więc w przyszłym, przy obecnej skali zysków... Będzie większa.

A jakie zyski mogą być w przyszłym... To pokażą negocjacje Prezesa na koniec roku.

Oczywiście coś tam obstawiam, ale lepiej nie dmuchać balonu i się miło zaskoczyć.

• Re: Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~anowy [213.134.168.*]
    BOŚ będzie miał mega wybicie, tu musi być min 20. Prawda Bogdankę trzeba mieć i swoje 40tys. co mi zostało trzymam. W inne banki nie wchodzę bo za duże nerwy i ryzyko, jeszcze Bioton i TSG bo gaming będzie miał comeback z przytupem, a reszta na szort term zagrania jak to z Mabion co dało 70% na szybko.
  • Re: Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~JohnDeere [86.63.111.*]
    korzystna struktura portfela kredytowego i śladowa obecność zagranicy to spore atuty i pewność wzrostu w okolice 10-12 zł , niestety przy słabym szerokim rynku wyższych cen przez rok nie przewiduję a 30 zł to raczej pobożne życzenia , ale wszystko zależy od tego w czyich rękach znajdą się tanie akcje i jak dużo uda się tanio kupić :DD
    Teraz idziemy na 18 zł na BOŚ.
    Do wszystkiego trzeba mieć cierpliwość.
    Czas jest najlepszym weryfikatorem.
    A jak się dobrze korzystnie i tanio zakumulowało dobre akcje jak BOŚ, to wystarczy zakopać i zapomnieć.
    Wszystko poniżej 10 zł to promocja. Dadzą z pewnością więcej jak lokata i to wielokrotnie.
    W niedalekiej przyszłości WK musi tu być. To dobry i zdrowy Bank, z czasem rynek to doceni i zauważy.
    Nie jest to spekulacyjny walor - ale z pewnością mocno niedoszacowany.
    Zagranica brała - jak nasze fundusze wywalały.
    Szkoda gadać. Aż żal patrzeć.

Płaskowyż inflacji o jakim pisał analityk Pekao to idealne otoczenie dla banków. Teraz czas na OZE, do tego jeszcze kredyty na usuwanie skutków katastrofy ekologicznej na Odrze, a wiadomo NFOŚ dopilnuje by jego bank był w grze. To będą złote lata BOŚ.
  • Re: Wyniki 2Q, a wyniki 3Q Autor: ~Int [5.173.157.*]
    Bos bank wygrał los na loterii z wakacjami kredytowymi ma tylko 1 miliard kredytów hipotecznych a np. Alior 16 miliardów. Może byc tak że cala branża będzie na minus a tylko bos z zyskami.
    Najfajniejsze jest to że po takim numerze z wakacjami inne banki nie będą już tak kręcone nawet w czasie hossy, a kapitał będzie doważać BOŚ szczególnie jak wyjdzie z restrukturyzacji.
[x]
BOS -1,00% 7,95 2022-11-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.