• kilka smaczków z raportu Autor: ~ma [188.146.13.*]
  Przepraszam za formatowanie ale coś nie działa poprawnie kopiowanie a średnio mam czas na zabawę :)

  1. Aktualnie Forever Entertainment S.A. realizuje samodzielnie albo finansuje i zleca realizację kilku gier typu remake studiom developerskim, w których ma udziały. Większość tytułów dla których jest producentem i wydawcą jest wymieniona w harmonogramie premier. Oprócz nich Spółka wraz z podmiotami z grupy realizuje także tytuły jeszcze nie ujawnione. Budżety obecnie produkowanych gier są znacznie wyższe od produkcji realizowanych w latach poprzednich. O wzroście budżetów gier może świadczyć wzrost zatrudnienia (bez władz spółek) na koniec czerwca 2022 roku w FE o 16% r/r, a razem z pozostałymi spółkami grupy o 48% r/r.

  Komentarz zbędny. Ale dla trolli to chyba zwijamy się z rynku a premiera HOTD to wypadek przy pracy i nic więcej nie będzie.

  2. W dniu 11 maja 2022 r. Spółka otrzymała potwierdzenie od partnera o zarejestrowaniu objęcia przez Emitenta
  63.750 akcji spółki Rainy Frog Co. Ltd. z siedzibą w Kanagawa-ken Japan („RF"), za łączną kwotę 5.036.250 jenów japońskich. Ww. akcje stanowią 10% udziału w kapitale zakładowym RF.
  Przedmiotem działalności Rainy Frog będzie pozyskiwanie tytułów z rynku japońskiego do wydania przez FE na rynku europejskim i Ameryki Północnej. RF zajmie się również dystrybucją pudełkowych wersji gier FE na rynku japońskim.
  W opinii Zarządu Emitenta, Rainy Frog będzie istotnym podmiotem w Grupie FE, którego działalność pozwoli znacząco powiększyć przychody FE z rynku japońskiego. 

  Tutaj potwierdza się to co pisalem jakis czas temu. Zakup udziałów w tej spółce pozwoli znacząco zwiększyć przychody gdyż wynagrodzenie za sprzedaż m.in. pudełek (w tym HOTD które nie trafiło jeszcze do sklepów w Japonii) będzie ustalane zapewne na innym poziomie aniżeli dla partnera z ulicy. Co więcej 10% z zysków należy do nas.

  3. W omawianym kwartale Spółka kontynuowała produkcje/koprodukcje następujących gier: 1. FRONT MISSION 1st: Remake 2022 Nintendo Switch Forever Entertainment S.A
  Powyższe ma potwierdzenie w zapowiedzi z ND oraz WRESZCIE na stronie Forever, gdzie w intro pojawia się oczekiwana perełka oraz HOTD - poprzedni green hell był jakimś nieporozumieniem ze tyle wisiał na głównej stronie :)

  4. W omawianym kwartale przedstawiciele Spółki odbyli kilkadziesiąt spotkań z deweloperami z całego świata, głównie drogą komunikacji elektronicznej. Uczestniczyli w konferencjach online oraz w wirtualnych spotkaniach branżowych.
  W czasie tych konferencji i spotkań nawiązano wiele nowych kontaktów, zarówno z właścicielami IP jak i z deweloperami. Zdobyte kontakty mogą skutkować rozpoczęciem współpracy i podpisaniem kolejnych umów licencyjnych w najbliższym czasie.

  Istotna informacja, której z tego co pamiętam nie było w poprzednim raporcie. Trolle napiszą, że kolejne kłamstwa... ;)

  5. UF GAMES jako spółka dochodowa,trzeci rok z rzędu wypłaciła dywidendę z zysku za rok ubiegły. Emitent
  otrzymał od niej łącznie 0,87mlnzł w postaci dywidendy, w tym468tys. zł z zysku za 2021rok.

  komentarz zbędny.

  to tyle, dane finansowe niech każdy po swojemu przeanalizuje. Ja jestem bardzo zadowolony a na co zwracałem uwagę pisałem już wielokrotnie. Czekam na wrzesień :)

  Ps. Benjamin będzie na Tokyo Game Show :)

 • Re: kilka smaczków z raportu Autor: ~aa [5.173.33.*]
  4 - to pisza ostatnio w kazdym raporcie. Z reszta sie w pelni zgadzam :)

  Zaraz bedzie raport MegaPixel. Warto sledzic czy cos napisza o największym w historii jeszcze niezapowiedzianym projekcie.
 • Re: kilka smaczków z raportu Autor: ~ma [188.146.13.*]
  A co z gamescom? Czy Forek się wybiera? Mamy jakieś info? Bo GAMESCOM będzie wcześniej niż TGS :)
 • Re: kilka smaczków z raportu Autor: ~iksde [31.183.249.*]
  Jeśli chodzi o datę ogłoszenia premiery to Gamescom wpisuje się idealnie, a Forek wcale nie musi się tam wybierać. Za akcję marketingową na miejscu odpowiedzialny może być Square Enix.
 • Re: kilka smaczków z raportu Autor: ~ma [188.146.13.*]
  Na gamescom może być jakaś zapowiedź, co najwyżej próbka gry dla graczy żeby zobaczyli co to będzie za dzieło :)

  Ale sama premiera strzelam że będzie shadowdrop na ND we wrześniu :) Zobaczymy za półtora miesiąca....
  pozdr.
[x]
FOREVEREN -0,17% 6,04 2022-11-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.