• No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~Mexx [5.173.49.*]
    Cześć,

co za dzień... Fakeowe wybicie rano, a później agresywne wywalanie po 18.00 zł... Ale, okazało się, że trafiła kosa na kamień - ktoś większy to zebrał i przewiózł kolesia. Oczywiście mogło to być zagranie 1 instytucji samej ze sobą, ale jeśli tak, to chyba niezbyt opłacalne.

W sumie dla mnie super dzień bo wiele z niego wynika. Przede wszystkim:
    1) wsparcie w okolicach 17.50-18.00 jest bardzo mocne
    2) Nie ma specjalnego panikowania, papier jest w mocnych rękach - nie widać było, żeby sprzedający masowo dołączali do tego, co postawił blok na 18.00.

Nie jestem wielkim fanem AT, ale pamiętam taką frazę: po mocnych impulsach kurs często przechodzi do korekty w formie ABC, która wygląda jak flaga - na wykresie 1-4 godzinowym tak to wygląda (fala A spadek do 18.10, fala C spadek do 17.84).

Teraz, co dalej, bo wygląda, że będzie ciekawie:
    -10.08 środa, jutro - wyniki niby znane, ale w raporcie może być trochę ciekawego mięsa
    -11.08 czwartek - konferencja wynikowa - wystarczy, że CEO powie np. (jak w ub. kwartale), że "rynek będzie zadowolony z wyników za 3Q" itp. i może być +10% w ciągu dnia
    -12.08 piątek - ostatni dzień przed długim weekendem
    -15.08 poniedziałek - u nas święto, ale spodziewam się sporych ruchów w Szwecji

Moja (subiektywna) prognoza:
    -w następnych dniach (do końca nast. tygodnia) przebijamy ATH (21.66 zł)
    -po przebiciu idziemy wyżej;)

• Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~MarekAureliusz [5.173.21.*]
    Nie chcę być nie miły, ani się chwalić, ale tego chyba nikt większy nie zbierał sam wziąłem ponad 20 K o czym informowałem w poście analityka.
  • Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~Mexx [5.173.49.*]
    OK, to mówisz, że pozostałe 328 tys. akcji (za 6 mln zł) zebrała zrelaksowana ulica? ;)
  • Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~MarekAureliusz [5.173.21.*]
    Po prostu mierzę swą miarą... niech się znajdzie tylko, podkreślam tylko 15 gości takich jak ja i mamy właśnie taki obrót.
    To są tylko moje przypuszczenia. Możliwe że się mylę, a racja jest po twojej stronie.
  • Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~Mexx [5.173.49.*]
    Przecież widziałeś, że to wyglądało inaczej. Ktoś postawił zaporę na 18.00, która była zbierana w małych porcjach - po kilkaset akcji, max 10-20 tys. Ale nie dlatego, że to zbierała ulica, tylko inna instytucja woli to zbierać po 500-1000 akcji, bo chce zebrać duzo i zobaczyć czy ktoś po drugiej stronie dokłada i kiedy zapora pęka wywozi kurs do góry. Tam było około 150 tys. akcji i widać było, że leży sporo. Ale po co ktoś, kto chce zebrać dużo ma walić od razu 300 tys. kupno po 18.00, jak ukryte może się cofnąć?
  • Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~Irek [91.202.195.*]
    Prawda jest taka, że ten kto skupił zrobił olbrzymia przysługę, czy to ulica czy fundy z ulica. Shorciarz został skupiony, potem podnosił jeszcze akcje wyzej ale też go skupiono. Tzn.ze zanim znowu zbierze akcji na blokady (a to się równa wzrostowi,bo sam napędzi popyt) To akcje spokojnie mogą na 22 wystrzelic. Gdyby się to nie udało, to zbilby To na 16... ja jak widzę takie ukryte zlecenia, to wale na forach, wtedy zawsze ktoś grubszy wskoczy, a bez info nkit nie wie. Dlatego to ukrywają.. a byle grubas nie przyjdzie tutaj kupić 500akcji..bo tak na ukrytym wystawia..
  • Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~Guesswhosback [89.151.47.*]
    Dobry wieczór, wróciłem po ponad roku przerwy i tutaj dostrzegam spokojny wzrost bez konieczności robienia kółek czy codziennej obserwacji. Nie wiem dlaczego spółka jest tak mało popularna na tym forum lecz niech tak zostanie :) A co do przedmówcy odnośnie ATH - po wynikach nie dowiemy się niczego niespodziewanego. Stawiam kurs w okolicach 21.5 po espi. Ciekawy tydzień się zapowiada
  • Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~Irek [91.202.195.*]
    Jakby tak powiedzieli, że ta nowa hala szybciej powstanie...to byłby news..a tak podobno na koniec 24. Wg mnie, spółka może mocno urosnac jeszcze. Jak kolejne 2 kwartały będą takie jak te poprzednie, albo podobne, to w przyszłym roku przed samą dywidenda będzie wystrzał do góry. Miałem te akcje po 13zl..coś mnie podkusiło sprzedać, tzn ten shorciarz, teraz już wiem jak tutaj działa.. I nic.. mam wyższa średnia, ale i tak nie ma zle
    W raporcie, ale raczej na konferencji wynikowej może paść np:
    -"popyt na nasz papier cały czas ogromny" (pamiętajcie, że jesteśmy ok połowy 3 kw)
    -"niedługo nowe podwyżki"
    -"jesteśmy całkowicie niezależni energetycznie i zahedgowani kosztowo"
    -"konkurencja ma duże problemy"
    -"rozmawiamy z inwestorami"
    -"zgłaszamy patent/rozwiązanie"
    ....
    Każdy z tych niusów może wywalić cenę na ATH, ale jak dla mnie najważniejsze, żeby było jak najdłużej tak jak jest - wówczas mamy szansę na ogromne, ale spokojne wzrosty, bez wystrzałów w 1-2 sesje. W kościach czuję jednak, że tu idzie gruba gra na lata...
  • Re: No, to chyba po korekcie - parę przemyśleń na nast dni Autor: ~Baribal [5.173.64.*]
    Zobaczymy jak to będzie.Ceny skupu makulatury na początku sierpnia poszły w dół ponad 20%.W miesiącu wrześniu papiernie planują kolejne obniżki surowca.Ciekawe jak to się przełoży na ceny wyrobów gotowych. Jesień nie będzie kolorowa na rynku papieru.
[x]
ARCTIC 2,03% 20,10 2022-11-25 17:01:31
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.