• To już powinno po 25 zł latać Autor: ~RACJA [188.147.68.*]
    tylko czekać
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~gajer [188.146.196.*]
    Kto interesuje się spółką nie od dziś wie, że 25 zł to żadna cena. Jest okres wakacyjny i często w tym czasie na GPW dzieją sie dziwne rzeczy. Obroty małe, raj dla spekuły. Ale to minie. Nie zdziwię się jak w okolicy raportu za 3 Q Arctic będzie po 50 zl. Bo jak mawiała pewna oborowa, jemu po prostu to się należy. Czego Wam i sobie narazie życzę.
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~Kaja [37.47.205.*]
    Racja! I tak będzie! Nawet nie będzie musiał czekać na szacunki za III.
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~Mercik [94.254.176.*]
    50 stuknie szybciej niz większość sie spodziewa !
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~Wędkarz [46.204.68.*]
    Życzę wam i 100zeta tylko weźcie pod uwagę ile to już urosło. Beskidzki wydał pierwszą rekomendacje chyba coś koło 7 Zeta i ja w tych okolicach wchodziłem. Dla fundow taki wzrost to niezły zysk i mogą chcieć wychodzić. Wcale się nie zdziwię jak kolejna rekomendacja będzie redukuj więc zalecam ostrożność
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~gajer [188.146.200.*]
    Nie żartuj. Sprawdź jaki zakładali zysk przy obecnej wycenie
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~MJ23 [89.151.36.*]
    Nie sadze żeby dali redukuj ponieważ ich prognozy zostały znacznie przekroczone, a i następne kwartały tez zapowiada się jak narazie b dobrze. Mogą w 2022 zarobić netto ponad 700 mln to przy kapitalizacji 1,3mld sam wiesz
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~Kaja [37.47.224.*]
    Tak trudno przeczytać bardzo dokładną analizę BDM?

https://www.bankier.pl/static/att/406000/8378314_43013077-arctic-paper-20220714-kupuj-203-pln.pdf

Jeżeli rynek boi się Rosji to przeczytajcie sobie: skąd biorą drewno, jakie mają zabezpieczenia energetyczne, prognoza ceny celulozy? Jak pięknie się zabezpieczyli w porównaniu z konkurencją z Włoch czy Austrii. A na koniec wycena 20,3 w stosunku do prognoz za II kwartał (już nam wiadomych) i dalszych.
    W najbliższym czasie oczekuję reko na "kupuj" z dużo podwyższoną ceną.
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~Mexx [5.173.57.*]
    BDM zapewne zada ciekawe pytania na konferencji wynikowej 2Q (podobnie jak pytali po 1Q w maju), spodziewam się korzystnych i optymistycznych odpowiedzi. Zobaczymy, może zaktualizują reko.

Inna sprawa, że aż dziw bierze, że na razie nie ujawnia się nikt większy w akcjonariacie, ani też inne biura nie wydają rekomendacji dla spółki. Zapewne jest to dla nich trudne bo spółka jest jedyną z tej branży (jak się posadzi analityka od banków/gamingu/energetyki itd. to zrobi naraz kilka reko, a tutaj musi się uczyć niełatwej branży dla 1 podmiotu). Jedno i drugie (brak ujawnień i rekomendacji) uznaję za korzystne - wszystko przed nami, jak dla mnie Arctic ma jeszcze przed sobą wielki hajp i euforię.
  • Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~Mexx [5.173.56.*]
    FYI:

CZWARTEK, 11 SIERPNIA

10:30 - ARCTIC - Konferencja wynikowa Spółki
    Webinar podsumowujący wyniki finansowe Spółki ARCTIC PAPER S.A. za I półrocze 2022 roku.

• Re: To już powinno po 25 zł latać Autor: ~grzyb [194.242.52.*]
    też jestem dobrej myśli, wskaźniki poprawiają się z dnia na dzień, na pewnym etapie nie będzie dało się zasypać popytu. Trzeba być cierpliwym. Co do ceny myślę ze na jesień spokojnie przebije 50 zł. Co dalej zobaczymy, jeśli tempo się utrzyma, no to sami wiecie ile tu będzie...
[x]
ARCTIC -1,68% 20,50 2022-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.