• Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Arthurius [94.172.219.*]
    ZE PAK – Spółka osiągnęła świetne wyniki w 1Q’22 – przychody podwoiły się r/r, a wynik EBITDA był 4x większy r/r. ZE PAK bardzo wyraźnie korzysta z rosnących cen prądu, które z nadrabiają wyższe koszty związane z emisją CO2, a spółka posiada stałe koszty produkcji energii z węgla brunatnego. Wyższe marże na produkcji będą sprzyjać rezultatom i przepływom pieniężnym w całym 2022 i 2023 r. Ponadto spółka jest w trakcie transformacji w kierunku producenta zielonej energii – w najbliższych miesiącach otrzyma 800 mln zł z tytułu sprzedaży 2/3 udziałów w spółce rozwijającej OZE na rzecz Cyfrowego Polsatu. Uważamy, że rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK pochodzącej z wysokich wyników aktywów węglowych w najbliższych latach, rozwoju portfela OZE we współpracy z głównym akcjonariuszem oraz potencjalnych długoterminowych celów jakimi są farmy wiatrowe offshore oraz reaktory jądrowe SMR.

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/nowe-spolki-w-portfelu-bm-bnp-paribas-bp-na-sierpien,akcje,299018
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Omam [37.123.200.*]
    O Arthurius witam, pamietam z Bowim tam już dawno pożegnałem po 15,7 z tego co wiem Ty tez. Witam na nowym statku ja tu dryfuje już od czerwca
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Dario [83.26.150.*]
    Dlaczego nie docenia? Kurs ładnie idzie do przodu, kolejne wzrosty przed nami
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Arthurius [94.172.219.*]
    Biorąc pod uwagę perspektywy i aktualną wycenę, to zdecydowanie nie docenia. Weźmy dla porównania taki Bumech, który pomimo mniejszej dywersyfikacji i mniejszych możliwości jest chętnie grany i rośnie jak na drożdżach. Biorąc wszystkie za i przeciw zdecydowałem się wejść mocniej w branżę węglowa i energetyczną i mam obecnie prawie wszystkie spółki z tych branż. Jednak w spółki SP nigdy nie włożę więcej niż 1-2% kapitału, bo łatwo można się sparzyć. Najmocniej stawiam na ZEPAK oraz FAMUR, które nie mają w akcjonariacie SP oraz mogą najbardziej skorzystać na wysokich cenach węgla i energii, a w perspektywie na transformacji energetycznej.
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Fff [188.146.134.*]
    Gff
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Arthurius [94.172.219.*]
    Dnia 2022-08-02 o godz. 18:11 ~Omam napisał(a):
    > O Arthurius witam, pamietam z Bowim tam już dawno pożegnałem po 15,7 z tego co wiem Ty tez. Witam na nowym statku ja tu dryfuje już od czerwca

Bowim dał ładnie zarobić. Miałem średnią cenę zakupu 8,80 a sprzedaży 14,80, więc nie narzekam. Początkowo miałem nadzieję, że ceny stali utrzymają się dłużej, ale widząc co się dzieje w pierwszej połowie czerwca byłem zmuszony wywalić większość pakietu przed dywidendą. Zobaczymy jak to się dalej tam potoczy, ale nie wykluczam powrotu jak znowu pojawi się okazja.

Do ZEPAK przekonało mnie to, co się dzieje na spółkach SP, gdzie wszelkie prowzrostowe argumenty są przykrywane polityką rządu. Wchodziłem od drugiej połowy czerwca, ale wciąż uważam że jest tutaj mega tanio, a będzie coraz więcej chętnych do przejścia ze spółek typu PGE/TAURON/ENEA właśnie na ZEPAK.
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Omam [37.123.200.*]
    Ja z tego co pamietam czekałem tam jeszcze na ostatnie info które mogło wdg mnie podbić kurs i wplynac na wzrost (wyższa dyw). Zobaczyłem ze kurs zawraca, wiadomo ze 3q to straszny niebyt rynku stali 4q tez. Nie mówię nie na Bowim również ale daleka droga żeby się pojawiły sygnały. Podobnie jak Ty siedzę w sektorach na których mamy dopiero support do głównej arii. To będzie złota jesień. Oczywiście jeśli nic pobocznego się nie wydarzy wiec warto mieć rękę na pulsie. Okroiłem zagranie do Bumech i Zepak - nie lubię mieć dużo spółek w portfelu, ciężko jest mi to kontrolować. Dobrze widzieć kogoś z kim się już zarobiło.
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Gghh [188.146.134.*]
    Hghh
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Hvh [85.221.135.*]
    Gfg
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~ann [212.244.196.*]
    https://stooq.pl/n/?f=1502453

Wracając do wczorajszych wpisów, postanowiłem prawie do końca wywalić spółki SP, bo to nie jest inwestowanie w te spółki, tylko dotowanie zadań socjalnych które przed nimi stoją. Wszystkie te spółki powinni do końca znacjonalizować i wypłacić naciągniętym akcjonariuszom tarczę anty-oszustwową na osłodę. Za to dopakuję ZEPAK
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~MAREK [37.225.65.*]
    lecz się mózg ośle
    Dnia 2022-08-03 o godz. 11:22 ~MAREK napisał(a):
    > lecz się mózg ośle

Właśnie się wyleczyłem i zrobiłem jak wyżej. Przyznaję, że musiałem mieć cos nie w porządku z głową, żeby pakować kasę w spółki SP.

Dzisiaj USA mocno w górę, a u nas jutro anale ponownie będą w szoku dlaczego WiG20 nie rośnie, a mWiG40 i sWiG80 dokładają po kilka %. A odpowiedź kryje się w niepozornym skrócie na 2 litery.
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Wielki_Gatsby [5.173.148.*]
    Tu nie chodzi o sam skrot. Tylko o bande pisowkich nieudacznikow, ktorzy doja te spoki ile sie da prowadzac je w kierunku krawedzi
    Niech je do końca znacjonalizują i zdejmą z giełdy. Z jednej strony namawiają do uczestnictwa w PPK, a z drugiej strony ponad połowa środków idzie na zakup spółek SP, które zamiast zarabiać dla akcjonariuszy spełniają szczytne cele socjalno-społeczne.
    Wystarczy spojrzeć dzisiaj na WiG20 - większość spółek SP spada, a większość spółek z sektora prywatnego rośnie. Coraz bardziej jest widoczny ten dysonans. Dlatego jeśli ktoś chce naprawdę zarobić na energetyce/węglu, zamiast dotować zadania socjalne spółek SP, pozostaje mocno ograniczony wybór do ZEPAK, PEP, BUMECH, FAMUR i kilku innych maluchów.
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~ja [83.10.61.*]
    ZEPAK jest bardzo tani i mocno zdołowany pomimo ostatnich wzrostów ,ale przecież powyżej 30zł kosztował kilka ładnych lat temu i został zdołowany strasznie.
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Realny [93.197.119.*]
    60 zł za akcję i tak będzie mało
  • Re: Rynek obecnie nie docenia wartości ZE PAK Autor: ~Laki [88.135.173.*]
    60 da cap na poziomie 3mld. Jak najbardziej realne przy obecnych i nadchodzących cenach prądu ale mało komu chcę się to policzyć. Rynek nie docenia ale coraz bardziej dostrzega ZEP bo pojawia się w notatkach/reko banków ale jeszcze ostrożnie do tego podchodzą. Pewnie się to zmieni po pokazaniu wyników. Z pewnością nie ma w cenie jeszcze zysków z 23'. Sam SB reko dawał na 40zl przy cenie chyba +950 zł/MWh?, a ile teraz jest? No właśnie.
[x]
ZEPAK -0,46% 21,80 2022-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.