• czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~3264183 [188.33.232.*]
    nie powinno dążyć do 40 zł?
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~janek [77.115.161.*]
    Skupują tylko część akcji. Rosło będzie, trzeba poczekać.
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~Waldi [31.61.177.*]
    Przynajmniej widać ze tu spekuły nie ma .. a to duży plus
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~obs [91.205.90.*]
    Tu nic nie ma. To martwy papier. Przykład trupa. Brawo Zarząd.
    Słynny pkt 8 wezwania i samo zastrzeżenie, że możemy kupić akcje tylko od znajomych, którzy już usilnie próbowali sprzedać na GPW bez powodzenia jest bardzo smierdzące i dyskwalifikujące organizatorów. Słabe to jest panie Jacku. Bardzo słabe. Poza tym pośpieszna organizacja przez jakiś regionalny i nieprzygotowany DoM Maklerski bez materiałów informacyjnych to kolejna porażka.
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~fun [31.60.142.*]
    Dnia 2022-07-11 o godz. 18:29 ~obs napisał(a):
    > Słynny pkt 8 wezwania i samo zastrzeżenie, że możemy kupić akcje tylko od znajomych, którzy już usilnie próbowali sprzedać na GPW bez powodzenia jest bardzo smierdzące i dyskwalifikujące organizatorów. Słabe to jest panie Jacku. Bardzo słabe. Poza tym pośpieszna organizacja przez jakiś regionalny i nieprzygotowany DoM Maklerski bez materiałów informacyjnych to kolejna porażka.

O czym marudzisz? :)) Super DM Millennium , jak zwykle. Szybko , sprawnie i już 21 lepsza dywidenda 4.36/akcje już na koncie. Mercator w ubiegłym roku robił skup chyba przez 3 miesiące . Jak masz lepszą spółkę w portfelu i tak samo niedowartościowaną to daj namiar.:))
    Do kolegi fun - niedługo trzeba było czekać. Czy wyprzedaż akcji przez głównego szeryfa może mieć ewentualnie wpływ na twoje entuzjastyczne stanowisko? Wszystko jest świetnie a idzie głęboka wyprzedaż. I to nie w pakietówkach. Otwórz oczy.
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~jacula [193.200.46.*]
    no właśnie mnie też to zastanawia. Czy to znaczy, że można kupić dziś i jutro zgłosić chęć odkupienia?
    Trochę to dziwne...
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~janek [77.115.61.*]
    zdaje się, że standardowo po dwóch dniach od zakupu możesz złożyć zlecenie
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~aaaa [77.115.161.*]
    poczekaj niech no tylko wpłynie na konto kasa ze skupu
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~fun [5.184.88.*]
    Dnia 2022-07-18 o godz. 16:44 ~aaaa napisał(a):
    > poczekaj niech no tylko wpłynie na konto kasa ze skupu

W czwartek ,góra piątek powinna być na koncie. Za 9,9 mln zł (najmniej 4,36 zł/akcje jak wszyscy się zapisali) akcjonariusze mogą odkupić po dzisiejszym kursie ok.27 % akcji (licząc 2,02 mln akcji które zostaną po skupie).Sam trochę zwiększę zaangażowanie choć mam już powyżej możliwości dywersyfikacyjnych. Mało kto zapłaci podatek w następnym roku ,więc można liczyć netto. Prezes z największym pakietem też 0 podatku ,bo akcje na Cyprze. Kto to sprzedaje w tych cenach? Chyba tylko TFI bo muszą gdy ludzie wycofują kasę i mają w tyle zyski czy straty.
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~fun [5.184.88.*]
    Widzę że w karnecie zlecenia stoją na podaży ,więc jakieś cfaniaki nie zapisały się na sprzedaż po 40 zł. Redukcja powinna być 89% i 4.36 zł na akcję lepszej dywidendy. Jak nie wszyscy się zapisali ,to będzie trochę więcej :) Jutro rozliczenie skupu.
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~Tag [89.64.42.*]
    Zamiast rosnąć jeszcze potężniejszy spadek. O co chodzi?
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~MN [89.228.83.*]
    Fund musi sprzedawac bo ludzie wycofują jednostki. Jest tanio. Ja dobrałem za kasę z wezwania. Myślałem że będę kupował powyżej 22. Udało się dużo niżej. Każdy musi zdecydować czy za tą cenę mu odpowiada. Ale należy pamiętać że to nie jest spółka na chwilę .
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~Badbed [159.205.16.*]
    To co obecnie widzimy na kursie to jest jakaś mega promocja (czyt. cukier po 50 gr). Wiem, że ciężko nie odczytać tego jako naganiania, ale zapewniam, że jestem daleki od tego i pozwoliłem sobie napisać te parę słów z uwagi na możliwości kapitałowe (na daną chwilę).
    Pierwsza kursowa wycenowa abstrakcja, bez zbędnej w tym miejscu precyzji i z dużym zaokrągleniem.
    Akcji w tym momencie mamy ok. 2,2 mln. (+_) wycena po 16 wynosi 35,2 mln. czyli również w zaokrągleniu wartość hektara uzbrojonego areału plus duży biurowiec przy lotnisku Chopina. Czyli Spółka nie będzie generować zysku tylko sprzedaje aktywa ?!!!! Oczywiście, że nie. Przyjmijmy 2 mln. zysku qw. za rok mamy 8mln. zysku netto (bardzo zachowawczo). Czyli kolejne skupy w przyszłości lub dywidenda (już bywała) nie wykluczone.
    Po ogłoszeniu skupu spory obrót na 19.50 przyjmijmy 19. Sprzedajemy 1000 akcji bez uczestnictwa, wpływa nam 19 tys. zł
    Uczestniczymy w skupie z 1000 szt. zostaje skupione 11.3% czyli 113 akcji za które otrzymujemy 4520 zł. Zostaje do wyrównania za nie uczestnictwo w skupie 14 480 zł i 887 akcji co po skupie pokazuje cenę 16,32. A akcji mamy o ponad 11% mniej. Druga wycenowa abstrakcja, a uwzględniłem cenę 19, gdzie większość obrotu była przy 19,5 zł.
    Kolejna kwestia, która może odstraszać to nałożona kara. Do ugody nie doszło, więc sprawa trafia do sądu. Chyba nie trzeba nikomu pisać jak działają obecne sądy i jak długo takie sprawy się ciągną. Nikt nie da głowy, że zostanie wyegzekwowana cała nałożona kwota (odpis już zaraportowany, a kwota może ulec tylko zmniejszeniu), no i należy uwzględnić inflację, a ta kara nie podlega indeksacji. Więc może należało by swoje obawy w tej sytuacji skorygować.
    No i na koniec pragnę wspomnieć, iż Prezes sprzedał TROSZKU akcji. Brak na daną chwilę komunikatów czy ktoś z Zarządu lub Rady również. Ale tego wykluczyć nie możemy z uwagi na obowiązujące ramy czasowe. Myślicie, że nie będą chętni w tym Mercedesie zatankować ponownie paliwa ? Niestety ale najbliższa stacja paliw dopiero po raporcie kwartalnym z uwagi na obostrzenia prawne. A dla nich ta cena to nawet nie jest promocja tylko prezent. Więc przy utrzymującym się nadal kursie w tych okolicach, bardzo chętnie ten dar przyjmą, a co najgorsze nie podziękują.
    Zdaję sobie doskonale sprawę, iż wpadliśmy w bessę, ale myślenia chyba to nie obejmuje. Więc każdy niech sobie odpowie indywidualnie czy obecna cena jest adekwatna do wartości spółki ?

• Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~Badbed [159.205.16.*]
    Pierwsza kursowa wycenowa abstrakcja, bez zbędnej w tym miejscu precyzji i z dużym zaokrągleniem.
    Akcji w tym momencie mamy ok. 2,2 mln. (+_) wycena po 16 wynosi 35,2 mln. czyli również w zaokrągleniu wartość hektara uzbrojonego areału plus duży biurowiec przy lotnisku Chopina. Czyli Spółka nie będzie generować zysku tylko sprzedaje aktywa ?!!!! Oczywiście, że nie. Przyjmijmy 2 mln. zysku qw. za rok mamy 8mln. zysku netto (bardzo zachowawczo). Czyli kolejne skupy w przyszłości lub dywidenda (już bywała) nie wykluczone.

Mój wyliczeniowy błąd, akcji w obiegu pozostanie 2mln. co obniża wycenę. Czyli któreś z pomieszczeń w budynku można zapisać w dożywotnie użytkowanie :).
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~MN [31.0.182.*]
    Zdajesz sobie sprawę że 99 procent Januszy na GPW nie ma pojęcia o czym napisałeś? Jakie umorzenia wezwanie do sprzedaży akcji ocb. Czemu kurs nie rośnie do 200 w tydzień ?!!!
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~Badbed [178.37.147.*]
    Piętnaście lat temu czytając taki tekst, też pewno nie do końca miałbym świadomość przekazu w takim poście.
    Postaram się prościej choć i tak pewno Akcjonariusze (nie czytaj gracze) zarzucą mi brak precyzji, ale zaznaczałem że uogólniam.
    Spółka w 2009/2010 kosztowała w okolicach 2,5 złotego za akcję w 2021/2022 max 27 złotego za akcję. Dwanaście lat zwrot z inwestycji ponad 1000%, doliczmy dywidendy oraz skupy akcji. Akcji było ponad 3 mln. teraz po umorzeniach będzie w okolicach 2 mln .Przyjmijmy zysk r/r 8/10 mln. , C/Z 4/3.2 zakładając obecną wycenę akcji.
    Rozwój Spółki biorąc po uwagę przejęcia oraz inwestycję nieruchomościowe wręcz modelowe, nie możemy wykluczyć dalszych kroków w tym kierunku.
    Co jeszcze biorąc pod uwagę wszystkie moje posty mogę dodać. Cena 30 / 40 zł za akcję jest nieunikniona, oczywiście przy założeniu, że Prezes w tej cenie odda, a w to wątpię. Może nie po 200 :) (nie pogniewał bym się) Ale w okolicach 100 mln. nie zdziwił bym się. Jaką to daje cenę za akcje to chyba nawet Janusz sobie obliczy. Choć patrząc na płynność oraz free float wydaje mi się, że większość akcjonariuszy mój przekaz rozumie :).
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~lukas8i8 [31.61.163.*]
    widać ze ktoś chcę sprzedać akcję 15 zł moim zdaniem okazja zebrałem trochę ale chyba poczekam na lepszą cenę
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~janek [31.0.25.*]
    Jak ktoś sprzedaje akcje zyskownej spółki poniżej ceny tylko działki i biurowca, to jego sprawa. Takiej promocji dawno tu nie było, więc dobieram sobie. Mało podobnych przypadków na GPW...
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~Badbed [159.205.22.*]
    Ciężko się z kolegą nie zgodzić. Musiała kogoś straszna desperacja złapać, że sprzedaje w tej cenie.
    Po umorzeniach w okolicach 30 mln. kapitalizacji. Pewno są tacy którzy tylko czekają na koniec okresu zamkniętego i pozostanie ceny w tych okolicach. Trzeba wykorzystywać okazje, bo niby ich teraz sporo, ale takich jak na lekarstwo.
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~jac [193.200.46.*]
    najbardziej boję się że spada tak nisko, że przejmie to jakiś PLAY albo T-mobile....
  • Re: czemu nie rośnie wyżej? Autor: ~Badbed [159.205.22.*]
    Tego bym się nie bał. Kto po tej cenie odda , może ci nielicznie co teraz, ale to desperaci.
    Zobacz po komunikatach ile akcji Prezes, Zarząd i Rada posiada. Myślisz, że w tej cenie oddadzą ? Ja jestem pewny że NIE.
[x]
TELESTR 3,68% 14,10 2022-12-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.