• Tantiemy - hipoteza Autor: ~PanAudytor [46.169.233.*]
  Generalnie sporym zaskoczeniem dla rynku i PCF był brak tantiem z podstawowej wersji gry.
  Po wypowiedziach prezesa wiemy już, że podstawowa wersja i DLC wchodzą w jeden P&L.
  Czy ze względu to, że całość projektu została zakończona wraz z premierą dodatku to wcześniejsze royal statment mogły być oparte na prognozie kosztów tak jak np. robi się to w firmach 6 miesiecy wykonania + 6 miesiecy planu, tylko w tym przypadku przyjmując inny parametr do kalkulacji wykonania i planu?
  Ocena rentowności projektu i wypłata tantiem po pierwszym kwartale od premiery (bez prognozy dalszych kosztów) mając na uwadze to, że dalej będą spore koszty i generalnie jeżeli suma kosztów produkcji dodatku będzie większa niż przychody, co finalnie skutkowałoby brakiem rentowności całego projektu chyba byłoby bezsensu . . .
  Jakieś zapisy z sprawozdania albo wypowiedzi prezesa mogą coś takiego sugerować? W SF jeżeli się nie mylę jest zapis o "oczekiwanym zwrocie kosztów" natomiast prezes w grudniu mówił o tym, że p&l nie rośnie już mocno co może sugerować, że koszty są wyższe niż plan, ale nie powoduje to drastycznego skoku całości kosztów w p&l. Co myślicie?
 • Re: Tantiemy - hipoteza Autor: ~CzteryK [94.254.185.*]
  Był temat omawiany publicznie. Premiera plus dlc plus serwis podniosły koszta . Takie gonienie króliczka. Natomiast z sfery myśleniowej przydało by się przegonić je po premierze dlc. Bez względu na to czy będzie dalsze monetyzowanie pozycji. Życzeniowo chce aby dodatek był jedyny i tylko end game był powiększany. Coś na bazie sezonów za 10$ . No ale to życzeniowe myślenie
 • Re: Tantiemy - hipoteza Autor: ~zobacojes [81.18.194.*]
  moim zdaniem tam byla niezła wtopa. ktoś po stronie PCF albo byl zbytnim optymistą, albo nie zna sie na biznesie i podpisal umowe za ambitną, chociaz w tamtym czasie realia sprzyjały gamingowi. także ktos tu nieźle zawalił moim zdaniem.
  co nie zmienia faktu, ze gra jest b. dobra, choc oczywiscie nie mainstreamowa. podobnie jak Medium od Bloobera. świetna robota, ale co z tego skoro to nie pospolita FIFA, GTA czy inny tytul, w ktory grają miliony na calym świecie.
 • Re: Tantiemy - hipoteza Autor: ~Elczapo [83.12.16.*]
  Medium od Bloobera - no niezłe to nawet gorzej niż Chernobylite. Owszem piękne gry ale bardzo niszowe. OUT naprawdę ma potencjał tylko coś muszą wydłużyć tą grę. Pytanie tylko co z tego jak SE łapę na tym trzyma. Ale jak będą tworzyć dla siebie gry to mogą się wstrzelić za kilka lat.
[x]
PCFGROUP -0,97% 41,00 2022-12-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.