• Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~niemieckidrwal [*]
  Lamentujecie jak wiejska dziewka, która rozpacza, bo jej chłop nie manifestuje codziennie swojej miłości wobec niej. Zrozumcie, że chłop ciężko pracuje, urabia się po łokcie w skwarze i brudzie, by na koniec dnia padać ze zmęczenia. Właśnie ta ciężka praca, a nie oklepane slogany powtarzane z częstotliwością serwisów TVP Info, jest prawdziwą afirmacją miłości.
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [185.135.2.*]
  ten chłop to raczej stoi na targu i prowadzi grę w trzy kubki, a zapatrzona leszczyna dziwi się że ciągle przegrywa, myślę że to trafniejsze określenie sytuacji
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~niemieckidrwal [*]
  Podoba mi się twoja analogia, choć jest mocno chybiona. Prawda jest taka, że chłop mocno pracuje na swoim polu, dokąd gawiedź się nie zapuszcza. We wsi krążą plotki, że chłop pewnie pije lub zdradza, albo jedno i drugie, skoro go w dzień mało widać. Od czasu do czasu ludzie obserwują jedynie, jak chłop wywozi coś swoją furmanką do pobliskiego miasteczka i wraca z pokaźną gotówką. Wzbudza to jeszcze większe podejrzenie, no bo kto to widział, pijak, rozpustnik, a przywozi pieniądze. Może podrobione?
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~JebacNiemcow [188.146.200.*]
  ~niemieckidrwal - przestan cpac, bo takie glupoty piszesz, ze szok. Na ilu wisisz? Chyba pona stowke, co?
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [185.135.2.*]
  teraz możecie wrócić na Ziemię, zerowy obrót na perle przy takim kursie, tyle tej gotówki w kasie, czas zjechać do wartości godziwej
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [185.135.2.*]
  przepraszam już ktoś kupił 1 akcje, pewnie AnTec, dla zarządu ciągle za drogo, więc czekamy na atrakcyjne poziomy 10-15zł
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~niemieckidrwal [*]
  Gawiedź nie wierzy, co mnie zupełnie nie dziwi. Wszak to polski zaścianek pełen kompleksów i resentymentów. Chłop zaś niech dalej pracuje. Organiczna praca przyniesie sowite plony. A zazdrosna, chciwa i zawistna gawiedź niech sobie siedzi pod sklepem i tworzy swoje historyjki.
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [185.135.2.*]
  to nie ma nic wspólnego z wiarą, zacznij czytać raporty finansowe, a nie sponsorowane artykuły i prezentacje w Power Point-cie, spółka przez 10 lat na GPW już miała okazję pokazać na co ją stać, widać nowy narybek pełen wizji
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~szaman [5.173.156.*]
  No i w czym problem z tym nowym narybkiem? Sami samarytanie tu się udzielają. Może i sobie pogrywał Zarząd z ludźmi, może nie wyszło im z MABCD20, może zwyczajnie czegoś im zabrakło? W czym widzisz problem, że inwestujemy w tę spółkę. To nie Twoje pieniądze, czy też problem. ujadasz na spółkę, a może akurat wychodzą już na prostą, mają inny plan działania, o którym otwarcie wspominają. Zmienili strategię i już. A My nowy Narybek chcemy wejśc w to i poczekać co z tego wyjdzie. I to już nie powinno Ciebie interesować. Ktoś poda dobrą wiadomość, inny powie że to jednak nie białko a bigos na święta. JEdno mnie zastanawia, po co Wy tu jesteście Ujadacze? Jak napiszesz coś złego o spółce to sądzisz, że nowi się wycofają? A może widzimy coś czego nie widzisz alub straciłeś na spółce i w ten sposób chcesz wprowadzić plan zniszczenia Mabionu? A gdybyś Ty był prezesem spółki giełdowej? z pewnością nic byś sobie nie wypłacał, nie dawał premii..
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [185.135.2.*]
  kupuj do woli, czy dla Ciebie też jest za drogo? tylko 19k od rana w takiej cenie, nie ma chętnych? nie obchodzi mnie Twój portfel, komentuje tylko Wasze oderwane od rzeczywistości wywody, niepoparte faktami oczywiście, więc jeżeli masz już perłę to siedź spokojnie i się nie ekscytuje, a jak już coś chcesz napisać to przynajmnie poprzyj to argumentami, a nie fantazjuj
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~niemieckidrwal [*]
  Paradoksem jest to, że gdy we wsi pojawi się ktoś z zewntrz, niespamiony wiejskim resentymentem, dajmy na to nowy nauczyciel, czy lekarz, wizerunek chłopa w jego oczach jest zwykle bliższy prawdzie, niż ten, kreowany przez wiejską gawiedź, co to niby zna go lepiej.
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [185.135.2.*]
  kurs Was wszystkich i Wasze mądrości codziennie weryfikuje zaczynając od dowodzącego mitomana 90-125 i jego prognoz zysków i kursu akcji po Q1(totalna kompromitacja), a kończąc na coraz częściej pojawiających się wiochmenach powieszonych coraz wyżej na hakach, prawda jest taka że macie ogromną podaż na poziomie 22zl, a dlaczego dowiecie się po czasie, jak zawsze
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~Hehe [188.146.69.*]
  all, ty wiejski podburzaczu, znowu kółko nie wyszło? Buhahaha
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~niemieckidrwal [*]
  Charakterystycznym dla wsi jest funkcjonowanie w jej ramach specyficznej osoby, tzw. 'podburzacza', czyli członka gawiedzi, który szczególnie intensywnie naskakuje na chłopa. To on dostarcza świeżych plotek, na jego temat. Dni spędza na przemierzaniu wsi i przekonywaniu jej mieszkańców do swojego punktu widzenia. Sprawia przy tym wrażenie zdystansowanego do samego chłopa, chcąc tym samym zbudować obraz obiektywnego obserwatora. Prawda jest jednak taka, że 'podburzacz' jest silnie związany emocjonalnie z chłopem. Możliwe, że jest odrzuconym członkiem jego rodziny, lub dawną, znarnioną miłością. Pielęgnowana gorycz z przeszłości jest tym, co podburzacza nakręca.
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: bajecznyzmysl [46.134.186.*]
  @all..... życz a będzie Ci życzone '... ;)

  Ps. I zapamiętaj sobie jeszcze ... "Co było a nie jest nie pisze się w rejestr " :)))))
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [205.201.55.*]
  nie wiem co masz na myśli, zazwyczaj życzę ludziom mnie otaczającym "dobrze",dzięki trafnej ocenie spółki ochroniłem kapitał, wcześniej wielokrotnie spółka dała zarobić na spekulacyjnych wzrostach, ale to nie o mnie chodzi tylko o spółkę i jej fundamenty, czas pokazuje że w większości byliście w błędzie, może to wynika z braku umiejętności czytania raportów, a może z życzeniowego podejścia do prezentacji, może czas wyciągnąć wnioski i skupić się na spółce (dzisiaj każdy widzi "jaki koń jest" )i zarządzie a nie uczestnikach tego forum?
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: bajecznyzmysl [46.134.186.*]
  @all... a nie uważasz, że każdy inwestując na giełdzie jest dorosły i ma prawo robić co chce ... ? I inwestować w co chce i ile chce ... :)
  Ja założyłam konto sobie jakieś 1.5 roku temu ... nie mając doświadczenia w ogóle ani wykształcenia w tym kierunku ...
  Zaczynałam małymi krokami... najpierw obserwowałam jak to wygląda... następnie inwestowałam mniejsze kwoty... potem większe... i na Biomedzie zanim okazało się,że nie zatwierdzili Immunoglobuliny na zbyt małą liczbę przeprowadzonych badań w przedziale do 5 dni kiedy to takie i inne leki mają największe znaczenie by powstrzymać daną chorobę, miałam 2 razy na plusie. Raz 12 tyś. a raz 14 tyś i spadło mi to gdyż może i byłam naiwna gdyż wierzyłam w to, że zatwierdzą to. Może dlatego, że prauję jako medyk i mam w pracy do czynienia często z taką formą leczenia jak immunoglobulina.
  Dzięki temu nauczyłam się czegoś więcej tutaj i postanowiłam zmienić taktykę tutaj mojego inwestowania ..i nie mam zamiaru sprzedawać akcji ze stratą tylko dokupuję by uśrednić cenę...i cierpliwie czekać na lepsze czasy :)
  Ja wierzę w spółki tego pokroju i dlatego wiem, że warto poczekać ;)

  Ps. Nic tak nie uczy pokory jak nauka na własnych błędach.. ;) więc pozwól all innym je popełniać by się sami nauczyli ;)
  Jak wiesz lub nie to jest nalepsza forma nauki... bo innych niezbyt chce się słuchać co mówią czy piszą nawet gdy mają rację i chcą dobrze ;)

  @niemieckidrwal.... dobrze prawisz... ;)
 • Re: Lamentujecie jak wiejska dziewka Autor: ~all [205.201.55.*]
  mnie naprawdę nie obchodzi czy Ty kupujesz, sprzedajesz, zarabiasz, czy tracisz, do niczego też nikogo nie namawiam, ponieważ mnie to nie interesuje co ludzie robią ze swoim kapitałem, pisze wyłącznie o spółce, jak masz coś do napisania na temat Mab to chętnie posłucham, nie wiem dlaczego tak wiele osób zamiast skupić się na spółce robi wycieczki personalne skupiając się na użytkownikach forum, podejrzewam że tak jest zdecydowanie prościej niż napisać coś sensownego o samej spółce lub kursie, w każdym razie powodzenia w uśrednianiu
 • Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: ~Zenek [194.15.120.*]
  Wy jesteście jak ta wiejska Zochą, którą chłop wiecznie oszukuje, a ona wciąż ma nadzieję, że on się odmieni.

  Stefan Zochę omamił, że znalazł pracę, że dopiero teraz pokaże na co go stać.
  Zocha sprzedała więc kolczyki i obrączkę ślubną, aby Stefanowi kupić auto, bo przecież do pracy, do takiej pracy chłop rowerem jeździć nie będzie.

  No i chłop wyjechał do pracy.
  Przed wyjazdem naobiecywał, że będzie nowa chałupa, niańka do dziecka, a nawet basen w ogródku. A może nawet wybuduje swoją własną fabrykę.
  Na początku pisał do Zochy, że praca jest super, że wszystko idzie jak po sznurku, że wszystko zgodnie z planem, jak zawsze u Stefana.
  Na Boże Narodzenie będzie szynka a na Wielkanoc to już kawior.

  Niestety na Gwiazdkę była kaszanka, a na Wielkanoc salceson. a Zocha zobaczyła, że z domowej kasy wyparowało 2/3 gotówki.
  Teraz Stefan już nic nie pisze. Zocha się cieszy, bo jak nie pisze, to znaczy, że jest zapracowany, a na jesieni to będą jedli homara.

 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: bajecznyzmysl [46.134.59.*]
  @Zenek... fantazję to ty masz :)
  No i że Ci się tak chce ... ;)
  Ja na szczęście jestem sama... i facet do szczęścia nie jest mi potrzebny :))))
  Jestem niezależna i samowystarczalna ... i dobrze mi z tym :)

  Ps. Lepiej być samemu niż męczyć się we dwoje ;)
 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: ~Zenek [194.15.120.*]
  Dnia 2022-06-28 o godz. 17:01 bajecznyzmysl napisał(a):
  > Ja na szczęście jestem sama... i facet do szczęścia nie jest mi potrzebny :))))
  > Jestem niezależna i samowystarczalna ... i dobrze mi z tym :)
  > Ps. Lepiej być samemu niż męczyć się we dwoje ;)

  Nie jesteś sama. Jesteś związana z Mabionkiem jak Moja Zocha ze Stefanem.
  Cały czas się łudzisz, że tym razem nie zostaniesz oszukana.

  Sama przyznałaś, że nie zaszczepiłaś się mRNA, bo czekałaś na NVX. A gdy przyszedł NVX, to się nie zaszczepiłaś, bo chciałaś zobaczyć jak NVX działa na innych ludzi.
  Efekt taki, że przechorowałaś COVID dwa razy i nadal się nie zaszczepiłaś.

  I teraz liczysz, że Stefan Mabionek zarobi kasę dla ciebie?
  Bo jest mnóstwo ludzi, którzy się nie chcieli szczepić mRNA? Tak jak ty?
  Póki co, jak moja Zocha straciłaś kolczyki i obrączkę, a we wspólnym domu wyparowało 2/3 kasy w gotówce.

  Na zakończenie nie pisz, że jesteś medykiem. O medycynie nie masz najmniejszego pojęcia.
  Gdy topiłaś swoją kasę w Borynę Biomedka, już w drugiej połowie 2020r. było wiadomo, że osocze, to ślepa uliczka.
  Trzeba było jednak wysunąć nos ze swojej wiochy i rozejrzeć się, co się w świecie dzieje.

 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: bajecznyzmysl [46.134.135.*]
  Dnia 2022-06-28 o godz. 18:17 ~Zenek napisał(a):
  > Dnia 2022-06-28 o godz. 17:01 bajecznyzmysl napisał(a):
  > > Ja na szczęście jestem sama... i facet do szczęścia nie jest mi potrzebny :))))
  > > Jestem niezależna i samowystarczalna ... i dobrze mi z tym :)
  > > Ps. Lepiej być samemu niż męczyć się we dwoje ;)
  >
  > Nie jesteś sama. Jesteś związana z Mabionkiem jak Moja Zocha ze Stefanem.
  > Cały czas się łudzisz, że tym razem nie zostaniesz oszukana.
  >
  > Sama przyznałaś, że nie zaszczepiłaś się mRNA, bo czekałaś na NVX. A gdy przyszedł NVX, to się nie zaszczepiłaś, bo chciałaś zobaczyć jak NVX działa na innych ludzi.
  > Efekt taki, że przechorowałaś COVID dwa razy i nadal się nie zaszczepiłaś.
  >
  > I teraz liczysz, że Stefan Mabionek zarobi kasę dla ciebi

  Oj Zenuś Zenuś... jaki ty " miły i kulturalny " jesteś :)))))
  To, że się nie zaszczepiłam nie znaczy, że nie mogę kupić akcji Mabiona... w końcu szczepionka Novavax nie jest jedyną opcją tej spółki...
  A jeśli wypowiadają się na różnych forach, i są artykuły ludzi, którzy mają spore pojęcie na temat giełdy, iż takie spółki to przyszłość, to czemu miałabym nie inwestować w nie ?
  Ja mam czas to raz ... a dwa to nie utopiłam tutaj całego mojego dorobku życia by się aż tak stresować ;)

  A co do moich przechorowań to :
  - przechorowałam drugi raz teraz w czerwcu więc jeszcze nie muszę się szczepić.... !!!!
  - pierwszy raz przechorowałam w styczniu zeszłego roku akurat wtdy kiedy zaczynały się szczepienia naszej grupy więc też nie musiałam wtedy....
  - po przechorowaniu miałam po wystarczający p. p/ ciał. który dał mi taką odpornosć, że nie zachorowałam ( częste wykonywanie testów na własny koszt ) przez prawie 1,5 roku !!!

  Co do mRNA miałam mieszane uczucia gdyż często po szczepieniach mieliśmy pacjentów z różnymi neurologicznymi objawami....a Novavax w Polsce zaczął być dostępny od marca kiedy spadał już poziom zachorowań...
  Wiedząc z teorii, że Novavax jest bezpieczniejszy chciałam się o tym przekonać mając taką możliwość ze względu na pracę... by później móc z czystym sumieniem polecać tę szczepionkę i przy okazji na jesieni samej się zaszczepić.
  Nie namawiam pacjentów ani ludzi by się szczepili gdyż uważam, że jest to indywidualna sprawa każdego z nas i mamy prawo ją podjąć w taki sposób by jej nie żałować.

  Wymyślili, że zrobią nam medykom przymusowe co mi się również nie podoba i to z prostej przyczyny !!!
  Jeśli mimo szczepienia mogę jako pracownik się zarazić i przenieść na pacjenta to nie zrozumiały dla mnie w tym przypadku jest jakiś nakaz... A tłumaczenia , że chcą nas niby chronić w ten sposób nie są na miejscu w przypadku kiedy to nawet nie chcieli wprowadzić testowania 1 x w tygodniu zanim powstały szczepionki....Opozycja chciała... ale jak wiemy oni nie mają za wiele do gadania ... Więc skoro by tak im zależało by nas chronić to by nam wykonywali wcześniej testy min. 1x w tyg. byśmy za wczasu zatrzymali roznoszenie się wirusa w naszym środowisku... itd..

  Zrobiłam raz na sobie experyment z amantadyną ( zanim były przeprowadzone badania kliniczne a po wypowiedziach i tylu udokumentowanych wyleczonych chorych przez słynnego dr. z Przemyśla ) i z czystym sumieniem mogę odradzać innym by nie brali tego leku w przypadku SarsCov2 co też czasami czyniłam kiedy pacjenci pytali co o tym sądzę...

  Dobrze wszyscy wiemy jak bardzo jest skorumpowany świat, i że my zwykli, przeciętni ludzie całej prawdy nigdy się nie dowiemy i dlatego mając okazję do własnych obserwacji mogę się przekonać jak jest na prawdę.. choć nie do końca gdyż by mieć 100 % pewność należało by wykonać pewne badania przed i już po otrzymaniu szczepionki by móc stwierdzić, że to wina szczepionki ...

  Ps, A co do Biomedka... to widziałeś jak ładnie dzisiaj się wybił ... :)

 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: ~Zenek [194.15.120.*]
  Dnia 2022-06-28 o godz. 20:42 bajecznyzmysl napisał(a):

  > > Nie jesteś sama. Jesteś związana z Mabionkiem jak Moja Zocha ze Stefanem.
  > > Cały czas się łudzisz, że tym razem nie zostaniesz oszukana.
  > >
  > > Sama przyznałaś, że nie zaszczepiłaś się mRNA, bo czekałaś na NVX. A gdy przyszedł NVX, to się nie zaszczepiłaś, bo chciałaś zobaczyć jak NVX działa na innych ludzi.
  > > Efekt taki, że przechorowałaś COVID dwa razy i nadal się nie zaszczepiłaś.
  > >
  > > I teraz liczysz, że Stefan Mabionek zarobi kasę dla ciebi
  >
  > Oj Zenuś Zenuś... jaki ty " miły i kulturalny " jesteś :)))))
  > To, że się nie zaszczepiłam nie znaczy, że nie mogę kupić akcji Mabiona... w końcu szczepionka Novavax nie jest jedyną opcją tej spółki...

  Urzekła mnie twoja historia.
  Chciałem ci na twoim przykładzie pokazać, jak twoje nadzieje, że osoby, które są niezaszczepione szczepionkami mRNA będą się masowo szczepić NVX są płonne.
  No nie zrozumiałaś.
  Nawet na własnym przykładzie nie zrozumiałaś.
 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: bajecznyzmysl [46.134.135.*]
  Zenku... ktoś musi być mądrzejszy i ustąpić ... w innym przypadku ta rozmowa nie miała by końca ;) a mi szkoda czasu na taką jałową gadkę ;)
  Możemy wrócić do rozmowy przed końcem roku i wtedy zobaczymy kto miał rację ;)
  Jeśli się okaże, że ty ją miałeś to osobiście tutaj Ci ją przyznam ... :)

  A póki co życzę Ci miłego wieczoru... niekoniecznie spędzonego tutaj na bezsensownych konwersacjach ... no chyba, że spędzanie czasu w taki sposób sprawia Ci wielką przyjemność :)
 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: ~Zenek [194.15.120.*]
  Dnia 2022-06-28 o godz. 17:01 bajecznyzmysl napisał(a):
  > Ps. Lepiej być samemu niż męczyć się we dwoje ;)

  Czy już zrozumiałaś, że będziesz się męczyć we dwoje ze Stefanem Mabionkiem.

 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: bajecznyzmysl [46.134.135.*]
  Pożyjemy i pogadamy za jakiś czas czy sie męczyłam czy nie ... :)
  Dajmy sobie jeszcze trochę czasu by się o tym przekonać ... ;)

 • Re: Zocha i Stefan Mabiofani i Mabionek Autor: ~Zenek [194.15.120.*]
  Dnia 2022-06-28 o godz. 20:45 bajecznyzmysl napisał(a):
  > Pożyjemy i pogadamy za jakiś czas czy sie męczyłam czy nie ... :)
  > Dajmy sobie jeszcze trochę czasu by się o tym przekonać ... ;)
  >

  Już se pożyłaś ze swoim Stefanem Mabionkiem
[x]
MABION -0,53% 19,68 2022-10-07 16:44:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.