• Skup akcji Autor: ~giza [89.79.243.*]
    J.w. do 35 ziko
    https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/42609699,netwise-sa-5-2022-ogloszenie-o-zwolaniu-zwyczajnego-walnego-zgromadzenia-netwise-s-a-na-dzien-27-czerwca-2022-roku
  • Re: Skup akcji Autor: ~Jelonek [89.66.102.*]
    Do 5 lat - przy takim trendzie to po 3 zł skupią
  • Re: Skup akcji Autor: ~giza [89.79.243.*]
    Heh... myślę że nie. Poza tym liczba papierów w handlu to kilkadziesiąt tys.
  • Re: Skup akcji Autor: ~PiesekLeszek [165.225.207.*]
    Co to w praktyce oznacza? Będą zapisy z taką wyceną maksymalną czy będą skupować z rynku?
    z rynku...
  • Re: Skup akcji Autor: ~JaJanek [213.134.164.*]
    Nie rozumiem do końca jak to ma zostać przeprowadzone.

Mamy:
    a) bardzo niewielkie obroty dzienne - max kilkaset sztuk dziennie, czasami kilka dni żadnej transakcji
    b) intencje zakupu do 10% akcji czyli 101k gdzie mniejszościowi mają 78k
    c) w powyższym kontekście ogromny kapitał, bo 3.6mln przeznaczony na skup

liczby mi się nie schodzą, tym bardziej przeprowadzenie tego całego skupu.

Jakieś pomysły?
    Dnia 2022-06-04 o godz. 14:23 ~JaJanek napisał(a):
    > Nie rozumiem do końca jak to ma zostać przeprowadzone.
    >
    > Mamy:
    > a) bardzo niewielkie obroty dzienne - max kilkaset sztuk dziennie, czasami kilka dni żadnej transakcji
    > b) intencje zakupu do 10% akcji czyli 101k gdzie mniejszościowi mają 78k
    > c) w powyższym kontekście ogromny kapitał, bo 3.6mln przeznaczony na skup
    >
    > liczby mi się nie schodzą, tym bardziej przeprowadzenie tego całego skupu.
    >
    > Jakieś pomysły?

tak,
    uważam że na WZA zmienią cenę maksymalną.
  • Re: Skup akcji Autor: ~qwerty2 [88.156.132.*]
    Najlepsze i jedyne chyba sensowne to zrobić to jak od dawna "płaci dywidendę" Quercus, wezwanie na 10% akcji po cenie np. 30 pln w celu umorzenia. 30pln * 100 000 akcji to tak jakby przeznaczyć 3mln na dywidendę. Czyli 3pln/akcję.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Quercus-TFI-zaprasza-do-sprzedazy-nie-wiecej-niz-2-345-751-akcji-wlasnych-po-9-5-zl-szt-8347286.html

Ideą takiego skupu zamiast dywidendy jest brak ryczałtowego podatku od dywidendy i możliwość złączenia przychodów z tej operacji z innymi przychodami/stratami ze sprzedaży akcji.

• Re: Skup akcji Autor: ~Henio [94.254.233.*]
    Świetna sprawa, dołączę się do skupu i wszystkie akcje będą w spółce i u mnie. Potem wam sprzedamy za 200 złotych.
    super! wystaw 100 000 K po 30 i skupuj
    Dnia 2022-06-08 o godz. 10:59 ~qwerty2 napisał(a):
    > super! wystaw 100 000 K po 30 i skupuj

a co z FF?
    1.
    przecież Henio napisał, że "wszystkie akcje będą w spółce i u mnie" to nie będzie FF :)

2.
    W przypadku wezwania na 10% akcji przez spółkę nic, bo jeżeli duzi właściciele wezmą w nim udział to każdy sprzeda swoje 10%, więc procentowo FF się nie zmieni
    Dnia 2022-06-08 o godz. 12:12 ~qwerty2 napisał(a):
    > 1.
    > przecież Henio napisał, że "wszystkie akcje będą w spółce i u mnie" to nie będzie FF :)
    >
    > 2.
    > W przypadku wezwania na 10% akcji przez spółkę nic, bo jeżeli duzi właściciele wezmą w nim udział to każdy sprzeda swoje 10%, więc procentowo FF się nie zmieni

W treści uchwały WZA jak byk ze do "programu motywacyjnego" mogą być uzyte, właściciele ( w sumie Pan Kuba) nie będą brali w tym udziału, nie po tych wycenach. :)
    Ale jeżeli spółka chce kupić 10% akcji, a akcjonariusz mający 92.5% nie ma w tym wziąć udziału to po co ta cała operacja?
    Czemu nie normalne 2.5 dywidendy?
    Po to żeby kupić "złotówkę" za 20 groszy....swoje byś sprzedał?
    Nie, nie chcę sprzedać.
    Ja te akcje kupiłem, żeby dostawać jak w USA 10+% dywidendy rocznie (a najlepiej 5% co pół roku) i patrzeć jak się firma rozwija, ale bez ciągłego patrzenia na kurs. A tu klops :( Kombinacje i przemyślenia o co chodzi i dlaczego, czym to grozi i jak się teraz zachować.

BTW:
    Wg mnie , choc to tylko opinia, Pan J.Skałbania dobrze wie co ma i jaka tego jest wartość, mniej niz 150 mln nie wycenia całego NTW
  • Re: Skup akcji Autor: ~JaJanek [213.134.164.*]
    Rozumiem skup własny jeśli uważasz, że akcje są więcej warte niż wycenia je giełda. Tylko jakie to ma implikacje w tym konkretnym przypadku? Obrotów dalej nie będzie, dywidendy również. Nawet jak skupisz powiedzmy 10k akcji z rynku i dasz je na program motywacyjny to co taki pracownik ma z nimi zrobić? Fajnie mieć coś co jest więcej warte, ale jak nie możesz tego sprzedać to jaki z tego pożytek? Kompletnie nie rozumiem do czego taka jednorazowa akcja pod tytułem skup akcji ma prowadzić długoterminowo. Może mam klapki na oczach i ktoś widzi coś więcej?
  • Re: Skup akcji Autor: ~aaa [95.49.225.*]
    będą mogli sprzedać - za kilka lat, jak sytuacja na świecie się unormuje, a spółka rok do roku będzie udowadniać, że wie co robi, to w końcu zostanie zauważona. tutaj należy uzbroić się w cierpliwość. to nie jest inwestycja na rok, czy dwa, ale 5, czy może i 10. myślę, że pracownicy również mają tego świadomość. oni sami najlepiej wiedzą, co się dzieje w firmie.
    taaa.... 10 lat temu na stadionie w Doniecku był finał EURO..... to był jednak inny świat... ciekawe czy tamtejsi pracownicy też liczyli na zwrot inwestycji za 10 lat.... takie mam jakoś wrażenie, że z powodu bardzo szybkiego postępu technologii, z powodu pandemii oraz pewnej niestabilności w wielu miejscach świata okres oczekiwania na zwrot z inwestycji chyba jednak się na całym świecie nieco skrócił. też tak macie, czy tylko mnie się pozmieniało?
  • Re: Skup akcji Autor: ~aaa [194.9.245.*]
    tylko tobie. właśnie jest na odwrót - w związku z kryzysem należy zrezygnować z myślenia o krótkoterminowych zwrotach i skupić się na długoterminowych. to, co przetrwa najbliższe lata, da solidnie zarobić w przyszłości. kwestia postawienia na dobre spółki.
  • Re: Skup akcji Autor: ~Henio [79.185.141.*]
    chyba czeka nas tutaj baaaardzo powolne zbieranko. ciekawe, co będzie w raporcie. nie spodziewam się kokosów, wręcz przeciwnie, liczę na słaby wynik i to, ze ktoś się wywali za mniej niż 33 złote. wtedy dokupuję.
  • Re: Skup akcji Autor: ~Ja [89.64.8.*]
    Ja wręcz przeciwnie.
    Spodziewam się dobrego raportu i podniesienie ceny skupu.Ewidentnie widac,że przy tym kursie nikt nie oddaje.Silny dolar zdecydowanie nam pomaga
  • Re: Skup akcji Autor: ~aaaa [79.185.125.*]
    oho, spółka przestała kupować i już się ludzie z cukierkami pojawiają. halloween nadchodzi.
  • Re: Skup akcji Autor: krecix [31.60.40.*]
    Nie jestem pewien ale jest chyba okres zamkniety i nie moga skupywać bo jest mniej niz miesiac do raportu
  • Re: Skup akcji Autor: ~aaaa [79.185.125.*]
    ty to wiesz, ja to wiem, ale ktoś wywala, bo akurat musi kupić znicze? czekam na dalsze promocje! może znów zobaczymy 2 z przodu.

[x]
NETWISE 0,53% 37,80 2023-02-06 09:00:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.