• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [212.50.194.*]
    jak akcja za woda w dol to dolar w gore ale dolar osiagnal ath wzgledem pln kiedy wyszedl powyzej 4,7 i byl na 4,85 i spuchl
    musial oddac , a jak on oddawal to akcja zlapala oddech
    akcja spadala w fali o 20% od ath dlatego możliwe że po tym spadku pokrecic sie w konsoli a jak juz sie pokaza dane o recesji to pojdzie kolejna fala w dol
    pinokio przeciez zadeklarowal ze bedzie kurczyl bilans i we wrzesniu nawet utnie 90mld a jest dopierp polowa sierpnia

generalnie w rynkach niedzwiedzia bylo tak że spadalo 6 mcy a korygowalo 2 czy 3 i potem kolejna fala spadkow
    musialoby byc duze zaciesnienie zeby spadlo 40% w jednej fali i to bylby chyba rekord wszechczasow wiec ja tez bym takiego krachu nie obstawial , jakas konsola musi po prostu byc
    oni teraz oswajaja nas z podwyzka stop za wodą , mowia że bedzie mneijsza bo inflacja producentow wyhamowuje itp ale nikt nie przypomina o redukcji bilansu a to sie dzieje w tle

dla edka ratunku nie ma tzn musza scalic skarbowki uni, wyemitowali troche takich pod covida a teraz potrzebuja nowego pretekstu, mysle że jak bedzie gorzej to edek pojdzie na 0,8 i wtedy beda cisnac na scalenie, do scalenia potrzebna jest wieksza katastrofa, bez katastrofy niemcy nie zgodza sie na scalenie

dolar ma rzut beretem do 5zl , nie pasuje mi to teraz bo przeciez jest jeszcze mozliwosc wiekszych spadkow na akcji to co wtedy , dolar po 5,5, nie widze tego , przytakim kursie peryferia zaplacza a wtedy oni moga byc zmuszeni do oslabienia dolara sztucznie

pytacie o dlug, wezcie pod uwage że jezeli na mocnym dolarze placa 3% na 10 latce to znajda sie tacy ktorzy po to przyjda , jak placili 1% to nie bylo chetnych ale po 3 do 5% to się znajdą

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~qw [83.26.166.*]
    Ja raczej przewiduje bankructwo USA. Przy tym zadłużeniu nie ma szans podnosić stopy i spłacać odsetki z obligacji przy recesji
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [212.50.194.*]
    oni maja drukarke , nie moga zbankrutowac , przeciez od 2009 drukuja wlasnie dlatego
    edek odbil sie od parytetu bo w czwartek pani z siwymi wlosami ma podniesc stope w europie
    nie sa pewni czy ich zaskoczy wiec zapobiegawczo edka ciut podniesli co by mogli napisac w mediach że edek sie umocnil przez decyzje tej pani zeby wygladalo że to dobra decyzja i że ona ma respekt a pare dni po decyzji edek wroci do spadkow i spusci jej decyzje do muszelki

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~qw [83.26.166.*]
    jeżeli uruchomią drukarke to inflacja jeszcze bardziej wystrzeli...jesli bardziej zacznie FED skupowac papiery to USA zbankrutuje nie majac kasy na spłate odsetek od obligacji. Kazda opcja jest zła.
    korekta: skupowac --> wyprzedawać
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Grubas [213.5.41.*]
    Hakerskie zakładasz ze nie mogą zrobić dolara po 5,5 bo peryferia zapłaczą. A może właśnie o to chodzi żeby zapłakaly?nwo agenda taki krach zakłada a wtedy wchodzą oni cali na biało z cbdc.
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [37.225.44.*]
    wyobrazcie sobie sytuacje ze bank centralny skupuje wszystkie skarbowki z rynku wowczas nie trzeba placic zadnych odsetek od tych obligacji
    i tyle, zero kosztow i do tego dąża oni , ci skośni z wyspy i caly zachod
    utworzyli tamten bank w 1913 i dlatego on jest do dzisiaj bo ten mechanizm umozliwia im wyjscie z najwiekszego guana
    lepszego systemu nikt nie wymysli

oni nic nie wyprzedaja obecnie tylko nie roluja wygasajacych seri na swieze
    jak rozpoczeli proces skupowania to musza kontynuowac, jesli w polowie procesu go odwrocisz to masz bankruta a jak przed bankrutem wrocisz do dodruku to masz niepotrzebna zawieruche bo zmieniasz zdanie co chwila , trzeba byc konsekwentnym
    nikt ci nie powie ze chca skupic calu dlug bo by nastapil krach dolara i przestalby byc waluta rezerwiowa z uwagi na brak zaufania do banku
    na jego miejsce weszlyby np. ruble z juany i realy bo one podparte ropą i innymi surowcami

a z innych spraw to zbankrutowala wlasnie ukraina
    chlopcy poprowadzili ich na rzeź , stracili czesc terytorium , tysiace żyć ludzkich, mają zdewastowany kraj i wyczyscili sie z kasy tak że zbankrutowali , tak chlopcy rujnuja pionkow probujac osiagnac swoje cele ale nie uda im sie to bo to juz nowe czasy i nie maja zadnej przewagi nad brics ktore niczego juz od nich nie potrzebuje
    to jest koniec bialego z za oceanu, jedyny bialy ktory sie liczy to jest ten zły na wschodzie i tylko ten ma przyszlosc bo ma terytorium na surowcach

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [37.225.44.*]
    o hesus
    ta siwa pani oglosi nowe narzedzie do walki z roznicami na rentownosciach skarbowek poszczegolnych panstw strefy euro
    i tym nowym narzedziem bedzie UWAGA !!!
    kolejny dodruk
    ha ha ha
    trzymajcie mnie bo nie wytrzymam , oni nazywaja to nowym narzedziem
    ludzie , toż robia z was ...
    to ma byc walka z inflacja ktora sami wykreowali , to beda teraz drukowac rozkrecajac te inflacje
    hesus , jakich czasow ja dozylem , matka posylal ich do szkoly , ma studia, jakies doktoraty i oni nie potrafia inaczej jak drukowac
    przeciez do tego wystarczy przywiezc małpe z afryki i ona tez wcisnie przysik drukuj
    zwyklych ludzi rozlicza z przychodow co do grosza nalicza podatek , zebys czasem nie zarobil 20zl za duzo na czarno a sami potrafia tylko drukować
    upadek ludzkości !
    ta pani przyszla z mfw, mysle że zanim skupi skarbowki jakiegos panstwa to rzad bedzi emusial podpisac cyrograf ze zacisną pasa, takie cyrografy to ona miala w mfw, biada peryferyjnym panstwom uni , biada , ludzie wyjda na ulice
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Pytek [195.191.162.*]
    prof. M. Hudson sądzi,że taki jest plan:

"Kraje będą musiały dokonać wyboru. Czy będą musieli eksploatować swoje domy bez energii, swoje fabryki bez energii – a zużycie energii na mieszkańca jest bezpośrednio związane z PKB przez ostatnie 150 lat. Każdy wykres pokazuje, jak zużycie energii, PKB i dochód osobisty rosną razem.

Co więc zrobią kraje, których nie stać na płacenie wyższych cen za energię? Cóż, Janet Yellen, która była szefową Rezerwy Federalnej i [teraz] Sekretarzem Skarbu, mówi: „No cóż, zamierzamy wykorzystać Międzynarodowy Fundusz Walutowy do zachowania jednobiegunowej hegemonii Ameryki”. Myślę, że użyła prawie tych słów. Musimy utrzymać amerykańską kontrolę nad światem i zrobimy to za pośrednictwem MFW. A to w praktyce oznacza wykorzystanie MFW do stworzenia specjalnych praw ciągnienia, które będą czymś w rodzaju darmowych pieniędzy, z których większość trafi do Stanów Zjednoczonych, aby wesprzeć ich wydatki wojskowe za granicą dla całej tej ogromnej eskalacji wojskowej. Umożliwi to MFW udanie się do krajów i powiedzenie: „Pomożemy ci w spłacie długów i nie zostaniesz przejęty i pozyskasz energię, ale jest to warunkowe”. Na zwykłych warunkach: musisz obniżyć swoje zarobki; musisz uchwalić przepisy antypracownicze; musisz zgodzić się na rozpoczęcie sprzedaży swojej domeny publicznej i prywatyzacji."
    https://michael-hudson.com/2022/05/ukraine-4-steps-on/

ale bzdury
    hegemonia bez brics ,
    byl taki pomysl na sdr-y ale wtedy taki nowy pieniadz bylby oparty o kilka walut w koszyku
    brics nie zaakceptuje sdra bez ich walut a sdr bez nich jest wart tyle co dolar a dolar obecnie jest wypierany z transakcji w surowcach przez waluty brics
    co chwila masz komunikat że kolejne panstwa przestaja sie rozliczac w dolarze tylko w mediach nie jest o tym głosno bo cenzura czuwa ale brics robi swoje bo co wilki obchodzi co mówia o nich owce

koniec dolara jest bliski dlatego że nie można komuś blokować a de facto kraść rezerw
    to rujnuje zaufanie do zachodu
    zaufanie jest tu najważniejsze

jakieś przemyślenia co do złotówki w kontekście do poprzedniego komentarza?
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Pytek [195.191.162.*]
    Trochę z innej beczki. Artykuł o masowej inwigilacji:

"Uważaj na to, co mówisz, co czytasz, co piszesz, dokąd idziesz i z kim się komunikujesz, ponieważ wszystko to zostanie ostatecznie nagrane, zapisane i wykorzystane przeciwko tobie, w czasie i miejscu wybranym przez rząd....
     Chiny twierdzą, że ich inwigilacja AI może już odczytywać mimikę twarzy i fale mózgowe, aby określić, w jakim stopniu członkowie społeczeństwa są  wdzięczni, posłuszni i chętni do podporządkowania się Partii Komunistycznej ...
    Od kamer, które identyfikują twarze przechodniów, po algorytmy, które śledzą nastroje publiczne w Internecie, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji (AI) otwierają  nowe granice w nadzorze państwowym na całym świecie ”.

https://www.zerohedge.com/political/digital-authoritarianism-ai-surveillance-signals-death-privacy

dolar oddal czesc zyskow, pisalem o tym przy kursie 4,85
    inwigilacja ? a wiesz że przeszla ustawa o tym że urzad skarbowy moze miec dostep do twojego konta i nie musisz miec statusu podejrzanego jak wczesniej ?
    i nic, zero reakcji , głupi ludzie, dopiero jak komornik zajmie wszystjie konta to sie jeden z drugim zdziwi skad o n mial tak szybko informacje o jego kontach, rodzina nie wiedziala a komornik cyk myk i już kasa zablokowana
    a nasz krzywousty jakims cudem nie ma grosza przy duszy , ciebie przeswietla a jego nie mozna , on oficjalnie nic nie ma

w czwartek pinokio ma wystep , musza trzymac fason do tego czasu a potem sru
    podbijam temat złotego. Jakieś przewidywania?
    Kontrola przy pomocy baz DNA:

„agencje policyjne budują swoje lokalne bazy danych DNA, gromadzą DNA nie tylko od osób oskarżonych o poważne przestępstwa, ale także, coraz częściej,  od osób, które są uważane za podejrzane, trwale łącząc ich tożsamość genetyczną z kryminalne bazy danych. Wszystkie 50 stanów prowadzi obecnie własne rządowe bazy danych DNA, chociaż protokoły gromadzenia danych różnią się w zależności od stanu. Coraz więcej danych z lokalnych banków danych jest przesyłanych do CODIS, ogromnej bazy danych DNA FBI, która stała się de facto sposobem identyfikacji i śledzenia Amerykanów od narodzin do śmierci. Nawet szpitale włączyły się do gry poprzez pobieranie i przechowywanie DNA noworodków, często bez wiedzy i zgody rodziców. Jest to część  obowiązkowych badań genetycznych noworodków przeprowadzanych przez rząd . W wielu stanach DNA jest przechowywane przez czas nieokreślony. Już teraz trwają prace nad przeprowadzeniem  sekwencjonowania całego genomu u noworodków.  … To tylko kwestia czasu, zanim agenci rządowi dowiedzą się, gdzie byliśmy i jak długo byliśmy w każdym miejscu, śledząc nasze rozrzucone DNA. W końcu naukowcy mogą już  śledzić łososie w setkach mil kwadratowych strumieni i rzek  za pomocą DNA.”

https://www.zerohedge.com/geopolitical/genetic-panopticon-were-all-suspects-dna-lineup-waiting-be-matched-crime

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~ANDY [83.21.180.*]
    witam huki podbijamy temat - FED ....
    "Fed udaje głupiego, zmieniając definicję recesji...
    Więc mówisz mi, że łagodniejszy ton Fed nie spowoduje ponownego wzrostu cen surowców? Żaden z problemów strukturalnych nie został rozwiązany. Całkowite nakłady inwestycyjne producentów nie zniknęły, a zaostrzenie polityki pieniężnej zmniejszyło jedynie dostępność kapitału dla nowych inwestycji." O. T. Costa

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: sterl [83.30.109.*]
    KGHM jako największy producent srebra jest najbardziej poszkodowanym w wyniku przestępczej działalności banków amerykańskich zaniżających wartość srebra i złota. Banki zapłaciły 1 mld kary ale rządowi USA , który jak widać zarabia na tym procederze , a poszkodowani nie robią nic żeby odzyskać utracone dochody i zabezpieczyć się przed tym procederem na przyszłość?.
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~KX [77.252.200.*]
    Złoto i srebro są środkiem płatniczym minionej epoki. Owszem kruszce te mają swoją wartość i to niemałą, ale chyba bardziej należy je postrzegać jako surowiec (ewentualnie jako środek przetrzymania wartości i energii potrzebnej do pozyskania czystej postaci surowca). W sytuacji, gdy w minionym i bieżącym wieku rozwinęły się platformy inwestycyjne oparte na dużych centrach obliczeniowych połączonych szybkimi łączami światłowodowymi, wartością stała się sama energia potrzebna do utrzymania takiej infrastruktury - pieniądz jest tu już wartością czysto umowną, elementem pośredniczącym. Nawet Bitcoin bez takiej infrastruktury i energii nie ma racji bytu. Wartość takich surowców jak srebro i złoto należy postrzegać jako depozyt wielopokoleniowy (perspektywa czasu 1rok - 10 lat może być zbyt krótka). Wycena KGHM może tutaj być podyktowana relokacją fiducjalnych środków płatniczych z dóbr inwestycyjnych do szybko rotujących towarów i usług, potrzebnych do zaspokojenia bieżących warunków bytowych (żywność, woda pitna, prąd w gniazdku domowym, opał na zimę oraz !!! czołgi, armato-haubice, samoloty i helikoptery bojowe).
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Grubas [213.5.41.*]
    Hukers jak wytłumaczyć to co wydarzyło się po występie czwartkowym pinokia i zaangażowaniu biedna w ten caly cyrk w udowadnianie ze nie ma recesji? Rynek uwierzył? Dojada na tym do 6tys na s&p? Przecież ten odpal w górę to aż w oczy razi i na km śmierdzi.
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~ANDY [188.47.117.*]
    witam huki - podbijamy temat - FED a inflacja ...
    bezrobicie nie wzroslo , oznacza to że firmy nie zwalaniaja, jak nie zwalaniaja tzn że maja przychody i zyski i za nie kupuja swoje akcje
    bylo info że padl kolejny rekord buybackow
    ale to jest caly czas o czym pisalem , jest strumien pieniadza i podtrzymuje akcje
    musi byc skok bezrobocia zeby to przerwac

tutul tego watku jest : "fundament jest nijaki " dlatego mielismy niedzwiedzia i mamy znowu byka
    sztuka jest wlasnie ocenic fundament bo jak juz wiesz jaki jest to wiesz jak obstawic
    jest nastepująco :
    jak mówia o podwyzkach stop to nalezy sie 20% korekty
    ale jak tylko podwyzki stop bez wypychania smieci z bilansu to po tej korekcie odbiją jak obecnie
    czyli bez redukcji bilansu ale robionej wypychaniem papierów a nie tylko brakiem rolowania krachu nie ma
    no i to bylo do przewidzenia

trzeba bardziej nacisnac na hamulec zeby zlamac te 20% i poleciec nizej w trwala besse

a co robi pinokio?
    nie roluje , a dlaczego ?
    bo ma kase z podatkow bo bezroboicie jest 3,5% i nie musi chwilowo rolowac
    dopiero jak bezrobocie wzrosnie to z podatkow za malo wplynie i wtedy pinokio jak nie zroluje to zmniejszy plynnosc i peknie

ma nie zrolowac 90mld we wrzesniu
    sie okaze czy w ktoryms momencie braknie plynnosci

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~ANDY [188.47.117.*]
    WITAM huki- "Nie wiadomo też jak na inflację wpłynie uchwalona w tym tygodniu przez Senat ustawa "antyinflacyjna" przewidująca 739 mld dolarów na inwestycje w przedsięwzięcia służące ochronie klimatu, ale także obniżenie kosztów opieki zdrowotnej i podniesieniu podatków dla dużych korporacji. Celem jej jest wzmocnienie strony podażowej gospodarki, ale tak duży kolejny zastrzyk pieniędzy może mieć także proinflacyjny wpływ. 

zasoby sie koncza wiec musi byc drozej bo popyt ten sam a surowca bedzie mniej
    trzeba inwestowac w przedsiewziecia ktore sprawią że mniej surowca bedzie potrzeba bo uzupelnia braki zieloną energią tylko ja nie widze takich przedsiewziec na skale globalna a nawet na skale krajową, nigdzie , to są jakies nieznaczace inwestycje wiec na co ta kasa pojdzie?
    pol ukradną a poł wydadzą bez sensu
    a jak mozna koszty w sluzbie zdrowia zredukować? wg mnie nie da się wiec te pieniadze to po prostu dodruk zasypujacy dziure

byl komunikat bodajze najwiecej ludzi po 65 , padl rekord
    a skad dla nich emerytury ? ich jest najwiecej w stosunku do ludzi pracujacych
    to jest problem socjalizmu , dlatego mamy dodruki

czekamy czy firmy zaczna zwalniac pracownikow
    krzywousty u nas zrobil wakacje i konsumpcja nie spada , byle do wyborow
    ida w złą strone, jak nie mozesz splacic kredytu to nie musisz, mozesz nie placic rat kiedy raty sa najwyzsze, to juz jest patologia
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [37.47.91.*]
    Ciekawe jaki procent ludzi nie przeznaczy kasy z wakacji kredytowych na konsumpcje
    0%, wszyscy wydadza na bieżaco , odczują ulge bo przed wakacjami kredytowymi musieli juz zacisnać pasa a teraz już nie muszą
    tam za oceanem akcje odrobily po 60% spadkow od szczytu

wiescili besse , robili miliardowe zakłady jak pan ray że spadnie a zamiast spadać to dobiło

to potwierdza że fundament jest nijaki jak w tytule watku , ani nie chce spasc ani nie chce rosnac, lataja od bandy do bandy
    ta spolka z jablkiem wlasnie wtacza sie spowrotem na szczyt

jak oni chca inflacje na poziomie 9% (pomijajac że to fejk) zdusic stopa na poziomie 3,5 ????
    nie da się
    nadrukowali 4bln usd i nic z tego nie sciagneli z rynku
    juz nie wpsominajac pani z siwymi wlosami ktora dala jedna podwyzke , na nasz zascianek tez wplywa to co ona robi , gdyby tam stopa byla 5 to u nas nie byloby inflacji 15% bo surowce bylyby tansze

inflacja doszla do sciany bo ludziom nie starcza na materialy i na tym sie zatrzymala , a nie z powodu polityki monetarnej , nic nie robia, zrzucili na ludzi bombe i kazą im samym sie przed nią bronić

jak inflacja zacznie delikatnie spadac jak z 15% na 14% to nie daj budda żeby bank centralny zaczal mowic cokolwiek o obnizaniu stop czy nawet zaczal obnizac bo wtedy ta inflacja zostanie na dluzej, to bylby kardynalny blad ale tez potwierdzi to o czym pisalem że rzady potrzebuja inflacji i tworza ją zeby sie oddluzyc dodrukiem
    analogicnzie oczywiscie w usa , jezeli pinokio zmieknie i zacznie bredzic o koncu podwyzek stop albo o zamiarze obnizania w 2023 to bedzie oznaczalo że oni chca inflacji

o obnizkach stop to mozna mowic jak akcja tam zaliczy 40% spadku
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [37.225.40.*]
    wykres akcji za woda pokazuje że pinokio nie walczy z inflacja bo nie zmniejszyl plynnosci na tym rynku
    jak chcesz ciac inflacje jesli nie zmniejszasz plynnosci
    ci ktorzy wiedza o co kaman , ich on nie oszuka
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.84.*]
    Może w tym wątku powinno być celowo myli trop?
    recesja wystepuje gdy produkcja spada
    moze byc tak że w jednym sektorze spada w drugim rosnie wowczas sie bilansuje i recesji nie ma
    ale jak pozwolenia na budowe leza na dnie to prosze was , ja mam uwierzyc ze nie ma recesji ?

pieniadze ktorych ludzie nie wydali na budowe nowych domow wydaja na inne produkty ktore drozeja przez inflacje czyli wydaja w sumie wiecej kazdego miesiaca bo jest coraz drozej
    ale ilosciowo kupuja mniej produktow
    i oni mowia że nie ma recesji bo im cyferki pokazuja że w sumie ludzie wydali wiecej

mieli zaplacic rate kredytu i te pieniadze nie wyszlyby na rynek bo zostalyy w banku ale krzywousty zarzadzil wakacje i znowu kupuja za nie coraz drozsze produktu , i recesji nie mają
    ale produktow w siatce mniej po wyjsciu ze spozywczaka itp
    oczywiscie mozna powiedziec ze bank przyjmujac rate kredytu ma wiecej plynnosci i udzieli wiecej kredytu konsumpcyjnego bo hipotecznego przy tych stopach dac nie moze bo ludzie nie maja zdolnosci
    ale krzywy wie że wiecej ludzie wydadza w opcji wakacji
    byle do wyborow
    zepsuc gospodarke jeszcze bardziej bo gdyby juz bylo po wyborach to on nie zarzadzilby wczasow ale że zostal rok to bedzie psul te gospodarke bo musza zostać przy pasniku

interesuje ich tylko pozostac u wladzy , to ja mam uwierzyc że kaczor doland z zza wody jest konserwatysta a wydrukowal 4 biliony ? od kiedy konserwatysta ma tak liberalne poglady w kwesti dodruku ? konserwatysta zyje w granicach swojego budzetu a nie odpala drukarke
    wszyscy po jednych pieniadzach , a ludziki sie ludza że glosuja na innych niz ta druga opcja,
    czekamy aż zapasc w budowlance pokaze sie w bezrobociu
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.84.*]
    Pewnie się komuś narażę ale dla mnie wakacje kredytowe nie maja żadnego sensu Przecież ludzie wroca do punktu wyjścia i jeszcze będą mieli pretensje ze były za krótkie A reszta co piszesz nie brzmi dobrze
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~ja_się_nie_znam [83.22.103.*]
    Dnia 2022-08-17 o godz. 10:48 ~Poznaniak napisał(a):
    > Pewnie się komuś narażę ale dla mnie wakacje kredytowe nie maja żadnego sensu Przecież ludzie wroca do punktu wyjścia i jeszcze będą mieli pretensje ze były za krótkie A reszta co piszesz nie brzmi dobrze

Oczywiście, że nie mają sensu, ale tu nie chodzi o sens tylko o słupki poparcia.
    "Rosja proponuje nowy międzynarodowy standard handlu metalami szlachetnymi: Moscow World j (Standard (MWS), który stanie się alternatywą dla London Bullion Market Association (LBMA)... Proponowany jest również komitet ds. ustalania cen metali szlachetnych, złożony z banków centralnych i największych banków krajów należących do Eurazjatyckiej Unii Gospodarcze...  ceny metali szlachetnych będą ustalane albo w walutach narodowych kluczowych krajów członkowskich, albo przy użyciu nowych jednostek monetarnych wykorzystywanych w handlu międzynarodowym – np. nowej waluty BRICS zaproponowanej przez Putina ...  Na podstawie tego nowego rynku zamierza rozwijać system dwustronnego handlu walutami krajowymi, który w szczególności wyklucza dolary, euro i funty.. Na początek Rosja ustaliła cenę złota w rublach na 5000 centów za gram, co daje 2447,17 USD za uncję trojańską. Porównuje się to raczej korzystnie z obecną poprawką LBMA w wysokości 1737,84 USD. Wygląda na to, że czasy, w których LBMA była w stanie obniżyć ceny złota za pomocą manipulacji papierowym złotem, kończą się..."
    https://www.zerohedge.com/news/2022-08-15/russia-proposes-new-standard-compete-rigged-london-bullion-market-association-lbma
    jest jak mowilem gamonie walcza o utrzymanie hegemoni dolara i tym sobie szkodza bo tamci pozabawieni wyjscia tworza wlasne systemy rozliczeniowe

edek na parytecie poraz kolejny i tym razem nie bedzie taryfy ulgowej i siwa pani bedzie musiala cos zrobic zamiast gadac albo jej waluta utonie
    krotko mowiac czekamy czy siwa pani zacznie drukowac

witam huki podbijamy temat --" Ryzyko spadków podczas piątkowej sesji za Atlantykiem było co prawda brane pod uwagę, jednak skala przeceny po wystąpieniu szefa Fed mogła zaskoczyć "...................
    "Poniedziałek może być bardzo interesującym początkiem tygodnia, zwłaszcza, że ​​komentarze Jerome'a ​​Powella w Jackson Hole w piątek absolutnie zrujnowały rynki. W rzeczywistości zrobił prawie dokładnie to, co sugerował nasz artykuł z zeszłego tygodnia : nadal był niejasny i nie dawał gołębich nadziei."
    https://www.zerohedge.com/news/2022-08-27/powell-destroys-markets-jackson-hole
    "Osobiście zakładam, że nie dojdzie nawet do tego, a korekta z jaką od kilku tygodni mamy do czynienia, niezwykle jak widać słaba nie będzie w stanie wygenerować za przeproszeniem nawet pierdnięcia. Uważam, że Smart Money nie odpuszczą na cal. Nie dadzą odetchnąć posiadaczom akcji, którzy są już i tak w bardzo trudnej sytuacji, na progu załamania. Przeczołgają ich zdrowo od początku sesji w poniedziałek."
    https://chodzikksiezycowy.wordpress.com/

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [37.225.40.*]
    akcje za woda weszly absurdalnie wysoko bo 10% od ath to sami wiecie co mogla marionetka zrobic w takiej sytuacji
    nie mogl pozwolic by weszly na ath ale odbicie bylo solidne to musi straszyć zeby zeszli nizej

gdyby byl golebi weszli by na ath
    pytanie jest co zrobi jak zleca do poziomow z czerwca
    wtedy sie okaze jakie ma intencje ale co tu duzo mowic , nie wypycha skarbowek z bilansu wiec poki co to nic nie robi zeby zatrzymac inflacje
    oni wszyscy udają ,
    z inflacja walczy malejaca sila nabywcza portlefa kowalskiego i predzej pusty portfel ja pokona niz te bufony w bialych bucikach

rentownosc skarbowek pigs rosnie znowu , co za przypadek , a kto powiedzial że to przypadek
    zobaczycie jak zaraz te temat wyplynie , kto nie obserwuje ten sie nie spodziewa
    siwa pani wyjdzie i bedzie drukowac i nie zdziwie sie jak to sie zaraz zbiegnie z momentem kiedy akcja za woda spadnei do poziomu z czerwca
    jak siwa pani zacznie drukowac to pinokio moze smialo brac urlop bo ona dostarczy plynnosci za niego
    "Nasdaq spadł teraz o prawie 30% w stosunku do swojego szczytu, a Fed nawet się nie wzdrygnął. Zamiast tego kontynuują z 95 mld USD QT (miesięcznie!) plus co najmniej kolejną podwyżkę stóp procentowych. Witamy w okrutnym, stagflacyjnym środowisku.

twitter TaviCosta

witam huki -podbijamy temat .......... choć dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych niosą ze sobą złe wieści dla gospodarki, mogą stanowić mocny prowzrostowy sygnał dla parkietów .............
    witam huki podbijamy temat ..........lekkie ochłodzenie w USA ...?
    "Indeks DXY Dollar wzrósł do najsilniejszego w porównaniu z małym koszykiem firm fiducjarnych od czerwca 2002 roku.... Jak zauważyliśmy wcześniej , wzrost ten nastąpił w wyniku kryzysu na rynkach wschodzących , które stoją w obliczu wezwań do zapłaty odsetek od długu w dolarach . Ten wzrost dolara jest bombą zegarową dla światowych rynków i pokornie sugerujemy, że jeśli ten trend się utrzyma, Powell Pivot nie będzie pochodził z „osiągnięcia celów inflacyjnych”, ale z presji, aby zatrzymać dewastację w pozostałych częściach świata."

https://www.zerohedge.com/markets/dollar-index-surges-above-covid-panic-highs-gold-back-below-1700

https://stooq.pl/q/?s=10ity.b&c=30y&t=b&a=ln&b=0
    to sa wloskie skarbowki
    czy siwa pani mrugnie?
    ona i pinikio sa na lini codziennie
    co zrobia jak akcja spadnei na 30tys
    to jest pytanie
    https://stooq.pl/q/?s=ym.f&c=10y&t=b&a=ln&b=0
    tam bedzie chwila prawdy

sznurek sie wlecze za ta pania z bruksely
    grube portfele pociagaja za niego a ona robi co każą
    limity na rope i gaz - czyli nie otrzymaja surowca w ogóle, zero , ja za to zaplace , pan zapalaci ale bruksela sie wyzywi
    dno

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Oil_and_Gasoline [87.130.117.*]
    Dnia 2022-09-07 o godz. 14:31 ~hukers napisał(a):
    > sznurek sie wlecze za ta pania z bruksely
    > grube portfele pociagaja za niego a ona robi co każą
    > limity na rope i gaz - czyli nie otrzymaja surowca w ogóle, zero , ja za to zaplace , pan zapalaci ale bruksela sie wyzywi
    > dno
    >

Hej Huki
    skoro nie mają surowca dlaczego spuścili nas tak ostatnio?
    czy pójdą w górę tak mocno jak spadły?

chcielibyśmy wiedzieć jaka jest nasza przyszłość…

09.09.2022
    JPMorgan wystawia znak sprzedaży na rządowym długu rynków wschodzących

JPMorgan puts sell sign on emerging market government d_ebt

twitter The_Real_Fly
    witam huki podbijamy temat ..........
    jesli chodzi u nas to ciaza nam wakacje kredytiowe bo banki nie otrzymuja rat
    ciazy nam brak kasy z funduszu odbudowy
    ciaza nam umowy frankowe bo trybunal znowu wydal wyrok że umowa nie moze byc zastapiona zadna inna jesli kleint sie nie zgadza to musi byc rozwiazana stara i tylko 3% klientow przegrywa w sadzie

jesli w usa by spadli to w20 moze zaliczyc 1000pk tyle że w usa pykaja sobie od bandy do bandy bo pinokio nie chce zrobic im krzywdy ,
    nie wypych papierow z bilansu tylko nie roluje na kolejna serie a to jest duza roznica , ma niskie bezrobicie i wplywy podatkowe pozwalaja nie rolowac chwilowo
    dlatego tytul watku wciaz aktualny , fundament nijaki
    a z tymi stopami % , prosze was 75pb w europie oprzy inflacji 10% , śmiech

akcja za oceanem formuje sie w kanal wzrostowy i to pokazuje że nie traktuja tam pinokia powaznie
    akcja krzyczy : pinokio chce inflacji
    witam huki podbijamy temat ... recesja czy bal ????????
[x]
KGHM 3,34% 119,25 2022-11-30 15:34:10
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.