• fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [212.50.194.*]
    wszyscy spodziewali sie ze pinokio skurczy bilans wypchnieciem skarbowek z bilansu a tymczasem on poprzesuwal reinwestycje w harmonogramie by oglosic ze wstrzymuja sie z reinwestowaniem w skarbowki pieniadzy ktore otrzymaja przy ich wykupie od rzadu

skad ma rzad na wykup?
    z inflacji bo ludzie kupuja drozsze produkty to i wiecej musza od nich podatku zaplacic wiec rzad ma w kasie te pieniadze , za q4 mieli przeciez 6,9% wzrostu pkb czytaj inflacji

a ile rzad placi za obsluge dlugu w fed?
    zero bo pinokio kupowal skarbowki ale zysk z oprocentowania tych skarbowek zwraca zawsze na koniec roku rzadowi

pinikio ni ereinwestuje bo rzad ma kase z inflacji i nie emituje dlugu w takich ilosciach zeby musiec wpychac go do fedu
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.109.*]
    Czyli byle cyferki jakoś wyglądały
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [212.50.194.*]
    w taki sposob pinokio myli trop bo nie daje fundamentu na spadki tylko nijaki fundament , puszcza rynek samopas wraz z inflacją bo nic nie robi żeby ją wyhamować , jak inflacja jest u niego 8% a on ma stope 0,75% to nic nie zrobil
    ale tez mial nic nie zrobic bo jak pisalem wielokrotnie , nie pot o drukowali zeby zrobic inflacje żeby ją nastepnie zabijać
    oni chce miec onflacje by wyjsc z dlugow i tyle

wczoraj podwyzszyl stope ale dopiero po tym jak dostal ujemny oczyt pkb czyli juz inflacja sama z siebie dostala zadyszki i on zeby wyjsc z twarza to dej podwyzke stopy zeby pozniej mogl powiedziec że to dzieki decyzjom banku ta inflacja sie zatrzymala
    stopa 0,75% nie zabija inflacji na poziomie 8 czy 10%
    inflacja sama wyhamowala bo ludzie przestaja kupowac kiedy widza ze cos zdrozalo 50%
    bank dopuscil do przegrzania czyli dopuscil do tego ze inflacja osiagnela max dopuszczalny poziom gdzie sama musi wyhamowac bo ludziom brakuje kasy w portfelu

teraz bedzie podwyzszal stope ale ona bedzie na tyle niska że nic tej inflacji nie zrobi a ceny spadna same przez puste portfele
    jak tylko inflacja sie zatrzyma to on przestanie podwyzszac stope i to moze byc przy poziomie stopy 1,5% czy 2% i pożniej już nie podniesie stopy

podsumowujac :
    puscili inflacje samopas, nic nie zrobili zeby ją wyhamować, zero, ona sama wyhamuje bez nich przez puste portfele
    żeby nie wyhamowala sama to rzad musialby zwiekszyc pensje minimalne o 30% , wtedy nakrecalaby sie spirala ale ani rzad nie zwiekszy o 30% ani przedsiebiorca nie da wiecej jak 10% podwyzki i pusty portfel nie kupi towaru ktory zdrozal o 50%

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [212.50.194.*]
    wiem ale nie powiem czyli naczelna zasada guru gieldoweych , tzw guru bo zaraz wyjasnie
    ci goscie nei maja pojecia co jest flatego po decyzji banku chwoaja sie pod kamieniem i nie komentuja bo nie wiedza co sie stanie na rynku
    zawsze jest taka samo
    nikt nie skomentuje bo nie wiedza co jest

powtorze, pinikio ustawil nijaki fundament , spodziewano sie ze wypchnie skarbowki z bilansu, tymczasem on skurczy bilans przez odstapienie od reinwestycji a to zaskoczylo rynek , rynek wycenial to pierwsze dlatego jak sie okazalo ze bedzie to drugie to skorygowal wycene podniszac ceny akcji o 3%

teraz rynek musi sie zastanowic co dalej na nijakim fundamencie

nie ma sensu analizowac ten fundament
    od teraz gra sie wg kresek czyli wg AT i wg chwilowego wykupienia /wyprzedania , jak rynek podskoczy o 3% to beda skracac , jak spadnie o 5% to beda grac dlugo
    pinikio myli trop zeby nie bylo latwo dal nijaki fundament
    w tym momencie duzy portfel odszedl od stolu i nie gra, czeka na wykupienie/wyprzedanie

bank nic nie robi , pozostawil rynek samopas zeby to rynek sam sie z inflacja rozprawil
    co oznacza ze pinokio po raz kolejny sie wykastrowal , spokojnie mozna zlikwidowac ten bank bo on nic nie robi w tym momencie bo wczesniej to wiadomo ze drukowal mase pieniadza czym rozkrecil inflacje do 50% , tyle infflacji widze w sklepie
    przy tych cenach pusty portfle zatrzyma te inflacje

prezes nbp jako jedyny na swiecie chyba robi cokolwiek by zatrzymac inflacje
    jako chyb jedyny bo wysokosc naszej stopy powoduje zmniejszenie akcji kredytowej bo wzrosly raty kredytow ale pinokio z tymi swoimi 0,75% to co on , nic nie robi , o ile wzrosla tam rata? smieszne pre groszy

ja mysle że po wczorajszej decyzji to nasz prezes wstrzyma kolejne podwyzki bo juz wie że nie wpisuje sie w schemat zachodu ktory puszcil inflacje samopas i nic z tym nie zamierza zrobic a nasz prezes nadto sie wychilil ze stopami , on myslal ze idzie zaciesnienie na zachodzie a teraz sie okazalo że to sciema

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.109.*]
    To po co teraz podwyżki stop procentowych? Co one właściwie dają?
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~KOT [83.7.14.*]
    hukers , trole ruskie , z batuszkina , zajmijcie sie swoja gospodarka? bo jest teraz wiadro rubli za worek KARTOFLI??
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Aga [87.239.222.*]
    Zarobić bankom i udupic kredytobiorców… Ciekawe ile w tym interesie zarabiają pisowskie agenty… inflacja jest dla nich super, bo maja większe wypływy do budżetów na kolejne obiecanki i rozdawnictwo, dzięki czemu spirala tylko się zakręca…
    podwyzki stop sa po to by sciemniac że sie chce inflacje zablokowac ktora sie wczesniej stworzylo dodrukiem trwalajacym 2 lata
    Zanim te podwyżki coś dadzą to jeszcze trochę czasu minie W międzyczasie wybory poparcie spada to trzeba dokupić drukarek To trochę jak w fizyce Działają dwie różne siły
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~KOT [83.7.14.*]
    PO- myleńcom , ciągle w głowie , władza,, hehehe , kto na nich zagłosuje ?? heheh. ubecja nr1 , geje nr 2 , TO WZYSTKO?? kupa smichu?? szukać tam mądrego? szukkkać?? nima??
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Pytek [195.191.162.*]
    Ciekawe spostrzeżenie odnośnie obligacji korporacyjnych:
    "Corporate bonds now falling as much as they did in the March 2020 crash. Back then, the Fed was forced to step in. This time, all we hear is the opposite. If this decline continues, either the tightening cycle will need to be reversed or we're about to see some real issues."

https://twitter.com/TaviCosta/status/1522266073306869760?cxt=HHwWgMCtkbW7lqAqAAAA
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~ANDY [83.8.126.*]
    witam huki - "Rynki finansowe"-Oczekiwały bowiem, że Fed zacznie zmniejszać swój bilans po 95 miliardów miesięcznie. Tymczasem będzie to robić dopiero od czerwca i na początku (do sierpnia włącznie) będzie redukować swój bilans jedynie o 47,5 mld dol. miesięcznie, a po 95 mld dol. dopiero od września."...............................

ale tak jak naisalem że nie bedzie wypychal z bilansu tylko ma zamiar nieinwestować w skarbowki przy wykupie poprzednich serii
    a to jest już róźnica
    musi mylić trop, nie moze dac fundament na spadek bo by mu 30% w tydzien odcieli na akcji

najbardziej zalosny jest ebc
    inflacja szaleje a oni planuja pierwsza podwyzke w lipcu tzn. planowali a że fed juz dal to oni teraz moze dadza w czerwcu
    a rynek ma w nosie ich podwyzki i sam ustawia sobie stope % , na grecji ustawil 3,5%, wlochy 3 , u nas 6,5 na 10 latkach

bo jak skupowali skarbowki to sami ustawiali cene a jak zabrali lapy to nie maja kontroli
    To co ma teraz największy wpływ na rentowność obligacji?
  • S&P500 Autor: ~nick [46.151.115.*]
    Na S&P500 pękło 4000 pkt. Rynek mocno przestraszony, wskaźnik fear&greed na poziome 11. Jak grać Panowie?
  • Re: S&P500 Autor: ~Pytek [195.191.162.*]
    Dobry wątek Rhetta na forum PZU, od dawna pokazuje jak gra na kontraktach - nie wiem jak skutecznie (ale od dawna utrzymuje się na rynku).

https://www.bankier.pl/forum/temat_re-rhett-samowystarczalny,54545435.html
  • Re: S&P500 Autor: ~Aero [212.180.231.*]
    Dnia 2022-05-11 o godz. 00:47 ~Pytek napisał(a):
    > Dobry wątek Rhetta na forum PZU, od dawna pokazuje jak gra na kontraktach - nie wiem jak skutecznie (ale od dawna utrzymuje się na rynku).
    >
    > https://www.bankier.pl/forum/temat_re-rhett-samowystarczalny,54545435.html

Jak patrzę z perspektywy kilku dni to bardzo średnio jest skuteczny. Może miał kilka gorszych dni ale zaskoczył mnie, że nie widzi, że na sp i nsd nalezy grać short i tyle. Jest od kilku dni konsekwentnie na S i nie narzekam...
  • Re: S&P500 Autor: ~Aero [212.180.231.*]
    Dnia 2022-05-12 o godz. 21:11 ~Aero napisał(a):
    > Dnia 2022-05-11 o godz. 00:47 ~Pytek napisał(a):
    > > Dobry wątek Rhetta na forum PZU, od dawna pokazuje jak gra na kontraktach - nie wiem jak skutecznie (ale od dawna utrzymuje się na rynku).
    > >
    > > https://www.bankier.pl/forum/temat_re-rhett-samowystarczalny,54545435.html
    >
    > Jak patrzę z perspektywy kilku dni to bardzo średnio jest skuteczny. Może miał kilka gorszych dni ale zaskoczył mnie, że nie widzi, że na sp i nsd nalezy grać short i tyle. Jest od kilku dni konsekwentnie na S i nie narzekam...

On się na pierwszy rzut oka miota niepotrzebnie po tym rynku...
    jak chcesz siedziec caly czas przed monitorem to graj z nim , ga na pojedynczych spolkach skonczy sie katastrofa bo one nie musza sie zachowywac jak indeks na danej gieldzie a nawet ten indeks nie musi sie zachowywac jak indeks na gieldzie w centrali gdzie fundament jest jasny
    rynek obligacji gdy nie drukuja ustawiany jest przez rynek czyli jak ebc przestal skupowac niemieckie bundy to one od razu zlecialy
    na pytanie jak grac: jak rynek max wykupiony to krotko a jak max wyprzedany to dlugo
    jak wiesz ze fundament na spadki ale ruch juz poszedl i rynek wyprzedany to bron boze przed krótką i vice versa

Warto się trochę pobawić przy 100 czy lepiej dać sobie spokój?
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~ANDY [83.11.101.*]
    witam huki podbijamy temat - ......
    tam za oceanem chca kontrolowanie schlodzic akcje , zmniejszajac bilans brakiem reinwestycji co widac po wykresie jak schodza w kanale co oznacza że w ktoryms momencie zamierzaja przestac schladzac
    tu nie jest planowana bessa , tu jest planowana kilkumiesiaczna konktrolowana korekta a po niej znowu odkrecenie kurka
    tak to widze
    zeby schlodzic inflacje potrzebuja lekkiego wzrostu bezrobocia i beda tak zmniejszac bilans by ono ciut wzroslo
    potrzebuja to do tego zeby zwykly pracownik wycofał się z żadaniami podwyżek rekompensujacych inflacje
    musza wystraszyc zwyklych ludzi że bezrobocie rosnie wiec oni nie będa parli na podwyzki wynagrodzen
    i tak np u nas nad wisla podwyzki sa 10% a jak podali ostatnio ceny materialow budowlanych wzrosly 50% w ciagu roku i jak akcja kredytowa zwalnia przez podwyzki stop to nie ma odbiorcy tych materialow
    w tej chwili kupuja raczej tylko firmy , ludzie ktorzy nie wzieli kredytu wstrzymuja sie z zakupami materialow

bo ci ktorzy biora kredyty to sa tacy desperaci że oni nie patrza na ceny tylko wydaja pieniadze z kredytu bo musza to zrobic
    dopiero ci bez sznura na szyi moga myslec rozsadnei i nie zaplaca 50% jak im przybylo w portfelu tylko 10
    zobaczycie to po ilosci budów w okolicy , na wlasne oczy

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Mati [31.11.128.*]
    Wśród moich znajomych jest wstrzymanie wszelkich budów i oczekiwanie co dalej, chyba że ktos już ma wykonczeniowke. Myslisz że jest szansa że te materiały budowlane i nieruchomości stanieją ? Lepiej wrzucić kasę na lokatę 6%i poczekać na obniżenie cen? To schładzanie akcji to jednak może być bessa tylko płytsza niż powinna być. Nasz WIG20 nieźle stracił i pytanie czy to może być dołek w tym cyklu ?
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~qw [83.26.169.*]
    na lokate w życiu.... chyba że w usd
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Mati [31.11.128.*]
    Bardziej mi chodzi o ceny nieruchomości i akcji niz sens zakładania lokat takich czy innych.
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.107.*]
    Ja już straciłem wiarę w odczuwalna korektę na rynku nieruchomości
    stanieją i nieruchomosci przy zakreconym kurku
    a kiedy odkreca kurek to skad mam wiedziec

zacisnieja polityke monetarna jakby nie patrzec wiec lepiej nie kupowac towarow ktore zdrozaly juz 50% w rok

edek spada i jest najnizej od kilku lat dlatego ten facet z ebc co sie nazywa jak te muszle klosetowe wie co sie swieci i wychodzi spod kamienia straszyc że bedzie stal na strazy euro zeby czasem nie spadlo bo europa wtedy bedzie importowac inflacje
    a to że on to teraz mowi oznacza że kurs edka jest przesądzony i nic jego gledzenie nie pomoze
    jak oni nie walcza z inflacja tylko ona sama rozbija sie o sciane a oni dopiero w sierpniu chcieli dac podwyzke toż to śmiech
    ten od klosetu spuscil właśnie edka w kloset

jak juz gamonie podpisza kontrakty na drogi amerykanski gaz to jego cena bedzie mogla juz spasc

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~ANDY [83.11.224.*]
    witam huki - " spowolnienie w Chinach doprowadzi do szalonej wyprzedaży na rynkach, wywołanej rajdem rentowności w USA. Jest oczywiście wyjście z tej sytuacji, w postaci mocnego wsparcia gospodarki ze strony chińskiego rządu, choć na ten moment trudno powiedzieć o jakichś konkretnych krokach, podobnych do tego, co działo się w Europie czy w USA w trakcie największego ataku pandemii.".......

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.114.*]
    Przy zakręconym kurku powinny stanieć ale to co się dzieje nad polskim morzem to już tylko można się śmiać W hotelach które nie zasługują nawet na cztery gwiazdki Nikt nie liczy stopy zwrotu O długości sezonu nie wspomnę
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [46.205.147.*]
    rentownosc 10 latek za woda wynosi 3% a pinokio ma stope na 0,75% co oznacza że udaje greka
    gazownia podpisala kontrakt ze spolka stamtad na 27 rok , a my potrzebujemy gaz na teraz , rzad sie wyzywi a kowalski zaplaci 2x drozej a biznes 5x
    nie wiem czy jestescie swiadomi ze przez rok gaz w taryfie dla biznesu zdrozal 6x, wszystko w imie uniezaleznienia sie od rosji

dlugo jeszcze beda ciagnac te farse gdzie dj jest tylko 12% od ath ?

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [46.205.147.*]
    pinokio powiedzial że n akoniec roku chce miec stope 2,5% a ma inflacje ponad 8%
    ponadto powiedzial że nie chce by bezrobocie wzroslo tylko zeby presja na podwyzki wynagrodzen spadla co jest sprzeczne wenetrznie
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Pytek [195.191.162.*]
    "Próbując wytypować moment, w którym do takowego zwrotu dojdzie, wzrok intuicyjnie kieruje się w stronę roli wyborów do Kongresu (tzw. wyborów połówkowych), jakie zaplanowane są w USA na 8 listopada. Aby zwiększyć szanse ich wygrania, rząd celował będzie w dwie kwestie. Tuż przed wyborami z rynku musi ustąpić presja inflacyjna, a jednocześnie posiadający aktywa finansowe Amerykanie (ponad połowa dorosłych deklaruje ich posiadanie) muszą też być w dobrych nastrojach. Jak wiemy, obniżki stóp, czy powrót do QE, nie wygeneruje inflacji od razu, ale zwykle z kilkumiesięcznym poślizgiem. Jeśli zatem okazałoby się, że przez kilka kolejnych miesięcy (2-3) dynamika CPI zaczyna słabnąć (pierwszy ząbek za nami), a jednocześnie dalszemu pogorszeniu ulegają twarde dane makro (PKB w I kwartale -1,4% k/k), okolice sierpnia / września wydają się idealne (posiedzenia 27.07 i 21.09), aby Fed się odwrócił ponownie w stronę luźniejszej polityki monetarnej. Te ok. 2 miesiące przed wyborami to dobry czas na efektowne podbicie wycen aktywów finansowych po takim zwrocie, ale jednocześnie za krótki, aby natychmiast wystrzeliła ponownie skorygowana nieco inflacja. Jeśli taki kalendarz wydarzeń okaże się zbliżony do rzeczywistości, oznaczałoby to perspektywę jeszcze przynajmniej dwóch cięższych miesięcy na rynkach, z otwartymi ryzykami efektownych krachów (jak chociażby dzień wczorajszy). Gdyby w końcówce lata miało dojść do zwrotu, kilka tygodni przed nim spadki powinny mieć już tendencję do wyhamowywania. Do tego czasu -30% od szczytu na S&P500 zdziwić nie powinno"

https://stooq.pl/mol/?id=26083

nigdy nic nie zkladaj co zrobi rzad czy fed ,
    pamietaj że gruby portfel nie gra w ciemno , nie bawi sie w zgadywanie ,
    oni musza byc pewni ze zarobia i czekaja na decyzje tamtych
    jesli decyzja ustawia mocny fundament to obstawiaja bo wiedomo w ktorą strone pojdzie

jak popatrzysz na wykres i naniesiesz na niego decyzje to ci jasno wyjdzie dlaczego wykres zrobil to czy tamto i w dlugim terminie mogles zarobic ,
    tu nie trzeba sie spieszyc czy wyprzedzac decyzje , jezeli w marcu 2020 fed zaczal drukowac to otwoerasz dluga, potem bodajze w pazdzierniku 2021 zaczal zmniejszac dodoruk , zamykasz pozycje i teraz zobacz ile bylo do zarobienia
    i po co sie szarpac jak pieniadz lezal na ziemi i wystarczylo go podniesc

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [37.225.25.*]
    stopy podnosi sie po to by rosnaca rata kredytu spowodowala ze w portfelu zostanie mniej pieniedzy na inne wydatki co uszczupli popyt na towary, czyli ceny towarow spadna
    ale jesli zrobimy wakacje kredytowe to w portfelu sie nie uszczupli i ten ruch sterylizuje caly cykl podwyzek stóp

bank moze udzielic kredyt hipoteczny komu popadnie bo jak bedzie problem ze splata rat to panstwo zrobi wakacje kredytowe
    czyli panstwo zdejmuje ryzyko niewyplacalnosci kredytobiorcy z banku

to tylko pokazuje jak wygladaja kolejne cykle kredytowe
    pierwszy cykl , stopy 8%
    kryzys nadchodzi , obnizka stopy na 3%
    drugi cykl stopa 4%
    kryzys, obnizka stopy na 0%
    trzeci cykl stopa 2%
    kryzys
    wprowadzamy wakacje kredytowe i umarzamy czesc pozyczki od panstwa na splate kredytu

co bedzie w kolejnym cyklu kredytowym ?

chory swiat
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.114.*]
    Ale o ile mogę jakoś sobie wytłumaczyć pomoc ludziom którzy brali kredyty w walucie w której nie zarabiają o tyle gubię się jeśli chodzi o złotówki
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [37.225.16.*]
    dj to farsa
    dlugo jeszcze bedą podtrzymywac tego trupa ?
    nasdaq juz dawnp przelamal 20% od szczytu a dj struga wariata
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [37.47.158.*]
    Taka zabawa na indexach i duże zmiany nie wróżą nic dobrego
  • Do hukers Autor: ~Akcjonariuszka [89.74.165.*]
    Dnia 2022-05-26 o godz. 22:52 ~hukers napisał(a):
    dj to farsa
    > dlugo jeszcze bedą podtrzymywac tego trupa ?
    > nasdaq juz dawnp przelamal 20% od szczytu a dj struga wariata 

Czyli teraz podbitka sp500, ndx a za chwilkę wracamy do spadków?
    spadli , ulica sprzedala tanio akcje, pozamykala nisko elki i nie mieli z kim grac to teraz musza nagonic czyli wracaja do wzrostow zeby zanecic by ulica wrocila , kupila akcje i otworzyla dlugie pozycje

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Akcjonariuszka [89.74.165.*]
    Dnia 2022-05-30 o godz. 11:51 ~hukers napisał(a):
    > spadli , ulica sprzedala tanio akcje, pozamykala nisko elki i nie mieli z kim grac to teraz musza nagonic czyli wracaja do wzrostow zeby zanecic by ulica wrocila , kupila akcje i otworzyla dlugie pozycje
    >

Wydaje się, że teraz jest moment rozstrzygający na sp i ndx? Jak widzisz w najbliższym czasie, czy tu dalsze spadki się szykuja czy podwójne dno jakieś odreagowanie w górę?
    Chodzik przestał w końcu wykłócać się z forumowiczami i 17 dał swoja analizę rynku. Warto przeczytać.

https://chodzikksiezycowy.wordpress.com

na ropie juz raczej koniec niespodzianek , sankcje beda na te dostarczana tankowcami a nie na te w rurociagach
    arabia zapowiedziala że zwiekszy produkcje kiedy rosja zmniejszy co bylo do przewidzenia

"Buy commodities & sell stocks."

https://twitter.com/TaviCosta/status/1532094972060585985?cxt=HHwWgsCqvc-QjMMqAAAA
  • Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~hukers [37.225.44.*]
    jak ludzie nie dostana 50% podwyzki to nastapi koniec surowcow
    tylko sie zastanawiam czy trzymają je wysoko żeby dobić gospodarke

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: kobe24 [31.11.128.*]
    Nie dostaną, w mediach ogłoszą techniczną recesję i pracodawcy powiedzą cieszcie się że nie zwalniamy i o większych podwyżkach zapomnijcie.
    oczywiście że tak tylko że ceny materiałow budowlanych spadna, nieruchomosci tez a zywnosci nie bo za zywnosc odpowiada najmniej zarabiajacy a tym serwuja podwyzki minimalnej , nastepuje rownanie klasy sredniej do najnizszego , tej klasy na etacie bo ta klasa na wlasnej dzialalnosci przerzuca inflacje na tych pierwszych

• Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem Autor: ~Poznaniak [31.60.125.*]
    Materiały budowlane tak ale co się dzieje z cenami nieruchomości? Ktoś to umie wytłumaczyć?
[x]
KGHM -2,34% 106,20 2022-08-18 17:04:01
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.