• Obecnie ponad 30% prądu z OZE Autor: ~flcn [85.89.163.*]
  Można ?
  Można, tylko trzeba chcieć.
  Każda tona niespalonego węgla to 200$ mniej obciążania dla podatników.
  Patologiczne PGG oczywiście już strajkuje i żąda wyższych pensji bo im się należy. Rozwiązanie jest proste. Zwolnic 20% załogi a reszcie podnieść pensje o 20% o ile wydobycie pozostanie na takim samym poziomie.
  ZZ oczywiście się nie zgodzą na zwolnienia więc wysokość wynagrodzenia uzależnić od wielkości wydobycia. Wydobycie wzrośnie o 10% to podwyżki będą o 10%.
  Od 2018 roku wydobycie spadło o ponad 25% a wynagrodzenia wzrosły o 30% przy stałej liczbie zatrudnionych. Taki model nie może funkcjonować w żadnych warunkach. Jest rynek na węgiel i są wysokie ceny więc wystarczy 20% sprzedawać na eksport żeby PGG nie potrzebowała dodatkowych miliardów od podatników.
  O zimę nie ma się co martwić. W tym sezonie nie brakło węgla więc i w następnym nie braknie a to dzięki OZE. Oczywiście w większości dzięki prywatnym instalacjom PV i farmom wiatrowym bo państwowe PGE w całym 2021 wybudowała 4 MW w PV. Taki wkład w transformację energetyczną ma największa spółka z branży.
 • Re: Obecnie ponad 30% prądu z OZE Autor: ~Tylkofotowoltaika [185.174.159.*]
  Tylko jaką spółkę OZE wybrać? Bo rozwój branży jest nieunikniony.
 • Re: Obecnie ponad 30% prądu z OZE Autor: ~Bebi [83.150.196.*]
  Biden dziś wyraźnie powiedział... Trzeba się uniezależnić od RU I inwestować w źródła odnawialne... OZE Capital...
 • Re: Obecnie ponad 30% prądu z OZE Autor: ~flcn [85.89.163.*]
  Radosny preesik o OZE opowiada, opowiada i opowiada ale na tym koniec. No poza wydzierżawieniem 3 tys. ha na których w 2021 postawił 4 MW w PV.

  PGE na własnych gruntach co roku powinna uruchamiać przynajmniej 100 MW OZE. Zwałowiska są idealnym miejscem do zagospodarowania zarówno pod PV jak i wiatraki. Dlaczego spółka nie realizuje żadnych projektów ? Bo to spółka państwowa i nikomu nie chce się pracować jak można snuć wizje morskich wiatraków za 10 lat.
 • Re: Obecnie ponad 30% prądu z OZE Autor: ~Inwestorka [77.112.5.*]
  I otóż to, ciężko się zarabia na giełdzie na państwowych spółkach, pierwsze co robią jak rusza jakis trend to dodrukowują kolejne miliony akcji, polecam sektor prywatny..... Między investorami mówi się o spółce oze capital, mam nadzieję że teraz spółka szeroko rozwinie skrzydła..... Myślę że jest do tego świetnie przygotowana
 • Re: Obecnie ponad 30% prądu z OZE Autor: ~flcn [85.89.163.*]
  No tak. Trzeba na forum poszukać jeleni by przenieśli kasę na super spółkę z chwytliwą nazwą :DDDD
  Na spółkach SP zarabia się całkiem dobrze a jak ma się znajomego partyjniaka, który jest blisko geniuszy z MAP albo Mateuszka to nawet bardzo dobrze
[x]
PGE -5,48% 6,14 2022-09-29 16:12:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.