• Teraz widać jak na dłoni Autor: ~Reniaa [31.0.23.*]
  Jest tutaj dużo naganiaczy ale nikt kupić nie chce. Nawet po kursie 6.10 się nie kwapią. Wola skarmiać po 6.80 oto cała prawda o uczestnikach tego forum.
 • Re: Teraz widać jak na dłoni Autor: ~BBi [104.149.175.*]
  Spółka bedzie miała powazne problemy finansowe za kilka miesięcy, jeśli obligatariusze nie zechca obligacji rolować. Czty zechcą ? Moim zdaniem nie zechcą, wszak 7 mln złotych w kasie (stan na koniec I kw., to za mało, żeby starczyło na pokrycie kosztów ogólnych zarzadu, a co dopiero mówić o wykupie obligacji za ponad 40 mln złotych. I co wtedy ? Co zrobi prezes, jeśli nie będzie "rolki? jeśłi nie znajda się chętni na nowe obligacje ? Nowe obligacje, które, spodziewam się, będa kosztować rocznie min. 15%? Gołym okiem widac, że spólka nie już obecnie nie bedzie w stanie regulowac w terminie zobowiązań, a przyszłość rysuje się słabo lub całkiem źle. Co bedzie, jeśli za 7/8 miesięcy nie będzie gotówki na wykup obligacji ? To, ze nie będzie, jest prawie pewne, skoro nie widac chętnego na Konesera. Z czego zatem prezes wykupi obligacje za ok. 41 mln złotych? A przecież przed spólka zobowiązania inwestycyjne (RT i PS), według moich szacunków na kwote ok. 30 mln złotych. Skąd spółka weźmie w sumie ok 70 mln złotych bez sprzedazy Konesera? A przecież całkowite zadłużenie spólki jest znacznie wyższe i wynosi ok. 75 mln złotych. Czyli w sumie potrzeby finasowe na ten i przyszły rok wynoszą ponad 100 mln złotych (zobowiązania i inwestycje). Do tego dodasajmy pensje prezesa, kumpli, pozostałe koszty ogólne zarzadu i już mamy znacznie ponad 11 mln złotych. A ile spólka dostanie za Konesera? 100 mln złotych byłoby niezłym wynikiem, ale to i tak za mało, jak widac, a przede wszystkim sprzedaż nie nastąpi wczesniej niż za rok, a może potrwa nawet kilka lat.
  I dlatego nie ma zainteresowania akcjami BBI, tak jak nie będzie, tak spekuluję, zainteresowania obligacjami BBI. Czeka nas okres wielkich turbulencji. uważam, że bez sprzedaży np. PS, nie będzie możliwości spłaty obligatariuszy, a nad spólką zawiśnie widmo niewypłacalnosci. I dlatego kurs jest obiektem manipulacji przez spekułę, która nie zdązyła sprzedać wczesniej kupionych akcji z zyskiem.I co z tegoe kurs w tydzień urósł o 20 %, skoro wartośc obrotów wyniosła ok. 60 tsyięcy złotych? Gołym okiem widać, że to zwykła manipulacja w celu wywołania przekonania wśród naiwnych inwestorów, że zaraz będą jeszcze wieksze wzrosty/ Wzrotów nie będzie, ponieważ nie ma ku temu najmniejszych powodów. Czy kolejny kwartał strat miałby byc powodem do wzrostu kursu i wartości wolumenu obrotów ? A czy sa przesłanki, by sądzić, że Koneser zostanie sprzedany w tym roku albo do lutego 2023 roku, kiedy trzeba bedzie oddac obligatariuszom pond 70 mln złotych, których w kasie nie ma ? A czy spólce uda się pozyskac nowych obligatariuszy i zaoferowac im mniej niż 15% rocznie, skoro WIBOR 6-miesieczny wynosi obecnie blisko 7%?
  Spodziewam się spadków kursu i to całkiem sporych.
  Taka jest moja spekulacja.
 • Re: Teraz widać jak na dłoni Autor: ~BBi [5.62.43.*]
  Prezes z kumplami bronią kursu?:
  Ja tego nie wiem, a jeśli tak, to idzie im bardzo słabo, a ci, którzy liczą, że przy tej okazji pojawi się większy wolumen obrotów i wzrost kursu, mylą się.:) Dlaczego podejrzewam, że kursu bronią członkowie zarządu? Oczywiście nie wprost oni, ale za pomocą słupów, FIZów etc. Dlatego, że wcześniej zastawili 2 mln akcji w zamian otrzymali gotówkę (?) i musza pilnować wartości zastawu, w innym wypadku wartość zabezpieczenia spadnie i konsekwencje są wiadome.
  Przypomnę, że od miesięcy piszę, że BBI czeka los Warimpexu: mikro wolumeny obrotów i kurs w piwnicy. Ten scenariusz sprawdza się, ponieważ wolumeny obrotów spadły wielokrotnie w relacji do wolumenów z czasów, gdy akcje były zbierane przy cenach 3-5 złotych. Teraz mamy kurs powyżej 5 złotych i chętnych na kupno akcji nie ma zbyt wielu, a ci, którzy akcje kupują, to prawdopodobnie członkowie zarządu za pośrednictwem słupów. Co to oznacza? Dlaczego rynek nie interesuje się akcjami BBI? Nie interesuje się, ponieważ tu nikt nigdy (prawdopodobnie) pieniędzy nie zobaczy, nikt poza członkami zarządu i obligatariuszami. I dlatego nie ma nadziei na wzorsty.
  Taka jest moja spekulacja.:)
 • Re: Teraz widać jak na dłoni Autor: ~BBi [5.62.43.*]
  Zostało już tylko 13 dni do wykupienia obligacji za > 27 mln złotych, a potem jeszcze trzeba będzie wykupić pozostałe obligacje. Trzeba będzie, ale pieniędzy w kasie nie ma, a w każdym razie nic o tym nie wiemy. Co zrobią obligatariusze, gdy nie zobaczą pieniędzy na rachunkach? Pójdą do sądu i wygrają. A potem już tylko komornik, sami wiecie...
  Taka jest moja spekulacja.:)
[x]
BBIDEV 3,40% 4,86 2023-12-08 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.