• wykup przymusowy Autor: ~świeżak [195.136.56.*]
    Powiedzcie, co z osobami które zostaną z akcjami w sytuacji kiedy uda się przegłosować zdjęcie z GPW.
    Sądzę, że dla wielu to ważna informacja przy tylu trollach na forum.
    Nastąpi wykup przymusowy zapewne, ale po jakiej cenie?
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Łomatko [89.64.73.*]
    jak po jakiej cenie? coś ty gupi, toż to dopłacić będziesz musiał i to zależy ilu zostanie akcyjności. Zasada będzie taka, wszystkie pozostałe długi się dzieli na osiłków którzy zostali i wychodzi ile na łeb, a tu sporo do spłaty zostało oj sporo, biada tym co z akcjami na wykup zostaną :):):)
    PS. napisz czy styknie czy mam cos jeszcze dopisać by cie przekonać byś pkcem w poniedziałek wyszedł , pisz śmniało :):):)
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Statystyk [31.60.123.*]
    Ty jesteś nienormalny, teraz to już wiem na pewno.
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Ajajjaj [89.64.73.*]
    powaga ? a masz znajomego dobrego lekarza?
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Kulawy [188.146.234.*]
    Nie nastąpi przymusowy wykup ! Przymusowy wykup następuje przy osiągnięciu 95 procent akcji. Nastąpi wyjście z GPW bez przymusowego wykupu. Wygląda to tak że dostajesz akcje z powrotem w formie papierowej i Twoje akcje nie są notowane na GPW sprzedajesz je na umowy cywilne tak samo jak udziały np w nieruchomościach. Spółka przestaje być spółka publiczna ale ty zostajesz z udziałami ,dalej zachowujesz wszystkie prawa , do głosowania dywidend itd. To oczywiście nic dobrego . Podejmując takie działania spółka musi ogłosić wezwanie aby osoby którym delisting nie odpowiada mogły wyjść z inwestycji. A to jakie są ceny takich wezwań to już szerszy temat . Prawo jest dość niekorzystnie dla drobnych bo cena takiego wezwania to te głupie średnie z ostatnich miesięcy. Można z tym iść do sądu toczą się też procesy w podobnych sprawach jeszcze nie wiele się wyjaśnilo. Przymusowy wykup to lepsza opcją niż delisting według mnie. Najlepiej to zablokować delisting poprzez głosowanie.
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Rafi [185.157.14.*]
    Jakie wezwanie? Jaki delisting? Jakie wykup przymusowy????
    Na WZA nie będą mieć większośći 90% do przegłosowania delistingu....
  • Re: wykup przymusowy Autor: yoggi [213.134.170.*]
    Jeśli FF się zbierze i pojedzie na walne lub w każdy w swoim imieniu da pełnomocnictwo. Uchwała przechodzi 90% większością obecnych na walnym przy frekwencji min 50%
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Rafi [185.157.14.*]
    GI Ma 76% akcji. Oczywiście może mieć zaprzyjaźnione fundusze, choć wątpliwe, bo to nielegalne!
    Do zablokowania delistingu może wystarczyć 7,6% akcji, a na pewno zablokuje 10%.
    Mało realne???? To popatrzcie sobie na Mediacap. Byłem tam akcjonariuszem kilka lat. Na kilku WZA byłem sam z zarządem! Zainteresowanie walnymi było zawsze "zerowe". Tymczasem gdy w wakacje 2021 było wezwanie i NWZA z uchwałą delistingu, "nagle" na NWZA pojawiło się kilkanaście % akcji wystarczających do zablokowania delistingu.
    I "nagle" zarząd Mediacap podniósł cenę....
    Od ogłoszenia wezwania przemieliło się już mocne kilka % akcji. A trudno oczekiwać, by akcje w wysokości blisko 24%, siedziały tylko u "Januszów".
    Więc jak większość choćby obrotu z ostatniego tygodnia zarejestruje się na NWZA, to już delisting ma znikome szanse przejść.
    I zaklinania GI Group nic nie pomogą!
    Jak ktoś ma kilkaset-kilka tys akcji, to może odpuścic. (choć było miłe, gdyby był).
    Jak ktoś ma kilkadziesiąt tys-kilkuset tys, to jest już mega frajerem, jak odpuści temat!
    Wiadomo, że praktyczne minimalne podnoszenia wezwania wynoszą realnie 15-20% (Pozbud, Mediacap, Plastbox i wiele innych).
    Samemu sobie proszę policzyć....

• Re: wykup przymusowy Autor: yoggi [31.0.21.*]
    Czy będzie ponad 10% to się okaże ale ja uważam ze jest szansa dlatego jestem już w gronie tych co będą na walnym
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~darekbabkier [89.151.34.*]
    Ok. Wszystko prawda.Nawet to, że na tym Walnym delisting nie przejdzie. Drobni na pewno się zmobilizują. Teraz. Ale co za miesiąc, dwa, trzy. Kto Włochom zabroni robić Walne z uchwałą o wycofaniu spółki co miesiąc. Chyba prawo tego nie zabrania. Jak to wygląda ? Kiedy drobni odczują zmęczenie materiału i w którymś momencie na którymś Walnym zabraknie ich w wystarczającej ilości. To możliwe .Dlatego lepszy jest scenariusz zablokowania uchwały przez jednego znaczącego akcjonariusza. Np. Pana Misiaka, który zaszachuje ich pokazując, że ma ponad 5 mln akcji co na zawsze zmusi ich do zapomnienia o delistingu. Chyba, że zaproponują w kolejnym wezwaniu odpowiednio korzystną cenę. Jak nie będzie takiego jednego dużego Misiaka to rzeczywiście jedyny ratunek w mobilizacji drobnych tylko, że ich łatwiej zmęczyć. Pozdr.
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Kret [188.146.234.*]
    Są dwa rodzaje wezwań delistingujacych. 1 ) te normalne gdzie najpierw wzywają potem podnoszą cenę i następnie nawet nie trzeba nic głosować bo osiągają 95 procent no i tu właśnie mediacap , plastbox , Pgs software, 2) Są też wezwania bezczelne kiedy głosowanie delistingu następuje jeszcze przed zakończeniem wezwania i wzywający nie myśli o podnoszeniu ceny bo jest pewny sukcesu i do akcjonariuszy odnosi się z pogardą w tych drugich wezwaniach nigdy nie ma większego gracza tu przykładem jest Energa Ropczyce Moj. Jakim wzywającym jest GI. Dla mnie to oczywiste.
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Workkk [5.173.82.*]
    https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/2022-rok-na-rynku-po-pracy-pod-znakiem-niedoboru-pracownikow-i-presji-placowej,104699.html Kret jak nie widzisz szansy na tej spółce by zarobić to po co tu jesteś?
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Kret [188.146.241.*]
    Widzę bardzo bardzo mała szansę na podniesienie ceny , w sumie to naiwne myślenie ale po prostu te 1.45 jest gwarantowane więc nie ma ryzyka i tyle . Ja nie lubię ryzykować. A poprzednie uwagi to tylko fakty ,przemyślenia które nie mają wpływu na ilość głosów przeciw na walnym.
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Fg [37.47.79.*]
    Ostatnio provident przegłosował sobie delistingu swoich akcji z gpw, a było ich tylko 2mln i cenę dał całkiem atrakcyjną. I nie zebrał wymaganej liczby, spółka dalej jest notowana. Przegłosować to sobie można.
  • Re: wykup przymusowy Autor: barekm [77.253.7.*]
    Zły przykład - provident na GPW jest pozamiatany , zostało kilku spóźnialskich i próbują coś między sobą pograć , jest 5 zleceń na K i kilka na S i to stoi w miejscu . Dali w miarę przyzwoitą propozycję to wiara oddała w wezwaniu by nie bawić się w Londynie akcjami .
    Tu GI poleciał sobie z nami w kulki z wyceną to napotkał opór FF , z jakim skutkiem zobaczymy 21.01 na walnym , na uczestnictwo w nim każdego gorąco namawiam .
    Jeśli nie rozegrali walnego przeciw FF "pod stołem" i NWZA nie jest tylko formalnością , to mamy szansę zmusić ich do ponownego przemyślenia oferty . Na jaką , za ile ????? - nie czas teraz tego wałkować , najlepiej dla mnie by było nic nie zmieniać , dać pożyć akcjom rok/dwa .... i niech każdy sam decyduje o swoim portfelu . Czasy są popieprzone i ciekawe zarazem .

Cierpliwości życzę i potem zysku .

pzdr
  • Re: wykup przymusowy Autor: ~Fg [37.47.79.*]
    Dlaczego zły przykład? Zawieszono notowania prowidenta na GPW, bo po breksicie gpw zarzyczyła sobie raportowanie kwartalne a nie półroczne. Ipf stwierdził, że robi delisting bo nie będzie tracił sił i środków na obecność na zaściankowej giełdzie. Delisting przeszedł jednogłośnie z tego co kojarzę, a mimo to nie udało im się go przeprowadzić. Ja sprzedałem w wezwaniu bo cena i zarobek były dobre, a kurs teraz dołuje, bo dołuje w Londynie. Obrót marny, bo jeśli ktoś nie sprzedał za 8.25, to przecież nie sprzeda za 6.50. Porównałem prowidenta i gi dlatego, że samo uchwalenie delistingu jeszcze nic nie znaczy. Delisting będzie, jeśli potulnie oddamy im akcje za grosze, a jeśli powiemy "takiego wała", to sobie mogą uchwalać do woli a spółki nie zdejmą.
  • Re: wykup przymusowy Autor: barekm [77.253.7.*]
    Nie będę wnikał jaki jest obecnie status akcji IPF , które jeszcze biegają na GPW i czy IPF osiągnęło swój cel itd . Widzę tylko , że na Provident nawet na forum wiatr hula (dziś przez Ciebie tam zajrzałem po 4 m-ch) . Też troszkę ich akcji miałem i oddałem w wezwaniu , bo mi ta cena odpowiadała ( zbierałem od ok 2,60 ).

pzdr
[x]
GIGROUP -0,68% 1,45 2022-07-07 11:25:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.